На ясла през пролетта

  • 8 259
  • 209
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: chockolina
Цитат на: jenia vulova
Днес бяхме в яслата , за да говорим с директорката и да разгледаме обстановката.Много ми хареса и детето беше спокойно , дори весело.Така че от 1 април сме на ясла .Да ни е честито !


И ние днес ходихме в яслата, разгледахме и подадох молба. Мони ще започне от 1 юни. В нашата ясла има изискване да ходи стабилно детето, което съвпадна с плановете ми да я пусна през юни - и така, записахме се!
Малко ми е странно, като си помисля, че след 3 месеца вече няма да сме целодневно заедно... И едно такова, тъжно...


Много е тъжно и е много странно в началото!
Първите дни като я оставях и някак не знаех дори с ръцете си какво да правя...няма количка за бутане, не стискаш малка ръчичка...ужас! И все се оглеждах и взирах на хората в бебетата по улицата. Свиква се ама в началото наистина е тежко.

# 31
  • София
  • Мнения: 7 242
Много ти е сладка "шушонката". Дано лесно да свикне с яслата и да ти е здрава Grinning

# 32
  • Мнения: 399
Ние също ще тръгваме от септември,но нещо много се притеснявам Cry  Cry  Cry
Имахме няколко безуспешни опита и незнам как точно ще стане, но се налага

# 33
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И при нас заради общуването с връстниците основно се наклониха везните в полза на яслата. Мони много се радва на всички дечица, които вижда, и си мисля, че ще й хареса в яслата.

# 34
  • Мнения: 811
И Малчо е с бавачка, но вече му е скучно вкъщи. Тя много го занимава, но виждам как му блесват очичките като се върне кака.

# 35
Ние вече минахме яслите,сега сме на градина,ако мога да помогна - съм насреща!!!

# 36
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Anonymous
Ние вече минахме яслите,сега сме на градина,ако мога да помогна - съм насреща!!!


като за начало - можеш да се регистрираш Wink

# 37
  • sofia
  • Мнения: 125
Ние вече ходим на градина,но на ясла тръгнаха през пролетта/на1г.8м./,затова ако мога да помогна с нещо-пишете!

# 38
  • Мнения: 2 534
Ей , това ли е само групата , аз мислех , че ще сме повече .
Днес пратих таткото да си прави васермана , моя вече е готов .
Оказа , че Поли няма да я боцкат наново за изследванията , вписват се последните резултати от кръв и урина . Само `акото`ще носим май в ХЕИ .
Някой знае ли какви точно данни трябва да посоча  в молбата за яслата ? Притеснявам се да не изпусна нещо и да трябва да пиша наново . Трябва ли да посочвам доходите на семейството , защото някъде във форума , четох че някои и това са писали , пък това не ми се вижда правилно .

# 39
  • Мнения: 811
Цитат на: jenia vulova

Някой знае ли какви точно данни трябва да посоча  в молбата за яслата ?

Аз попълних на място молба по образец. Има данни за детето - име, възраст, адрес; родители - име, адрес, телефон, месторабота. А и че вече работя отбелязаха. Щом съм прекъснала майчинството  Arrow  сложиха ни при "спешните"  Wink
Защо не я напишеш в яслата?

# 40
  • Мнения: 2 534
Ми казаха ми свободен текст , ако имаха образец щяха да ми кажат

# 41
  • София
  • Мнения: 3 679
Цитат на: jenia vulova
.
Някой знае ли какви точно данни трябва да посоча  в молбата за яслата ? Притеснявам се да не изпусна нещо и да трябва да пиша наново . Трябва ли да посочвам доходите на семейството , защото някъде във форума , четох че някои и това са писали , пък това не ми се вижда правилно .

Ами и аз трябваше да я напиша свободен текст и написах горе долу следното - Молба от ...мойте 3 миена, родител на ...3те имена на детето ЕГН на детето, живущо....
Госпожо директор,
Моля дъщеря ми да бъде приета в яслената група на ОДЗ №...Таня е родена...и бих желала да започне да посещава ясла от..., когато ще е на...възраст. Прилагам копие от акта за раждане.

и това е в общи линии - подавала съм на 2-места и не са ме връщали.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: jutoo
Цитат на: jenia vulova
.
Някой знае ли какви точно данни трябва да посоча  в молбата за яслата ? Притеснявам се да не изпусна нещо и да трябва да пиша наново . Трябва ли да посочвам доходите на семейството , защото някъде във форума , четох че някои и това са писали , пък това не ми се вижда правилно .

Ами и аз трябваше да я напиша свободен текст и написах горе долу следното - Молба от ...мойте 3 миена, родител на ...3те имена на детето ЕГН на детето, живущо....
Госпожо директор,
Моля дъщеря ми да бъде приета в яслената група на ОДЗ №...Таня е родена...и бих желала да започне да посещава ясла от..., когато ще е на...възраст. Прилагам копие от акта за раждане.

и това е в общи линии - подавала съм на 2-места и не са ме връщали.


Точно същите неща писах и аз, като пусках молбата. Никакви доходи не съм посочвала. Таксата е 25 лв. за всички, независимо от доходите - май има някакви облекчения за социално слаби.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 679
Цитат на: chockolina
Цитат на: jutoo
Цитат на: jenia vulova
.
Някой знае ли какви точно данни трябва да посоча  в молбата за яслата ? Притеснявам се да не изпусна нещо и да трябва да пиша наново . Трябва ли да посочвам доходите на семейството , защото някъде във форума , четох че някои и това са писали , пък това не ми се вижда правилно .

Ами и аз трябваше да я напиша свободен текст и написах горе долу следното - Молба от ...мойте 3 миена, родител на ...3те имена на детето ЕГН на детето, живущо....
Госпожо директор,
Моля дъщеря ми да бъде приета в яслената група на ОДЗ №...Таня е родена...и бих желала да започне да посещава ясла от..., когато ще е на...възраст. Прилагам копие от акта за раждане.

и това е в общи линии - подавала съм на 2-места и не са ме връщали.


Точно същите неща писах и аз, като пусках молбата. Никакви доходи не съм посочвала. Таксата е 25 лв. за всички, независимо от доходите - май има някакви облекчения за социално слаби.

Тук в София таксата е 40лв на месец.

# 44
  • Мнения: 4 358
Хайде и ние сме в отбора - ще даваме Оги от април.
Той вече е на две години и 4 месеца, но е с алергия към белтъка на млякото и чак сега е готов за ясла... надявам се.
Приеха ни списъка с храните, които не трябва да дават. Тази седмица ще направим изследванията на Оги, другата ще ме боцкат мен за васерман.
Таксата ни е 40 лева. Искат от нас по една тоалетна хартия и два пакета салфетки на месец (бършат ръчичките и лицата със салфетки, а не с кърпи).
Още не знам как ще понеса раздялата, Оги сигурно ще се справи по-лесно от мен  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт