Бебо не харесва соковете:(((

  • 1 939
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 809
Хриси също в началото ми пиеше сокове(ябълка и морков) обаче в един момент ги оказа от раз Shocked
Няма обяснение защо така се получи Confused А толкова са полезни... Sad
Така...изчаквах две-три седмици и пак и предлагам, ама не- то са ревове,то е чудо ooooh!
Отказа ми и вода и чайове-всичко трябваше да давам с лъжичка #Silly и то едва ли не насила (лятото в жегите много се притеснявах, че не пие вода Cry )
От месец-два взе да яде настъргани плодове- до преди това само като видеше и започваше да пищи Tired ...като че ли отрова й давам, ужас #Silly
И така до ден днешен давам с лъжичка.Мляко от биберон отдавна не пие-просто я плюе и толкоз.Та и мляко съм давала с лъжичка, бе мани Crazy
Търпение му е майката.  Wink
Не е задължително и твойто дете да е като мойто, но предлагай му след седмица-две , пък може да му хареса някой път и да започне да си пие сокчетата Praynig
Успех Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 1 517
Щом не иска сокове, не го мъчи. Аз съм на принцип, че бебето си знае най-добре какво иска и никой друг не може да каже по-добре от него.  Wink Моята хубостница не е повръщала от сокчета, но не ги и искаше особено, не знаеше как да пие от лъжичката и все си търсеше млякото. И аз много не съм я насилвала.

# 17
Цитат на: makrust
Бебето ми не харесва соковете. В началото като че ли му харесваха обаче напоследък не ги иска. Първо давах само ябълка, три седмици, след това добавих морков. Сега давам по равни части морков и ябълка като от вчера започнах да сгалам по малко захар да не би да му е кисело от ябълките. Пробвах да ги давам с шише - не иска. А като давам с лъжичка ми се хили и плюе.  Какво да го правя? От друго не смея да дам. Аз мислех вече да започвам пюрета пък то....


Пробвай да даваш с шише, но ползвай следващия номер биберон... И моят хубавец в началото отказваше да пие от шише, докато се усетя, че трябва да ползвам друг биберон. Шишетата му са Др Браун'с, давах сок с биберон номер 2, когато пиеше мляко с номер 1. Сега пие сок с 3ия размер на V- биберона. Моят син също не обича особено сок от моркови и спрях да му го давам - само на ябълки беше, а отскоро му давам готови сокчета и от други плодове. В момента давам пюрета с моркови: картофи с моркови, и ябълки с моркови.. не се мръщи, хапва си ги, но сок от моркови не иска и това си е...

# 18
  • Мнения: 1 517
Спри ги за малко соковете и опитай пак след няколко дни.Ники също е имал периоди когато не е искал сок,но и до ден днешен всяка сутрин си пие фреш

# 19
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Спрях соковете да кажа. Лекарката ме посъветва да го пробвам на мястото на соковете с плодово пюре и днес дадох за първи път от ябълка една лъжичка . Хапна го, сега ще дебна за реакция.

# 20
Моята хубостница е на 6 месеца .Голяма мъка беше със соковете.Не желаеше да ги пие по никакъв начин.Един ден случайно преди около месец и половина и предложих от обикновена стъклена чаша.(просто видях ,че наблюдава кака си ,че пие от същата чаша) И о,чудо - вече ги пиеме ,глътка по глътка.Ако решиш опитай по този начин,но внимателно.

# 21
  • Мнения: 1 448
Темата е от година и половина  hahaha Сигурно вече и пържоли яде  Whistling

# 22
  • Мнения: 303
 newsm78Дам... и аз опитах да му дам сок, но той отказва да го пие. Няма смисъл да го мъча. А и тези колики newsm45.... Ще го захранвам с плодове едва след зеленчуковите пюрета. Смятам да пробвам тази схема.

# 23
  • Мнения: 8 917
Темата е от година и половина  hahaha Сигурно вече и пържоли яде  Whistling
И аз се учудих откога е, та с Гери са "наборчета" и понеже го знам като детенце се шашнах - пак ли е минало на сокчета, че и отново възражения да има Mr. Green

# 24
  • Мнения: 5 362
И Кали от скоро пие сокчета,и то само със сламка.Иначе не иска.Пробвай така ако искаш.

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Дано се включи авторката на темата да каже върви със соковете  ooooh!  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 3 500
Защо не ги спреш за 2 седмици и после пак да пробваш? Нали знаеш, че има деца, които по-късно са готови за други храни (вкл. сок) освен мляко?
Няма да избягат сокчетата...
Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 15 219
Добре си беше заключена тази тема.....  ooooh!
Сега е отключена е по една точно определена причина и веднага изпълзя след година и половина .    Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 555
А защо не му махнеш соковете и направо изчакай възрастта за плодовите пюрета. Колкото по-късно сокове, толкова по-добре

# 29

Общи условия

Активация на акаунт