А сега,бил уручасан!!!!

  • 2 512
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не знам какво става с моето кротко до преди седмица дете Sad Цоакше се биберона,лежеше си мирно в леглото,заспиваше в количката,а вечер само в леглото.
 От една седмица плюе биберон и зеленчукови пюрета като камила,хич не ги иска.Като го сложа в количката все едно го слагам върху игленик.В креватчето пак реве неистово,в ръце е малко по-добре,но го гушкам в краен вариант когато вече се е подул от плач.Втора вечер плаче до 12ч.в леглото.Направиха ми забележка,че не е хубаво толко време да плаче,а и на мен ми е жал.Зъби няма на хоризонта,нито следи от надути венци.
 Когато едната баба се опита да ми обясни,че е уручасан не издържах и се изпокарах с нея #Bad Talk
 Не знам какво да правя вече,не издържам Sad Дайте някакви съвети,моля!!!!!

# 1
  • Мнения: 46 508
Според мен са зъби, не е задължително да се подуят венците, днес видях на мойта бебка как прозират през венеца два броя от долу, а не се е подувал. Освен това наскоро за около седмица ми отказа пюретата. Купи едно гелче за зъбки, намажи и ако се успокои, значи е от това.
Педиатъра какво казва?

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Нищо не казва,ами се смее Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil Предположи,че може да е гладен!Но не е,познажам като плаче от глад.А след като не са подути венците гела успокоява ли???
 Оле,заспа за 5мин и пак се дере Sad  Sad  Sad

# 3
  • Мнения: 3 537
Да,възможно е и това,ако някой е погледнал детето с лоши очи и му предава отрицателна енергия.Така знам и аз.Не съм от суеверните много.Чувала съм,че в такъв момент гасат клечки на детето в чаша с вода.Помагало,вярно ли е,не е ли ...незнам...бабите ги знаят тези неща,и да ти кажа има истина в някои работи, колкото и ние да не вярваме.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Това с клечките го знам.Освен да се хвана като удавник за сламка и да пробвам,още малко и аз ще почна да плач по-силно от него!

# 5
  • Мнения: 3 537
Цитат на: biliana333
Това с клечките го знам.Освен да се хвана като удавник за сламка и да пробвам,още малко и аз ще почна да плач по-силно от него!

Пробвай,нищо не пречи,може и да е това,знаеш ли... Confused: На една позната детенцето много често било така,хващало очи,така го наричат в нашия край и то след срещи с определени хора,тя вече си знае и му гаси клечки,така си го оправя и детето се успокоява,и на мен не ми се вярваше,но уви

# 6
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
Майка ми вярва на тези неща и винаги държи вкъщи светена вода.От много майки съм чувала,че винаги след разходка измивали очичките на детето със светена вода против лоши очи.

# 7
  • Мнения: 1 464
Ох не знам какво да ти кажа,бебка се случва да плаче и да не ще да яде след като са ни идвали гости примерно или е виждала повече хора/щото иначе по цял ден си е с мен/ама т казваш че е от една седмица Thinking може и да са зъбки,на нас още не са ни изкарали ама чешем венците здраво,дно се управте Praynig

# 8
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Би ли ми обяснил някой как става това с клечките и после водата какво се прави? Питам, защото от 2 седм. мойто бебе е меко казано неспокойно. Не се храни добре, плаче силно и продьлжително без видима причина, нощем като се сьбуди кьм 2ч. та се борим и носим до 5.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Цитат на: irena petkova
Би ли ми обяснил някой как става това с клечките и после водата какво се прави? Питам, защото от 2 седм. мойто бебе е меко казано неспокойно. Не се храни добре, плаче силно и продьлжително без видима причина, нощем като се сьбуди кьм 2ч. та се борим и носим до 5.

Слагаш купа вода,взимаш бебето в теб,сядате на масата пред купата.Палиш последователно три клечки кибрит и ги хвърляш без да гледаш във водата.Ако се кръстосат,бебето е хванало уроки,ако не-няма.След това му миеш очите е част от водата.
 На погачата моя позната ми го показваше,а аз и се смеех Embarassed  Confused

# 10
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Нев
Майка ми вярва на тези неща и винаги държи вкъщи светена вода.От много майки съм чувала,че винаги след разходка измивали очичките на детето със светена вода против лоши очи.

Това и аз го правя.
Също така съм вързала на детенце червено конче.
За съжаление хората могат да навредят и без да е целенасочено   Thinking

# 11
  • Мнения: 2 529
Олелееее и клечки ли имало против уроки, само за това не бях чула Laughing  Laughing  Laughing Аз като един човек реалист и прагматик предпочетох да намеря нещо като научно (поне достоверно) обяснение на този проблем без да се връщам в мрачните праисторически времена, когато предците ни са търсили обяснение за нещата, които не са им били ясни я в слънцето, я в звездите, я в лоши очи...

Та обяснението е следното: След около 3-4-месечна възраст (къде по-рано, къде по-късно) децата стават по-чувствителни към промените около себе си - разходки на които виждат различни лица и все повече интересни предмети и т.н.Започват по-активни движения, зъбките скоро ще се показват също и др. Денят им протича по-интензивно и вечер са пълни с емоции, които на тази възраст се изразяват единствено с плач.
Моят син го носех вечер на ръце и много помагаше, ако го приспя за малко, дори и 10 минути, като се събудеше си беше пак весел, все едно не се е драл до полуда преди това Wink

# 12
  • Мнения: 5 250
Преди извесно време майка ми води Йоан при една баба и тя казала че бил стреснат и бил уручаса.Чудех се дали на някой са му казвали че не е уручасано детето.Аз не вярвам на такива неща и не съм наясно  Thinking

# 13
  • Мнения: 3 926
Абе, вярваш или не - това са си най-вероятно уроки. Купи му някаква нова долна дрешка - боди например и дай на майка ти да я води на баба да му бае против уроки. А от сега нататък да си знаеш - като се прибираш вечер пускаш чешмата да тече (ако нямаш светена вода, на която са четени Киприанови молитви) и миеш от брадичката къмчелцето така, че да отхвръкне водичка назад над главичката и наум си казваш - От където дошло - там отишло - гаранция, че няма да ти се повтори това Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 596
Офффф, много познато. И ние бяхме кротки до 5-тия месец. По цели нощи сън, през деня си лежи и си играе на спалнята с каквото има до него. Но след това и до сега ставам по много пъти на нощ. Още нямаме зъби, но мисля, че те са проблема, защото все си чеше венците с каквото намери. Има периоди на успокоение, но като цяло си е доста по-буден и иска занимавка. Това със уруките, добре си ги навикала тези бабки. Пълни глупости.

# 15
  • Мнения: 2 978
Цитат на: Assinka
миеш от брадичката към челцето така, че да отхвръкне водичка назад над главичката

 
Аз и мия очичките винаги когато сме били на вън или сме имали гости.
Имам една позната,  от която винаги ме боли главата след като си отиде. Та затова си знам.

Всичко това незнам дали,  защото бебо е уручасан или пък просто са зъбки или може пък нещо съвсем друго да го боли...но нищо не ти пречи да го правиш.

# 16
  • Мнения: 2 534
Редовно си ръся леглото на детеце със светена вода . Вярвам , че човек може да бъде урочасан . Не се вманиачавай обаче , че е точно това. Поли имаше период през , който беше много нервна и той продължи четири месеца. Не е свързан нито със зъби , нито беше гладна ....... просто беше нервна и не спеше по цели нощи

# 17
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
и аз забелязах, че с порастването идва желанието да стои по-дълго буден ама не и възможността - в резултат се преуморява и вече и да иска не може да спи - и така до пълно изтощение - рев и сълзи ит.н.

# 18
  • Мнения: 3 537
Цитат на: vini77
Цитат на: Assinka
миеш от брадичката към челцето така, че да отхвръкне водичка назад над главичката

 
Аз и мия очичките винаги когато сме били на вън или сме имали гости.
Имам една позната,  от която винаги ме боли главата след като си отиде. Та затова си знам.

Всичко това незнам дали,  защото бебо е уручасан или пък просто са зъбки или може пък нещо съвсем друго да го боли...но нищо не ти пречи да го правиш.

И аз когато го гледат много хора и му се радват след като се приберем или пък си отидат ако са гости му измивам лицето с водичка.Ако имам светена вода му сипвам малко във водичката за къпането.

# 19
  • Мнения: 177
Мене ако питаш, пробвай с клечките. И аз не вярвах в тези неща, докато не го изпитах на собствен гръб, и да ти кажа май има нещо вярно.

# 20
  • Мнения: 779
Аз също вярвам,че има хора с "лоши очи", дори те самите да не ти мислят злото. Много пъти съм била уручасвана като съм била малка и все по баби са ме водили , да ми баят.Това с измиването знам , че помага, ако е със светена вода още по-добре.Казвали са ми, че ако майката близне 3 пъти челцето на детето(от горе на долу) също помагало против уроки.
Но аз лично си мисля , че може и зъбите да ви почват вече.
Анди също имаше такъв "нервен" период, който отмина за около 10-тина дни.Така и не разбрах от какво е.
Дано скоро се поуспокои детенцето, че и ти да си починеш малко. newsm51

# 21
  • Мнения: 143
Това със водата и клечките не пречи - поне за успокоение на майката : )))
Все пак тъй като и ние сме минали през нещо такова, се впечатлих от статията:

Как да превърнете 8-те “ревливи периода” на бебето в магически крачки напред
http://www.biberonbg.com/info/plach.htm

# 22
  • Мнения: X
Според мен не се тормози да мислиш за уроки. Преди 20-тина дена моята Ния правеше същите номерца, беше за седмица при баба си и като я взех все едно не беше мойто дете. По принцип лапа, като ламя, но имаше един ден само мляко и то когато озверее от глад. За една седмица се оправи. А и шишето плюеше, бяха и купили гел за зъби,. но аз си я знам , не беше от това. Така и не разбрах какво точно и беше , но за щастие мина. Не се нервирай, поредното бебешко "изпълнение".

# 23
  • Мнения: 272
за мен тва с уроките са бабини дивитини  и моя изведнъж отказа да бозае - откри че от шише е по сладно. а веднъд неискаше да яде  защото искаше сокче на хип- мн го е харесало и запомнило , неспеше и акто дете а се огъва в дъга и се дере- ми не се сеща да си затвори очите, а като го цункам и ги затворя и се уунася.
потърси логиката а немъчи детенце с бабини девитини Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 784
И аз редовно и мия очите като се приберем от разходка.Урочасването,чувала съм не винаги става от лошо чувство-понякога много като се радвашна някого без да искаш го урочасваш.Забелязала съм,например,че свекито всеки път като дойде,малката след това плаче,така от нищо.Като и измия очите-си заспива.Сигурно е суеверие,но нищо не пречи да се опита,нали?

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Цитат на: biliana333
Когато едната баба се опита да ми обясни,че е уручасан не издържах и се изпокарах с нея #Bad Talk

Изпокарала си се, но си се вързала на бабините деветини, мадам  #Silly  
И бебето си има добри и лоши периоди като нас. Ти винаги ли си усмихната и щастлива?!?! Ще му мине, но се въоръжи с търпение. За съжаление не винаги има обяснение логично и в такъв случай се прибягва до обясненията с уроки и магии.

# 26
  • Мнения: 522
Определено са зъби! Наско го замъчиха от третия месец без да са му подути венците. Направо забравих какво е сън. Освен това беше също така много неспокоен, дори като излезехме на разходка не искаше да стои в количката, а само да го гушкам, кривеше се... Хората само се обръщаха след нас. Една баба ми се лепна веднъж да ми обяснява, че деето е урочасано и трябва да му измия очите и незнам си какво (това в продължение на 10 минути #Cussing out )... в такива случаи всеки ти дава акъл като че ли да те изнерви допълнително. Изобщо не им обръщай внимание на "доброжелателите", просто детето е в такъв период, представи си теб като те мъчи зъб какво е, а при него, милото е още по-зле в момента. Търпение му, е майката. Стискам ти палци, а на бабичките -  Hands Fist

# 27
  • Мнения: 6 315
Абе да си призная честно и аз не вярвам в урочасвания и тям подобни неща, но след всяка разходка мия лицето на бебето и след това му правя кръстче на челото. Има си хора с "лоши очи", в това не се и съмнявам, та така....

