Ние сме Май - ки полудели, за слънцата ни на път поели

  • 10 476
  • 287
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 481
Здравейте, момичета.И аз сънувам кошмари и после като стана, цял ден ми е едно такова...неприятно е...
 А за упойката-аз още се чудя какво да правя: дали да раждам със или без?!Ни така, ни иначе-после май боли и гърба....
 Незнам как сте вие, но аз вече ми е много тежко-едвам ходя, а имам още време Simple Smile.Вчера като ходих на преглед и ми казаха че е нормално така да се чувствам, била съм по финна, по слаба и затова така ми тежало.Имам усещането че краката ми немогат да издържат тежестта на корема, особено гадно е когато и ми се схване целият крак и тогава вече наистина вече немога да стъпвам, да не говорим за ходене.

# 46
  • Мнения: 625
GrinningНа мен ми ми е много смешно когато ми казват:"Ама наи-добре си раждай нормално" Но какво значи нормално?Явно представите ни за думата НОРМАЛНО се различават.Нормално ли е да те режат и кърпят като гоблен отдолу,да те чекнат и да дърпат бебо е вакуми и железарии(имам 2 цицини отзад на главата от железата с които са ме дърпали от мама а нея са я нарязали като...,нормално ли е от напъните да имаш хемороиди,които да лекуваш месеци наред- е според мен не! #Cussing out За мен нормално е да си роди6 без нито един шев и да можеш спокойно да си седнеш на дупето-но засега от вси4ки родили НОРМАЛНО hahaha,една само ми е казала че няма шевове и си сяда на д..о.Аз съм твърдо за секцио,защото предпочитам да ме боли след като бебо вече е извън мен.Дано и така да стане де!

# 47
  • Мнения: 87
Kakichka благодаря Simple Smile мисля да дойда и аз

# 48
  • Мнения: 3 089
и мен ме дразни определението "нормално" . все едно петра като е раждана секцио е ненормално родена. има вагинално раждане и секцио. това са вариантите. нищо нормално или ненормално не виждам в нито един от двата варианта 
фръц Crossing Arms

# 49
  • Мнения: 961
Какичка, честит ти племенник   bouquet Прекрасно нещо са племенниците, аз си имам 5  Heart Eyes , а едната ми племенница почти съм си я отгледала аз. Страхотна радост носят.

Аз не помня, какво сънувам, но от едно известно време ми е толкова изнервено, че вече ми е трудно аз да се търпя. Сърдя се за щяло и нещяло  newsm78 , обземат ме някакви паранои  Rolling Eyes . Избръмчах  Blush А от два дни бебка, като че е станала по-ленива. Усещам я, но не така силно, както преди, а и като че ли по рядко се мърда. Възможно ли е да й е тесничко и затова да е така?  В понеделник съм на ЖК и се надявам до тогава да издържа на ужасните си мисли и притеснения, а и все си казвам, че всичко ще е наред.

Мен пък ме е страх повече от секцио, отколкото от вагинално раждане, ама всеки луд с номера си  Crazy , аз си имам цяла програма  #Crazy
Хайде хубав ден   bouquet

# 50
  • Мнения: 1 225
Извинете ме - за израза "нормално"  Embarassed
Мен също ме е страх от секцио   Cry, за това така се изразих.

# 51
  • България
  • Мнения: 3 621
Хе хе хеееее, най накрая успях да прочета всичко newsm10 Толкова се радвам, че най-накрая ми прекараха нет в къщи. Вече бях започнала да полудявам без форума  Laughing Ама то за 2 седмици докато ме няма вие 3 теи сте изписали - не ви е срам smile3534
мама 21, радвам се че вече си по-доре , соро можем да спретнем среща тогава, нуна, къде си? а и приказка преди малко ми се изгуби някъде  Laughing. Вчера ходили на покупки и изобщо да не се обадят.
какичка, честит ти племеник , да е  жив и здрав , мнооого е сладък. А и майка му да се оправя бързо. Как е тя?
 Аз също мисля днес след обед да отида на преглед , че вече стана месец не съм ходила, а бебка вече я усещам доста силно да ме бууууутаааа, ту от едната , ту от другата страна Simple Smile)) голяма е вече.
Аз по стандартните изчисления ( датата на термина) вече влязох в 8-ми месец, а толкова се вълнувам като знам, че скоро някои от вас влизат в 9-ти.
Ние вече имаме креватче , с решетка само отпред , просто тези , които имат от всички старни нещо не ми се струват уютни за бебчето. Не че ще му духа или нещо такова , просто  някак си не ме кефи
да ви се похваля нашия татко уши панталонче на малката Simple Smile)))))) тъй като в бургас не си намерих такова каквото искам. Ще се опитам да го кача сега , до него е дистанционното на телевизора за сравнение на размера.
Хайде стига толкова  засега , има време да наваксвам Simple Smile)))

# 52
  • България
  • Мнения: 3 621
само да кажа, че подкрепям ниночка, а и всички които мислят така, за вагиналното раждане, без упойка. И аз като нея  Praynig да не се окажа разочарована после, а също така и показателите на лекаря и бебка да са подходящи за такова. Искам да изпитам тази болка, да видя какво е ......, а живот и здраве за следващите деца ще видим.
 Също така гледам и да не се настройвам съвсем за вагинално, че то секциото понякога ( доста често)не е концерт по желание а както ще е най-добре за бебето. Дори и с мъжа ми понякога спорим по въпроса кое е по-добре, тъй като аз упорито си говоря , че искам вагинално раждане.  Ама   тези упойки в гръбначния стълб много ужасно ми звучат.

# 53
  • Мнения: 90
Здравейте ,май-чета!!!
Аз също съм за вагиналното раждане,но с епидурална NaughtyИ мен ме е страх повече от секциото ,но ако се наложи -бих предпочела да е със спинална ,а не с пълна упойка.Всичко е индивидуално-важно е жената да е възможно най-спокойна в този момент независимо от начина на раждане,който си е избрала!
Ние си поръчахме легло с решетки отвсякъде-за духането и аз мисля като майчето-на нас не ни духа като спим,нали?А и обиколниците ще си свършат работата.Но това също е въпрос на усещане -аз просто изпитвам ужас от затворени пространства...

# 54
  • София
  • Мнения: 1 402
и мен ме дразни определението "нормално" . все едно петра като е раждана секцио е ненормално родена. има вагинално раждане и секцио. това са вариантите. нищо нормално или ненормално не виждам в нито един от двата варианта 
фръц Crossing Arms

majce ти поне си отдавна си тук и знаеш за вечната война между "нормално раждащите и ненормално раждащите"  Joy след това идва на свой ред войната на кърмещи и престъпнички такива които кърмят и такива които ползват адапте ..... въобще борбЪтА е голямЪ.  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 1 531
хехе, тина, таткото много щастлив, а  Flutter 
аз поне хич не съм воййнствено настроена бе  Thinking пък за болката естествено, че ще има и естествено, че не е САМО на психологична основа  Crazy   пък и не съм садо-мазо, просто така го усещам и хич пък нито подкрепям нит навивам каквато и да е група: просто си изказвам мнението  Peace 
майче,аз до вечерта окончателно ще съм решила за димитрова  Peace
аз ще ходя утре на лекцията 
Peace

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 21:32 от ninochka

# 56
  • София
  • Мнения: 1 402

Ниночка не визирам никой тук от нашата тема, а споделям с какво тепрърва ще се сблъсквате в другите под форуми за кърмене и изкуствено захранване и т.н.

# 57
  • Мнения: 536
Привет от мен в новата тема.
Какичка, честит племенник. Много е сладичък. Пожелавам бързо възстановяване на майката, а на него да му се разминат бебешките проблеми.
Аз не писах няколко дена, защото...абе да не ви развалям настроението, случи се нещо кофти на приятел на мъжа ми и се депресирах нещо..
За кошарките - Лора е спала в кошарка с решетки от двете страни и без обиколник. Не е духало, не е изстивала. Има едно правило да не се слага кошарката м/у врата и прозорец или на външна стена. Ако се спазва, няма проблеми  Peace
За упойките - горещо се моля да ме огрее това чудо на медицината, но дълбоко се съмнявам - в болницата която съм избрала ги избягват. И въобще не ме притеснява, че се бие в гърба или че после ще имам главоболие. Секциото и мен ме плаши като вариант, защото се разрязват 7 слоя тъкани Thinking/това по спомени от училището за бременни преди повече от 4 год./
Мислех от понеделник(този дето мина) да започна да пазарувам активно, но вместо това бременната ми глава измисли да правим ремонт на спалнята! Въпреки, че бебето няма да е там, нито пък аз. Та сега освобождавам гардероби и свалям тапети, а днес съм пратила мъжа ми за паркет.  Дограмата вече я сменихме и като приключим със спалнята, започвам да се готвя за бебето.
А днес съм на първото тържество на дъщеря си. Тя ще е Червената шапчица.

# 58
  • Мнения: 371
Здравейте май-чета, май е малко късно да се включвам при вас, защото то времето толетя, но както и да е.
Да еи се представя-Диана се казвам и съм от Сандански, очаквам бебо на 03.05.2007г., но може и да превари, знае ли човек. Не бях влизала досега в този форум, но реших и тук да се разпиша, надявам се че нямате нищо против.
Лек ден на всички

# 59
  • Мнения: 257
Здравейте и от мен.Аз също ще раждам нормално с епидурална живот и здраве.
Dianche,и тук ли се намерихме бе мила? Wink

Общи условия

Активация на акаунт