болезнено място след инжекции с папаверин

  • 4 454
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 111
преди 10-ина дни бях на инжекции папаверин /бременна съм в 7 месец/.Поставянето не ме болеше,нямах синини и втвърдявания...и затова не си правих и компреси
Но сега много ме боли мястото,където са ми бити инжекциите - все едно е натъртено или ударено,трудно ми е и да лежа на тази страна...
Какве компреси да правя или с какво да се мажа,за да отшуми болката ?

# 1
  • Мнения: 2 926
Използвам темата да попитам - имам подкожни бучици от инджекции от 4 месец и не се разнасят...някакви идеи?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Преди години ми правеха инжекции Папаверин, лежах в болница за задържане на плода, та момичетата, които бяха от по-отдавна там ми препоръчаха компреси с риванол, имаше голяма полза. Но не мога да кажа след като не се направят веднага дали ще има ефект.

# 3
  • Мнения: 1 111
за компрес с риванол и аз знам,но знам,че се прави още като ти се поставят инжекциите...
за да не се образуват буци - мястото трябва да се разтрива,но пак след инжекциите...
дано някой да даде идея за такива закъснели с мерките като мен baby_neutral
мъжът ми казва,че ако си направя компрес с мед ще мине болката newsm78

# 4
  • Мнения: 2 673
За да се разнесе по-атравматично течността в мускула, трябва да се вкарва бавно, а  теб \както и при мен\, са ни ползвали за дартс мишена Laughing
Ще ти мине с времето, когато тези инфилтрати ще се разсеят.... PeaceМен ме болеше доста дълго, като бременна също са ми правили Папаверин.
Но сега се сещам, т.е сега ми направи впечатление, че вече  Hugне го усещам

# 5
  • Мнения: 1 111
ох,така гадно ме боли,че не искам да чакам още време,за да ми мине... Sick И защо винаги когато ни правят такива инжекции ни изтормозват така... Close ,ама то на чужд гръб и сто тояги са малко
преди 2 год. пак ми биха такива инжекции и мога да кажа,че въпреки,че тогава си правех компресчета самото месо ме болеше доста дълго,дори година след това... newsm45 newsm45

# 6
  • Мнения: 110
Много важно е как са правени инжекциите т. е с каква игла и на каква дълбочина,дали се правят в мускула/защото при по-пълничките не се достига в мускула а подкожно и оттам идват проблемите образуват се инфилтрати и повече боли/.Единственото което може да те облекчи са компресите с риванол и масажи с спиртен тампон.А ако има стари уплътнения само с физиотерапия.

Общи условия

Активация на акаунт