Междупредсърден проблем

  • 5 384
  • 14
  •   2
Отговори
  • Мнения: 24
Днес откриха лекарите ,че синът ми,който е на 1 г и 9 месеца,има местенце между предсърдията,прец което преминава кръв.Трябвало е отдавна да се е затворило.Много е малко и не се налагала някаква намеса.Може ли някой да ми обясни повече?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 573
От къде си? Сега ли го намират проблема?
Моят син се роди с шум на сърцето, който в последствие се оказа МКД. Още не се е затворил, док каза, че може и да не се затвори. Ехо правиха ли? Къде?

# 2
  • София
  • Мнения: 344
Здравей.Аз съм имала такъв проблем. Изчакали са до 4 годинки (евентуално да се затвори преградата) и са ме оперирали (през 1971 год. Rolling Eyes) Сега съм на 40 год., никога не съм имала проблеми нито със сърцето, нито нещо друго,родих нормално преди 2 год.и половина,...
Та твоето детенце предполагам, че ще го наблюдават и да предложат операция в някой момент,но не се тревожи- вече сме 2007 год. Grinning

# 3
  • Мнения: 24
Да направиха му ехограф.Видя се малък процеп ,но казаха ,че не е страшен.Можело и да се затвори,а дори да не стане нямало страшно.Аз обаче не мога да не се притеснявам и затова търся други мнения .Консултации ще правим всеки 6м.Ако сте имали или имате такъв проблем моля ви пишете как са протекли нещата.

# 4
  • Мнения: 6 315
Моят син също е с шум в сърцето. В епикризата му пише друго обаче (различно от тов ана твоето дете). На контролни прегледи ще го водя веднъж годишно. Според лекарите ще се "израсте".

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
На моя син също му откриха такъв отвор и казаха, че не страшно.
Гледа го много добър кардиолог в 3 градска.
Опасен е отвора между камерите, защото смесва артериална с венозна кръв, и в тези случаи се прави операция. Междупредсърдния отвор е остатък от вътреутробното кръвообръщение. И на нас ни казаха да го доведем контролно след 2 години, но и да не се затвори, няма опасно. Доста голям процент хора ходят с такъв отвор без дори да знаят. Аз разпитах подробно и лекаря ми обясни.
Ние направихме преглед не заради шум или някакви оплаквания, а защото сина ми има вроден дефект на небцето и генетиците търсиха дали няма някакви други аномалии и дето се казва, всичко му преглеждаха.
Той сега е на 4 год.  доста буен и игрив, тича и не седи за 2 сек на едно място, досега никога не е имало съмнение за нещо (задъхване, посиняване)
Не се притеснявай излишно, не е страшно.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 765
Днес откриха лекарите ,че синът ми,който е на 1 г и 9 месеца,има местенце между предсърдията,през което преминава кръв.Трябвало е отдавна да се е затворило.Много е малко и не се налагала някаква намеса.Може ли някой да ми обясни повече?
Защо правихте ехограф? Питам защото дъщеря ми / на 1г.11м. / понякога като почне да плаче  спира да диша и посинява. педито все ме успокоява, че няма проблем, но се притеснявам. Когато бях бременна на един от прегледите лекарката ми каза, че има по-голям отвор на сърцето бебето. Когато родих го прегледаха и казаха, че всичко е наред, но понякога ме обхваща съмнение. ...

# 7
  • София
  • Мнения: 4 573
mai22, и на нас ни казаха, че може би ще се затвори. При последният преглед Велковски /firebird,  предполагам за него говориш/ ни каза, че е хубаво, че той расте, а дефектът - не. И дори да не се затвори, няма да е проблем. В началото ходехме на ехо на 6 мес. После на 1 год. Сега май пак сме на преглед.
eliss, защо не поискате направление за детски кардиолог? Той би трябвало да каже, ако има проблем. Най ме дразнят джипитата, като решат, че знаят всичко Close. Макар че нашата му чу шума, след като видя епикризата от болницата Crazy.
firebird , аз пък знам, че е проблек, когато отворът е м/у камера и предсърдие. Тогава е ситуацията, която описваш. newsm78

# 8
  • Мнения: 24
Има шум на сърцето.Като го заведохме на кардиолог му направи и кардиограма ,на която се видя проблем и от там на ехограф.
Много деца се засиняват докато плачат ,но това се израства.Не мисля ,че има общо с какъвто и да е било проблем на сърцето.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 765
Има шум на сърцето.Като го заведохме на кардиолог му направи и кардиограма ,на която се видя проблем и от там на ехограф.
Много деца се засиняват докато плачат ,но това се израства.Не мисля ,че има общо с какъвто и да е било проблем на сърцето.
И така да е, аз обаче като се сетя какво каза тогава гинеколожката и ми минават разни мисли през главата...
Аз съм била като бебе с шум на сърцето, казали на майка ми , че ще се израсте и толкова , нито са ме водили на прегледи. Даже беше забравила за това.


mai22, и на нас ни казаха, че може би ще се затвори. При последният преглед Велковски /firebird,  предполагам за него говориш/ ни каза, че е хубаво, че той расте, а дефектът - не. И дори да не се затвори, няма да е проблем. В началото ходехме на ехо на 6 мес. После на 1 год. Сега май пак сме на преглед.
eliss, защо не поискате направление за детски кардиолог? Той би трябвало да каже, ако има проблем. Най ме дразнят джипитата, като решат, че знаят всичко Close. Макар че нашата му чу шума, след като видя епикризата от болницата Crazy.
firebird , аз пък знам, че е проблек, когато отворът е м/у камера и предсърдие. Тогава е ситуацията, която описваш. newsm78

Защото с две думи ми се изсмиват в лицето. Изкарват ме едва ли не параноичка, както стана и с дерматита на Женя и с реакцията след ДТК, но това е друга тема.
В момента не съм съвсем сигурна, но нас епикриза май не ни дадоха.
Ще изчакам малко да се постопли времето и ще я заведа дори и без направление. Може пак да ми се изсмеят, но ми се иска да спа спокойно, а не да сънувам кошмари.

# 10
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
firebird , аз пък знам, че е проблек, когато отворът е м/у камера и предсърдие. Тогава е ситуацията, която описваш. newsm78

Всяко гръбначно има отвор между камера и предсърдие - кръвта от предсърдието отива в камерата. Я да видя кой не си е учил уроците по анатомия на човека и по биология  Mr. Green
Ето линк за опресняване:
http://body.dechica.com/circulatory.htm

# 11
  • Мнения: 666
Моят син се роди с МКД откриха му го още в родилното на 6 м му направихме ехография в трета градска - която показа че има 2мм  шънт/отвор/ щял да се затвори на 100% между 3-5 година кардиограмите винаги са били ОК

# 12
аз също имах междупредсърден дефект.Сега съм на 30год,а се оперирах преди 3 год.Оперираха ме в клиниката на Чирков.Операцията е лека и дори дефекта,ако е по-малък го правят безкръвно,което е перфектно,но при мен беше голям.Няма нищо страшно,но до побертета не се ли затвори-не чакайте,защото колкото си по млад по бързо се възтановяваш.

# 13
  • Мнения: 941
Заведи го в клиника Света Екатерина,на Чирков,там има перфектни детски кардиолози,гарантирам за това Peace

# 14
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
На дъщеря ми също и откриха такъв шум когато беше на 6м, казаха ми че е физиологичен и че ще го израсте. Водили сме я на ехограф / отворът намалява, но не се е затворил още/, на кардиолог, кадето кардиограмата и е перфектна.Кардиоложката каза че по никакъв начин отворът не се "отразява" в кардиограмата, и затова бил безобиден и да я заведем след 1година на профилактичен преглед. И аз отначало се бях шашнала много, но след тези прегледи смятам че няма място за притеснение. Надявам се и при вас да е така  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт