Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Адреси на хосписи

• 314 687
  • 449
  •   4
Отговори
# 435
  • София
Някой с ново мнение по въпроса за хосписите? Налага ми се отново да настаня много близък човек в, предполагам, терминален стадий... Имам малък опит, с хоспис Грижа, който е противоречив, ако някой желае, мога на лични да споделя, и с хоспис Вита, където бях отблъсната от лошо поведение и неадекватност на служителите още при демонстрационната обиколка, така че можех само да си представям какво ще е после....Има ли някой, който наскоро е настанявал близък, и ако да, къде и какви са впечатленията? За София става въпрос...

# 436
  • Бургас
Имам впечатления оттук, прекрасни условия и отношение, но цените не са ниски:
http://hospicezora.com

# 437
Здравейте!
Някой с актуално мнение за дом Аркадия с.Лозен?

# 438
Някой има ли отзиви за Леонардо Да Винчи в Овча Купел? Бяхме се насочили към Сердика, но след всички негативни мнения, сякаш се разколебахме.

# 439
Здравейте
Някой има ли отзиви за хосписа за хора с деменция в село Калековец, до Пловдив?

# 440
Привет отново, в отговор на Сиси...писах, че цената за ден, когато не става дума за цял месец, а за седмица или 10 дена, както е в нашия случай: 35лв, като ни я свалиха на 30. Когато човекът е настанен за цял месец - тогава е 800лв. А иначе, вчера посетихме татко, присъствахме на следобедна закуска - филия с пастет и айрян, баща ми си изяде всичко за 10 минути, докато у дома за цял ден не изяждаше една филия хляб. Да не изпадам в многословие...разбрахме се да остане още и ако другата неделя не пожелае да го приберем, ще го оставим направо до края на месеца. Баща ми е доволен и то най-вече от отношението на екипа там, което обикновено е дефицит на подобни места...

# 441
  • София
Татко е с деменция, като последната година състоянието му се задълбочи.Вече не ни разпознава, трудно се справя сам с хигиената и физиологичните нужди. Досега майка 24/7 се грижи за него и не даваше и дума да се продума за хоспис, но виждем, че изнемогва. Моля за препоръка за дом за хора с дентални проблеми. Търся дом, където да се полагат адекватни грижи, да е чисто, да се отнасят добре с татко. Безкрайно съм благодарна на отзовалите се.

# 442
  • София
За хора с деменция има невероятно представяне на новия хоспис БЛОКС, но лично мнение или сблъсък с тях не съм имала.... все още.... бях насочена към тях от лъчетерапевта на майка ми, но така и не съм направила връзка. За всеки случай, първоначалното проучване ми остави разкошни впечатления...Скоро ще трябва да ги потърся и аз...

# 443
  • Бургас
Не казахте за кой град търсите, но вижте и хоспис "Зора", намира се в очната болница до Цариградско.

# 444
  • София
Не казахте за кой град търсите, но вижте и хоспис "Зора", намира се в очната болница до Цариградско.
Търся до около 100 км. От София. Добре изглежда Зора, но е много скъп. Мога да заделя максимум до 1500.

# 445
  • София
Привет отново, в отговор на Сиси...писах, че цената за ден, когато не става дума за цял месец, а за седмица или 10 дена, както е в нашия случай: 35лв, като ни я свалиха на 30. Когато човекът е настанен за цял месец - тогава е 800лв. А иначе, вчера посетихме татко, присъствахме на следобедна закуска - филия с пастет и айрян, баща ми си изяде всичко за 10 минути, докато у дома за цял ден не изяждаше една филия хляб. Да не изпадам в многословие...разбрахме се да остане още и ако другата неделя не пожелае да го приберем, ще го оставим направо до края на месеца. Баща ми е доволен и то най-вече от отношението на екипа там, което обикновено е дефицит на подобни места...

Здравейте,

Бих искала да попитам как така сте присъствали? Нали в момента всякакви свиждания са забранени със заповед на министъра?
И аз търся хоспис и местата, на които звънях не позволяват никакви външни хора.