Иначе Биляна, мисля, че това е само период при бебето. Действително може да са зъби. Йоан е на периоди - понякога е много кротък, а понякога става като дяволче с ангелско личице Simple Smile.

# 28
  • Мнения: 7 106
Цитат на: kiki27
Олелееее и клечки ли имало против уроки, само за това не бях чула Laughing  Laughing  Laughing Аз като един човек реалист и прагматик предпочетох да намеря нещо като научно (поне достоверно) обяснение на този проблем без да се връщам в мрачните праисторически времена, когато предците ни са търсили обяснение за нещата, които не са им били ясни я в слънцето, я в звездите, я в лоши очи...

Та обяснението е следното: След около 3-4-месечна възраст (къде по-рано, къде по-късно) децата стават по-чувствителни към промените около себе си - разходки на които виждат различни лица и все повече интересни предмети и т.н.Започват по-активни движения, зъбките скоро ще се показват също и др. Денят им протича по-интензивно и вечер са пълни с емоции, които на тази възраст се изразяват единствено с плач.
Моят син го носех вечер на ръце и много помагаше, ако го приспя за малко, дори и 10 минути, като се събудеше си беше пак весел, все едно не се е драл до полуда преди това Wink


Направо се подписвам под тези думи. И към казаното от Кики, което важеше на 100% и при нас, искам да добавя още едно много важно нещо - спокойствието на майката.Нямаш предстана как влияе на тези малки душици всяка смяна на настроението ни.Улавят го като с радар. А напоследък, покрай създаването на новия форум, на теб май ти дойдоха повечко емоции.Не ми се обиждай за думите, казвам го с приятелско чувство, помисли си дали наистина не е така .Ти даже сама в една от темите беше писала, че трепериш от нерви. Не бива! Има ли смисъл да хабиш нерви, заради някакъв си форум?Напротив, той трябва да е  място, където да се разтоварваш от напрежението, а не да не натоварваш допълнително, грижите за бебо са достатъчни Wink !
Поздрави!

# 29
  • Мнения: 3 211
Когато детето е уручасано, плаче мнго време без да може да се успокои от нищо. Аз знам, че като е уручасано плаче, плаче, боли страхотно глава, после трябва да повърне (само) и се успокоява, баща ми е бил веднъж така като дете.
така че вашето не е от уруки. А и цяла седмица Thinking

Поскоро зъби или някаква друга болка, умора и т.н.

# 30
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Много благодаря на всички ви за отговорите!!!!!!

# 31
  • Мнения: X
Цитат на: very_nice
Когато детето е уручасано, плаче мнго време без да може да се успокои от нищо. Аз знам, че като е уручасано плаче, плаче, боли страхотно глава, после трябва да повърне (само) и се успокоява, баща ми е бил веднъж така като дете.
така че вашето не е от уруки. А и цяла седмица Thinking

Поскоро зъби или някаква друга болка, умора и т.н.


Да и аз се замислям, че ми се е случвало след общуване с някои хора да ме боли глава и да усещам едно напрежение, като след много дълъг работен ден....но цяла седмица Thinking

# 32
  • Мнения: 488
Цитат на: *mimis*
Да,възможно е и това,ако някой е погледнал детето с лоши очи и му предава отрицателна енергия.Така знам и аз.Не съм от суеверните много.Чувала съм,че в такъв момент гасат клечки на детето в чаша с вода.Помагало,вярно ли е,не е ли ...незнам...бабите ги знаят тези неща,и да ти кажа има истина в някои работи, колкото и ние да не вярваме.


Помага, майка ми го знае от една жена когато ни е гледала нас и само така ни е оправяла .Сега и аз така действам когато бебчо се дере безпричинно.Не е задължително човека който го е гледал да е лош, по често се случва когато много му се радват.Пробвай ,ако не помага поне не вреди.

Общи условия

Активация на акаунт