Помощ за седмичните ясли

  • 1 069
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 534
Има такава на бул.`Свети Наум`и отзивите за нея са само положителни. Имам няколко въпроса  , чиито отговори са важни за мен . Тогава ще реша дали да се спра на седмична или на дневна ясла. Каква е таксата на седмичната ясла? Възможно ли е да прибирам дъщеря си всяка вечер към 19.30 часа , и ако си я прибирам всяка вечер пак ли ще заплащам пълната такса ? Храната на децата включена ли е в таксата или се плаща отделно? Ще съм Ви много благодарна за отговорите !

# 1
  • Варна
  • Мнения: 513
Имам поглед върху седмична ясла във Варна покрай една приятелка - дано ти свърши работа.
1. Таксата тук е 40 лв., които плащаш в зависимост от дните в които е ходило детето. Т.е. Ако е отсъствало 5 дни плащаш по-малка сума според това. (получва се по около 2 лева на ден)
2. Детето си можеш да взимаш и 17 часа всеки ден, ако искаш, няма ограничения. (плащаш пълната такса.)
3. Ако вземеш детето преди вечеря, можеш да му вземемш храната за вечеря в подходящ съд за вкъщи.
4. Храната е включена в таксата - закуска, обяд, следобедна закуска и вечеря.
Дано съм ти била полезна. За сведение тук таксата за обикновените ясли е 30 лв.

# 2
  • София
  • Мнения: 13 200
Седмична ясла  - какво разбираш под това понятие? Децата да остават цяла седмица с преспиване, нали???
В нашата ясла има селоседмична група. Дъщеря ми е в нея, защото там имаше място, иначе аз си я взимам вечер. С две думи групата е смесена - деца на целоседмична ясла и деца на дневна ясла. Не знам каква им е таксата, но знам, че децата могат да се взимат в сряда вечер и да се водят отново в четвъртък сутрин. после се взимат в петък. В сряда не е задължително да ги взимат, но за събота и неделя е задължително. Доколкото знам не можеш да си взимап детето по-късно, в смисъл да се води на целоседмична, а да се взима всяка вечер. Децата вечерят там, в таксите влиза и храната. Имат 5 пъти ядене: сутрин, в 10 часа, на обед, в 16 ч. и вечеря.
Ами това е! Питай най-добре в яслата направо!

# 3
  • Мнения: 5 140
Да обясня конкретно за яслата на Свети Наум-месечната такса е 48 лв,можеш да си прибираш детенце в 19:30 часа даже ще бъде нахранена.В тази цена се включва и вечерята на яслата за дечицата които остават да преспят.Тези които си ги взимат им дават вечерята за вкъщи,тъй като тя е вкл в цената.Отиди направо и ги попитай ,много са усложливи и ще ти дадат повече инфо за самата ясла и за всичко,което те интересува.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Confused  мен ще ме е жал, ако си виждам детето толкова рядко и не спи вечер у дома Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 39 713
то и на мен ми става мъчно, но преди заплашвах Дияна като ме ядосва, че ще я запиша на такава градина Wink

# 6
  • Мнения: 2 534
Благодаря , майчета! И на мен ще ми е мъчно, затова ще си я прибирам всяка вечер.Няма как да я дам на нормална ясла с работното ми време до 19.30 часа.Друг вариант беше да наема детегледачка , но изчетох много по въпроса и категорично се отказах да поверя детето си на непозната жена.

# 7
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Цитат на: DEianaZ
Confused  мен ще ме е жал, ако си виждам детето толкова рядко и не спи вечер у дома Sad


Имах една позната, която беше самотна майка, студентка от друг град и нямаше кой да и помага. Беше много доволна от целоседмичната ясла, но си прибираше детето и в сряда.
Все пак е алтернатива, ако нама друг начин.

# 8
  • Мнения: 1 214
Имам невероятно ужасен спомен от детството.Бях на седмична детса градина на Спортпалас-Златни пясъци,понеже майка ми работеше към Балкантурист и работеше на смени-понякога до късно вечерта-00-01ч..Никога няма да го забравя Sad
Не травмирайте така децата си.
Аз никога,никога няма да дам дъщеря си в такова заведение.Представям си я самичка и самотна.Ами тя е толкова малка и има огромна нужда от мен.Не подлагайте децата си на тази мъка!

# 9
  • Мнения: 2 534
Аз също съм била на седмична ясла и имам само хубави спомени , ако изобщо спомените ми са от този период ,тъй като според книгите до три годишна възраст детето няма спомени.Не желая да се оправдавам защо ще я дам на такава ясла , още повече ,че ако има възможност ще си я приберам всяка вечер.

# 10
  • Мнения: 1 413
Моят син ходи в такава група и си го взимаме абсолютно всяка вечер.Решихме да е в тази група,защото:
са по-малко деца,
имат по 2 лели постоянно,
имат педагог, медицинска сестра и изобщо най-добрия персонал.
Много съм доволна,препоръчвам тези групи.Няма да е проблем да си взимаш детето в 19.30,то ще е вечеряло, което не е маловажно също.
Дано ви хареса!

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: logo5ka
Цитат на: DEianaZ
Confused  мен ще ме е жал, ако си виждам детето толкова рядко и не спи вечер у дома Sad


Имах една позната, която беше самотна майка, студентка от друг град и нямаше кой да и помага. Беше много доволна от целоседмичната ясла, но си прибираше детето и в сряда.
Все пак е алтернатива, ако нама друг начин.

да, ако е самотна майка или пък рофителите ходят до късно на работа е разбираемо, но сърцето ще ми се къса -  какво ли прави, дали му си мисли за нас, дали го гушкат и целуват и ей такива неща

# 12
Относно седмичните ясли в софия има на няколко места такива, аз съм запозната с тази на свети наум от близо защото синът ми я е посещавал, съгласна съм с всички че на майката ще и е тъжно ако се налага да оставя детенцето си, но понякога нямаш голям избор....относно спомените няма такива поне при нас но всичко е много индивидуално разбира се Simple Smile)

# 13
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: PrincesaDundesa
Имам невероятно ужасен спомен от детството.Бях на седмична детса градина на Спортпалас-Златни пясъци,понеже майка ми работеше към Балкантурист и работеше на смени-понякога до късно вечерта-00-01ч..Никога няма да го забравя Sad
Не травмирайте така децата си.
Аз никога,никога няма да дам дъщеря си в такова заведение.Представям си я самичка и самотна.Ами тя е толкова малка и има огромна нужда от мен.Не подлагайте децата си на тази мъка!


Оооо, недей така...
никоя майка не си дава детето на ясла с нощуване просто ей така... Има много самотни майки притиснати от живота и принудени да работят на 2-3 места или на смени. Ако няма кой да им помага, тогава само това им остава!

Общи условия

Активация на акаунт