Почистване на пералня?

  • 45 588
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 631
Да допълня само, че се наводнихме с чиста вода, т.е. там от където се пълни пералнята има нещо, което трябва, да се чисти.

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
да я пускам празна на 6м. веднъж - слагам прах за пране като за едно пълнене и я пускам на 95'

пълна глупост. Не те съветвам да го правиш!

Маркуча за чиста вода се свързва с пералнята, посредством ел. магн. вентили. Та на последните има една фина цедка, която евентуално може да махате и да чистите.
А филтъра е отдолу. Той се намира преди водната помпа и служи да събира всичко, което случайно е попаднало в барабана и е имало късмет да стигне до филтъра. Чисти се редовно, като внимателно и с чувство се отвърта и завърта. Инак се получава теч.

# 17
  • Мнения: 1 364
Благодаря за отговорите.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Moят филтър е долу в ляво. (Уърпул), На майка ми на пералнята също е там. (нейната е Индезит). От време на време го отварям и намирам вътре разни нещица - стотинки, бъркалки от кафе). После се затваря внимателската, че иначе наводнението е сигурно. Личен опит.  Laughing
Иначе чекмеджето за прах почти преди всяко пране гледам да го чистя, защото мухлясва.

# 19
  • Мнения: 1 152
Отделението за препарати го чистя рядко - няма нужда просто. А филтър не знам да имам....чистя отпред долу в една вратичка едно маркуче, а след него нещо като кръгла кутийка до сега само 1 път за година и половина. Не съм голяма  чистофайница. Twisted Evil

# 20
  • Мнения: 8 505
Отделението за праха вадя и измивам с четка.Веднъж месечно (понякога на 2м) пускам празна пералня с Доместос на най-кратката програма.

Доместоса е доста миризлив-след това прането което пуснеш не ти ли мирише? И колко Доместос слагаш?


Не,не мирише.Оставям вратичката на пералнята отворена,за да се разкара изцяло миризмата.Слагам количесство колкото дозата течен препарат за едно пране-70-80мл.Всъщност използвам точно пластмасовата джаджа за течния препарат-слагам я в барабана,а не в отделението за праха и може би затова не остава миризма.

# 21
  • Мнения: 420
Отделението за праха вадя и измивам с четка.Веднъж месечно (понякога на 2м) пускам празна пералня с Доместос на най-кратката програма.

Доместоса е доста миризлив-след това прането което пуснеш не ти ли мирише? И колко Доместос слагаш?


Не,не мирише.Оставям вратичката на пералнята отворена,за да се разкара изцяло миризмата.Слагам количесство колкото дозата течен препарат за едно пране-70-80мл.Всъщност използвам точно пластмасовата джаджа за течния препарат-слагам я в барабана,а не в отделението за праха и може би затова не остава миризма.

Доместоса не разяжда ли гумените уплътнители в пералнята?  newsm78

# 22
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
да я пускам празна на 6м. веднъж - слагам прах за пране като за едно пълнене и я пускам на 95'

пълна глупост. Не те съветвам да го правиш!


ами аз вече съм го правила 10-ина пъти, не е имало проблем  Praynig а и щом от сервиза са ми го препоръчали не вярвам да се прецака нещо, аз пера на 95' определно пране, пералнята ми е с електронна везна и може да изпере и един чорап само, така че като я пусна прзна няма особена разлика, редовно пускам 2-3 неща например
филтъра не можем да чистим тъй като няма пряк достъп до него и трябва да се разглобява пералнята и предпочитам да идват от сервиза

# 23
  • Мнения: 8 505
Доместоса не разяжда ли гумените уплътнители в пералнята?  newsm78

Не.

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
eveto, аз само съветвам. Ако искаш - послушай. И проблема, не е че я пускаш празна... А, че можеш и само с 1 чорап да си я пуснеш, щото си имала ел. везна е повече от смехотворно. Абе карай... няма какво да говоря повече.

Кой "велик" сервиз ти го препоръча това?

# 25
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
eveto, аз само съветвам. Ако искаш - послушай. И проблема, не е че я пускаш празна... А, че можеш и само с 1 чорап да си я пуснеш, щото си имала ел. везна е повече от смехотворно. Абе карай... няма какво да говоря повече.

Кой "велик" сервиз ти го препоръча това?

Дженерал Електрик

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Уреда ти е доста капризен. И почти няма части за него. Бъди внимателна с употребата му.

# 27
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Уреда ти е доста капризен. И почти няма части за него. Бъди внимателна с употребата му.

Благодаря ти!
Ще послушам съвета ти! Засега работи перфектно, не ми е правила проблеми и съм много доволна, доста се изръсихме за нея, но мисля че си заслужаваше парите...поне досега  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 3 537
Отделенията за праха и омекотителя ги почиствам много лесно задължително след всяко пране.Решетката на омекотителя се вади и само изплаквам с водичка,няма нужда от търкане.Забърсвам гумената част отпред на барабана и стъклото на капака също,пак след всяко пране задължително.Гледам си я кат писано яйце пералнята  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 2 759
...Идва майстор, който го почисти и обясни, че това се получава от некачествени прахове, които с времето запушвали някакви дюзички, т.к. не се разтваряли както трябва. Close
                   Дали можеш да поясниш какво и как почисти? От един месец Уърпула все ми оставя малко прах за пране в отделението. Мислех, че слагам повече, отколкото трябва, обаче вече слагам много по-малко, а чувствам, че не изпира. Гаранцията изтече миналия месец и не ми се вика техник за нещо дребно  -ако мога ще си я изчиста сама.
                  От друга страна, във всяко упътване за пералня (купих две в последните 3 (май) години) си пише, че на определен брой пранета пералнята трябва да се пуска веднъж празна, само с прах  Peace. За градуси не си спомням - трябва да погледна.

Общи условия

Активация на акаунт