Целувате ли детето си по устата?

  • 12 420
  • 290
  •   1
Отговори

Анкета

Целувате ли детето си по устата?

Опции:

# 90
# 91
  • София
  • Мнения: 974
Хм...честно казано , като се разлигочим ми идва някак си отвътре да го направя, но не си го позволявам.
Определено имам задръжки в това отношение, може би защото смятам , че не бих искала да приучавам детето  да гледа на целувката по устата като нещо, което може да практикува свободно на този етап от развитието си...

Напълно съвпада с моето мнение Peace

# 92
  • Den Haag
  • Мнения: 1 839
Да  Heart Eyes

# 93
  • Мнения: 730
Не,по устата никога.

# 94
  • Мнения: 1 364
Не. Много обичам да я прегръщам и целувам....но по устата избяхвам.

# 95
  • Мнения: 2 022
Хайде от хигиенна гледна точка да не целуваш детето си го разбирам,но не мога да разбера изказването"по устата целувам само мъжа си".Защо правите връзка между целуването на детето с целуването на мъжа си newsm78
Просто за една част от хората целувката по устата е интимен или романтичен акт. За мен също. Simple Smile Връзка всеки прави за себе си.

# 96
  • Мнения: 1 896
Хайде от хигиенна гледна точка да не целуваш детето си го разбирам,но не мога да разбера изказването"по устата целувам само мъжа си".Защо правите връзка между целуването на детето с целуването на мъжа си newsm78
Просто за една част от хората целувката по устата е интимен или романтичен акт. За мен също. Simple Smile Връзка всеки прави за себе си.

Точно заради интимността го целувам и баща му също го целува. Нали от нас ще се учи на любов?
То си идва естествено. С бактериите е много по-лесно да се справи (още повече че е кърмен) отколкото с оскъдните ласки.

# 97
  • Мнения: 2 022
Хайде от хигиенна гледна точка да не целуваш детето си го разбирам,но не мога да разбера изказването"по устата целувам само мъжа си".Защо правите връзка между целуването на детето с целуването на мъжа си newsm78
Просто за една част от хората целувката по устата е интимен или романтичен акт. За мен също. Simple Smile Връзка всеки прави за себе си.

Точно заради интимността го целувам и баща му също го целува. Нали от нас ще се учи на любов?
То си идва естествено. С бактериите е много по-лесно да се справи (още повече че е кърмен) отколкото с оскъдните ласки.
Затова казах, че всеки сам прави връзката. В някои култури е разпространен и инцеста. Индивидуално е, нека не влизаме в спорове отново.  Whistling Писах, че всеки е свободен да прави, каквото иска. Единственото, което е ръководещо в случая е здравето на детето и от хигиенна гледна точка за мен това не е редно, поне за малко бебе. Кърмата може да подпомага имунната система, но едва ли предпазва от всичко, което ни заобикаля.  Попитайте стоматолог за повече информация!

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 10:21 от Cygnus

# 98
  • Мнения: 2 891
Целувам го и го прегръщам при всеки удобен случай  Heart Eyes

# 99
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Да, целувам я!

# 100
  • Мнения: 545
Целувам я на всякъде Grinning Включително и по устата, толкова сладко мирише на мляко. Въпреки че от хигиенична точка сигурно не е добре, но аз я целувам от първия й ден Hug

# 101
  • Мнения: 5 103
По устата рядко я целувам, иначе я лигавя много .

# 102
  • Мнения: 397
По устата не ги целувам! Обичам да ги гушкам много! Hug

# 103
  • Мнения: 1 896
Точно заради интимността го целувам и баща му също го целува. Нали от нас ще се учи на любов?
То си идва естествено. С бактериите е много по-лесно да се справи (още повече че е кърмен) отколкото с оскъдните ласки.
Затова казах, че всеки сам прави връзката. В някои култури е разпространен и инцеста. Индивидуално е, нека не влизаме в спорове отново.  Whistling Писах, че всеки е свободен да прави, каквото иска. Единственото, което е ръководещо в случая е здравето на детето и от хигиенна гледна точка за мен това не е редно, поне за малко бебе. Кърмата може да подпомага имунната система, но едва ли предпазва от всичко, което ни заобикаля.  Попитайте стоматолог за повече информация!

Кърмата му предава антитела срещу всички микроорганизми, на които аз съм гостоприемник. За стоматолога - не чувам за първи път, че на децата не трябва да се дава нещо лапано от родителите, заради бактерията която причинява кариес. Не вярвам просто, че тая бактерия детето ми няма да я пипне докато не почне да се целува с мадами, тя може да се предаде от къде ли не. Така че залагаме на зъбната хигиена за момента.
Това за инцеста го намирам за смехотворно - едно време (и до не чак толкова отдавна) майките са предавали на децата си сдъвкана храна от уста в уста, дори някои бихейвиористи предполагат, че от това може да е произлязла френската целувка.
Сексуалните ласки всъщност са копие на ласките които сме получавали (от майка си) като малки деца, а не обратно. Ако не сме получили първообраза, и "възстановката" когато пораснем няма да значи толкова много за нас, няма да я разпознаваме така добре като проява на истинска любов. Доста хора страдат от този проблем, сигурно всеки познава такива.

# 104
  • Мнения: 3 089
по устните не. и то защото помня от детството си как все някоя нахална роднина налиташе да ме мляска тук-таме, включително и по устните. мнго ми беше гадно Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт