До мамите,живеещи в кооперации без асансьор и до близнашките

  • 3 412
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 200
Голям проблем, ние имаме асансьор, обаче между входа и асансьора има десетина стълби и аз съм измислила - слагам беба с порт-бебето върху сгъваемо столче, което нося в коша на количката, смъквам количката и после си вземам беба със столчето.
супер отвратително, обаче по друг начин не мога.
А представям си ако няма асаньор - ние сме на 6-я етаж  Close

# 31
  • София
  • Мнения: 794
в нашия квартал има близначета с такава количка, може да се вдигат и двете седалки, за снимката са я сложили на различни положения за да се види каква може да е. А на тези нашите комшиичета кошовете им могат да се монтират и един срещу друг, т.е. предния кош го обръщат наобратно и дечицата се гледкат едно друго, така май е по интересно за тях

# 32
  • София
  • Мнения: 6 555
Цитат на: lo80
в нашия квартал има близначета с такава количка, може да се вдигат и двете седалки, за снимката са я сложили на различни положения за да се види каква може да е. А на тези нашите комшиичета кошовете им могат да се монтират и един срещу друг, т.е. предния кош го обръщат наобратно и дечицата се гледкат едно друго, така май е по интересно за тях

Ама дали е Чиполино, защото ми оферираха такава Peg Perego за 1000 лв. в едни магазин още докато бях бременна и си излязохме с мъжото като посрани  Sad  Sad  Sad .

Момичета благодаря, на всички за отношението по темата, за съчувствието - днес ми двигнаха кръвното още от сутринта и хич не ми е ден, после и тая количка дето никъде не минава много се сдухах.
Мерси,че ви има !!! newsm20

# 33
  • София
  • Мнения: 794
бе и аз не съм сигурна за марката, може и да не е, но като ги видя ще ги питам каква е, колко струва и от къде е взета. Само да ги видя, че не съм ги срещала от доста време

# 34
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Биби, аз предлагам мъжа ти да вземе да ти направи едни релси от вашия до 1вия етаж и по тях да си пътувате с бебите  Wink
Шегата настрана - моя имаше идея да ми прави такова нещо, н не се наложи

# 35
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Ние сме на 3 етаж без асансьор с едни такива тесни и вити стълби - абе ужас е с количка. Аз практикувам следното - обличам се, обличам бебето, смъквам я надолу, давам я на продавачката в магазинчето до нас за 5 мин., връщам се горе, смъквам количката, слагам бебка вътре и вече сме готови за разходка. И това по 2 пъти на ден /на обед остявам същата продавачка да ми наглежда количката, та поне нея да не качвам/. Цял фитнес си е, но няма друг начин.

# 36
  • София
  • Мнения: 299
Цитат на: pandora
Уффф и на мен ми е болна тема. Също сме на 4 етаж та , като я засмъквам тая количка душата ми излиза и не на разходка, а ми иде да се върна горе да си легна #Puppy dog  Аз  свалям на задни гуми, като натискам дръжката, а качването е по обратен ред, но с теглене. Как се озорвам да не ти разправям, но за 2 бебета незнам, мисля, че няма да можеш сама /е, може и да се справиш, ама такива чудеса от героизъм да не ти докарат някоя дископатия, че лошо/. Абе много е гадно без асансъор. #Cussing out  Пък и немога да я оставя някъде на площадките, че мойта дунда само в нея седи  Stuck Out Tongue Winking Eye


Същата работа. Има на кой да оставя количката, обаче ще ми трябва още една, за да спи бебока през деня   Cry  Добре поне, че сме на третия етаж. То тази работа не само, че ще ме умори, ами и отнема половината време. С кола е добра идея, обаче на мен не само не ми се намира, ами и живеем в центъра и ако съм с кола ще паркирам сигурно на половин квартал разстояние  Imp  Imp  Imp

# 37
  • София
  • Мнения: 15 219
Аз живея на 4-ти етаж без асансьор. Зимната ни количка беше много тежка и не можех да я влача по етажите, затова стоеше в багажника на колата. Сутрин мъжът ми караше колата от паркинга пред блока, аз слизах с бебето, разхождахме се, връщах я обратно в багажника, а вечерта мъжът ми караше колата на паркинга. Ако това за вас е вариант.......

# 38
  • София
  • Мнения: 6 555
Мами реших си проблема срещу 210 лева - взех количката , която Шани ми показа ( специални благодарности Шани и голямо черпене ще падне  Laughing ).
Утре сигурно в 9.00 ще съм навън да тествам.Така ме сърррррррбят ръчичките - да я бутам, бутам, бутааааам, без да ангажирам още 100 човека.
Уф, много съм радостна  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

# 39
  • Мнения: 651
Хайде да им честита новата количка на малките бИбенца и на мама Биби!:)Simple SmileSimple Smile
 Ама много модерни бееееееее!!!!:)Simple Smile

 Дано вече да се разхойдате с удоволствие!

 Цунки от Вики и мама Мира! Stuck Out Tongue

# 40
  • Мнения: 1 520
Ние сме на третия етаж, ама като броим и партера и стълбите пред самата кооперация стават с още един етаж много. Но няма как Теди-то вътре в количката, вдигам си я и я свалям. Качването е доста по-трудно, особено ако съм и напазарувала. Понякога ги качвам едно по едно, друг път с почивки всичко накуп - дечкото пак си е вътре. Прихващам на удобните места и така. Какви мускули съм направила на ръцете. Simple Smile . То само той си е 10-11 кила, количката и тя да е към 10 (а може и повече) и покупки 5 килограма. Такива упражнения преди не съм правила.

# 41
  • София
  • Мнения: 255
Цитат на: nad_tab
Биби, количката ти е с гоолеми гуми, и мисля че няма да имаш проблем със свалянето по стълбите, мойта нали е подобна... просто внимаваш да е бавно и плавно... доста подлези съм покорила с мойта без проблем  Wink

 И ние сме със такива гуми. Лекичко, бавничко и се слиза. Аз съм на 6 ет.аж и асансьорът често се разваля....и така действам - по стълбите. Мн. е гадно, но се свиква.

# 42
# 43
  • София
  • Мнения: 794
Ееее, браво, честита количка дано да ви е много удобна. А колко тежи, по- лека е от старата ви нали? Наистина е много модна Simple Smile

# 44
  • Мнения: 781
Ако в кооперацията ви има стаичка за портиер или чистачка, би могла да помолиш да прибираш там количката!! Ние купихме въпросното помещение/тъй като не се ползваше от никой/ и си реших проблема-заключвам там количката и хайде по стълбите фитнес Laughing

Общи условия

Активация на акаунт