Кърмене и чувство за вина

  • 9 012
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 161
Бу, приемам критиката, ама какво да правя, като мама кенга ми плюе публично по темата, а после не си чете пощата от мен?  Crossing Arms  А аз толкова старателно си редактирах мнението и смекчих тона, за да не влизаме в лични битки публично...


мамо кенга, давай все така, кефиш ме, че поддържаш интереса към темите ми.  Peace

# 31
  • Мнения: 1 383
И аз се извинявам, че се изпуснах. Емем, темата е достатъчно интересна за да бъде поддържана и без провокации.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Предполагам,че при Лулуто последиците са подобни като при нас с баткото - алергия към млякото,месеци на нерационална и лишена от млечни продукти диета,защото освен към обикновеното АМ беше алергичен и към соевите млека,а тогава имаше някакъв проблем с вноса на Фризопеп,оттам - недостиг на калций,благодарение на който до 3-годишната си възраст е чупил ръка и крак и е носил шина на врата заради съвсем невинни падания (едното на килимчето в детската градина),за постоянните отити не ми се говори въобще и прочее,и прочее...
Бай дъ уей,на въпроса за научните факти и изследвания относно отражението на некърменето върху здравето на детето отговор може да се получи ей тук примерно :
http://www.lalecheleague.org/cbi/Biospec.htm
А това е reference sheet конкретно за различните медицински изследвания и научни публикации (не са научнопопулярни статии,а научни материали,предназначени за лекарското съсловие и публикувани в авторитетните световни издания по педиатрия) относно рисковете на хранене с формула:
http://www.kellymom.com/newman/risks_of_formula_08-02.html
Та твърденията за неподкрепеност с факти са меко казано out of place или на чист български - поредното чесане на клавиатури от хора,на които им е хоби Rolling Eyes



Хедра,алергийте обикновено се обуславят с някаква наследственост.Млякото може да провокира дефектния ген и да се прояви като алергия.Като пример мога да ти дам дъщерята на една позната,която на две годишмма възраст развива астма.Бащата на детето е алергичен към антибиотици.Помислете дали някой от вас няма някаква алергия към нещо.Аз също съм била изкуствено хранено дете.Майка ми ме е кърмила само 3 месеца и то зорлем,защото съм имала рефлукс.Не съм имала нито алергий,нито трошливи кости.както идо ден днешен.

# 33
  • Мнения: 1 735
Инфинити, това с комунизма и табутата не го схванах нещо  newsm78 Някакво сравнение ли си се опитала да направиш  Thinking
Не си го схванала,защото не си схватлива,може би... Mr. Green  Peace

 
Цитат
А за майките предпочели цигарите пред кърменето и за това дали изпитват вина по-добре недей да говориш (освен, ако не си от тях) и знаеш дали прикриват чувството си за вина. Според мен те такова не изпитват, а и в статията не става въпрос за това.
Това е само според теб,защото съм си говорила с такива(не пиша наизуст),които са ми споделяли за чувството си за вина и че им е тежко,че не са успели да спрат цигари,кафе,и т.н... 
В статията може да не става въпрос мот а мот за това,но провокира да се замислим и за това!
П.С:Не се обиждай от тона ми,това че съм директна не значи че имам нещо против теб!  bouquet

# 34
  • София
  • Мнения: 4 381
"И накрая, кой се чувства виновен, ако не кърми? Със сигурност това не са жените, които са направили информиран избор да хранят изкуствено. Това са жените, които са искали да кърмят, които са опитали, но не са се справили. И за да помогнем на жените да не се чувстват виновни, че не кърмят, решението е не да се избягва насърчаването на кърменето, а успоредно с насърчаването да се предлага адекватна, информирана и умела подкрепа на кърмещите"

Всъщност това ме накара да благодаря за статията. Дадох си сметка, че трябва да умеем да уважаваме решенията и чувствата на всички около нас. Но това не означава, че трябва да си криеме главата в пясъка и да не говорим за проблемите.

# 35
  • Мнения: 6 472
Да аз съм с алергии. Само дето никой не ми обясни, че това се предава генетично и адаптираното мляко не е подходящ избор за нас. Сценария е като при Хедра кърмене 20 дни, после АМ, после алергия, после Фризосой, после алегрия, после Фризопеп и накрая отказ на детето да яде каквото и да било Cry Анорексия, алергии, проблеми и така до днес. Не ви пожелавам да сте на местото на такива като мен (а до тук само в този форум срещнах още 6 такива майки). Както се сещате детето доста изстрада защото беше непрекъснато на диета и инжекции.
Целият този екшън щеше да бъде предотвартен, ако аз имах нужната информация, кърмех си детето до късно и захранвах след 6 месеца. За щастие тези алергии отшумяват с възраста. Обаче до ден днешен ни остана проблема с храненето. При нас не се касае просто за по- злоядо детенце Cry Та затова се чувствам страшно виновна и затова намирам и доста истина в тази статия.
Както още веднъж споменах - не смятам че тя касае майки, които са направили доброволно избора си!

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Из есето на Яна Донева от конкурса в Клюкарника:

Първото, което ме интересуваше, бяха проблемите на кърменето и открих доста информация по въпроса, след това, когато кърмата ми спря, отново на помощ дойде интернет - много от майките в бг-мамма ме успокоиха, че днес е нормално да се кърми само няколко месеца /така де, не отглеждаме Крали Марковци/ и чувството ми за вина изчезна.

smile3505

# 37
  • Мнения: 3 161
Е, хубаво е, че след като ние тук с подобни статии караме майките да изпитват вина за това, че не кърмят, има кой да ги избави от това крайно неприятно чувство и да успокои съвестта им!  Laughing

# 38
  • Мнения: 350
Благодря!!!!  bouquet  bouquet  bouquet
Наистина мед. кадри не знаят какви съвети да дават и се измъкват, а и предпочитат да рекламират изк. млека....

Общи условия

Активация на акаунт