400 грама малко ли са за 1 месец?

  • 1 478
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 161
Тя може и да изкарва по 3 часа без храна, но ти можеш да предлагаш по-честичко, не само когато сама си поиска. Въведи примерно хранене на 2 часа. Вместо да предлагаш чай - давай гърда. Ако я вземеш да спи при теб, вероятно и нощни кърмения ще започне. А през нощта, знаеш, кърмата е най-силна и тя ще поема най-много. Иначе ако имаш мляко в гърдите, безсмислено е да даваш формула. Само ще си намалиш кърмата и може да отбиеш не след дълго.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 632
А аз какво да кажа като първият месец качихме 400гр Sad Но грешката е в начина на хранене.Доктора каза да я храня по 10 мин. през 3 часа, а баба й я наливаше с по 100мл. вода на денонощие и така първите 20 дни докато не извиках друг доктор,който ми каза грешките и ме насочи към свободният режим "на поискване".Сега сме на 35дни само на кърма+нощно хранене и то понякога когато ми се струва,че не е нахранена й давам и от двете гърди.При последното теглене за 4 дни бяхме качили 100гр,което пак е малко,но се надявам да влезем в нормите скоро.Ако някой може да ми даде допълнителни съвети как да си наваксаме изгубеното ще съм многоблагодарна.

# 17
  • Мнения: 1 616
Привет, Нели! Още сутринта видях темата  ти, но реших да ти напиша след като се върна от консултация. И така- аз имах същия проблем: втория месец наддаде само 400 грама. По съвет на лекарката почнах по-често кърмене, но и дохранване. Резултатът- 400 грама за една седмица. Тогава започнах да намалям добавката за сметка на кърменията. Наддаде 300 грама за две седмици, а след един месец беше натежал с още 600. Знам, че не е много, но за мен е важно, че кърмя (е, давам малко добавка вечер). Педиатърката каза, че е съвсем нормално с наддаването и да продължавам да кърмя, без да се притеснявам. Бабите се опитват да ме атакуват, обяснявайки как други бебета на изкуствено хранене наддават по кило и половина и как ако сега не наддавало, щяло да си остане такова дребно до 7-8 клас..Сложила съм "дебелите очи" и се опитвам да не се връзвам на тези доброжелателни приказки. Може да е дребничко и да наддава малко, но поне е от кърма, да не говорим, че детето си е здраво и жизнено. Решението е в твоите ръце- можеш да послушаш съветите на момичетата тук и да спасиш кърменето, а можеш и да даваш адаптирано мляко, с което няма да имаш проблеми с наддаването. Каквото и да избереш- желая ти успех!

# 18
  • Мнения: 7 106
Цитат на: juji_77
При последното теглене за 4 дни бяхме качили 100гр,което пак е малко,но се надявам да влезем в нормите скоро.Ако някой може да ми даде допълнителни съвети как да си наваксаме изгубеното ще съм многоблагодарна.


Хей, как ще са малко 100 гр. за 4 дни, при положение тепърва отстранявате грешките Simple Smile . Много е хубаво това, че на време сте открили къде е проблема и другият лекар ви е дал адекватни съвети.Следвай ги и ще има резултат, сигурна съм!За да се създаде и поддържа стабилна лактация и бебето да наддава добре и необходимо да има не по-малко от 8-9, а най-добре 10 кърмения в денонощие.Особено за кърмене, което е потръгнало с трудности в началото.Давай и двете гърди на едно кърмене, нека опразни едната много добре и предложи и втората, бебето ако иска още, ще суче.Важното е организма да получи "сигнал" да произвежда мляко.За водата и чая, вече ти е ясно, че хич не са необходими на бебето на този етап.Ами това е основното.Хайде скоро да се похвалиш с добри новини Grinning !

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз мисля, че щом детенцето расте на сантиметри, едва ли е недохранено Wink Но все пак наистина ще е добре да се отдадете само на кърмене за известно време.И всичко ще се оправи!

# 20
  • Мнения: 81
От днес и давам само да суче, но суче няколко минути и спира само държи гърдата в устата си. Пробвах да сменя гърдите и пак същото суче няколко минути и пак само си играе, а гърдите ми са пълни с мляко. Дадох чай да видя дали ще иска, иска и още как но не и дадох да пие, та така цял ден. Възможно ли е да се е наяла и да е жадна нали кърмата утолява жажда.

# 21
  • Мнения: 3 537
Ние скоро ще станем на 6 месеца и последните 2 месеца Гого наддава по 400,500 грама,а и не е от лакомите бебета.Педито каза,че е нормално.Но на 3 месеца са малко 400 гр,въпреки,че ако няма признаци,че не му стига предполагам,че няма проблем.Консулнирай се с педиатъра ви.Моя Гого като беше на 3 месеца и беше наддал 500 гр,,а и си ядеше постоянно ръцете и заспиваше трудно нощем,започнах да го дохранвам и нещата се оправиха. Wink

# 22
  • Мнения: 81
Да сменя ли марката адаптирано мляко сега давам Милумил, а тя не го иска. Може ли да не и харесва малко е горчиво.

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Защо държиш да даваш адаптирано мляко, при положение, че се бориш да си увеличиш кърмата?  Rolling Eyes  Пропуснах ли нещо?

# 24
  • Мнения: 81
Не искам да давам адаптирано мляко, но се притеснявам че е гладна дори да няма признаци (поне не плаче). Но не знам защо отказва да суче, като в гърдата ми има мляко. Дръпне някоко пъти и пуска.

# 25
  • Мнения: 2 655
И АЛИ се движеше нагоре с много бавни темпове. Имахме месец с 400 гр. като Вас. Не се притеснявай, вообще. Ако е гладно то ще се събужда по често и ще суче.
Нашият доктор ни каза, че е важно да наддаде дори и с 200 гр, а и Вие сте пораснали на см.
Какво по хубаво от това?
И АЛИ върви слабичка, но много енергична. После като започне да се движи сама ще разбереш предимствата на слабото бебе. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт