Как да науча детето да дъвче?

  • 9 879
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 918
Мили моми4ета,
предлагам тук да споделите вашите хитринки как сте накарали малките дявол4ета да запо4нат да дъв4ат.
Моя син Явор е на 7,5 месеца, прави някакви бегли опити за дъв4ене, но в4ера купих две пюрета за 8месеца и бях от4аяна колко едро бяха нарязани картофите Stupid

# 1
  • Мнения: 4 358
Слагай му някаква по-мека храна (сварени картофи или морков) между венеца и бузата. Мама firebird ми даде този съвет и съм й много благодарна!!!
Оги много дълго не искаше да дъвче, научих го чак на 1 година и 4 месеца.

# 2
  • Мнения: 1 341
Ами все още ми е трудно с храната Embarassed . Давам й корички хляб. Като я наблюдавам се вижда, че ги дъвче, но когато й дам по-едра храна си бърка в устата да я вади и прави опити да повръща. Така, че и аз ще съм благодарна да разбера от вас какво да правя.

# 3
  • Мнения: 4 358
Бебчетата ви са мънички, може още да не са готови да дъвчат.
Пробвайте това, което писах по-горе, но ги наблюдавайте докато ядат. Оги много ми се е давил, хич не е приятно  Neutral Face

# 4
  • Мнения: 918
с кори4ките се справяме, доскоро яде6е и бисквити, оба4е от както имаме зъби отхапва цели пар4ета и става много весело Sick Но ако му дам по-едро смляно пюре или попара, просто си изважда езика и оставя да изте4е вси4ко което е било в устата му. мисля да опитам ако сядаме вси4ки заедно да се храним, дали няма да размисли Mr. Green

# 5
  • Мнения: 7 106
Още една хитринка - бебешкия ориз на Плазмон. Приготвя се много бързо - за около 4-5 минути варене.Аз го варя отделно и го добавям към пасираното вече пюре. Самите зрънца на ориза след като се сварят са много мекички и няма опасност да се задави бебето с тях, а в същото време достатъчно големи, за да стимулират към дъвчене.Става също и с макаронените фигурки на Плазмон, има едни мънички като мънистенца, варят се също за около 2-3 минутки.
В същото време предлагай в ръка коричка хляб ( ако си въвела глутена вече) или бисквита.
В пюретата на Хип частиците са доста едри и твърди,Ева започна да не прави физиономии като да повърне едва сега преди няколко седмици.
Можеш също да дадаеш силно разварен картоф намачкан само с вилица или сварени до омекване пръчици от морков ( но в никакъв случай суров, особено ако имате зъбки) да си ги държи сам и да си отхапва.Но винаги бъди до него когато му даваш в ръка нещо за хрускане, за да не стане беля!

# 6
  • Мнения: 6 155
Shali, къде го има този бебешки ориз?

Аз пробвах с обикновен силно разварен, но го повръща веднага Neutral Face   А на Коледа с кеф изяде ориза от една сърма Shocked  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Biby
Shali, къде го има този бебешки ориз?

Аз пробвах с обикновен силно разварен, но го повръща веднага Neutral Face   А на Коледа с кеф изяде ориза от една сърма Shocked  Rolling Eyes


Аз го купих от Малечко при едно ходене до София.До колкото си спомням в магазина  имаше много голямо разнообразие на продуктите на Плазмон.
Иначе обикновения ориз наистина става много гаден като го свариш само с вода и не дай си боже да го пасираш - става на тесто.Виж когато е сготвен на манджа с още нещо, става много добре.

# 8
  • Мнения: 3 379
Има време, не се притеснявай. Като започнеш да даваш по малко хляб, давай трохички - чудесни са да се учат да дъвчат. Също добре сварен картоф или морков, царевични пръчици (гледай да са без сол, без глутен), банан...

# 9
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Научих ги постепенно с храни които ядат сами с ръце - бисквити, хляб, сирене, банан и др., а пюретата си бяха смлени. По-късно започнах да давам мачкани храни.
Малки сте според мен нищо, че има готови пюрета, които са едри като за възрастни  Wink .
Успех

# 10
Цитат на: звезделина
Мили моми4ета,
предлагам тук да споделите вашите хитринки как сте накарали малките дявол4ета да запо4нат да дъв4ат.
Моя син Явор е на 7,5 месеца, прави някакви бегли опити за дъв4ене, но в4ера купих две пюрета за 8месеца и бях от4аяна колко едро бяха нарязани картофите Stupid
  Пюретата на Хип са с по-ситни парчета и по-меки.Аз започнах със пюрета, в които има ориз.На Нестле /Алете/ също са малко по-финни.Най-едри са парчетата в пюретата на Семпер.

# 11
  • Мнения: 161
аз знам , но може и да бъркам че децата се учат да дъвчат с корички чак към 11- ти месец , но кат очета явно трябва да се почне по рано. Дали става като му дадеш банан в устата?


Danail

# 12
  • Мнения: 918
хубави съвети мам4ета,
мисля да му давам кори4ки и разни такива нещица, а пюретата финни, 4е това магаре много бързо се нау4и, прави се 4е ще повръща и знае 4е ще го оставя на мира.

# 13
  • Мнения: 2 529
Педиатърката ми каза като навърши 8 месеца да започна много леко и постепенно да увеличавам размера на частиците храна, т.е. да не е всичко гладко пасирано, а да има частици до размера на оризово зърно например. Предупреди ме, че няма да стане много лесно и наистина е така. Емил без проблем си яде сам с ръчичката банан, бисквита, сварен морков, но като му дам по-едро смляно пюре, фини овесени ядки, елда на зърна се мръщи Rolling Eyes  Макаронените на Плазмон и бебешкия ориз много ги яде Grinning
Ще се научат, къде ще ходят Sunglasses

# 14
  • Мнения: 39
не мога да намеря от каде да купя този ориз

# 15
  • Мнения: 3 927
здравей

преди време получих много ценни съвети за дъвченето тук:


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14115&highlight=%ED% … F7%E0%E2%E0%ED%E5


успех! и първото задавяне да не те спира като мен Wink

# 16
Тането, блегодаря ти
абе и неговият педиатър разправя, 4е имало деца, които на 10 месеца без нито един зъб ядели сандви4и #Shocked  А какво представлява този царевин и др. те по-полезни ли са, защото аз не искам да го у4а на пръ4ици, снаксове.........

# 17
  • Мнения: 3 927
Цитат на: Anonymous
А какво представлява този царевин и др. те по-полезни ли са, защото аз не искам да го у4а на пръ4ици, снаксове.........


Това са диетични оризови или царевични пръчици, продават се по диетичните магазини. Много са вкусни...именуват се "Трохо"

Общи условия

Активация на акаунт