До мамите,живеещи в кооперации без асансьор и до близнашките

  • 3 406
  • 49
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 549
... мами.
Живеем на 4-тия етаж в 8 етажен блок, нямаме товарен асансьор. Количката ни по обясними причини не се събира в наличния асансьор, освен сгъната - абе изабщо излизането ми без втори човек е ад  Sad  Sad  Sad .
Та въпросът ми е слизали ли сте с количката и бебето (-тата) вътре в нея по стълбите, страхувам се да не им раздрусам мозъците  Laughing  Laughing  Laughing. Ама мислих, мислих друг начин май няма, когато съм сама.
Моооооооооля, споделете опит, трикове, хватки т.н.
Предварително благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами ние сме на втория етаж, обаче я свалам Таня с количката по стълбите - тя много се кефи Grinning Обаче виж качването ми е голям зор - аз първо прибирам малката и после слизам набързо да взема количката.

# 2
  • Мнения: 4 915
Аз - да. Веднъж - от 4тия етаж, защото беше развален асансьора. Количката ни е Маг Ингланд Принцес, държа дръжката с една ръка и спускам бавно първо предните колела, а после и задните, като подлагам крак под лоста, държащ задните колела - така кракът ми поема част от тежеста на количката, а и действа като спирачка.  Laughing Ужасно го обясних, дано си разбрала. Така си слизаме и от първия етаж до партера. Дръжката не я въртя зад сенника.
На мен пък ми е проблем качването с количката. Веднъж четох тема за хватки как става, ама не можах да ги приложа на практика - количката изобщо не "отлепи"...  Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 6 549
Качването ясно - ако трабва ще я заключа на някое дърво, докато се яви помощ  Laughing  Laughing  Laughing

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Биби,
аз си спомням с потрес постинга на една майка на близнаци, мисля, че беше Креми, която обясняваше системата си: един близнак в кенгуру, един близнак в едната ръка и количката в другата.
Признавам си, че много мисля по този вариант, защото нямаме асансьор в кооперацията и това с количката се явява проблем, та съм решила най - евтината, лека и малка количка, която бързо да изстрелвам  по стълбите до долу и после да сваля съкровището, засега още не съм тренирала, освен в главата си.  Embarassed  Embarassed

# 5
  • София
  • Мнения: 6 549
Абе и аз съм мислила за това, ама сега са в едни дебели чувал-якета и краката им не могат са де пъхнат в дупките на кунгурото, щото са в чувал, понеже количката е лятна.
Но за по-нататък с космонавтите и това ще е вариант.  Laughing  Laughing  Laughing

# 6
  • Мнения: 4 187
Без асансьор сме-голям зор е Imp ! На 3 етаж съм но никога не сме сваляли бебка с  количката! Количката ми е много тежка и ми е абсурд да я вдигна празна камоли с бебе! Мъжът ми е постоянно ангажиран с нас ! Свали количката, качи количката!  Confused
Хич не му е каф ама.....! Незнам дали бих се престрашила ако си купя по лека количка да  я друсам по стълбите с дъщеря ми!  33uu  Веднъж ми се наложи да изляза сама и разглобих количката и я свалих на части и после смъкнах Рая!
Надявам се да намериш удобен за теб вариянт !Успех!

# 7
  • Мнения: 1 289
Леле, направо те съжалявам искрено. Аз свалям единична количка по 1 полуетаж и кръст не ми остана. newsm27  Нямате ли някакво общо помещение, което разбира се и да е сигурно и там да оставяш количката Confused:  Виждала съм такова специално за колички в една нова кооперация. Моята приятелка и една близнашка майка си оставяха превозните средства там. Варианта е да вложите малко пари и кооперацията ви да обезопаси такова помещение, ако имате. При нас е така, и понеже е големичко, в него стоят 2 детски колички и няколко велосипеда. Пак е на полуетажа, но не е да свалям от 4-тия етаж.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 302
Биби, количката ти е с гоолеми гуми, и мисля че няма да имаш проблем със свалянето по стълбите, мойта нали е подобна... просто внимаваш да е бавно и плавно... доста подлези съм покорила с мойта без проблем  Wink

# 9
  • Мнения: 6 206
биби, то с едно е зор, пък представям си с две.
Аз ако не съм на токчета, се оправям, пък и асансьора на мен ми върши работа, свалям само един етаж.
Ако съм с токчета обаче, абсурд да я сваля сама - хуквам навън и търся някой да ми помогне, досега никой не ми е отказвал. Търси си помощ, не вярвам някой да ти откаже. Познат, непознат, всеки се умилява от хубава мама и бебе, пък камо ли две. Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 6 549
Абе и аз на  гумите се надявам Над. Иначе имаме общо помещение - ще сменим бравата и ключалката, мъжото ще забие вътре един анкер, за да мога да я заключвам с такова за колело.
Ама днес чистачката миеше на 3тия етаж , извиках я да го видим двете, щото тя там си държи метлите и кофите и докато сме го гледали някой й откраднал - кофата и парцала , представете си тия дето мие с тях л...ната на целия вход.  Shocked  Shocked  Shocked .
И това е съсед - никой не може да ме убеди, че някой отвън специално за кирливия парцал е дошъл.
Абе май ще рискувам  пръво ще пробвам по стълбите , ако не става ще я оставя долу (тия тъпаци сигурно и наем ще искат  Money  Money  Money ) - излизам на обяд и се прибирам в 17.30 като се довлече някой от работа - я мъжото, я накой по-читав съсед.  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 289
Цитат на: bibi
Ама днес чистачката миеше на 3тия етаж , извиках я да го видим двете, щото тя там си държи метлите и кофите и докато сме го гледали някой й откраднал - кофата и парцала , представете си тия дето мие с тях л...ната на целия вход.    .
И това е съсед - никой не може да ме убеди, че някой отвън специално за кирливия парцал е дошъл

Е нямам думи. Imp  При нас поне този проблем не стои. Айде, лека нощ newsm76

# 12
  • Мнения: 1 567
Laughing  Embarassed  Laughing  Аз съм от мамите -героини. Живея на втория етаж и нямаме асансьор. Количката я държа пред входната врата на площадката. Всеки ден, когато излизаме на разходка, слагам облеченото бебе в количката, завивам я.
newsm53  newsm53 И смъквам количката барабар с бебето. Нема да ти казвам какъв бижепс ще заформя. Най ми е кошмарно, когато се връщаме, защото обикновенно има и пазар... newsm09  newsm09 .
Първо качвам количката с бебето, после и торбите.
Как смъквам и качвам това многокилограмово чудо. Подпирам я на единия кокъл на кръста и дерзай...  ooooh!  ooooh!  ooooh!  Кога ли ще ми се обади кръстът? И тогава ... newsm27


# 13
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ние сме с асансьор, но все пак ми се налага всеки ден да смъквам и качвам с количката 10-тина стъпала. А ако е повреден асансьора ми се е налагало и по 6 етажа да качвам.Ако гумите на количката ти са големи - няма да имаш проблеми (въпреки че ще ти е по-тежко, отколкото на мен само с едно бебе). Моят начен е (по-скоро беше, защото сме вече с лятна количка) следният: спускаш количката само на задните гуми, като я държиш здраво за дръжката, така че да е в хоризонтално положение. Малко по-трудно е прикачването (имам мазоли и на двете ръце), но става по същия начин. Не е много ясно, като го обяснявам така - дано да си разбрала.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 549
За качването - абсурд е да я кача сама. Пробвала съм празна ама не мърдаааааааа, ама ние да излезем, пък няма да се прибираме, докато не дойде някой. Като стане хубаво времето и без това няма какво да правя вътре. Или пък качвам бебетата, количката долу, после се връщам за нея е така.  Rolling Eyes  Rolling Eyes
Значи, щом няма да им навреди на главичките това друсане - почвам така. Laughing

# 15
  • Мнения: 137
Ние имаме асансиор, но пък спира тока от време на време Simple Smile
и оставям количката в багажника на колата и с двамката нагоре, след 30 мин сме в къщи Simple Smile че сме на 14ти етаж.

На излизане пак така, смъквам ги, слагам ги в столчетата в колата, вадя количката, слагам бебето и потегляме.

# 16
  • Мнения: 4 358
Аз свалях Оги с количката от втория етаж + 20 стъпала пред блока. Ако си внимателна, почти не друса.
Често деня си го изкарвахме на терасата и чакахме тати да се прибере от работа, за да ни изведе  Neutral Face
Пазарувахме само вечер.

# 17
  • Мнения: X
Уффф и на мен ми е болна тема. Също сме на 4 етаж та , като я засмъквам тая количка душата ми излиза и не на разходка, а ми иде да се върна горе да си легна #Puppy dog  Аз  свалям на задни гуми, като натискам дръжката, а качването е по обратен ред, но с теглене. Как се озорвам да не ти разправям, но за 2 бебета незнам, мисля, че няма да можеш сама /е, може и да се справиш, ама такива чудеса от героизъм да не ти докарат някоя дископатия, че лошо/. Абе много е гадно без асансъор. #Cussing out  Пък и немога да я оставя някъде на площадките, че мойта дунда само в нея седи  Stuck Out Tongue Winking Eye

# 18
  • София
  • Мнения: 1 110
Цитат на: bibi
... мами.
Живеем на 4-тия етаж в 8 етажен блок, нямаме товарен асансьор. Количката ни по обясними причини не се събира в наличния асансьор, освен сгъната - абе изабщо излизането ми без втори човек е ад  Sad  Sad  Sad .

Охххх! Голям проблем!
Аз още не съм се сблъскала с него пряко, че още ми е рано, ама сме на 10тия етаж пак в Дружба Биби, с две как ще става не знам, като тя единична количка трудно влиза в асансьора.
Честно казано се надявах един ден теб да питам как се справяш с този проблем, че блоковете в Дружба са ми ясни.  #Silly
Единственото, което ми е хрумвало е - количката в колата, а как ще се качват две бебета+багаж - не знам!   #Shocked

# 19
  • София
  • Мнения: 6 549
Значи, аз имам Ауди 80 в него посмъртно 2-на количка не можеш да сложиш, а и е на пракинг, които пък е но 50-60 м от блока. Та тя като я в караме в багажника на мъжовата - Нисан комби заема 2/3 от него.  #Crazy  #Crazy  #Crazy , абе ще се оправим ама ще е голям зооооор  Sad

# 20
  • София
  • Мнения: 1 110
Ти направо ме разби, щом в Ауди не влиза, в Опел Корса - ?????
Ще го мислим по друг начин значи...  ooooh!
Или просто излизането без помощ ще се окаже "Мисията невъзможна".

# 21
  • София
  • Мнения: 794
Ние се тънтурим по стълбите, не го вадя от количката и на горе и на долу и много му е весело като го влача по стълбите. С крак повдигам малко количката от зад, много ми е лесно така, но ти с двечките..., а и размера на количката...ох, много ти е трудно, сигурна съм

# 22
  • Мнения: 955
Биби, Биби. И на мен ми предстои решаването на твоя проблем. Бременна съм с второ и сега като извеждам Жорко тези 10-тина стъпала долу са ми най-страховитото нещо. Новите кооперации нямат асаньори с полуетажи. В смисъл асансьора е на етажа и първия етаж е без допълнителни стъпала. Но старите панелки където живеем ....... Мисля и аз всякакви варианти, предстои ми да запиша Жорко на кухня и трябва да излизам всеки ден. Имаме един пенсионер на 1-вия етаж мисля да го помоля да ми помага и ще му давам по 1 бутилка ракийка месечно, стига да не се обиди.  Само този вариант никой не ти сподели. Ако имате някой безделник във входа - говори с него.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Bibi, погледни тук:
http://www.family-bg.com/catalog/product_info.php?products_id=11 … 36b8f3b829f4a8ffe

Това е решение на проблема с асансьора само и с колите, макар че е свързан с разход!
Инак на питанката ти - на 3-я етаж съм без асаньор е кооперацията и да ти кажа такива болки в кръста имам, особенно нощем, че не се издържат. Отдавам го на мъкненето на количката с бебето(сега вече детенце) по 1-2 пъти на ден,  толкоз месеци вече. Пробвала съм всякакви варианти - и заедно и поотделно...мъка е както и да го погледнеш.
Успех ти желая и дано намериш някакво решение, защото твоите усилия са х2 на моите!

