Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Целувате ли детето си по устата?

• 11 559
  • 290
  •   1
Отговори

Анкета

Целувате ли детето си по устата?

Опции:

Аз - да.
Не го смятам за нехигиенично или нещо такова. Доставя ни удоволствие и на двете.  Heart Eyes
Срещала родители, които смятат това за не толкова добро нещо. Интересна ми е тяхната гледна точка от чисто любопитство.
Интересува ме и вашето мнение по въпроса.
Само ще помоля да не превръщаме темата в "За и Против"!  Praynig
Нека просто всеки интелигентно да изкаже мнението си, без да се кара с някой друг. Peace

# 1
Аз да. Голямата ми дъщеря много обича да се гушкаме и целуваме. А ми е толкова сладка като си подава устенцата... Heart Eyes Бебката си я целувам по бузките. Но не ми е приятно, когато разни роднини го правят - имам предвид целуването на детето по устата.

# 2
Но не ми е приятно, когато разни роднини го правят - имам предвид целуването на детето по устата.

Това е ясно. Но не питам за роднините и за други хора. Те не са интерени.  Grinning

Аз да. Голямата ми дъщеря много обича да се гушкаме и целуваме. А ми е толкова сладка като си подава устенцата... Heart Eyes

Да, и на мен ми е много сладичко, когато си подава самичко устенцата!
В последно време само ме дебне да ме целува, без да й искам. Гледам си ТВ, а то ми се натиска!  Heart Eyes   hahaha Heart Eyes  Joy  Heart Eyes Умирам от кеф така!  Laughing

# 3
Навсякъде го целувам  Heart Eyes

# 4
  • Габрово
Да, целувам го.И той ме целува. Намирам го за мило и нежно.
Но и според мен целуването по устата е момент на близост между родители и деца и то до определена възраст на детето. Не ми се струва, че когато синът ми стане на 9-10 години ще се чувства удобно да го целувам по устата.  

# 5
Рядко ,но се случва .

# 6
  • София
Да Peace
От първият ден до сега Wink

# 7
  • Няма такава държава!
Не. Не го намирам за редно - така целувам само един човек. Пък и тези болести, които постоянно циркулират в детската градина...
Целувам главата, ушенцата, бузките, ръце, крака и т.н., и това въобще не нарушава миговете ни на нежност.

# 8
  • Стара Загора
Не сме я целували по устата, доста я целуваме по крачетата, ръчичките, бузките.
Тя наскоро ни нападна и двамата, явно ни е видяла и се е впечатлила, хваща ми главата  с две ръци и ми цели устата, но бързо и  омръзна.

# 9
ДА
Целуваме я много по устата,по бузките по челцето по ръчичките, по крачетата, по коремчето
Тя много обича да я гушкаме и целуваме,много е сладка
Понякога като се гушнем тримцата,тя ни целува и ни обръща главите един към друг да се целунем с татко й
Тия моменти не могат да се заменят с нищо друго

# 10
И аз я цункам, но рядко.

# 11
Да, постоянно...и все ми се карат, че не било хубаво  Embarassed

----------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: нд, 15 апр 2007, 11:06 от Доня Туфиня

# 12
Не, не ми се е случвало досега.

# 13
Може би ако ми разрешаваше щях да го целувам.
Ама той не дава все още, един-два пъти съм си открадвала такава целувка.

# 14
  • Добрич
Да, случвало се е.
Но гледам да го избягвам.
Не искам да привикват още от сега да се целуват по устата. Peace

# 15
Баткото вече не ми позволява, но като малък съм го целувала.Дребната я мляскам постоянно!

# 16
не бих целувала точно по устата. от хигиенична гледна точка. до колкото знам, кариесите и гингивитите /така ли се пише/ всъщност са дело на микроорганизми, които не бих искала да предам. а май ги имам в изобилие  Embarassed

# 17
ДА! Peace
Навсякъде ги целувам!

# 18
Старая се да избягвам точно устата от хигиенична гледна точка ,но като ми дойде музата  Heart Eyes  целувам навсякъде.

# 19
Детето си-да.Като бебе не съм я целувала по устата.

# 20
  • София
Да, при това я целувах само по бузките, но един ден тя ме изненада с целувка по устата Simple Smile

# 21
Никога, знам че това е сигурен начин за обмен на бацили, поради което не го правя. Е, ако детето го е правило, без да мога да реагирам своевременно- да и на мен ми се е случвало с малко дете, но доколкото мога го избягвам. Иначе по топлата мека тиквичка си го целувам, както и по телцето, но не и по устата.
Това е даже по- сигурно предаване на разни такива гадости от хранене с една и съща лъжица или пиене от една и съща чашка, които също избягвам.
Особено за бебе го намирам за твърде отрицателен навик. Човек може да изразява радостта и любовта си по много и то по- различни и полезни начини.

Последна редакция: нд, 15 апр 2007, 10:53 от Judy

# 22
Целуваме го аз и мъжът ми, другите - по бузите.
Толкова е сладък като си прави устичката на хоботче и си иска цунка Blush Heart Eyes

# 23
Много се целуваме,но не по устата

# 24
# 25
Да, целувам го по устата.

# 26
Да! И аз я целувам , и тя мен също! Много ни харесва и на двете!  love001  love001  love001

# 27
Постоянно я целувам по сладките устенца, а тя се усмихва и срамежливо се сгушва в мен. Оожавам да я целувам. Навсякаде.

# 28
  • София
Със синът ми се целуваме от време на време по устата,а  с бебето не.Даже наистина от хигиенна гледна точка избягвам да се целуваме по устата. Peace

# 29
Навсякъде!
 Peace

# 30
  • София
Още не, защото го чакам да излиза  Flutter, но като се появи, почвам- навсякъде. И по дупето- като е измито  Crazy

# 31
  • вече в собствен дом
Целувам го навсякъде. Hug

# 32
  • София
Не. Не мисля, че е добра идея Naughty

Изобщо, бацилите в устата на човек са повече отколкото в тоалетната, съвсем сериозно, така че съм против облизване на лъжици, биберони и всякакви подобни обмени на слюнка.

# 33
Целувам навсякъде. Heart Eyes

# 34
Целувам го много, но точно по устата не. Целувките по устата са за мъжа ми. Peace

# 35
Вече успях да я нацелувам навсякъде Heart Eyes Heart Eyes

# 36
Не. Не мисля, че е добра идея Naughty

Изобщо, бацилите в устата на човек са повече отколкото в тоалетната, съвсем сериозно, така че съм против облизване на лъжици, биберони и всякакви подобни обмени на слюнка.
Peace
Още повече, че това е навик на по възрастните хора, което никак не ми е приятно. За това по-добре от сега да се научи, че не е хубаво и да не дава на всеки да го целува по устата.

# 37
Не!Ама не за друго, а защото зверчето се върти постоянно и не мога да я улуча hahaha hahaha

# 38
# 39
Да, отскоро.

# 40
не бих целувала точно по устата. от хигиенична гледна точка. до колкото знам, кариесите и гингивитите /така ли се пише/ всъщност са дело на микроорганизми, които не бих искала да предам. а май ги имам в изобилие  Embarassed

И аз имам същите доводи да НЕ целувам детето по устата.

# 41
Благодаря за отговорите!    bouquet   bouquet   bouquet
Ще продължавам да следя с интерес.  Hug

# 42
Ами целувам си го Laughing

# 43
# 44
# 45
  • Mediterraneo
От ТУК също личи, че повечето майки целуват децата си навсякъде  Peace  Grinning

# 46
  • София
Аз го целувам много, но не и по устата.
Единствената личност, която целувам по устата е съпруга ми. Дори мисълта, че мога да целувам синовете си по устата ми е гадна. Нищо, че са деца. Не бих се целувала с баща ми, нито пък с който и да е друг роднина.
За мен това е гадно и не само нехиенично, а направо кошмарно.
Не бих целувала и други мъже - просто така. Така съм възпитана.

# 47
Да цеувам,но от 3 месец някъде почнах.Просто не мога да се въздържа.  love001
Даже понякога имам чувството че ще му направя нещо от прекалено мачкане и целуване незнам някакъв вид агресия, чак стискам зъби толкова ми е сладичък иде ми да го изям

# 48
след като би ми било изключително неприятно, ако разбера, че дори мъжа ми би го целувал, да не говорим въобще за друг човек, не би трябвало да го целувам по устата. Признавам обаче, че се е случвало 3-4 пъти, не повече. Но да целуваш новородено бебче или съвсем мъничко до 3-4 месеце, за мен е абсолютно недопустимо. Започнах да целувам сина ми по личицето сравнително късно, някъде след 3 месец. Дори до тогава пазех дистанция и се стремях дори да не дишам в лицето му, дори ползвах маска от време на време при нощно кърмене. След като на мен нещо не би ми било приятно, не искам да го причинявам и на детето ми.

# 49
  • Варна
Да,целувам си го редовно по муцунката.И съм си го научила като му кажа "дай на мама да те цунка" и идва и си подава устичката Heart Eyes

# 50
  • Добрич
Да, но не прекалявам.

# 51
Не съм фен, макар че се е случвало  Grinning

# 52
  • Бургас
И при мен се случва,но гледам да е рядко.

# 53
Вече да. От скоро започнах да я целувам по устата, а  и тя сама като иска да целува ми се лепи точно там. Като бебе обаче не съм го правила.

# 54
Аз не,ама те ме целуват Mr. Green

# 55
Моя се изучи в яслата  Laughing.Ей,какви девойки има Mr. Green.Като е в настроение се мляскаме взаимно

# 56
  • У дома някъде
Старая се да избягвам точно устата от хигиенична гледна точка ,но като ми дойде музата  Heart Eyes  целувам навсякъде.
и аз

# 57
  • varna
не-навсякаде другаде но не и по устата-няма да му предавам бацилки на чадото още Laughing

# 58
И аз да...толкова е хубаво...

# 59
Хм...честно казано , като се разлигочим ми идва някак си отвътре да го направя, но не си го позволявам.
Определено имам задръжки в това отношение, може би защото смятам , че не бих искала да приучавам детето  да гледа на целувката по устата като нещо, което може да практикува свободно на този етап от развитието си...

Последна редакция: нд, 15 апр 2007, 23:03 от Magesta

# 60
 Naughty още сме малки,но за по натам не гарантирам,че ще устоя

# 61
  • София
ние се мляскаме навсякъде  love001

# 62
Естествено, че я целувам. При това тя се хили яко и очевидно й допада.

# 63
Да, но тя почна Mr. Green а аз не отказвам Heart Eyes

# 64
  • най-шареното място
Не.
И не възприемам също храненето от една чиния или общ прибор, макар в случая да изглеждат безобидни.
А целуването не само по устата, но и по бузите или на ръка не е никак възпитано точно по хигиенни съображения Simple Smile

# 65
  • Все на втория етаж
Да, целувам я навсякъде.
Но като бебе, до към годинката - не. А и не разрешавах на никой.

# 66
Целувам я по устата, но не постоянно, а само, когато й пожелавам лека нощ и, когато излизам без нея.

# 67
  • София
Знам, че не много хубаво, ама не мога да се стърпя.

# 68
Като малка не, сега да!

# 69

А целуването не само по устата, но и по бузите или на ръка не е никак възпитано точно по хигиенни съображения Simple Smile

А по дупето? Mr. Green

# 70
Не, няколко пъти съм се изкушавала, но мъжът ми ми се скара... Tired
Не го правя

# 71
  • София

А по дупето постоянно Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 72
# 73
# 74
Срещала родители, които смятат това за не толкова добро нещо. Интересна ми е тяхната гледна точка от чисто любопитство.
Моята гледна точка се основава на микробиологията, медицината и хигиената на бебето.
В устата на възрастния човек има стотици микроорганизми, независимо от стриктната му устна хигиена, с които той е в състояние да се справи и те не му вредят. Не така стоят нещата обаче с малкото бебе, чиято имунна система в момента се развива.
Затова стерилизираме шишета, преваряваме вода. Не си позволявам и не позволявам и  на други.  Иначе непрекъснато ги целувам, но не и по устата.   Naughty

# 75
Не толкова хигиената според мен,самото чувство - едно е по дупето,ръчичките,бузките,по устните е по-специфично.
Видях мъж д целува 5годишната си дъщеря по устата, ми гадно ми стана Tired

Затова и не смея да целувам малкия,колкото и да ми се иска, за да не привикваме и двамта към такъв вид ласки,специфично си е.Ако майка целува дъщеричката си е по така, но иначе е кофти малко...според моето скромно мнение Blush Naughty

# 76
  • най-шареното място

А по дупето? Mr. Green

Какво да ти кажа - тука май кунфузността на ситуацията ще е основния фактор Grinning
Имах предвид да се срещнеш с някой познат и да се разцелувате уж възпитано ... докато не се окаже, че единия мъъъничко в лиги. Simple Smile
Виждала съм мъже да мляскат ръка буквално, но виж твоята идея е още по-интересна. Grinning
Посмях се. Мерси!

