Котката, бременността и бебето

  • 11 788
  • 62
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 29
Цитат на: big mama
Нещо не схванах, вие какво мислите, че котките един вид , заразяват с алергия децата Rolling Eyes
  Съгласна съм, че когато детето е алергично, не може да се гледа котка в къщи, също така когато в семейството има предразположение към алергии, има множество фактори отключваща една алергия.
  Но това не означава, че котките са причинител на алергия т.е.,не можеш да се заразиш от котка и в един момент да станеш алергичен към нея.


никъде не твърдя подобно нещо, нито пък видях такива твърдения в другите постинги, засягащи темата за алергията
това, което казвах, е че предварително никому не е известно дали детето е предразположено към алергии и не е ясно какво би отключило алергична реакция, с която после борбата може да продължи и години
синът ми не е наследствено преразположен към алергии, изобщо не ми е хрумвало, че може да прояви алергия, особено след като другото ми, по-голямо дете, не е имало и до ден днешен няма никакъв подобен проблем
но ето че алергията се прояви и сега си давам сметка, че може би ако той не бе имал контакти с територията, обитавана от котарака, е възможно алергията да не се беше отключила
само че няма как да знам със сигурност "какво би било ако..."
и за да съм честна докрай - не мога да не се съглася, че котарака не е в моя дом, и не се знае как биха се развили нещата ако още от времето на бременността ми аз бях изложена на алергените на котката, дали тогава щеше да се прояви алергия или имунната система на бебето щеше да се справи постепенно
лошото е, както твърдя и в предния си постинг, че предварително не е известно как ще се развият събитията за всеки един конкретен случай, но ако проблем възникне впоследствие, времето не може да бъде върнато назад
затова отново казвам - аз съм за превантивна мярка спрямо излагането на малки бебета на потенциалното вредно въздействие, което имат котките върху имунната им система

# 61
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
мога да твърдя от това което съм видяла и чула, че много по-често има алергични деца към животни сред деца, които нямат в къщата си животни!

# 62
  • Мнения: 1 264
Ами моя син е алергичен към какво ли не храни , лекарства , насекоми , полени и т. н. , но не и към животни. Винаги сме имали животни в къщи когато се роди имахме куче и котка и двамата починаха ,сега имаме отново коте / периода в който сме били без домашен любимец е две седмици/ и той няма алергия към него.

Общи условия

Активация на акаунт