Притеснено ми е...

  • 4 254
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 251
момичета! Praynig
Утре съм на изследване на кръвната захар,личната ми предполага ,че се касае за диабет...дано е грешка!Много ми е тежко и искам да го споделя с вас,не че няма с кого,но родителите ми имат сериозни здравословни проблеми и не искам да утежнявам допълнително ситуацията...Мъжа ми се опитва да ми вдъхне кураж!Вярно, не е болка за умиралка,но като знам майка ми какви проблеми има точно поради тази болест,ме втриса...Утре като излязат резултатите ще пиша пак...Ако Мама сметне ,че темата не е за тук,нека я изтрие или премести.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Стискам палци всичко да е наред. Мисли позитивно и не се притеснявай Sign Exclamation

# 2
  • Мнения: 274
Цитат на: Нина
момичета! Praynig
Утре съм на изследване на кръвната захар,личната ми предполага ,че се касае за диабет...дано е грешка!Много ми е тежко и искам да го споделя с вас,не че няма с кого,но родителите ми имат сериозни здравословни проблеми и не искам да утежнявам допълнително ситуацията...Мъжа ми се опитва да ми вдъхне кураж!Вярно, не е болка за умиралка,но като знам майка ми какви проблеми има точно поради тази болест,ме втриса...Утре като излязат резултатите ще пиша пак...Ако Мама сметне ,че темата не е за тук,нека я изтрие или премести.

Миличка, стискам палци да са отрицателни резултатите! Все пак имай предвид, че с диети можеш да предотвратиш засилването на диабета, ако недай си Боже го имаш!

# 3
  • Мнения: 5 370
Нина,а какви са признаците,които навеждат джипито ти на мисъл за наличие на диабет???Извъм това ти пожелавам да се окаже цялото изследване абсолютно ненужно-да си си здрава и усмихната Laughing

# 4
  • Мнения: 2 258
Дано всичко бъде наред и притесненията се окажат неоснователни!

# 5
  • Мнения: 5 647
Стискам палци и дано притесненията ти са неоснователни! Бъди смела!!!

# 6
  • Мнения: 3 777
Стискаме палци и двамата с бебо, дано не е това.
Ще чакаме новини

# 7
  • Мнения: 46 510
Дано изследванията са добри, успех!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Нинка, миличка, знам какво ти е! Дано да са отрицателни резултатите, че е много коварна болест. Майка ми е болна от диабет І тип от 25 години. Може да се каже, че цял живот съм живяла с тази болест... Стискам ти палци! Пиши послекакво е станало!

# 9
  • Франция
  • Мнения: 152
Стискам ти палци, макар и от далеч!
Дано са ти отрицателни резултатите!
Не се притеснявай предварително!

# 10
  • Мнения: 2 792
Стискам палци кръвната ти захар да е в норма Praynig

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ох, Нинка, миличка силно ти стисгам палци, дано е фалшива тревога! fingerscrossed

# 12
  • Мнения: 278
Дано всичко е наред!

# 13
  • Мнения: 4 187
Дано всичко е Ок!!!! Стискам ти палци! Мисли позитивно!

# 14
  • Мнения: 2 212
Желая ти всичко да е наред и кураж, не падай духом каквото и да покажат резултатите. Както вече беше споменато и да се окаже, че има нещо, е напълно  възможно да се повлияе много добре с подоходяща диета, но дано не се налага  Praynig

# 15
  • Мнения: 3 042
Късмет, Нина! Пожелавам ти всичко да е наред с изследванията! Стискам палци!

# 16
  • Мнения: 1 187
Стискам палци всичко да е само предположение.
Късмет! newsm10

# 17
  • Мнения: 2 534
Боже , втриса ме като прочета нещо за диабет.Когато бях бременна в края на осмия месец влязох в болница за няколко дни.На третия ден ,когато трябваше да си тръгвам дойде лекаря и най-безцеремонно ми заяви , че няма да ме пусне , защото съм развила диабет .Показа ми изследванията с резултат на кръвната захар 13, това при максимум венозна 6 и нещо.Оказа се в последствие след много изследвания през три часа , че всичко е нормално.Явно бяха объркали кръвта и при моите изследвания са резултатите на момиче , което е болно от диабет.На етажа на който лежах имаше много такива момичета.Изживях най-големия стрес през живота си до сега.Учудвам се как не стана някоя беля с бебето тогава.

Дано при тебе всичко да е неред!!!!!
Успех!!!

# 18
  • Враца
  • Мнения: 5 201
Късмет, дано не се окаже това!

# 19
  • Мнения: 1 975
късмет и от мен

# 20
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Кураж!Дано е някаква грешка.

# 21
  • Мнения: 3 611
И в на мъжа ми родата и в мойта има диабетици...и мен ужасно ме е страх, zащото няма лекуване...а и вечно диети...брбрбрбр Imp
Пожелавам ти да се окаже съмнение на джипито и всичко при теб да си е наред.

# 22
  • Мнения: 6 315
Кураж ти желая и дано изследванията и страхът ти да са били напразни и всичко да е наред!

# 23
  • Мнения: 3 251
Coeur,от седмица насам непрекъснато ми е пресъхнала устата ,дотолкова ,че не мога дори да преглътна-имам чувството ,че езика ми е залепен за небцето.Неволно ли не знам,започнах да пия много течности,предимно вода,а от това  започнаха леки и непостоянни болки в бъбреците пък.А и през последните 2-3 месеца качих близо 6 кг.,без да съм променяла режима си на хранене,даже като усетих ,че се качват килцата,започнах дори да ограничавам храненията или по-точно да следя какво хапвам,наблягайки на овесените ядки предимно.
Благодаря ви, момичета за подкрепата и за милите думи,надявам се да е излишна тревога!Утре след като се върна ,ще пиша какво е станало!

# 24
  • Мнения: 1 283
И от мен късмет и дано са били напразни страховете ти! Praynig

# 25
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Нина, а ходиш ли много често до тоалетната? При майка ми това е бил най-явния признак...

# 26
  • Мнения: 3 251
Цитат на: chockolina
Нина, а ходиш ли много често до тоалетната? При майка ми това е бил най-явния признак...

Дa,но пия и много вода

# 27
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Оф, и тя така! Дано всичко да е наред с изследванията ти!!!

# 28
  • Враца
  • Мнения: 5 201
Нина и аз имах такива оплаквания като теб, но качих доста пвоече килограми, сухота в устата, много течности и просто умирах за сладко. Покрай проблемите ми със забременяването, преди да посетя една клиника реших да си направя изследвания- пълна кръвна картина и кръвна захар. Е последната беше 6.91 при норма до 5.5. Честно казано много се уплаших и веднага потърсих консултация е ендокринолог. Като и разаказах аз всичко, ми каза, че при мен специално се касае з аметаболитен синдром, повишена кръвна захар и инсулинова резистентност. Изписа ми хапчета, за един месец и половина свалих над 15 кг, захарта ми стана 4.8. Сега продължавам хапчетата и диетата(нисковъглехидратни храни) и гледам положително на нещата доколкото мога. Като съм притеснена разбира се скача доста захарта, последния път беше над 8, но ендокриноложката ме успокои, че това е от нерви и да се успокоя.
Та мисълта ми, че понякога има такива симптоми, но не е точно диабет, дано всичко е наред и се успокой доколкото можеш, защото и това си дава отражение!!!

# 29
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Искрено се надявам кръвната ти захар да е в норма! Стискам палци!

# 30
  • Мнения: 6 206
Нинче, знам какво ти е, мила, кураж и дано дано всичко е наред.

# 31
  • София
  • Мнения: 660
Не се притеснявай,че ще отчете по-висока захар. Дори и да е по-висока от нормалното,това не означава,че имаш диабет.Майка ми също е от доста години с диабет,спомням си ,че при нея го откриха след драстично отслабване,без конкретна причина и ходеше много често до тоалетна. Стискам ти палци и не се тревожи !

# 32
  • Мнения: 500
Ще се молим да си здрава, но Нина от всичко има изход. В края на крайщата познавам доста хора, които със спорт и диети постигнаха  чудеса. Само не с травмирай предварително, а мисли едно по едно нещата- на малки стъпчици, така ще останеш трезва. Моля те, дръж ни в течение какво ще покаже изследването.

# 33
  • Мнения: 3 251
Благодаря ви ,момичета още веднъж!Незаменими сте!
При профила който ми правиха днес сутрешните стойности са 5,8 ,а на обяд-5,1,очаква се вечерните и те да не са високи-нямам диабет!!!
 Grinning Излязоха и резултатите от урината:15-20 levc+слуз.
От там ми идва целия проблем-позната история/от 3-годишна все там ми е слабото място Close /,утре съм на стерилна , ще видим какво ще покаже антибиограмата.
А за килцата-май ще правя хормонални,да видим какво ще каже ендокринолога.
Голямо благодаря за подкрепата още веднъж,не знаете колко много ми помогнахте да се отпусна и да мисля нормално!

# 34
  • Мнения: 3 777
Супееер!!!!Много се радвам че всичко е ОК... Grinning

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Браво Нина, радвам се че всичко е наред. Сега се отпусни и си поеми дъх Wink

# 36
  • Мнения: 2 792
Браво много се радвам, кръвната ти захар си е напълно в норма. Дано антибиограмата не покаже нещо сериозно Praynig
А за килцата и хормоните, непременно си направи изследвания при ендокринолог, аз съм имала подобни проблеми, много е неприятно и трудно се овладяват Confused

# 37
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Браво, браво, Нинка! Много съм щастлива за теб!!! Heart Eyes

# 38
# 39
  • Варна
  • Мнения: 513
ЧЕСТИТО! Това което казваш е наистина чудесно! Много се радвам за теб! Tada

# 40
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Браво, Нинка! Много се радвам за резултатите ти!!!

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Чудесно!
Само дето от притеснение да си докараш нещо друго. Давай по лабаво Laughing
Кажи после как е миналло при ендокринолога?
При кой ще ходиш?

# 42
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Ееее видиш ли! Фалшива тревога, но пък от друга страна поне сега си спокойна.  Flutter

# 43
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Ей, браво, радвам се за теб!

# 44

Общи условия

Активация на акаунт