Не отлагайте дълго във времето!

  • 4 135
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 836
Здравейте на всички!
Днес се регистрирах и искам да жи кажа, че има много интересни теми. А тази особено ме вълнува. Аз също имам фиброаденоми-по 1 във всяка гърда и ми предстои операция. Мамологът ми каза, че е добре да се махнат. Но не съм знаела, че пак се появяват. Имате ли представа защо?
Имам 8 годишен син, кърмила съм го 6 месеца.
Сега със съпруга ми искаме второ дете, но първо ще трябва да махна фиброаденомите.

# 61
  • София
  • Мнения: 11 658
Не знам с направленията как стои въпроса,но трябва да го вземеш от АГ специалист.И да се обадиш да питаш дали преглеждат с направление.Аз когато ходих ми казаха,че не съм от техния район и трябва да си платя.Сега май с направлние може да си ходиш,където искаш.Аз си платих,защото държах там да ме прегледат.
Иначе прегледа се състоеше в палпация/това е преглед на гърдите с ръка/,след това с УЗ. Мисля,че ако всичко е наред при УЗ не се прави мамография, поне не под 40 години.

# 62
  • Мнения: 92
Смятам ,че след време (малко -много ,не знам ) ,българката  ще  стане  с  по- европейско  мислене ( разбирайте  в добрия смисъл ,без да се обиждаме ,говоря като цяло ,болшинството  от  участниците  във  форума  почти  ги  изключвам)  и  голям  принос  ще  има  обменът  на мнения и  информациа  в този  форум  ,   и   ОСОБЕНО  МНОГО  АКТИВНОТО  УЧАСТИЕ  НА  ЛИЧНОСТИ  КАТО   ЛИО  (  и много други ).
Нека  всичко  е наред  с тези  тъпи  фиброаденоми ,стискаме палци Sign Exclamation

# 63
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
От вчера не бях отваряла темата, всъщност преди малко сядам за днес пред ПС-то.

Първо да благодаря на всички за пожеланията към мен - дано да е последна интервенция, че...не знам, ох, не знам как да го кажа, ама за 5 път, някак си само като си помисля, и леко ми става зле. 2001г ме резнаха наведнъж и двете гърди едновременно и как да ви кажа, споменът не е много приятен.
Сега, вярно е, че не е тежка операция, амбулаторно се правеше в моя случай, отидох сутринта и на обяд си бях вкъщи.......но самата мисъл.........ох, мога да пиша още много, ама ...да не ви отегчавам....не беше това идеята ми точно да занимавам аудиторията главно с мен Embarassed (така се получи малко), за което съжалявам Embarassed , но , но, се радвам, че видях, че много мами са отворили темата  - някои знаят, други, не, хубаво е отвреме навреме да се подсещаме за подобни неща, че нещо аз на моята Джи Пи не мога да разчитам май за нищо.....аз изпуснах заради нея така да се каже, задължителна ревакцинация на моя набор 77 преди 2г май беше, камо ли да чакам да ми даде направление след като съм родила за УЗ на гърди.... Confused:  Sign Exclamation  Confused:

Благодаря ви още веднъж за пожеланията и дано никой да не опира до тия неща, че никак, ама никак не са приятни.

но поне от профилактика не боли, и е удачно да се прави.

поздрави от мен Simple Smile

П.П. и някой попита за цена, ако е частно, аз плащам 15лв за УЗ на гърди с касова бележка, всичко.
в Онкологията преди на УЗ, докторът си прибра 20лв в джоба....та така.....

# 64
  • Мнения: 5 647
Аз си правя такъв преглед веднъж годишно.

# 65
  • Мнения: 836
Пак съм аз- Силвия,
Лио, предполагам как се чувстваш, дано това да ти е последната интервенция и след това бързо да забравиш за този проблем, аз също се настройвам за такава операция.
Успех!

