Режим на бебето - хранене и спане

  • 5 449
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Долу горе от вашата възраст и ние си имаме режим. Ядеше по 5 пъти на ден, първото хранене беше около 6 часа, после през 3,5-4 часа. Спеше по 2 пъти на ден - от 10.30 до 11.30-12.00 и следобед - от 14.30 до 17.30 часа. Вечер се къпехме (все още го правим, де!) в 20.30-21.00 часа, после млякото и хайде в леглото.

# 16
  • Мнения: 3 663
Според мен - да, трябва

# 17
  • Мнения: 790
Имаме относителен режим, но за него се грижи бебо, а не майка му. Храним се 6 пъти през около 3 часа , като първото хранене е в 06 - 0630. Спи сутрин половин час, на обедната разходка през цялото време и след храненето в 0630 вечерта дремва на активната гимнастика.  Мисля че всичко си е до самото бебе.

# 18
  • Мнения: 3 200
Ние още нямаме режим - иска - давам цица, не иска - не давам

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И аз се опитах в началото да изградя режим на бебо, но испаднах в паника, като трябваше да яде той спеше и не можех да го сабудя и обратно. Най накрая го оставих когато поиска и той сам си изгради режим, гледам доло горе да има 3 часа между храненията (ние след 2 дена ще станем на 1месец) И 1 нощно хранене което е с интервал 5-6часа. Лекарката каза, че трябва да има един голям интервал за да му почива стомахчето. Но още се борим със желанието да яде  Simple Smile  Twisted Evil  буди се след 3 часа и си иска порцията храна, а ние го наливаме с водичка с надежда, че ще свикни. Повечето ни приятели са успели и ние се надяваме но вече цяла седмица се мъчим така. Едвам утрайваме до храненето, будим се ревем, ама нали е за негово добро, пък и ние да поспим малко повечко.  #Crazy

# 20
  • Мнения: 1 517
Ники има режим строг при това Laughing
8:00 мляко
10:00 сок
12:00 обядва и веднага заспива до 15:00ч
20:00 баня,вечеря и в леглото

# 21
Моето бебе винаги е имало режим на хранене и спане,още от първия месец, и все още имаме( сега е на година и 2 месеца), и в интерес на истината като беше по-малък режимът му беше по-строг(що се отнася до 4асовете). Режимът се създаде от самосебе си, т.е. не съм насилвала детето, но съм държала то да има режим, защото според моята ли4на лекарка, пове4ето проблеми при бебетата идвали от липсата на режим. Не съм твърд противник на храненето при поискване, но това е моят опит. Успех в разрешаеането на спора с мъжа ти.

# 22
  • Мнения: 3 379
Моето мнение е, че на 6 месеца бебето само започва да си изработва някакъв режим, както на хранене така и на спане.

По принцип е добре да има някакъв режим и последователност на действията, защото бебетата се чувстват по-сигурни, когато могат да "предвидят" нещата, т.е. знаят че след баня например следва сън, както и знаят, че горе долу по едно и също време следобед мама ги слага да спят. Разбира се, не става дума за казармен часови режим Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт