За колко време свикнаха децата ви с яслата

  • 7 094
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 723
Сигурно темата е дискутирана, ама не можах да я открия...
Та въпросът ми е, колко време плакаха малчовците ви, като ги водите на ясла и кога ги оставихте за цял ден.
Синът ми ходи на ясла от 4 дни, все още си го взимам наобяд, а през останалата част от деня е адски изнервен. Сутрин като влезем в яслата плаче толкова жално и се държи за нас... ужас
Знам, че ще свикне, но ми се ще да имам представа какво ни чака...

Благодаря ви предварително за отговорите

# 1
  • София
  • Мнения: 903
Моята дъщеря свикна много бързо. Плакала е само първия ден. На третия ден вече нямаше нужда да си я взимам на обяд.
Но всяко дете е различно. Сега има една майка в градината, която една сутрин ми сподели, че нейния син ходи вече повече от 6-7 месеца на градина и всеки път реве истерично и се тръшка - направо ужас. Но  по моите наблюдения повечето деца свикват най-много за около 1 месец.

# 2
  • Мнения: 3 089
никси, виж тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171005.0
не е баш това, което ти трябва, но има полезна информация.

а как е малкият змей  Laughing?

# 3
Ние сме вече втора седмица.Първия ден плака ,докато влезе вътре при децата и играчките.Ослушвах се още малко,но не продължи.Хвалят го,че е много послушен,въобще държи се както у дома ,когато е с мен.Всяко детенце е различно.Аз нямах съмнения,че ще свикне бързо и така се оказа.Той е на 2 г и доста добре разбира какво му се говори,и започнах да му обяснявам за яслата,за дечицата,чеима много играчки,че там спят,хранят се и най-вече играят.А и сестрите са супер.Те го прегръщат и целуват и той им отвръща.Вярвам,че не го възприемат като поредното хлапе,а наистина си ги обичат.

# 4
  • Мнения: 8 999
Цяло лято подготвях и двамата - дъщерята за детската, а сина - за яслата, като им набивах в главите, че това е училище, и че няма да ги запиша да ходят заедно с другите деца, ако не ме слушат. Слушаха, та чак ушите им пръщяха! Синът ми, като по-малък беше страшно горд и доволен, че и той ще ходи на училище като кака си. В началото, като гледаше, че около него се дерат други деца и той, по-скоро като изблик на артистизъм, маркираше плач /но без сълзи/, но щом прекрачеше прага на стаята си, веднага забравяше за мен. Опитваше се да ме манипулира, но на втората седмица явно го размързя да прави театър и откровено се радваше. Дъщеря ми, като по-голяма, кака, не си и помисли да плаче. Демонстрираше ентусиазъм. Мисля, че е важно детето предварително да бъде подготвено, а не да го завлечете като агнец на заколение и то, горкото да не знае въобще какво да очаква. Макар и малки, те много добре разбират.

# 5
  • Мнения: 1 364
При всяко дете е различно. Алекс тръгна на ясла на 2 год и 3 мес и около 3 седмици свикна. Като я преместиха в градината, 2 седмици пак плачеше.

# 6
  • Мнения: 251



 Всичко зависи от първите впечетления на детето. Ако с него се отнасят добре то ще свикне по-бързо. Елена в яслата така и не свикна /добре,че бяхме за кратко/ ама се оказа, че лелките ги оставят да си плачат колкото искат  #Cussing out, вместо да се знимават с тях. В градината не я оставяха да плаче, а просто я залъгваха с нещо и за по-малко от седмица тя свикна. Така, че е относително. Успех  Wink   bouquet

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 15:02 от мама Пепи

# 7
  • Мнения: 1 448
Ходи тази седмица три дни, за по 40-50мин и през цялото време е плакал  Cry После като го взема се успокоява и вкъщи се държи както обикновено  Rolling Eyes В сряда лелката ми каза, че си е играел с играчките, но пак е плакал непрестанно  Tired Сега е сополив и ще сис постои вкъщи, после пак наново  Blush

# 8
  • Мнения: 4 629
Бързо свикна. Всеки ден плачеше все по-малко. Като веднъж разбра, че мама сутрин го оставя, а после идва да го вземе - се отпусна и видя, че е приятно да си играе с връстници  Grinning Стана му толкова добре в градината, че имаше период, в който плачеше като си тръгваме

# 9
  • Мнения: 1 517
И с двамата нямах пробеми. Плачеха по малко 1-2 седмици, с прогресивно затишие Laughing и спряха. Имаше период, в който току ревнв от солидарност  Joy

На всички малчовци:   bouquet  Hug   bouquet и по-малко сълзи в яслата.

# 10
  • Мнения: 5 468
И моето плака 1-2 максимум 3 седмици, но май бяха 2 newsm78. Една сутрин, както ми беше свито сърцето, че пак ще направи сцена на рев..., завързвайки й втората пантофка, малката си врътна гъзето и без да ми каже дори ЧАО, влезе в помещението Shocked. Така ми стана леко и весело на душата, че ми идеше да почерпя някоя лелка.
Идва и този момент. Само че преди това, трябва да минеш през лошия Confused Simple Smile.

# 11
  • Мнения: 1 403
Ние не свикнахме  PeaceКато я вземех от ясла и сърцето ми се свиваше, седи и неговори с никой, гледа в една то4ка  Cry През ноща се събуждаше с голям рев и вдигаше матрака на сън. Голям кошмар Confused

# 12
  • Мнения: 47 981
ние днес  и вчера вече доста малко плачем, обаче от вчера вече  сме със сополки до земята   Close (ходим около 15 дни, така че се надявам, че свикваме)

# 13
  • Мнения: 2 723
4 дни ходихме на ясла, на 5-ия сополи и температура...
След няколко дни наново  ooooh! Сигурно е забравил вче децата и лелките Tired

# 14
  • Мнения: 2 237
Момичета,днес и моето мъниче тръгна на ясла,та темата ми дойде много добре.Излишно е да казвам че в момента сърцето ми се къса.Оставих я там с непознати хора на непознато място.И когато и стане мъчно и се разплаче няма да мога да я гушна.Гледам да не плача,все пак съм на работа и колегите не са длъжни да гледат как цивря.Но сърцето ми се е свило а една буца е заседнала в гърлото ми...
Дано се справи моето мъниче и свикне бързо.
Дано по-скоро стане 12 ч. та свеки да иде да я вземе,ще си отдъхна.
Съжалявам че използвах темата за да споделя,но вие ще ме разберете.
Мами стискайте палци и на мен и на дребосъчето ми.
Ох,все пак ще ида някъде да си порева.....

П.С.Ще ви държа в течение как върви свикването

# 15
  • Мнения: 8 505
За няколко часа.Плюс мрънкане на втората сутрин.Още втория ден остана да спи в яслата.

# 16
  • София
  • Мнения: 797
 Всичко ще бъде наред, не се тревожи толкова  bouquet Всички минават през този етап, в началото и на двете ще ви е трудно. На мен още ми се свива сърцето когато оставям сина си на ясла, въпреки че ходи от миналата есен, но боледува често и май повечето време си е в къщи. Пожелавам ти да нямате проблеми!

# 17
  • Мнения: 2 891
Два месеца рев и после изведнъж всичко спря. Сега няма търпение да ходи  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 47 981
blizna4e много добре те разбирам, и ние сме от скоро на ясла
тази сутрин малчо си влезе без рев във яслата и аз съм много доволна,заигра се, а аз останах да говоря с лелката на вратата- исках да я питам защо в петък са казали на бабата че детето не свиква Wink

# 19
  • Мнения: 3 537
За 1 месец и половина някъде свикна,и то сутрешния рев де, иначе там като остане и се заиграва и не плаче.Само първия месец така госпожите ми казвам ,че отвреме на време и през деня така се сети за мене и помрънка малко,ама бързо му минава.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Силви беше на 1г3м. когато тръгна на ясли. Свикна трудно можеби за месе ли два. Много плачеше, много боледуваше в началото. През февруари почна ДГ, пак имаше един период на адаптация но много кратък - може би около 2 седмици.

# 21
  • Мнения: 1 022
4 дни ходихме на ясла, на 5-ия сополи и температура...
След няколко дни наново  ooooh! Сигурно е забравил вче децата и лелките Tired

Никси и ние така, на 5тия ден го водих на лекар, днес пак бяхме и с лекарката решихме да го пуснем пак в сряда, а аз реших да помоля да си го вземам на обяд до края на седмицата, за да свикне уж, ама какво ще стане незнам.

# 22
  • Мнения: 2 237
И така,да продължа за свикването....Първият ден на Калина мина.Свекито я е взело в 12 на обед.Държала се е добре,нямало е проблеми,само дето на обед отказала да яде и се разревала.Довечера ще знам подробности.Дано свикването продължи добре.

# 23
  • Мнения: 1 726
И така,да продължа за свикването....Първият ден на Калина мина.Свекито я е взело в 12 на обед.Държала се е добре,нямало е проблеми,само дето на обед отказала да яде и се разревала.Довечера ще знам подробности.Дано свикването продължи добре.


Стискам палци всичко да върви добре:)
И моята госпожица (1 г.8 м.) днес беше за първи път на ясла,взех я в 11.30.Сутринта се хвана за лелката и влезе,явно и стана интересноКато я взехме беше спокойна и си играеше,казаха че изобщо не е плакала,дори гласа и не са чули.Играла си.Прибрахме се нормално и денят си протича нормално.Притеснението ми е за утре като види,че пак ще я водим Rolling EyesА мисля утре да обядва в яслата.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Моята смятам, че свикна бързо. 3-4 дни ходи до обед, без да се храни там. 2-3 дни я водех за закуска и си я прибирах след обядването. В края на втората седмица я оставих да спи там. Спря да плаче сутрин може би месец след началото. Малко след това започна да реве да отива  Grinning Но по ред причини (здравословни най- вече) поне до май месец ще е на това дередже  Confused

# 25
  • Мнения: 106
Около месец й бе нужно да посвикне и да спре да хленче сутрин.

# 26
  • Мнения: 3 423
Как правите свикването?
Аз се опитах само три дни да водя
нашия бебок, после го спряхме.
Но тези три дни бях все с него.
Възпитателките казаха, че няколко
дни трябва да оставам с него по 1 час,
после час и половина, после да излизам
за десетина минути в коридора, после
за по половин час... Така се увеличава
времето, когато не съм с него, и се
предполага, че до 1 месец вече ще може
да остава и за 4 часа сам, без да реве
и без да му липсвам. Вашите деца и след
този месец на свикване ли реват?

# 27
  • Варна
  • Мнения: 389
Моят син тръгна на ясла на 2,5г.Никога не е плакал там,но сутрин като го водех не искаше да влезе сам и ме дърпаше навътре.За 2-3 седмици свикна и след това вечер не му се тръгваше от яслата.Проблемът при нас бяха честите боледувания в началото.

# 28
  • Мнения: 47 981
liska, тука си ги пускаме вътре самички за по половин ден направо, моя син сега стои до 3 часа следобяд-там спи и яде, и ще стои скоро до по-късно
не разрешават да се стои вътре от родителите, не знам по кой начин е по-добре

# 29
  • Мнения: 3 423
liska, тука си ги пускаме вътре самички за по половин ден направо, моя син сега стои до 3 часа следобяд-там спи и яде, и ще стои скоро до по-късно
не разрешават да се стои вътре от родителите, не знам по кой начин е по-добре

Как така направо? Няма ли период
на адаптация? Първи ден отивате,
оставяте бебето, връткате се и чао.
Ми това не е ли стрес за него?!?!?
Ново място, нови хора... В яслите?
Това не ги ли потиска бебонковците?
Всъщност не знам кое е по-добре.
Ама на мен ще ми се скъса сърцето,
ако го оставя и го чувам да се дере...

# 30
  • Мнения: 47 981
да, направо го оставяш!Някои казват да се взима наобяд, други- направо вечер, за да не свиква първо там без да спи.
Ами и аз не знам кое е по-добре, естествено че ми се къса сърцето като го оставя и реве,но той вече не реве, така че явно свиква...
не знам колко е голям твоя бебонко, но моя е много малък и ми е много тъжно като го оставям, а той не знае къде и защо, но вече от два дни си влиза сам и изобщо не реве...а и предимство при теб е че виждаш как се отнася персонала и как ги гледат

# 31
  • Мнения: 3 042
Началото съм описала в темата към, която е даден линк.

Днес Злати беше за 5-ти ден на ясла. Сутринта пак тръгна с голямо желание, но когато влязохме в яслата и започнах да го събличам си грабна якето и вика "Аие" и побягна към вратата. След това беше един рев, едно тръшкане........., но в крайна сметка след като го оставих се е успокоил и цял ден е бил спокоен.

Какво е това чудо 4 дни спокойствие и на 5-тият ден рев, незнам. Thinking

На обяд "спа" там, но всъщност вместо да спи си е лежал тихо в креватчето. Рано, рано след обяд го взех /така ми казаха лелкитие/. Сега е на кукоряк и се чудя дали поне тази вечер няма да заспи по-раничко. newsm78

Утре незнам как ще е!!?? Thinking
 Praynig Дано да няма пак ревове и тръшкане.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 271
Знаеш как беше при нас - разказвал съм ти Wink, първата седмица не се усещаше, беше му интерсно, оставих го от първия ден през целия ден на ясла, втората седмица почна да се усеща и да плаче сутрин. На третата, пак си влизаше в яслата, като у дома си.
Целувки от нас Heart Eyes

# 33
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 789
И на мен ми предстои сле дняколко месеца да пусна дъщеря си. Тя ще свикне, може би не веднага, но това ще стане. Питам се аз как ще свикна без нея Sad

# 34
  • Мнения: 3 423
Малечко е на годинка. Като се опитах
да го дам на ясла, беше на 9 месеца.
Десетина деца бяха общо в яслата,
смесена група. Три бяха на по 15 месеца,
другите - бебоци. Две възпитателки и
една лелка, дето се занимаваше с трите
големи деца. През часовете, когато седях
с моето бебе там, ми беше едно тъжно,
сковано, бебоците реват, възпитателките
се усмихват... Две-три майки като мене
свикваха своите си бебчовци, даваха
ядене, кърмеха. Абе много ми беше тягостно.
Струват ми се толкова малки тез бебоци,
че да им се отнема майчината ласка, а да
се пускат на произвола на възпитателките...

# 35
  • Мнения: 2 237
Права си  Лиске,така е,ама някои майки нямат избор...   Sad  И аз ако трябваше да я пусна моята толкова малка,нямаше да мога....
Иначе днес трябваше да и е втория ден на ясла.Трябваше.Ама не е ,щото е болна.С 38 температура е .Днес като стана и първите и думи бяха "Мамо ,бона !" (т.е.  че е болна  )
Та дотук със свикването.Като оздравее ще я пусна пак и ще продължа да ви информирам как свиква.

# 36
  • Мнения: 54
Ех колко навреме ми дойде тази тема  Hug
Малката е от четвъртък на ясла днес ходих да уточним със директорката неясните въпроси и тя и пададе ръка и я заведе при децата а моето влезе без проблем постояха 10 мин и беше усмихната и явно имаше интерес от нейна страна ! Голямата също тръгна на ясла на 1,7 г.(във същата ясла ) нямахме кой знае какви перипети сравнително добре я понесе , дори не се разболяваше!Моля се и с малката да е така ! Praynig
Стискайте палци! Praynig

# 37
  • Мнения: 750
От първия ден Whistling!Даже като отидох да я вземам ревна...неискаше да се прибира smile3506!А в събота и неделя...пак рев,,Искам на гадината''(тоест-градината или ясла) smile3514Беше на година и 8 месеца!Сега пък иска по цял ден на у4илище... Crazy!Много е общителна newsm44

# 38
  • София
  • Мнения: 1 248
Само първият ден го взех наобед,но май нямаше смисъл.Още на следващия ден си остана за цял ден.Тогава беше на 1г 10м Peace

# 39
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
При всяко дете е индивидуално!
Виктор тръгна на ясла на 1г. и 5м. и само първата седмица плачеше.Свикна за около месец.Той също боледува след първия месец-сополи,температура.Това с болестите е неизбежно-ако не на яслата,то ще е в градината,ако не е там ще е в училище!Нормално е когато има много деца събрани на куп.
Сега сме в периода,когато вечер не иска да си тръгва от яслата.Налага се по 30 минути да го убеждаваме,че трябва да си тръгне.
Имаме едно детенце от нашата група,което всяка сутрин реве с пълно гърло и така вече 8 месеца.

# 40
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Всяко дете е различно. Василена плака само първия ден. Но имаме пирятелско семейство, чийто син плака месеци наред - 4 или 5.

# 41
  • Мнения: 2 255
Големия ми син ревеше всяка божа сутрин в продължение на 6 месеца  #Crazy и аз си мислех, че с малкия по-зле не може да стане  Sick ама... не би
Ходи до обяд само седмица и г-жите решиха, че му стига  Peace оставиха го вторника пробно да спи и взе, че заспа  hahaha
С яденето имахме малко инат - 2 седмици ядеше само хляб и сухата храна, защото не даваше да му помагат  Rolling Eyes, но после стана по-печен със самостоятелното хранене и се оправи  Peace сега дори похапва и от храната на другите деца  Mr. Green
Общо взето май леко се адаптира с режим и чужди хора, особено при положение е гледан само от мен, без изключения  #Crazy
Сутрините обаче бяха "весели" доскоро  Joy при едната госпожа влиза от самото начало без проблем, тя някак просто го омагьоса  hahaha, но при другите две  Thinking - при едната ревеше 2-3 месеца, а при третата - влизаше с боен вик и плонж допреди месец а ходи от май без прекъсване Banghead Една сутрин просто й каза "здравей" и влезе без рев  #Shocked
Иначе винаги си е тръгвал спокоен от там, само 1-вия месец имахме малко нощни будения и леки истерии  #Silly но се преживява  Peace
Та моето мнение, че въпреки сцените сутрин децата се чувстват добре там е може би има и изключения, но... не се предавай ще свикне и ще му хареса дори  thumbsup

# 42
  • Мнения: 2 723
Днес пак сме на ясла, не плака изобщо... на обяд като си го взех, не искаше да си тръгне, избяга обратно при децата, едва го извлече лелката Rolling Eyes После рева в колата нареждайки "леля, леля леляяяя"  Shocked Shocked Shocked
Утре го зарязвам за цял ден Naughty

# 43
  • Мнения: 1 726
Е,чудесно е че свиква Hug
За моята госпожица днес е четвърти ден и се разплака малко сутринта докато влезе.Другата седмица мисля да я оставя да спи там.

# 44
  • Мнения: 54
Вчера ни беше първият ден на яслата  Grinning влезе без проблем дори ми каза "мамо чао" , даде на тати целувка и на мен и влезе хванаата за сестрата!На обяд отидох да я взема и никъкъв проблем не е имало ,изяла си е всичко и закуската (въпреки че я бях нахранила) и обяда!Посрещна ме усмихната и доволна  Joyвърна се да каже на децата чао и следобеда мина нормално , но вечерта беше ужасно крива  newsm78
А днес ставаме всички , кака на училище закарахме , целувки и в яслата като влезе бърза пред мен да влиза ! Когото се качихме и тя влезе вътре с якето , върнах я да я съблека и да и обуя вътрешните обувки и като се започна едно тръшкане и един рев  #Crazy #Crazy #Crazyлелите гледат и се чудят немогат да го вдигнат от земята Thinkingдадоха и беберона и млъкна  baby_neutralсега когото отидох да си я взема беше усмихната и доволна -нямаше и помен от сутринта newsm78всичко си е изяла и сутринта и на обяд , преди да я облека се върна 3 пъти да целува децата и старшата сестра на която вика "кака", заспа още в колата докато я пребера в къщи
ОХ newsm78 ще видим и понеделника как ще е ама този рев тази сутрин направо ми скъса сърцето Cry

# 45
  • Мнения: 2 723
Да докладвам и аз...
От една седмица го оставяме по цял ден. Плаче само сутрин, като го оставяме, ама много жално, протяга ръчички към мен и ме гледа с едни уплашени очи - ужас Cry
Следобяд нямаме проблем, спокоен е и е ухилен.

Казват, че всичко си изяжда, ама нещо ме съмнява тая работа... като се приберем той реве  и нарежда АМ АМ АМ, давам му - ми яде си и по една кутия сок изпива, въпреки, че им дават и в яслата... и на вечеря хапва...
При вас как е?

Днес сутринта го водих сама до яслата без тати, не знам дали това има нещо общо, но това дете дори не се намръщи, бърбореше на лелята докато му сменях обувките, взе си шишето и един памперс, хвана лелята за ръката и забрави, че има майка...
Изревах си очите, ама ми е едно леко на душата...

Свикна мъничкия ми - за една седмица... мамино момче Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 1 089
За около седмица и нещо. Не ревеше, по скоро-мрънкаше, за разлика от първият път, когато я пуснах. Беше на 1г. и 8м. ревеше и се тръшкаше като я оставях. В повечето случаи се налагаше да ми я взимат от ръцете. Беше само 3 дни, на 4-я болна. Това беше миналата пролет. Тогава я оставих за лятото в къщи и отново я пуснах септември, вече на 2 год. нещата бяха съвсем различни. Свикна лесно, сутрин само леко помрънкваше първите няколко дни. Е, и сега има дни, в които сутрин казва, че не иска на домчето, но то е само докато тръгнем.

# 47
  • Мнения: 47 981
никси, браво на твоя юнак!моя е вечемесец на ясла, добре е ,повечето сутрини не реве, но понякога се разплаква, започна да яде(отначало протестираше), започна да си повтаря"йейоооо" навсякъде, общо взето съм доволна, свикна  Grinning
и аз си поплаквах отначало, и още ми се къса сърцето като го оставям сутрин, ама няма начин Sad

# 48
  • Мнения: 3 089
и петранче е утре първи ден на ясла. директорката забрани да я водя и вземам аз, за да не се наложело да вика линейка по спешност заради раждане   Mr. Green ама то как и няма да се разтревожи жената след като аз 2 пъти ходих да се срещам с нея и двата пъти се разревавах в кабинета. ама съм и патка  Rolling Eyes
да видим утре как ще е. ще си стоя като куче на прозореца, а таткото ще отнесе целия вой.
и все едни глупости са ми в главата - ще й дадват ли биберона, ако се разреве; или пък играчките й как ще ги опазят от другите деца /иде реч за една гъба за баня и гумено котенце, които си мъкне навсякъде/; а сок или вода дават ли; а как дават; тя може само от сламка или от чаша, ако някой й я държи; сама не може; топло ли ще й е или студено; ще си държи ли пантофите на краката и ако не, някой ще я обува ли по 100 пъти. абе все глупости...
дано всичко мине по по-лесния начин. но и по трудния да е, нямам избор. с 2 бебета няма как да се справя.

Последна редакция: пн, 02 апр 2007, 12:20 от majceto

# 49
  • Мнения: 4 406
majceto, не се тревожи толкова, че да не вземеш наистина да родиш по- рано  Laughing
определено ще й дадат биберон, ако плаче- да не мислиш, че са мазохисти  лелките и им се слуша Петров рев по цял ден? вода дават с лъжичка, за да се учи, на децата им харесва. пантофите винаги се намира някое по- голямо дете да й ги обуе- каките се изживяват като грижовни майки- заместителки на бебенцата в групата...

# 50
  • Мнения: 47 981
majceto  няма да се плашиш  Hug
дъщеря ми тръгна на 1 година, сина- на 1 г и 2 месеца, абсолютни бебета, обаче там се справят мног одобре с такива като тях-и са обути, и ги хранят-с играчка ако трябва, и въобще- да не мислиш че ги оставят да реват по цял ден
а и щом таткото ще я води- по добре споредмен, моите винаги са ревяли повече когато аз ги водя, а с друг са по-спокойни
естествено първите две седмици ще са най- трудни, но така е в началото

# 51
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Ох, да споделя и аз моите тревоги за яслата. Иван е пети ден на ясла, положението в сравнение с първия почти не се е променило. Сутрин го оставяме плачещ, наобед го вземаме плачеш, по цяла сутрин се сърди и плаче, т.е. напъва се да плаче без грам сълзи, но спира като го пуснат в спалното помещение, там се завива презглава и си седи, като му омръзне, пак започва да се напъва да плаче, спира само за да яде и пак започва. Не дава да го гушкат и успокояват, не се заиграва с децата, нищо не иска, само се сърди.... Днес ми казах, че чак такова инатливо дете до сега не са имали в групата. Че е инатлив, инатлив е и у нас ако не е нещо на неговата е война, а  още няма година и пет месеца. Ако не се инати си е добро дете, само си играе, при по-големите ходи, бърбори им, спира хората по улицата да ги заприказва, вчера  задърпа една жена на тротоара да ходи с него.... но в яслата не показва никакво желание за комуникация. Честно казано вече се притеснявам, че му докарвам сериозен стрес.

# 52
  • Мнения: 54
Абе на мен друго ми е странно  newsm78как може да не могат да успокоят едно дете на 1 или 2 години , да го заиграят или да му прочетат кннижка !!!!!
Моята малка красавица тръгна преди 3 седмици и е добре не плаче обаче баща и я води а на мен ми казва чао и целувка и толкова обаче и тя ми е инат и то голям и нещо като не е по нейната се тръшва на земята и рев  #Crazyи пак така небели виждали дете да се тръшка така , а като се огледам по улиците  newsm78ами доста са май !Все това невиждали , онова невиждали а децата по един начин манипулират родителите така че според мен нищо ново под слънцето-поне така мисля Thinking

Общи условия

Активация на акаунт