Почистване на пералня?

  • 45 518
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 364
Искам да Ви попитам как почиствате пералните си?
Имат ли  филтър, който се чисти, чекмеджето за праха и омекотителя?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Филтър си има някъде, но още не знам къде Laughing Чекмеджето за праха го вадя и мия под течаща вода, доста трудно се изплаква, особено от омекотителя.
С гъба с веро избърсвам цялата пералня + отвътре гумата и вратичката и после забърсвам пяната с друга кърпа.

# 2
  • Мнения: 2 495
Филтъра и маркуча, който излиза от нея ги почиствам един път годишно.Отделенията за прах и омекотител-под течаща вода със силно търкане от моя страна LaughingСлед изпирането винаги забърсвам с кърпа вратата на пералнята.Цялата пералня иначе я почиствам с гъба и веро.

# 3
  • Мнения: 8 505
Отделението за праха вадя и измивам с четка.Веднъж месечно (понякога на 2м) пускам празна пералня с Доместос на най-кратката програма.

# 4
  • Мнения: 2 956
Отделението за праха вадя и измивам с четка.Веднъж месечно (понякога на 2м) пускам празна пералня с Доместос на най-кратката програма.

Доместоса е доста миризлив-след това прането което пуснеш не ти ли мирише? И колко Доместос слагаш?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Моята има един филтър на входа и един на изхода. Входния го чистя всеки път като са спирали водата, че започва да тече по-слабо. Този на изхода го чистя всеки месец. Чекмеджето го мия веднъж в седмицата.

# 6
  • Мнения: 4 546
филтърът не е ли отзад на пералнята?  newsm78 аз мисля, че е там и не го чистя, защото пералнята е мушната между шкафовете в кухнята  Rolling Eyes
чекмеджето го вадя и го мия като видя, че е замърсено

# 7
  • Мнения: 2 495
Прощавайте, ама незнам и затова ще питам-това за пускането на празна пералня с Доместос защо се прави? newsm78За да се почисти и дезифенкцира ли?(уфф, как го написах само) Embarassed

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Искам да Ви попитам как почиствате пералните си?

с ръце, мерак и препарат. Ааааааа, забравих и парцал.

Моята няма филтър  Party

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Чекмеджето за праха веднъж месечно например, или когато го видя, че е замърсено повече.
Филтърът много рядко го отварям.
Никога не съм пускала почистващ препарат да се върти в пералнята. Даже не ми е хрумвало да го направя  Naughty

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Искам да Ви попитам как почиствате пералните си?

с ръце, мерак и препарат. Ааааааа, забравих и парцал.

Моята няма филтър  Party
Късметлийка! Щото на моята един метален лев изпаднал от някой джоб се добрал до филтъра, а там има една перка (не и знам каква и е функцията, ама без нея не може) и счупил перката. Та имаше екшън - вади пералня, качвай, влачи до Пловдив.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Янтра,
не знам каква съм късметлийка. Моята е над 10г. Индезит. Води се с активен филтър и поради това, не беше чистена до преди няколко м., когато отказа да източи. Значи едно пластмасово накрайниче от връзка на анцунг беше стопирало перката на водната помпа и затова тя не източваше.
И понеже тъй и тъй я отворихме и гледахме, принудих мъжО да види и акт. филтър как е... Извадихме 2-3 нецица, но най-интересното беше, че там открих моя златен кръст, когото си мислех, че съм го изгубила преди повече от 7-8г.
Радост голяма настана  Party

# 12
  • Мнения: 2 631
Момичета, много актуална за мен тема... Confused

Миналата седмица се наводнихме жестоко посреднощ, заради запушено не знам какво си на пералнята. #2gunfire
Идва майстор, който го почисти и обясни, че това се получава от некачествени прахове, които с времето запушвали някакви дюзички, т.к. не се разтваряли както трябва. Close

Страхотен ужас изживяхме с мъжа ми и сме решили периодично, да викаме майстор, да я проверява.
А като си помисля, каква огромна беля можеше, да се отвори... Rolling Eyes

Иначе чистя чекмеджето, забърсвам.

# 13
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
отделението за прах веднъж месечно под течаща вода, ако не е много мръсно, иначе заминава в миялната машина
филтъра така и не знам къде е, веднъж е чистен (имаме я повече от 5год.), но беше още в гаранция и викнахме човек от сервиза, пералнята не искаше да изхвърли водата, оказа се пълна с разни изпадали неща
когато дойдоха да доставят пералнята и да си я свържат ми казаха да я пускам празна на 6м. веднъж - слагам прах за пране като за едно пълнене и я пускам на 95'
самия уред бърша с микрофибърна кърпа и препарат отвън навсякъде, отвътре уплътнението и стъклото

# 14
  • Мнения: 1 364
филтърът не е ли отзад на пералнята?  newsm78 аз мисля, че е там и не го чистя, защото пералнята е мушната между шкафовете в кухнята  Rolling Eyes
чекмеджето го вадя и го мия като видя, че е замърсено

Аз също мисля че филтъра е от зад и не мога да го чистя.

Общи условия

Активация на акаунт