# 66
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: SilvaA
аз също се настройвам за такава операция.
Успех!


Успех желая и на теб! Simple Smile

Първа ли?

# 67
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Лио, съчувствам ти и дано всичко при теб да се оправи.
Извинявам се, че не прочетох цялата тема, но и аз да си кажа.
Още преди да се омъжа си бях напипала нещо на гърдата. Ходих при гинеколожка, която каза само с пипане, че било мастит и съм щяла един ден да имам много кърма. Като родих се оказа, че чак толкова много кърма нямам  Sad .
Като спрях да кърмя Детелина и при напипване установих, че топченцето си стои отидох при друга лекарка и си поисках направление за мамолог, което тя отказа с думите, че нищо ми нямало и ако съм искала да вървя на мамолог да съм вървяла на частно, защото съм нямала право на безплатен преглед до 40 г.
Тъй като съм малко немарлива в това отношение Embarassed , докато се наканя се оказах бременна втори път, обаче този път вече ще отида да видят какво е това нещо на гърдата ми.

# 68
  • Мнения: 836
Първа, но я отлагам от 4 години, по здравословни причини.
Слава Богу не е най-страшното!
Не знам след това колко триабва да изчакам до следващата бременност.
Благодаря ти!

# 69
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Despina
обаче този път вече ще отида да видят какво е това нещо на гърдата ми.


задължително, и не е нужно да ходиш на рентгенова снимка, на един УЗ ще се види на първо време какво е.
няма нужда от излишно облъчване.
задължително си направи УЗ.

# 70
  • Мнения: 2 657
Лио пожелавам ти барзо оздравяване.Дано вси4ко да бъде ОК след това.

Да ви кажа-аз кармих 1 месец.Имах много мляко,но изведхъж запо4на да намалява/от стрес или от ядове незнам/ и реших да си спра кърмата.Имах една буца,нищо 4е нямах кои знае колко мляко,но много ме болеше.Та преди да запо4на да пия хап4етата я масажирах и изцедих хубаво гардите.Та тя из4езна.
Да ама сега след като ве4е ми спря кърмата имам буца на гърдата от долу.От време на време ме боли,та мисля другата седмица да ида на лекар.

Браво,4е си пуснала тази тема.

# 71
  • Мнения: 181
Повдигам темата за да ви подсетя и защото сега я намерих с търсачката.
И отправям една молба към вас - напишете кой къде е ходил на ултразвук и по едно телефонче ако може. Направление няма да търся, ще си платя прегледа, но ми се иска да е някъде наблизо (център Граф Игнатиев, Алабин, Дондуков) и да е удобно.

# 72
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
A-u-u,tova naistina e vagno.^te go napravia i az,no mislia,4e e po-dobre sled kato spra da karmia.Malko mnogko me estrah,za6toto predi 3 godini mahaha na sestra mi.Ne znam dali ima ne6to kato familna obremenenost pri tezi slu4ai.Vie kak mislite? Thinking

# 73
  • Мнения: 844
Лио, първо - дано всичко мине добре и това да е за последно!
И второ - жалко е че на 33 години и при втора бременност трябва да научавам за това от форум, а не от личния лекар, гинеколог и пр...
Но съм много благодарна на форума, че го има, защото явно е съществена част от здравеопазването в България!
  202uuИ аз така. Ходих при личната, изпросих си направление за гинеколог, който и дума не обели за това. Аз пък не знаех, че с УЗ може да се направи такъв преглед, добре, че си ти Лео, и форума, че да разбера. Но сега ще ходя да прося ново направление по друг повод, че ще си поискам и прегледа на гърдите. Мерси много!!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 74
  • Мнения: 1 108
Лио внимателно прочетох темата! Въпросът наистина не е за подценяване! Искренно ти желая бързо справяне с проблема! Лично аз съм се замисляла по този въпрос но не  съм ходила на ултразвуков преглед! Мисля да отида когато спра да кърмя!
 
 

Общи условия

Активация на акаунт