Бебета-вегетарианчета - да или не?

  • 999
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 713
Може би темата трябваше да бъде пусната като " Важна тема " и да бъде заключена, така както рецептите за домашно приготвяне на пюрета и каши. Излишно пак се хващаме за гушите, а и темата не е " За и против месото ".

# 16
  • Мнения: 1 586
Цитат на: verri_77
Може би темата трябваше да бъде пусната като " Важна тема " и да бъде заключена, така както рецептите за домашно приготвяне на пюрета и каши. Излишно пак се хващаме за гушите, а и темата не е " За и против месото ".


Да, темата беше предназначена за библиотеката Simple Smile

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Благодаря, boo, за статията! Всеки избира сам и трябва да има информация за всяка ситуация.

mama_p, това, което споделяш е интересно. Аз също съм вегетарианка, и, както питаш от каква възраст - от 22 годишна, по собствено желание, заради вкуса.

На доста места съм чела, че, като цяло, вегетарианците боледуват по-малко от невегетарианците от някои болести. Та това си е голям плюс и, като имам предвид колко съм боледувала като малка, не мога да не се запитам, ами ако бях вегетарианка по-отрано?
От друга страна, има случаи на вегетарианци, при които нещата са имали "нежелани странични ефекти", меко казано.

Според мен въпросът е в баланса и то, съобразен с всеки човек индивидуално (един може да кара на твърдо вегетарианство, за друг яйцата са много важни и т.н.)

Ако имаш възможност, обясни малко по-подробно как си се хранила във "вегетарианския си период" - просто сте избягвали месото в къщи ли, а другите животински продукти консумирали ли сте (яйца, сирене, кашкавал, мляко), имало ли е достатъчно грах, сусам, бобови, зелени зеленчуци и т.н. продукти, които съдържат желязо и белтъчини?

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Такааа...
Самата тема е отделена и заключена (поне за момента); има линк към нея. А в тази тема можете да пишете мненията си за бебетата и децата вегетарианчета.

# 19
  • Мнения: 2 655
Laughing  Laughing  Laughing
Толкова ми е смешно от Вашите изказвания, а и интересно.
Разни хора, разни мнения, но Вашите са доста крайни. Thinking
Чудесно е, че чета тук за да науча колко лоша и зла майка съм.
Направо чудовище.
Пъро пробих ушите на бебето, а то така "страда" и сега още "страда" и го "боли". Всеки ден ми се оплаква. Stuck Out Tongue
После категорична съм за месото. Никакво месо, докато стане поне на 6 години и тръгне на училище, а и след това.
Аз 10 години бях вегетарианка и доста добре балансирана диета изглежда и нищи ми няма. Даже се чувствах отлично. Ходех и на гимнастика 2 пъти седмично и не съм припадала по улиците и т.н., да не изпадам в подробноси. И АЛИ няма да яде месо. Край това е.

Моля Ви, не правете от всяка тема скандал.
От начало много се обиждах от казаното. После ми отмина. Сега се забавлявам. И то все едни и същи хора. А има чудесни потребители тук, за това и продължавам да си пиша. Flutter
Всеки знае кое е най-доброто за детето му. И всеки го прави и дава. Нека пишем без крайности и обиди, МОЛЯ.

# 20
  • Мнения: 503
Цитат на: malina_m
mama_p, това, което споделяш е интересно. Аз също съм вегетарианка, и, както питаш от каква възраст - от 22 годишна, по собствено желание, заради вкуса.
Ако имаш възможност, обясни малко по-подробно как си се хранила във "вегетарианския си период" - просто сте избягвали месото в къщи ли, а другите животински продукти консумирали ли сте (яйца, сирене, кашкавал, мляко), имало ли е достатъчно грах, сусам, бобови, зелени зеленчуци и т.н. продукти, които съдържат желязо и белтъчини?


Здравей, malina_m, докато се хранехме като вегетарианци, избягвахме месото, други животински продукти си ядяхме (мляко и мле4ни продукти, яйца) - и домашни, и купешки. Грах, сусам, бобови, зелени зеленчуци и т.н. продукти си консумирахме 4есто, още пове4е, 4е винаги са ми били любими. Много оби4аме и соя (боб), соеви продукти, купувахме на Витабел, и т.н., в общи линии, вси4ко, което е трябвало, сме си го яли, ама пак се полу4и нежелан резултат.
Тук сега гледам, 4е има разни екзоти4ни растения (напр. едни кълнове, дето не можах и да запомня, от какво семе бяха, не съм го 4увала), които били отли4ен изто4ник на протеини. Но в общи линии, вси4ки добри изто4ници на протеини и витамин В12, за които говорят тук, са храни, за които не съм и 4увала. Става въпрос за азиатски растения, затова изглежда при азиатците вегетарианството не води до такива проблеми, стига да знаеш, как да се храниш. Ина4е храната, която ядем всеки ден тук и в България, трудно може да ни набави необходимото желязо, протеини и витамин В12, ако не ядем месо.

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Станах вегетарианка малко преди 15-ият ми рожден ден, по собствено желание, други вегетарианци в семейството нямаше. Сега и брат ми стана вегетарианец. Та моя отказ от месото беше предизвикан от естествената ми непоносимост към този вид "храна". За мен труповете на убити животни не могат да бъдат градивен елемент в растящия детски организъм. Да не говорим за саламите, кремвиршите и др. такива, в които месото е доста малко, затова пък изобилстват от канцерогенни съставки. Месото се усвоява много трудно, загнива в червата и предизвиква отделянето на токсини, а като прибавим към това и всички хормони, транквилизатори и антибиотици с които е било тъпкано животното преживе, както и нитратите с които се обработва месото...
Аз не съм гореща почитателка и на соята, не консумирам и много ядки. Не съм имала проблеми с хемоглобина, не е падал под 120. Искам да се откажа и от всички животински продукти, но ще ми е много трудно, все пак не живея сама.
На децата си давам месо, защото им харесва и защото баща им не е вегетарианец. Ще оставя на тях да решат дали искат да се хранят с животни, като много се надявам да вземат правилното решение. Никога никого не съм убеждавала, че трябва да се откаже от месото. Мисля, че човек трябва да се храни с това, което му харесва, макар че навикът играе определена роля.
Така или иначе живем в 21 век и на практика няма екологично чиста храна. Месо, мляко, плодове, зеленчуци...- домашни или промишлено производство- всичко е замърсено, но все пак трябва да се яде.

Общи условия

Активация на акаунт