Под ЮЛСКАТА ни свидна стряха роди се бебе - имаме си вече КАКА!

  • 9 340
  • 279
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 659
Аз да кажа ефикасно лекарство за стафилококи, дано не се налага да го ползвате, но за всеки случай - казва се Бактробан и е изпитано ( и от мен и от детето). На нас стафилококите ни ги откриха като реших да стана донор на кърма. Там преди да те одобрят ти правят всевъзможни изследвания и така ги откриха. Имахме и двамата само в носа (в гърлото нямахме) и ни препоръчаха това лекарство. Може да се използва спокойно дори ако се кърми и просто се намазва по малко в носа. Вярно беше около 25 лева, но си струваше.
 А относно болести не ми се говори. Ники от 8 март насам не се е спрял. Не е нещо сериозно ама ми писна.Първо беше хрема около десетина дни, после започна да вдига  Illтемпература не висока, но постоянно си има. Мислех, че е от зъбите, защото и четирите кучешки са тръгнали накуп. След това започна да му тече ушенцето и плачеше нощем. Не беше отит, но пак капахме капки. За капак от вчера кашля здраво yu5 и пак ни тръгнаха сополки. Постоянно е кисел, само мрънка и иска да се гушка направо кошмар, идва ми да smile3514. Та сега като се събуди отиваме при докторката, че отдавна не сме ходили и ще вземе да и домъчнее за нас.
Пожелавам бързо оздравяване на всички болничета и честито на всички именници Flowers Bouquet

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 15:42 от veroniki

# 31
  • Мнения: 1 004
Вероники, и на нас това ни изписа педито..лошото е че не е правен секрет. Но ако наистина помага ще е добре...

# 32
  • Мнения: 162
Zayo, veroniki и останалите болнички дечица и майки - стискам палци да се оправяте newsm10

Ivyana, абсолютно същата работа е и при нас, няма отърване просто Confused Вече избягвам да доближавам компютъра, че не ми мърда висене 15-20 минути и обзор на всички снимки, като тя е седнала, а аз права, разбира се. Много обича да гледа и снимки на хартия, има едно "оборотно" албумче и вече порядъчно е намачкала снимките в него, като ги вади по няколко пъти на ден ooooh! Обаче това с преобуването и преобличането е най-голямата мъка Sick И сега ми е толкова криво - сутринта искаше да спи 2 часа след като стана, мъчи ме половин час да я люлея и накрая с рев я замъкнахме навънка, а после в баба й, че не се трае...
Постоянно мисля за това дете - къде е грешката, защо не се получават нещата и още нямам отговори Sick 

# 33
  • София
  • Мнения: 659
Явно всички бебешори обичат снимки. Нашите албуми вече са поскъсани малко от любителя на фотоси. Много обича да гледа снимките и да казва кой кой е и какво прави. А и на компютъра много обича и си има любими неща, които ме кара да му пускам например интрото на сайта на Колев и Колев и този на Tolo Toys, а песента на Хиполенд ми е опротивяла до немай къде ама като каже пуф тама и какво да го правя пускам го. Също така много обича детски песнички и постоянно ги слуша, вече е запомнил коя песен следва като свърши предната, а горкия ни татко каза, че покрай него по цял ден си пее детски песни като е на работа.

# 34
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 393
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА БОБИ! ДА Е ЗДРАВ, ИГРИВ И ИМЕТО ДА МУ НОСИ МНОГО КЪСМЕТ!
  Grinning

Бързо оздравяване пожелавам на Вики, Дени и Ники! Hug

При нас:
1. Биберона - мисля лесно ще го преборя ама нещо се помайвам.. и аз не знам защо. В яслата заспивал без биба..значи може, а я ползва само при заспиване..
2. Шишета вода, мляко преди сън никога не е ползвал.. Има еце (млякото на мама) на разположение..
3. Четката за зъби.."Мие" си зъбите дъвчейки я.. На мен ми дава за съвсем кратко време да му потъркам зъбите. Все още е само с 12 броя.. Три кучешки са тръгнали едновременно, но още не са пробили.
4. За гърнето - има дресировка от яслата и сам си го иска след сън. За сега само два пъти е свършил работа в него. Аз въобще не се сещам да му го предлагам.. Blush
5. Както бях писала и преди, Криско изкара едно възпаление на ушите след 1 седмица с висока Т и пи Аугументин 7 дни. Определено продрисква този антибиотик. Два дни след спирането му се сдоби с обилна хрема, която овладях за сега до някъде с редовно пръскане със Стеримар. И аз смятам обаче, че първо трябва секрет от носа да се изследва и тогава да се ползва локален антибиотик, най-малкото защото може да не помогне ако не е точния..
6. Кристиян е в някаква чудновата фаза на ДА.. За всичко отговора е ДА. Това не му пречи да ми прави сцени и да се търкаля по земята с някакъв кански рев. Аз съм дебилно спокойствие обаче.. може би и защото има още на къде по скалата ми на търпение  Laughing
7. Памперса - същото като при вас. Махам го лесно, но след това са гонитби да сложа новия.  Whistling
8. Снимки гледа ,но не са му страст. Виж музика много обича да слуша. Има си любими песни. От песничката за часовника вече ми излизат мазоли на ушите Crazy..Много любим предмет са му всякакви часовници и всичко, което е с батерии или може да се разглоби. За сега се очертава спортен инвалид като майка си и баща си.. Никакво фнимание на топки разни. Най много да ги вземе и да ги разнася в ръце или да ги хвърля..Може би някакъв бъдещ хандбалист живее в него  Laughing Grinning
9. Откривам първи вреден навик. Започна да посяга да удря. Ама не като е ядосан, а ей така ..гледа те, хили се и шамаросва..Всеки път като му повиша тон и той замахва да ме удари..Това е придобивка от яслата. Казвам му - НЕ се прави така. Хващам му ръката и му показвам да гали, вместо да удря.. не знам колко прихваща само.. Освен това много безцеремонно ходи и взима играчките от ръцете на децата..все още не е ударил дете..ама усещам как ще има да се червя пред някоя майка.. Embarassed

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 16:51 от Izida

# 35
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
добре че ви има да направя сверка с вас.там сме някъде и ние с магарийките,само дето не говорим още нищо.като ви чета ми става комплексарско-само отделни думички казва,никаква смисленност и последователнос,която да клони към формулировка на изчение  Sad но с чуждите думи сме напред и ние като Марти почнахме с руски-гледа филмчета и знае да казва "кто там?" но само това. на итал. са "тутти" , "акуа"(но тов а е старо поне от 4 месеца) "паля" или " пая" когато нещо падне,но и за топка."бинкя" или нещо подобно за балон.та това се сещам,както виждате нищо общо взето,даже тези дни си говорихме с Иван,че нашето дете много бавно проговаря,чудихме се дали е време да се притесним.
бибата!!! нямам думи.има криви зъби това е очевидно и то резултат от нея,което ме кара да изпадам в дълбоки състояния на вина.и понякога е денонощно с нея.
Зайо,пожелавам ви да оздравявате бързо,предполагам колко ти е трудно.казвай си че с всеки изминал миг намалява трудността.всеки следващ момент те доближава до мига в който всички ще сте добре и здрави  Hug

# 36
  • Мнения: 3 926
Пикола, не, не е време да се притесните. Нормално е за билингвистичните деца да проговарят по-късно. И си има логично обяснение. Не се безпокой - ще проговори изведнъж и то на двата езика. В началото може единият да вземе превес, или да реши да отговаря само на единия, но това се оправя с времето. Има доста такива теми в чужбинския форум - пусни търсачка Hug

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА БОБИ!!! ЗДРАВЕ и ДНИ, ИЗПЪЛНЕНИ С ПОСЛУШАНИЕ  bouquet

Само ако някой ме светне какъв ден аджеба е днес - много ще съм благодарна Wink

# 37
  • Мнения: 669
Честит имен ден на Бобсъна!!!

Всички болнички бързо да оздравяват, и много прегръдки от нас.

Емчо също много разглежда снимки, но тези от албума - и албумите ми вечеса на баница. Всяка вечер щом си влезнеме в саята, отваря шкафа, където стоят албумите и с невероятно бързи реакции отваря измъква албумите и бяга, за да не му ги взема, и се настанява някъде и започва да разглежда и да описва, къде кой е и какво прави.

Иначе на компютъра съм му намерила цаката, ако имам някаква работа го оставям на един фотьоел пред компа и му пускам Телетъбисите - по 30 мин. седи и гледа в захлас и им се смее. И с нищо не мога да му отвлека вниманието. Всяка сутрин ги гледа и не му омръзват. Направо страхотно занимание му намерих, докато аз си свърша работата.

И Емчо като Криско е на период на говорене свързан с ДА - за каквото и да го попиташ отговаря с ДА. Акогато прави нещо забранено само казва НЕ, като продължава да си прави това което е намислил, но си казва "НЕЕЕЕЕ".
По ТВ гледа много Сделка или не, и започва да крещи " НЕ-нееее".
 Друг номер от няколко дни му е да отиде в другата стая, и като види че никой не го е последвал започва да ни вика - "Алааааа, алаааа", и като отидеме си умира от смях, и след малко пак така.

Памперса имаше един период , в който се гонехме по 30 мин докато го стигна и хвана, за да му сложа памперса, но сега определено стои по-мирен и лесно успявам да го сменям.

А зъбките - още не ги миеме. Все забравям да му купя четка и да започнеме да се учиме. преди когато тук се говореше за четки и миене на зъбки, ние още имахме много оскъден брой, и то по много малко поникнали. След това забравих изобщо, после веднъж се сетих но нямаше подходяща в този магазин когато се бях сетила (бяха за след 3г), а сега от сумати време си повтарям да отида да му купя, но дано се сетя да потърся, и да започнем да ги миеме вече, че си ги нареди доста зъбки.

# 38
  • Мнения: 669
Пикола имам една приятелка, която живве в италия, и когато детето й беше на 2 год. се прибраха тук (в БГ), а то се роди в Итал. и на 2г. за пръв път се прибра в БГ. И каза че точно вече е бил започнал да се отпуска докато са били още там да говори по някоя и друга италианска думичка и като се прибраха и започнал да слуша само БГ реч, и замлъкна. И въобще не искаше да говори на никакъв език. След това пак се върнаха там, и вече като тръгна на детска и т.н. проговори само на итал., а каза че сега ( вече е на 7г.), говори на БГ като цигане. В тях говорят на БГ, но като е на детска и на училище по цял ден, Българския му се губи и така ..........
Нормално е да се бърка, като слуша да се говори на 2 езика около него. Нали сега Гери ходи на ясла - там говорят на италиански, а в къщи на БГ ............ нормално малко да се позабави.
Но пък Емчо като си е тук и само Бг слуша - та и той не е проговорил съвсем, така че ..............

# 39
  • Мнения: 496
Ами, честито на Бобсъна, но наистина какъв ден е било днес? Щото аз като съм Боряна имам имен ден на 2.Май - Св. Княз Борис newsm78

И Гогата не казва изречения, само думички. Е, вярно казва доста думички и като чуе нова веднага й измисля интересен еквивалент, но изречения не прави. Но не съм забелязала някое детенце на нашата възраст (от тези, с които излизаме тук) да говори много. При вас сефте чувам за изречения  Wink Но те девойките по-бързо се развиват от младежите  Rolling Eyes

# 40
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
да де,то и аз предполагам че ще проговори по-късно,в смисъл подготвена съм,но вече ми се струва късно.Краси това ме плаши честно казано,да не говори правилен български... не знам,дано не ни се случи.аз още си спомням как летата като се прибирахме в България(около 9 години живяхме в Русия) майка ме караше да уча българската граматика и да пиша домашни.та и нашата синьорина ще е така,ако останем тук,че нещо ме хвана носталгията напоследък и ако ни стегне целосемейно шапката ще си отпрашим за вкъщи