П.П: от катерене по стълбите на количката с бебето вътре съсипах 1 количка - внимавай с твоята  Bulb

# 24
  • София
  • Мнения: 6 549
Да ви се оплача - направо изпаднах в амок  Sad  Sad  Cry  Cry  Cry  Cry . Свалих аз количката по стълбите - горе-долу добре, ама не мога да изляза от входа - ужас  Close  Close  Close  - заклещих се ей. Входът с два изхода от задния минава без проблем, но има една врата меджу прлощадката с асансьора и задните стълби - е оттам пак не минава, слязох по предните стълби и се заклещих на предната врата  #Crazy  #Crazy добре, че дойде едни съсед, после на връщане една мама от форума седи долу с двете колички аз качвам едното , после другото, после количката  - баси направо съм пред нервен срив  Sad  Sad  Sad  Sad

# 25
  • Мнения: 1 567
леле Биби, то разходката вместо удоволствие се превръща в наказание и изтезание.... ooooh!  ooooh!  ooooh!

# 26
  • София
  • Мнения: 794
Нямате ли някакво помещение за общо ползване на партера. Нашия блок има няколко такива, които си седят празни и на всяко събрание на блока разправят, че ги пазели за количките на бебоците, но аз съм на втория етаж и нямам проблем с качването на "ферарито", а и моя е един. Ако имате такова място би могла да си е слагаш там

# 27
  • София
  • Мнения: 2 683
Ох, ние нямаме асансьор, а сме на петия етаж.
засега съм измислила само да държа количката в багажника на колата, но сигурно пак ще е сложна процедурата по слизане и качване.

# 28
  • Мнения: 2 051
Биби, мъкненето на количка с бебета не си е работа, пази си кръста. Мъкнала съм едно(малкия батко)  до втория етаж половин година, а след това ми се разката фамилията на кръста и тая бременност все това беше болното място.
Аз го нямам тоя проблем, щото имаме голям асансьор и с малко разправии издействах тая междинна площадка, каквато имаме и ние да не се затваря.
Мисля, че единственото спасение е вариантът на Айлин с кенгуру за едното, другото в ръка и така. Обуваш им космонавтите, и си улесняваш задачата. А и вече не са малки бебета, все повече ще тежат по стълбите.
Между другото за малко ми се е случвало в къщи да нося едното с кенгуру, а другото със слинг отстрани за да не циврят докато поизгладя нещо по-спешно. Поносимо е все още.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 549
Уф, страх ме е, че каквито и мерки да вземем все ще я откраднат Sad  има две-три изродски семейства във входа, на които все нещо им пречи, а точно те са и кибиците безделници.
А пък честно да ви кажа по стълбите с бебетата ми е по-лесно отколкото да я влача сгъната нищо , че са 10 стъпала, ам дръж вратата на асьнсьора ръгай, после сваляй. Днес така ме боли операцията, че имам чувството, че ще се отвори  Rolling Eyes .
Питах във фемили бг шоп - да ми кажат размери и дали задния кош има полжение седнал става въпрос за модела -Chipolino Tandem, към който Шани ми пусна линк - и ако влиза в асансьора и има токва положение я вземам - скоро имим рожден ден и това ще ми е подаръка  Confused

# 30
  • Мнения: 3 200
Голям проблем, ние имаме асансьор, обаче между входа и асансьора има десетина стълби и аз съм измислила - слагам беба с порт-бебето върху сгъваемо столче, което нося в коша на количката, смъквам количката и после си вземам беба със столчето.
супер отвратително, обаче по друг начин не мога.
А представям си ако няма асаньор - ние сме на 6-я етаж  Close

# 31
  • София
  • Мнения: 794
в нашия квартал има близначета с такава количка, може да се вдигат и двете седалки, за снимката са я сложили на различни положения за да се види каква може да е. А на тези нашите комшиичета кошовете им могат да се монтират и един срещу друг, т.е. предния кош го обръщат наобратно и дечицата се гледкат едно друго, така май е по интересно за тях

# 32
  • София
  • Мнения: 6 549
Цитат на: lo80
в нашия квартал има близначета с такава количка, може да се вдигат и двете седалки, за снимката са я сложили на различни положения за да се види каква може да е. А на тези нашите комшиичета кошовете им могат да се монтират и един срещу друг, т.е. предния кош го обръщат наобратно и дечицата се гледкат едно друго, така май е по интересно за тях

Ама дали е Чиполино, защото ми оферираха такава Peg Perego за 1000 лв. в едни магазин още докато бях бременна и си излязохме с мъжото като посрани  Sad  Sad  Sad .

Момичета благодаря, на всички за отношението по темата, за съчувствието - днес ми двигнаха кръвното още от сутринта и хич не ми е ден, после и тая количка дето никъде не минава много се сдухах.
Мерси,че ви има !!! newsm20

# 33
  • София
  • Мнения: 794
бе и аз не съм сигурна за марката, може и да не е, но като ги видя ще ги питам каква е, колко струва и от къде е взета. Само да ги видя, че не съм ги срещала от доста време

# 34
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Биби, аз предлагам мъжа ти да вземе да ти направи едни релси от вашия до 1вия етаж и по тях да си пътувате с бебите  Wink
Шегата настрана - моя имаше идея да ми прави такова нещо, н не се наложи

# 35
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Ние сме на 3 етаж без асансьор с едни такива тесни и вити стълби - абе ужас е с количка. Аз практикувам следното - обличам се, обличам бебето, смъквам я надолу, давам я на продавачката в магазинчето до нас за 5 мин., връщам се горе, смъквам количката, слагам бебка вътре и вече сме готови за разходка. И това по 2 пъти на ден /на обед остявам същата продавачка да ми наглежда количката, та поне нея да не качвам/. Цял фитнес си е, но няма друг начин.

# 36
  • София
  • Мнения: 299
Цитат на: pandora
Уффф и на мен ми е болна тема. Също сме на 4 етаж та , като я засмъквам тая количка душата ми излиза и не на разходка, а ми иде да се върна горе да си легна #Puppy dog  Аз  свалям на задни гуми, като натискам дръжката, а качването е по обратен ред, но с теглене. Как се озорвам да не ти разправям, но за 2 бебета незнам, мисля, че няма да можеш сама /е, може и да се справиш, ама такива чудеса от героизъм да не ти докарат някоя дископатия, че лошо/. Абе много е гадно без асансъор. #Cussing out  Пък и немога да я оставя някъде на площадките, че мойта дунда само в нея седи  Stuck Out Tongue Winking Eye


Същата работа. Има на кой да оставя количката, обаче ще ми трябва още една, за да спи бебока през деня   Cry  Добре поне, че сме на третия етаж. То тази работа не само, че ще ме умори, ами и отнема половината време. С кола е добра идея, обаче на мен не само не ми се намира, ами и живеем в центъра и ако съм с кола ще паркирам сигурно на половин квартал разстояние  Imp  Imp  Imp

# 37
  • София
  • Мнения: 15 215
Аз живея на 4-ти етаж без асансьор. Зимната ни количка беше много тежка и не можех да я влача по етажите, затова стоеше в багажника на колата. Сутрин мъжът ми караше колата от паркинга пред блока, аз слизах с бебето, разхождахме се, връщах я обратно в багажника, а вечерта мъжът ми караше колата на паркинга. Ако това за вас е вариант.......

# 38
  • София
  • Мнения: 6 549
Мами реших си проблема срещу 210 лева - взех количката , която Шани ми показа ( специални благодарности Шани и голямо черпене ще падне  Laughing ).
Утре сигурно в 9.00 ще съм навън да тествам.Така ме сърррррррбят ръчичките - да я бутам, бутам, бутааааам, без да ангажирам още 100 човека.
Уф, много съм радостна  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

# 39
  • Мнения: 651
Хайде да им честита новата количка на малките бИбенца и на мама Биби!:)Simple SmileSimple Smile
 Ама много модерни бееееееее!!!!:)Simple Smile

 Дано вече да се разхойдате с удоволствие!

 Цунки от Вики и мама Мира! Stuck Out Tongue

# 40
  • Мнения: 1 520
Ние сме на третия етаж, ама като броим и партера и стълбите пред самата кооперация стават с още един етаж много. Но няма как Теди-то вътре в количката, вдигам си я и я свалям. Качването е доста по-трудно, особено ако съм и напазарувала. Понякога ги качвам едно по едно, друг път с почивки всичко накуп - дечкото пак си е вътре. Прихващам на удобните места и така. Какви мускули съм направила на ръцете. Simple Smile . То само той си е 10-11 кила, количката и тя да е към 10 (а може и повече) и покупки 5 килограма. Такива упражнения преди не съм правила.

# 41
  • София
  • Мнения: 255
Цитат на: nad_tab
Биби, количката ти е с гоолеми гуми, и мисля че няма да имаш проблем със свалянето по стълбите, мойта нали е подобна... просто внимаваш да е бавно и плавно... доста подлези съм покорила с мойта без проблем  Wink

 И ние сме със такива гуми. Лекичко, бавничко и се слиза. Аз съм на 6 ет.аж и асансьорът често се разваля....и така действам - по стълбите. Мн. е гадно, но се свиква.

# 42
# 43
  • София
  • Мнения: 794
Ееее, браво, честита количка дано да ви е много удобна. А колко тежи, по- лека е от старата ви нали? Наистина е много модна Simple Smile

# 44
  • Мнения: 781
Ако в кооперацията ви има стаичка за портиер или чистачка, би могла да помолиш да прибираш там количката!! Ние купихме въпросното помещение/тъй като не се ползваше от никой/ и си реших проблема-заключвам там количката и хайде по стълбите фитнес Laughing

# 45
  • Мнения: 1 895
Биби,слава богу вече сме без количка,ама на времето ми идеше да вия като вълк на излизане и прибиране от разходка.Аз съм на 3-тия етаж-като бяха съвсем бебета свалях количката докато малките са по легълцата и после нарамвах и двамата и така,случвало се е да нося единия в кенгуруто,другия в ръка, а в другата ръка пазарските торбички-щото трябва и да се яде Twisted Evil Нямате ли гараж или някаква стая долу където да заключваш количката и поне нея да не влачиш по стълбите Thinking Аз не бих рискувала да сваля количката с децата вътре по стълбите-тежичко е и ако взема да я изпусна или да се спъна после и да се гръмна малко ще ми е ooooh!  Close Другият вариант е ако имаш някоя читава съседка,да я помолиш да помага-защото те стават все по-големи и тежки и носенето едновременно на ръце ти е нелека задача,а докато проходят има бая време Rolling Eyes То да ти кажа моите като ходят не е много по-весело...пак се качваме с почивки до третия етаж-искрено съжалявам,че нямам поне 3 ръце,зада има за всеки по една да се държи и поне една за неизбежния багаж,който съпътства излизанията ни Twisted Evil Абе няма лесно,но поне не можем да се оплачем,че ни е скучно Mr. Green  #Silly

# 46
  • Мнения: 1 895
Цитат на: Valery
Биби, аз предлагам мъжа ти да вземе да ти направи едни релси от вашия до 1вия етаж и по тях да си пътувате с бебите  Wink
Шегата настрана - моя имаше идея да ми прави такова нещо, н не се наложи


Като бях бременна моя мъж предлагаше да ми монтира малко товарно асансьорче отвън на терасата  Mr. Green Аз и без това едва качвах стълбите Twisted Evil Та не е лоша идея - може да помислите за една подвижна рампа отвън на блока Laughing

# 47
  • София
  • Мнения: 299
Аз разчитам, че с тоя всекидневен тормоз ще заслабна малко от това раждане  Twisted Evil  Не съм мръднала два месеца и половина  Cry  Но пък и не съм я разхождала редовно  Embarassed Така че сега е момента да сваля коремчето... Laughing  или да си направя беля на кръста  Shocked

# 48
  • София
  • Мнения: 1 110
Цитат на: bibi
Мами реших си проблема срещу 210 лева - взех количката , която Шани ми показа ( специални благодарности Шани и голямо черпене ще падне  Laughing ).

Честита количка Биби! Ще кажеш как е, че като стане време да обикалям по магазините да съм подготвена...
Аз си мислех за оставяне на количката в колата или така и така няма място вкъщи - пред вратата на апартамента...........!!!! Днес сутринта като излезнах, видях че са ни откраднали изтривалката. Представяте ли си!? Аз пък си мислех количка за близнаци да оставя отпред...........
Така или иначе, нерешени проблеми няма, още повече българите сме изобретателни, все ще се измисли нещо.  #Silly

# 49
  • София
  • Мнения: 328
мисля, че ще ти е трудничко да я мъкнеш по стълбите нагоре-надолу, но дори и да успяваш-ВНИМАВАЙ!!!До скоро намах проблеми, но откакто стана 9 кг. ме започна кръстът ужасно, а последнита дни и крака към ябълката.Доста сме млади за тези болки, така че щади се.Аз мисля вече да я извеждам пеша когато сме сами

Общи условия

Активация на акаунт