# 77
Категорично не  Naughty
Целувам я навсякъде другаде, но не и по устата. По устата целувам само мъжа ми.  Sunglasses

# 78
# 79
  • София
аз  по принцип не. не ми е приятно и естествоно, не ми беше и  приятно и когато аз бях дете, родителите или роднините ми да се опитват да ме целуват по устата. Обаче понякога малкия мн държи и ми върти главата и се прицелва точно по усните да ме целува - та се случва,по негово желание, но е голяма рядкост.

# 80
  • София
Да целувам го много и навсякъде и на него определено му харесва, защото понякога сам идва при мен и ме гушка и целува. Когато му кажа например да не ме щипе или хапе, защото изпитвам болка, той ме целува със сладките си устенца и това не може да се сравни с нищо друго на света.

# 81
  • Sofia
Не, струва ми се педофилско. Нито пък мен са ме целували по устата моите родители.
Случвало се е единствено, ако някой не се е прицелил добре или се върти...

# 82
Не. Не го намирам за редно - така целувам само един човек. Пък и тези болести, които постоянно циркулират в детската градина...
Целувам главата, ушенцата, бузките, ръце, крака и т.н., и това въобще не нарушава миговете ни на нежност.

Подкрепям поста! Peace

# 83
Не. Моята е още бебче!

# 84
Аз съм против роднини да целуват бебка по устата, ноооооооооо аз направо я скъсвам от целувки и на нея  много и харесва.  Баща и също я целува .  Даже малката вече знае, че като иска да и мине някой номер ми вика мамо бича и ми търси устните да ме цунка. Смятам го за напълно нормално и естествено.

# 85
Целувам много,като луда  Crazy Heart Eyes Че как да му устоя,да не съм от дърво  hahaha Joy Mr. Green

# 86
  • Варна
Не,не го целувам по устата.По устата целувам само мъжа си.

# 87
Целувам, когато играеме.

# 88
# 89
  • Варна
Хайде от хигиенна гледна точка да не целуваш детето си го разбирам,но не мога да разбера изказването"по устата целувам само мъжа си".Защо правите връзка между целуването на детето с целуването на мъжа си newsm78

# 90
# 91
  • София
Хм...честно казано , като се разлигочим ми идва някак си отвътре да го направя, но не си го позволявам.
Определено имам задръжки в това отношение, може би защото смятам , че не бих искала да приучавам детето  да гледа на целувката по устата като нещо, което може да практикува свободно на този етап от развитието си...

Напълно съвпада с моето мнение Peace

# 92
  • Den Haag
Да  Heart Eyes

# 93
Не,по устата никога.

# 94
Не. Много обичам да я прегръщам и целувам....но по устата избяхвам.

# 95
Хайде от хигиенна гледна точка да не целуваш детето си го разбирам,но не мога да разбера изказването"по устата целувам само мъжа си".Защо правите връзка между целуването на детето с целуването на мъжа си newsm78
Просто за една част от хората целувката по устата е интимен или романтичен акт. За мен също. Simple Smile Връзка всеки прави за себе си.

# 96
Просто за една част от хората целувката по устата е интимен или романтичен акт. За мен също. Simple Smile Връзка всеки прави за себе си.

Точно заради интимността го целувам и баща му също го целува. Нали от нас ще се учи на любов?
То си идва естествено. С бактериите е много по-лесно да се справи (още повече че е кърмен) отколкото с оскъдните ласки.

# 97

Точно заради интимността го целувам и баща му също го целува. Нали от нас ще се учи на любов?
То си идва естествено. С бактериите е много по-лесно да се справи (още повече че е кърмен) отколкото с оскъдните ласки.
Затова казах, че всеки сам прави връзката. В някои култури е разпространен и инцеста. Индивидуално е, нека не влизаме в спорове отново.  Whistling Писах, че всеки е свободен да прави, каквото иска. Единственото, което е ръководещо в случая е здравето на детето и от хигиенна гледна точка за мен това не е редно, поне за малко бебе. Кърмата може да подпомага имунната система, но едва ли предпазва от всичко, което ни заобикаля.  Попитайте стоматолог за повече информация!

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 10:21 от Cygnus

# 98
Целувам го и го прегръщам при всеки удобен случай  Heart Eyes

# 99
  • София, център
Да, целувам я!

# 100
Целувам я на всякъде Grinning Включително и по устата, толкова сладко мирише на мляко. Въпреки че от хигиенична точка сигурно не е добре, но аз я целувам от първия й ден Hug

# 101
По устата рядко я целувам, иначе я лигавя много .

# 102
По устата не ги целувам! Обичам да ги гушкам много! Hug

# 103
Затова казах, че всеки сам прави връзката. В някои култури е разпространен и инцеста. Индивидуално е, нека не влизаме в спорове отново.  Whistling Писах, че всеки е свободен да прави, каквото иска. Единственото, което е ръководещо в случая е здравето на детето и от хигиенна гледна точка за мен това не е редно, поне за малко бебе. Кърмата може да подпомага имунната система, но едва ли предпазва от всичко, което ни заобикаля.  Попитайте стоматолог за повече информация!

Кърмата му предава антитела срещу всички микроорганизми, на които аз съм гостоприемник. За стоматолога - не чувам за първи път, че на децата не трябва да се дава нещо лапано от родителите, заради бактерията която причинява кариес. Не вярвам просто, че тая бактерия детето ми няма да я пипне докато не почне да се целува с мадами, тя може да се предаде от къде ли не. Така че залагаме на зъбната хигиена за момента.
Това за инцеста го намирам за смехотворно - едно време (и до не чак толкова отдавна) майките са предавали на децата си сдъвкана храна от уста в уста, дори някои бихейвиористи предполагат, че от това може да е произлязла френската целувка.
Сексуалните ласки всъщност са копие на ласките които сме получавали (от майка си) като малки деца, а не обратно. Ако не сме получили първообраза, и "възстановката" когато пораснем няма да значи толкова много за нас, няма да я разпознаваме така добре като проява на истинска любов. Доста хора страдат от този проблем, сигурно всеки познава такива.

# 104
по устните не. и то защото помня от детството си как все някоя нахална роднина налиташе да ме мляска тук-таме, включително и по устните. мнго ми беше гадно Rolling Eyes

# 105
По устата  не Naughty

# 106
  • София
По устата не. Naughty Така целувам само един човек. Wink

# 107
Скъсвам го от целувки навсякъде!

# 108
Много рядко- изкушавам се понякога.

# 109
Да, но рядко Joy

# 110
да, и двамата си ги целувам

# 111
# 112
И още как, мляскам си го навсякъде
като поотрасне сигурно няма да ми дава, което си е нормално де, та сега използвам Laughing

# 113
Случва се. Гледам да избягвам, но ми е толкова сладко да го целувам и мачкам навсякъде малкото зайче. Party

# 114
  • София
По устата - не. А иначе кадето ми падне - по бузките, главичката, ръчичките, краченцата ....  Heart Eyes

# 115

Кърмата му предава антитела срещу всички микроорганизми, на които аз съм гостоприемник. За стоматолога - не чувам за първи път, че на децата не трябва да се дава нещо лапано от родителите, заради бактерията която причинява кариес. Не вярвам просто, че тая бактерия детето ми няма да я пипне докато не почне да се целува с мадами, тя може да се предаде от къде ли не. Така че залагаме на зъбната хигиена за момента.
Това за инцеста го намирам за смехотворно - едно време (и до не чак толкова отдавна) майките са предавали на децата си сдъвкана храна от уста в уста, дори някои бихейвиористи предполагат, че от това може да е произлязла френската целувка.
Сексуалните ласки всъщност са копие на ласките които сме получавали (от майка си) като малки деца, а не обратно. Ако не сме получили първообраза, и "възстановката" когато пораснем няма да значи толкова много за нас, няма да я разпознаваме така добре като проява на истинска любов. Доста хора страдат от този проблем, сигурно всеки познава такива.

basilisk, благодаря че обоснова и целуващите родители и то така добре!   bouquet
Изцяло съм съгласна с теб.  Hug

# 116
Да целувам ги и двамата  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 117
basilisk, родителите ми не са ме целували по устата. Не виждам да са ме ощетили особено. На интимни ласки ме научиха гаджетата ми и според мен това е естественият ход на нещата. Изобщо, защо намесваш култури, които нямат нищо общо със съвременните условия на познание и ниво на медицина и хигиенни норми и дават сдъвкано и т. н. или  правилното трябва да е просто обратното на това, което казва лекарят. Не мисля, че родителите, които целуват децата си навсякъде, но без устата, ги ощетяват по някакъв начин. Но пък със сигурност им спестяват някоя друга инфекция.
По теорията, че кърмените бебета получават антитела за всичко, на теория не би трябвало да има кърмачета, които се разболяват от вирусни и бактериални инфекции, а практиката показва друго понякога. Не е задължително да имаш изградени антитела за всичко, което ти е в устата.
Не смятам да пиша повече по темата, защото пак се появи познатата полемика за естествените - е как пък няма тема без това! Simple Smile
Човек не може да изкаже мнение без да има контра на него от тази група! Някой да ти е казал, да не си целуваш детето по устата? Но да твърдиш, че това е хигиенично просто няма как... Всеки си поема риска - кой за хигиената, кой за дефицита на ласки. Simple Smile

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 17:02 от Cygnus

# 118
Да- но от скоро, защото съм пушачка. Като беше бебе не съм я целувала по устата. Сега е на 1г. и 9 мес.

# 119
basilisk, родителите ми не са ме целували по устата. Не виждам да са ме ощетили особено. На интимни ласки ме научиха гаджетата ми и според мен това е естественият ход на нещата. Изобщо, защо намесваш култури, които нямат нищо общо със съвременните условия на познание и ниво на медицина и хигиенни норми и дават сдъвкано и т. н. или  правилното трябва да е просто обратното на това, което казва лекарят. Не мисля, че родителите, които целуват децата си навсякъде, но без устата, ги ощетяват по някакъв начин.
А защо мислиш, че устата е ерогенна зона? Аз просто се опитах да обясня малко за развитието на сексуалността - неща, които са се развивали с хилядолетия и не са ограничени до определена култура или цивилизация само. То ги има във всеки учебник по психология де. Децата имат сексуалност (макар и незряла и съвсем различна от тази на възрастните) и тя се развива под влияние на родителите и средата. Човек не става сексуално същество чак когато почне да прави секс.

По теорията, че кърмените бебета получават антитела за всичко, на теория не би трябвало да има кърмачета, които се разболяват от вирусни и бактериални инфекции, а практиката показва друго понякога.
Просто антителата не ти гарантират, че няма да се разболееш от нещо, но пък ти помагат много да се справиш с него, дори и ако те разболее. После ти остава "запис" в имунната система и така тя става по-адекватна на заобикалящите я опасности. За кариеса не важи, признавам. Но както казах, поела съм този риск. Съгласна съм, че е въпрос на приоритети и това са моите.

# 120
Децата имат сексуалност (макар и незряла и съвсем различна от тази на възрастните) и тя се развива под влияние на родителите и средата. Човек не става сексуално същество чак когато почне да прави секс.
Да, знам това и именно по тази причина се отнасям с особена предпазливост на тази тема.     bouquet

# 121
  • На морето!
Гласувах не,въпреки че бебо е още нероден,но съм сигурна че няма да го целувам.Винаги съм мразела да ме целуват по лицето,да не говорим по устата /естествено изключвам половинката/ и си мисля,че има още хиляди начини да покажеш обечта си вместо да мляскаш детето.

# 122
Когато дойдох тук (САЩ) преди време ми направи впечатление,че родителите масово си целуват децата по устата. Беше ми странно в началото, защото родителите ми не са ме целували по устата, но сега когато имам и аз дете си го целувам навсякъде без никакви съображения. Бактерии навсякъде колкото искаш, в момента иска да опита всичко и лапа каквото намери и където го намери Mr. Green.

# 123
Да,целувам си го навсякъде.Баща му съ2що!Изконсумирваме си го нашето сладкишче ежедневно.Ползваме намалението,докато е малко и беззащитно и не може да се дърпа и да бяга от нас Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil.Ама то толкова хубаво мирише че ти иде да го изцъркаш дребито

# 124
  • В светлината на слънцето
Дъщеря ми е на 3 години и все още не мисля да я целувам по устата. А пък за бебе смятам, че е крайно нехигиенично.

# 125
# 126
навсякъде по много Crazy

# 127
По устата никога.
А и защо ли - тя има толкова други вкусни местенца за целуване Heart Eyes

# 128
Да, цункам си я навсякъде - бузи, гушка, дупе, тумбаче, ръчички, крачета, петълцата! А от устенцата не мога да се лиша - толкова са мекички, вкусни и лигавички!!!

# 129
Даже и по дупето я целувам.Навсякъде.Обожавам я. Laughing

# 130
  • София
Да ,навсякъде си ги целувам.Малкия още не съм го целувала по устните,но големия да.

# 131
Не, нещо не ми се вижда нормално

# 132
Естествено, че да! Не го смятам нито за нехигиенично, нито за сексуално, нито за нередно. Майка съм му все пак. Умирам от кеф когато и той ме целува.

# 133
  • В заешката дупка
Да.

Даже се замислих кога аз последно съм целувала родителите си по устата. Ама по-добре да не споделям.  Mr. Green

# 134
Даа, и не само. Heart Eyes

# 135
да .Даже преди малко се целунахме с малката за лека нощ.

# 136
Да, цункам си я навсякъде - бузи, гушка, дупе, тумбаче, ръчички, крачета, петълцата! А от устенцата не мога да се лиша - толкова са мекички, вкусни и лигавички!!!
newsm10 И аз така!

# 137
Боже в този форум страни неща можеш да прочетеш,от такива които налагат свекърва си,до други,които смятат за сексуалност да целунеш детето си по устните #Crazy!Все пак не става въпрос да заврем език в гърлото му!Bие да не се възбуждате,от мисълта, затова не го правите?!И после какви бактерии какви 5 лева-ми вие ако сте болни,само чрез дишането и говоренето си обменяте по въздушно какпков път всичко,няма нужда до лигите да стигате ,ако се страхувате да го заразите.Или вие ползвате непрекъснато маски,та да не му дишате насреща newsm78...
Ако е така,съветвам ви,когато готвите за него,никога да не опитвате от приготвената храна,защото ако имате кариеси,ще му развалите всички зъби Mr. Green!K'ви са тези истории бе хора,к'ви са тези консерцативности тук,хайде моля ви,да не сме от английското кралско семейство че да офизиалничим така със собствените си деца Crazy.
Обзалагам се че повечето от вас,които са родили вагинално и са против целувката не искат да си спомнят как,откъде и при какви условия е излязло на бял свят детето. Laughing

# 138
Целувам ги навсякъде.. не мога да се спра  Mr. Green

# 139
Аз, нали съм си от английското кралско семейство, падам си по консерцативностите и обожавам да офизиалнича и затова си намирам други по-подходящи места за целуване. И понеже съм толерантна (то ми е от синята кръв Mr. Green), не налагам собственото си мнение на никого и съвети не давам, когато не ми искат. Обаче, въпреки аристократичния ми непукизъм, следното гениално прозрение дълбоко ме разтърси:
Боже в този форум страни неща можеш да прочетеш,от такива които налагат свекърва си,до други,които смятат за сексуалност да целунеш детето си по устните !Все пак не става въпрос да заврем език в гърлото му!Bие да не се възбуждате,от мисълта, затова не го правите?!

# 140
# 141
Да целувам го отскоро  Heart Eyes

# 142
Да целувам ги.

# 143
Рядко го целувам по устата без да имам определена причина..   bouquet

# 144
Не.
Много са ми сладки и двамата и ги целувам навсякъде другаде,но по устата не.Не ми идва отвътре.И мога да кажа,че не ми харесва,когато видя майка да целува детето си по устата.

# 145
Ами случва се......

# 146
Понякога.

# 147
  • София
Да,често.И той иска все там да ни целува Laughing
Баща си също целува по устата hahaha

# 148
Рядко го целувам по устата без да имам определена причина..   bouquet

Pearly,
Много сладичко ми се видя това