# 446
  • София
Постът за пастета е от 2010:)

# 447
  • София
Позволявам си отново да се включа с мнение, тъй като отдавна съм в сагата с хосписите и намирането на подходящ такъв и всяко мнение, което прочитах бе полезно за мен...
Настаних майка ми, много тежко болна с мозъчен тумор, изцяло зависеща от грижите на околните, в Блокс Хоспис, впечатленията ми са повече от прекрасни!!! Още с влизането я почистиха основно с какви ли не чудесии и препарати, преоблякоха я, вдигнаха я със специална моторизирана носилка и я прехвърлиха на антидекубитално легло с компресор. Разпитаха ме подробно за всичко. През целия престой не видях някой да се намуси, някой да вдигне шум, някъде да е мръсно или неуредено, напротив!! Всичко блести, болните като кукли строени и чистички, обгрижват ги, говорят им нежно...Да, най-вероятно някой вече си мисли, че удрям яка реклама, но не!! Аз такова нещо, съвсем честно, от толкова обикаляне по хосписи, и с пациент майка ми, след първата операция, и докато търсех хоспис за последните й дни, такова нещо не видях.... Нагледах се на миризми, високи цени и нагло обслужване, просташки изпълнения с болните без капка уважение!!
В Блокс е отлична организацията, в цената влизат един куп услуги и консумативи, които при доста други хосписи бяха извън пакета (например, на други места, плащаш престой 90-100 лева и отделно памперси, катетри, рехабилитация, къпане, превръзки и т.н. те товарят както могат....а тук пакетът включва тези и не само пера, а ако нещо се плаща казват предварително, а не пост фактум).
Изключително съжалявам, че поводът бе терминално болен, а не човек за възстановяване след интервенция....Справиха се чудесно.
Имат и къщички за стари хора, и център за хора с деменция...там не знам как са цените, мога да кажа само, че условията са на същото високо ниво!! на сайта е подробно описано всичко, отговаря си и на място е такова.
Дано наистина не звучи като реклама, ще се радвам, ако на някого съм полезна, защото аз самата много се блъсках, търсих и колебах, докато се реша, но сега никак не съжалявам... Жалко само, че ги нямаше януари 2020, когато трябваше да настаня майка ми в хоспис след първата операция... тогава се напатихме по други места, но карай, важното е, че нещата се променят вече....

# 448
Дано наистина не звучи като реклама, ще се радвам

Като реклама звучи Simple Smile Еднотипно звучат всички постове писани от някой "маркетингов" кадър, вкарайте малко усилие да звучите автентично де.

# 449
  • София
Дано наистина не звучи като реклама, ще се радвам

Като реклама звучи Simple Smile Еднотипно звучат всички постове писани от някой "маркетингов" кадър, вкарайте малко усилие да звучите автентично де.

Аман вече от съмнения... Първо, никнеймът Ви се свързва с Хоспис ”Св. Никола Мирликийски” - гр. Попово, очевидно сте директно заинтересувано лице.... работещо там... собственик.... никой не знае... лошо няма....

Второ.... съжалявам, че написаното от мен звучи "рекламно".... ама то има ли начин човек да напише похвала, която да не звучи рекламно... Съжалявам, че от толкова ходене по болници и хосписи и лъче и химиотерапии вече звуча доста професионално... та и изказванията ми и те... разбира се, можех и по-селски да го кажа... От типа на... "Там е мега яко, хора, всичко им е ток и жица...." Но, в крайна сметка, аз като търсех информация, се нуждаех от повече инфо от обикновеното: "Доволни сме и толкоз...." Все се надявам на някой в нужда това рекламно описание да свърши работа...

Не съм им адвокат на хоспис Блокс... а човек, който в огромна нужда е търсил подобно място дълго време... Ако някой желае, ще отговоря на лични въпроси, ако някой иска епикризи, касови бележки за престой, касови бележки и договори от други места... ще покажа...няма проблеми...Мога да разкажа какво съм видяла и къде съм ходила... ако някой се интересува, да ме потърси, нямам скрупули да си кажа мнението за всичко, през което лично съм преминала с майка ми...
А Вие, Хоспис.НМ..... просто ми прегледайте другите мнения и ще установите, че трудно мога да мина за рекламен сътрудник.... писала съм и по-назад в темата....Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Общи условия

Активация на акаунт