Има списъци за бебе, аз от няколко си насъбрах за мен, което е по-важно.
За козметика ползваме бебо, павловича мас (никога не е имала подсичания на дупето за вече 4 месеца), судокрем (него ползвах след подсичане под гушката, не бяхме попили хубаво и се беше позачервила, 1-2 пъти на ден мазане и се оправи за няколко дни, но за дупе цинков крем не ползвам редовно). Павловичата я ползвам и при пъпчици, като се драсне с нокътче нещо и тн.
Ел. Пила за нокти - страшно удобно за мен, не я плаши, забавлява се като й скъсявам ноктите и при допир с кожа спира да върти, така че риск от нараняване няма.
Шампоан ползвахме на бебо за коса и тяло, сега сме с бочко - не виждам разлика, добре са.

Клечки за уши ползвам понякога и за нослето, снемам малко от памука, навлажнявам с физ. Р-р и така изкарвам ако има някое леко засъхнало сополче без да я стресирам.
Физ р-р няма нужда да е бебешка марка! По-скъпи са. Има дозички стерилен физиологичен разтвор за инжекции, по 10 мл е всяко, цената е на половина за кутия, че може и по-евтино да е, не помня.
След първите седмици спрях да ползвам марли за очи и пъп, ползвам обикновени памучни тампони, когато имам да почиствам лице например.
Мокри кърпички ползвам с вода, които са, веднъж в месеца купуваме кашон памперси и кашон мокри кърпи от емаг, но не ползвам water wipes, ами например тези на Памперс  аква.
Като правя масаж ползвам олио, особено за масажче на корема.
Еднократни подложки за повивалника, а за спалнята имам многократна, която е непромокаема. Повивалника ни е в хола и понякога не ни се ходи дотам, имам си стелаж на колелца зареден с козметика и памперси и само придърпвам и сменям памперса.
Нещо много удобно ни е коша за памперси на томи типи - намерихме го на намаление 30 лв с една оригинална касета и от там нататък пликове само, от шейн - една оригинална касета томи типи събираше 28-30 памперса, скъпи са, докато пликовете от шейн са 8-12 бр за по 20-30 лв и всеки стига за толкова памперси също, само че за тази цена взимаме пликове за месец.  Не пропускат миризми, плътни са, доста е удобно, някои са ароматизирани. 
Имам универсален спрей за почистване на повърхности, няма нужда от изплакване, с него почистих и частите на количката, които не се перат.