Въстановяване след раждането?

  • 2 555
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 529
Не бе, бъзикам те, весело да става.  Laughing  Laughing Не се вманиячавай. Аз изглеждах чудесно след раждането въпреки допълнителните килограми, но аз съм и доста по-висока, де.
Фен съм на здравословния начин на живот и това ми помага винаги да изглеждам добре Sunglasses

# 16
  • Мнения: 181
Ами аз първо да кажа 4е кърмя. И като родих имах много кила отгоре си и реШих, 4е Ще пазя диета. На втората седмица се отказах, Щото горкото ми детенце пиЩеШе от глад. Нормално е като не ядеШ кърмата ти да става като гола води4ка и моята си беШе то4но това.
Сега съм си обеЩала (след много реване и депресиране и др. глупости) да не пазя диети докато не спра да кърмя. Като походя няколко месеца "дебеланка" ниЩо няма да ми стане. Трябва да мисля за доброто на беб4о.
Тъй 4е не се депресирай с диети. Ще имаШ цял живот напред за слабеене.

# 17
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Tinka79
Ами трябва да сваля поне 5 килограма.

Това "трябва" ми звучи като ултиматом. На конкурс ли ще се явяваш следващата седмица? Кое е по-важно за теб-здравето и добруването на бебето или  зветните 5 кила за отрицателно време? Shocked

# 18
  • Мнения: 790
Не се затормозявай с желанието за бързо отслабване.  Аз вече съм върнала килограмите - бях качила 10 без да се ограничавам в храната, просто с повече движение. Като не мислиш за самия процес на отслабване и да поставяш срокове ще стане доста по-лесно и неусетно. Особено покрай грижите за бебето. Успех. И не забравяй, че да кърмиш е доста по-важно отколкото някой друг килограм отгоре.

# 19
  • Мнения: 2 596
Хей, хей, хей,
чакай малко  alert  За къде си се разбързала със слабеенето, нали са минали само 24 дни. Както се описваш 162см/50 кг е направо страхотно. Много си си добре. Но като искаш да отслабнеш, ще стане, не се тревожи. Всичко с времето. Не бъди егоистка и не мисли само за себе си, а повече за бебето. Гледай да си го кърмиш колкото можеш повече, това ще ти донесе отслабването и без да гладуваш. newsm10
Ханш и кила аз лично си възстанових напълно за 5 месеца

# 20
  • София
  • Мнения: 2 952
Като ти гледам ръста и килограмите, направо ще си позволя съвет. Нищичко не сваляй! Ще имаш толкова тичане покрай бебето през първите поне 2 години, че ще питаш къде са отлетели килцата. Сигурна съм, че и с тези кг изглеждаш страхотно.
ПС Не те иронизирам, аз също винаги съм била под 50 кг. и след две деца си позволявам да ти пиша тоз' съвет.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Трябваха ми 8 месеца, 7 от които кърмех. Наистина, още е много рано да искаш да отслабнеш до килограмите от преди раждането. А и щом кърмиш, недей да гладуваш - за бебето е важно да получава чрез кърмата всякакви хранителни съставки.

# 22
  • Мнения: 3 200
Мале-е-е, и на мене ми е това болната тема, като ви чета се успокоявам, обаче имам чувството, че никога няма да отслабна. Само на кърма сме за сега и за това не пазя диети.

# 23
  • Мнения: 3 663
И според мен много бързаш
тазът се събира до една година след раждаето
а килограмите по принцип е нормално да се свалят за толкова за колкото си ги качила - тоест 9 месеца
сега е по-важно да кърмиш, а не да слабееш
на почти всяка от нас и се иска като я погледнат и да си кажат - брей все едно не е раждала - ама айде всичко по реда на нещата Simple Smile
аз не кърмя вече почти три седмици, почти не се храня (ям по едно твърдо сварено яйце на ден, кисело мляко и обикновени бисквити), прави упражнения за свиване на таза, тренирам на гладиатора и за две седмици свалих един килограм  Embarassed
явно организмът ми е още объркан
а ти съвсем бързаш Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3 200
Цитат на: T o n i

почти не се храня (ям по едно твърдо сварено яйце на ден, кисело мляко и обикновени бисквити), прави упражнения за свиване на таза, тренирам на гладиатора и за две седмици свалих един килограм  Embarassed


Ти ме довърши, Тони  help

# 25
  • Мнения: 3 663
Цитат на: evpraksia
Ти ме довърши, Тони  help

Ама ти това го знаеш от нашата темичка бе Simple Smile
И аз съм на довършване честно да си кажа Simple Smile направо полудявам на моменти Simple Smile добре че поне вече свикнах кажи речи с малкото ядене, явно ми се сви стомаха .. Simple Smile че съм страшно скарана с диети - това ми е първата в живота Simple Smile

# 26
  • Мнения: 3 537
Щом ограничиш доста храната ще ти намалее и кърмата,може и да спре.
Аз кърмех бебето 4 месеца,и ми намаля точно понеже не ядях,сега имам още малко кърма ,изцеждам понеже бебето не ще вече да суче.Слагам я в адаптираното мляко.
Иначе дотук за 5 месеца съм свалила 15 кила вече,остават ми още 5,6
Имай в предвид,че кърменето отнема от енергията и от него се отслабва също.Първия месец бях свалила 2 кг,а си ядях нормално.
След първото ми раждане помня ,че си възстанових предишните кила за около 2 години.А пък си е и въпрос и на структура,някои по-бързо отслабват,други по-бавно.
Ти си хапвай нормално за да не намалее кърмата ти,и си прави и гимнастика и т.н.,само с неядене не става. Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 2 181
а какви са тези упражнения за свиване на таза

# 28
  • Мнения: 2 978
В бр. 99 на списание 9м има статия "Отново в добра форма" -
"Укрепване на мускулите на тазовото дъно"..там има подробно какво се прави и кои мускули се натоварват.
Но..отбележете: за мускулите на тазовото дъно!!!

Статията я има и в сайта им, но може да се про4ете само ако си се абонирал Embarassed

Ето накратко:
- Легнете по гръб на пода и свийте краката в коленете като петите остават на пода. Стегнете мускулите на вагината, все едно искате да задържите уриниране, когато отивате до тоалетната. Задръжте за четири такта, след което отпуснете. Повторете това десет пъти. Можете да го правите на серии два или три пъти през деня. Стяга мускулите на таза.

# 29
  • Мнения: 3 663
Цитат на: galq4
а какви са тези упражнения за свиване на таза

дай ми мейл на лични и ще ти ги пратя Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт