Адреси на хосписи

  • 356 034
  • 490
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 93
Някой с ново мнение по въпроса за хосписите? Налага ми се отново да настаня много близък човек в, предполагам, терминален стадий... Имам малък опит, с хоспис Грижа, който е противоречив, ако някой желае, мога на лични да споделя, и с хоспис Вита, където бях отблъсната от лошо поведение и неадекватност на служителите още при демонстрационната обиколка, така че можех само да си представям какво ще е после....Има ли някой, който наскоро е настанявал близък, и ако да, къде и какви са впечатленията? За София става въпрос...

# 436
  • Бургас
  • Мнения: 5 978
Имам впечатления оттук, прекрасни условия и отношение, но цените не са ниски:
http://hospicezora.com

# 437
  • Мнения: 8
Здравейте!
Някой с актуално мнение за дом Аркадия с.Лозен?

# 438
  • Мнения: 233
Някой има ли отзиви за Леонардо Да Винчи в Овча Купел? Бяхме се насочили към Сердика, но след всички негативни мнения, сякаш се разколебахме.

# 439
  • Мнения: 64
Здравейте
Някой има ли отзиви за хосписа за хора с деменция в село Калековец, до Пловдив?

# 440
  • София
  • Мнения: 618
Татко е с деменция, като последната година състоянието му се задълбочи.Вече не ни разпознава, трудно се справя сам с хигиената и физиологичните нужди. Досега майка 24/7 се грижи за него и не даваше и дума да се продума за хоспис, но виждем, че изнемогва. Моля за препоръка за дом за хора с дентални проблеми. Търся дом, където да се полагат адекватни грижи, да е чисто, да се отнасят добре с татко. Безкрайно съм благодарна на отзовалите се.

# 441
  • Бургас
  • Мнения: 5 978
Не казахте за кой град търсите, но вижте и хоспис "Зора", намира се в очната болница до Цариградско.

# 442
  • София
  • Мнения: 618
Не казахте за кой град търсите, но вижте и хоспис "Зора", намира се в очната болница до Цариградско.
Търся до около 100 км. От София. Добре изглежда Зора, но е много скъп. Мога да заделя максимум до 1500.

# 443
  • Мнения: 1
Здравейте, някой има ли наблюдения за хосписа в Безден?
Ще се радвам на искрени отговори? Благодаря предварително.

# 444
  • Мнения: 4
Здравейте Някой дали има лични наблюдения за дома в Банкя за дементни на д-р Панов към фондация зодиак и същия такъв в Горна баня

# 445
  • Мнения: 1 443
Понеже от едва няколко дена ползваме услугите на дом за възрастни, а и бяхме малко на зор, та едва сега се замислихме дали това, което ще ви споделя е по принцип практика в тези домове (На мен не ми се струва нормално), а именно: да ти вземат телефона, съответно да не можеш да се обадиш на близки, приятели,  роднини. Да се седи само по стаите, освен по време на ядене. За закуска да има 2 сухи пасти с кисело мляко. Договорът да може да се прекрати по всеки време, без предизвестие от страна на собствениците... не знам, може би това е масова практика, но на мен ми се струва, че затворниците живеят по-добре.
Ще Ви следя, за да изберем друго място, където да се живее достойно, където да се отнасят с уважение към хората, въпреки особеностите на характера им.

# 446
  • Мнения: 4
Понеже от едва няколко дена ползваме услугите на дом за възрастни, а и бяхме малко на зор, та едва сега се замислихме дали това, което ще ви споделя е по принцип практика в тези домове (На мен не ми се струва нормално), а именно: да ти вземат телефона, съответно да не можеш да се обадиш на близки, приятели,  роднини. Да се седи само по стаите, освен по време на ядене. За закуска да има 2 сухи пасти с кисело мляко. Договорът да може да се прекрати по всеки време, без предизвестие от страна на собствениците... не знам, може би това е масова практика, но на мен ми се струва, че затворниците живеят по-добре.
Ще Ви следя, за да изберем друго място, където да се живее достойно, където да се отнасят с уважение към хората, въпреки особеностите на характера им.

А кой е въпросния дом? Все пак обменяме информация за да няма и други потърпевши

# 447
  • Мнения: 4
такаааа - малко инфо от кухнята - "домовете" на д-р Панов се оказват поредните домове на ужаса - заключени,дехидратирани,гладни възрастни хора - отношението на персонсла е ок ама само докато шефа е там "който всъщност има нужда от освидетелстване" после настава големия ужас - достъпа е забранен до дома (защо ли - защото вие ще ги заразите,а санитарите,сестрите и доктора не - вие влизате с маска,персонала идвайки от смяна във болниците не си прави труда да сложи маска,те явно са незаразими (то малцинствата явно ковид не ги лови) Трагична картинка - доктор от спешното клел се да помага на хората да причинява това на нашите близки - та достъпа е ограничен за да не видите какво се случва,колко нещастни са хората там.Ако някой който има познати,близки или познава някой настанен в един от двата дома на Панов пишете на лично моля ви.Ако някой знае къде може да се пусне жалба срещу такива "домове" моля споделете - домовете са на принципа - плащате си за да убият близките ви.

Последна редакция: сб, 21 авг 2021, 23:56 от Atanas Gramatikov 700675

# 448
  • Мнения: 17
такаааа - малко инфо от кухнята - "домовете" на д-р Панов се оказват поредните домове на ужаса - заключени,дехидратирани,гладни възрастни хора - отношението на персонсла е ок ама само докато шефа е там "който всъщност има нужда от освидетелстване" после настава големия ужас - достъпа е забранен до дома (защо ли - защото вие ще ги заразите,а санитарите,сестрите и доктора не - вие влизате с маска,персонала идвайки от смяна във болниците не си прави труда да сложи маска,те явно са незаразими (то малцинствата явно ковид не ги лови) Трагична картинка - доктор от спешното клел се да помага на хората да причинява това на нашите близки - та достъпа е ограничен за да не видите какво се случва,колко нещастни са хората там.Ако някой който има познати,близки или познава някой настанен в един от двата дома на Панов пишете на лично моля ви.Ако някой знае къде може да се пусне жалба срещу такива "домове" моля споделете - домовете са на принципа - плащате си за да убият близките ви.

Жалби се пускат в Изпълнителна агенция "Медицински надзор". Ограниченият достъп е по разпоредби на РЗИ, във връзка с коронавируса, не е приумица на никой дом. Не разбирам как установихте, че възрастните хора са в такива лоши условия, след като нямате достъп до тях?

# 449
  • София
  • Мнения: 93

Жалби се пускат в Изпълнителна агенция "Медицински надзор". Ограниченият достъп е по разпоредби на РЗИ, във връзка с коронавируса, не е приумица на никой дом. Не разбирам как установихте, че възрастните хора са в такива лоши условия, след като нямате достъп до тях?
[/quote]

Съжалявам да се намеся, но Вие - hospis.nm - не правите нищо друго, освен да подлагате на съмнение всяко едно мнение, което се публикува в тази тема... Ако някой е доволен от хоспис, казвате: "Реклама!!! прозира отвсякъде..." Ако някой е недоволен, казвате: "Ама откъде знаете, да не сте били там?"....
Разбирам, че в качеството Ви на собственик и/или работещ в хоспис ”Св. Никола Мирликийски” гр. Попово се чувствате компетентно лице по всички хоспис въпроси, но моля, претеглете докъде се простират нуждите на темата от подобни коментари.... Вие имате ли идея колко ценна може да бъде всяка една информация.... И колко грижа и болка може да си спести някой навреме....
Въпросът е, че Вие всъщност не обогатявате особено с коментарите, защото тяхната единствена цел е да поставите всичко под съмнение... Но моля, не сме в детективски сериал, и всички отдавна знаем, че убиецът е икономът... че едно 99% от хосписите са ПЪЛНА СКРЪБ.... и все пак, надеждата умира последна, все някога, мисля си, трябва и в това поле да настъпят позитивни промени.... а дотогава ни остава само да избираме най-малкото зло в зависимост от случая на нуждаещото се от хоспис лице.... Има варианти, просто човек да се информира от конкретни данни, които любезно биват предоставени тук от потърпевши близки...
Вашето вечно съмнение не помага на никого....

Извинявам се за спама, това не е заяждане, а молба за повече конкретика във Вашите коментари. Не смятам да отговоря при евентуален отговор, защото всичко ще се разлокви много...

Общи условия

Активация на акаунт