# 41
  • Мнения: 496
Ох, тази тема започна живо да ме вълнува - ами ако Гогата дръпне назад като отидем? И вземе, че замлъкне newsm78 И после да ми плямпа на фламандски, ааа  Naughty Дано си говори и Бг добре Praynig

# 42
  • Мнения: 22
Пикола, според мен няма защо да се притесняваш, че Гери не говори много. Например нашата приятелка, която е 19 дни по-голяма от Вики също не говори /а си живеят в България/. Знае само мама, тати и Мими /бибата/...иначе си личи че всичко разбира и вместо да говори е много добра в имитирането и е голяма артистка. Просто темперамента й е по-различен. Откакто са се родили винаги едната е била по-добра и е дръпвала в дадена насока по-бързо и лесно от другата. Например приятелчето доста по-рано започна да седи, да се изправя, но пък Вики я изпревари и проходи първа....просто всичко е индивидуално. И другото дете е много привързано към биберона и доста често си го иска, докато при нас се ползва само за спане...та ако ги сравнявахме двете дечица, досега трябваше все или аз, или приятелката ми да се притесняваме за нещо....Та според мен всичко е въпрос на време, а при вас изглежда то още не е дошло по отношение на говоренето Simple Smile

Пожелавам на всички един много слънчев и изпълнен с положителни емоции ден!

# 43
  • Мнения: 3 116
Има една тема за това кога проговарят дечицата в Нашите Деца.

Наистина, като че ли момченцата проговарят по-късно от момиченцата. От друга страна много дечица проговарят след 2 годишна възраст. Освен това при нас стана отведнъж. Казваше само думички и един ден направи едно изречение и оттам се започна. За една седмица коренно се промени говора на Майчето. При Мая проговарянето го свързах с една друга случка. Тя проговори с изречения 2 седмици, след като съединиха детската ясла и детската градина. Започнаха доста често да ги оставят да играят заедно и може би това е една от причините. Директорката на яслата го направи точно с тази цел, защото от септември всички дечковци от яслата ги прехвърлят към градината, за да може по-бързо да дръпнат децата и като че ли има ефект  Thinking

Иначе в градинката, много малко дечица на тази възраст че и по-големи от нас говорят с изречения. Аз лично не бих се притеснила ако на тази възраст изреченията липсват. Пикола, наистина при дечицата с два езика има забавяне в проговарянето и аз доста теми съм чела по въпроса. Нали щяхме скоро да ходим в Австралия, ама май след годинка ще тръгнем  Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 1 807
Да се запиша и не знам дали да споделя...или по-скор оплача.
Преди 2-3 дни реших, че вече не издържам на ношния тормоз от страна на Стефанаки по отношение на будене и цокане, и бях твърдо решена че ще го отбивам. Просто от 3 седмици насам след 1:30ч. не се спи. Оказа се почти невъзможно. Първия следобеден сън без цица се преживе много тежко. Кански рев 30 мин. с почивка. Накрая изтощен заспа.
Последва РЕВ от моя страна, голям рев му дръпнах.Беше ми мъчно за него, за това че тази близост ще свърши и изобщо неща от този сорт.
Вечерта беше някак си по-лесно, но вдигна Т. Посреднощ се събуди с рев и не успях да укрия цоците, а и не можах да слушам жалния плач та дадох.
На следващия ден вече бях твърдо решена, че няма да отбивам. Ще се цокаме докато се види, че и двамата сме готови за отбивка.
Подозирам, че вдигна Т от напрежението което му създадох, защото на следващия ден вече нищо му нямаше.
Та така.
Това от нас.
Имаче с говора сме назад, а и не се притеснявам. 
С гърнето, когато го сложа върши, понякога казва, понякога не.

Общи условия

Активация на акаунт