Пак за ДТК-то и живите ваксини

  • 4 590
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 3 200
Във връзка с предишната тема, пуната от мен, за престоя ми в Неврологията на Университетска Детска Болница искам да споделя, че там е пълно с деца с гърчове, получени вследвие на усложнения от поставени ДТК живи ваксини. Аз реших да освободя Елица от ваксини до 1 годинка и след това ще й поставя мъртвите.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз затова мисля да слагам на бебе от новите ДТК - в които няма цели клетки,предпочитам да си ги платя,но да съм по-спокойна - пък и страничните ефекти от ацелуларната ваксина са драстично по-малко - особено температурните прояви,заради които най-често стават гърчове Sad са доста проценти по-малко.
Обаче ваксините се правят със смисъл от толкова рано - до около 6-месечна възраст още донякъде държи имунитета,предаден от майката,но после защита няма.А за нещастие коклюшът се разпространява все повече в последните години,и то сред мъниците,защото голям брой деца заради алергии биват ваксинирани само с ДТ-ваксина и то след годинката...
Но тези решения си ги взима всеки родител за своето дете,разбира се.

# 2
  • Мнения: 3 200
Цитат на: hedra
пък и страничните ефекти от ацелуларната ваксина са драстично по-малко - особено температурните прояви,заради които най-често стават гърчове Sad са доста проценти по-малко.


не говоря за температурни гърчове, а за гърчове подобни на епилептичните, които се проявяват до 15-я ден след поставянето на ваксината, всички деца бяха с едни и същи симптоми

# 3
  • Мнения: 1 517
Ма ДТК не е ли мъртва ваксина?

# 4
  • Мнения: 554
Ужас!
Да не дава господ на никого такова нещо!
Моята педиатърка още в началото ме предупреди за рисковете от живата ваксина и ми даде рецепта за т.нар. умъртвени ваксини(която купихме от чужбина).
Не сме имали проблем,да чукна на дърво!

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Цитат на: karla
Ма ДТК не е ли мъртва ваксина?


ами тази от здравната каса е мъртва ваксина.

# 6
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Liorena
Цитат на: karla
Ма ДТК не е ли мъртва ваксина?


ами тази от здравната каса е мъртва ваксина.


Жива е тази от здравната каса, точно за нея става на въпрос

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Цитат на: evpraksia
Цитат на: Liorena
Цитат на: karla
Ма ДТК не е ли мъртва ваксина?


ами тази от здравната каса е мъртва ваксина.


Жива е тази от здравната каса, точно за нея става на въпрос


мислех, че само Полио-то от здравната каса е жива....
а ДТК-то не е жива, само Полио-то.

# 8
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Liorena
Цитат на: evpraksia
Цитат на: Liorena
Цитат на: karla
Ма ДТК не е ли мъртва ваксина?


ами тази от здравната каса е мъртва ваксина.


Жива е тази от здравната каса, точно за нея става на въпрос


мислех, че само Полио-то от здравната каса е жива....
а ДТК-то не е жива, само Полио-то.

И аз така мисля

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Цитат на: karla
И аз така мисля


ами то е така, и педиатрите така мислят.

# 10
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Liorena
Цитат на: karla
И аз така мисля


ами то е така, и педиатрите така мислят.


На мен ми обясниха, че коклюшната съставка на живата ДТК причинява тези проблеми. утре ще ни идва да домашен преглед педиатърката и ще я питам и нея.

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Цитат на: evpraksia
и ще я питам и нея.


да, питай я пак. Simple Smile

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Мъртва е ДТК-то - единствената жива е полиото и сме от малкото страни,в които още прилагат живи ваксини.Просто в тази от касата коклюшната съставка е от цели клетки,а тя е която прави проблемите и заради която са страничните ефекти.Докато в новия модел има само вирусни частици,не цели клетки - както се прави във всички нови ваксини,включително противогрипните - и оттам много намаляват страничните ефекти.

# 13
  • Мнения: 1 809
Цитат на: Liorena
Цитат на: karla
И аз така мисля


ами то е така, и педиатрите така мислят.

Така е!ДТК е мъртва ваксина!
ДТК-то и полио-миелитната (живата на капки) ни ги дадоха наведнъж
Как ще слагат  две живи ваксини #Crazy

# 14
  • Мнения: 1 517
Цитат на: zvetizvetkova
Цитат на: Liorena
Цитат на: karla
И аз така мисля


ами то е така, и педиатрите така мислят.

Така е!ДТК е мъртва ваксина!
ДТК-то и полио-миелитната (живата на капки) ни ги дадоха наведнъж
Как ще слагат  две живи ваксини #Crazy

Стават 4 едната е тройна

# 15
  • Мнения: 3 663
Цитат на: hedra
Обаче ваксините се правят със смисъл от толкова рано - до около 6-месечна възраст още донякъде държи имунитета,предаден от майката,но после защита няма.

как така имунитет предаден от майката свършва ?????
това нещо не го разбирам...
или си имаш имунитет към дадена болест или си нямаш ......

# 16
  • Мнения: 4 187
Цитат на: T o n i
Цитат на: hedra
Обаче ваксините се правят със смисъл от толкова рано - до около 6-месечна възраст още донякъде държи имунитета,предаден от майката,но после защита няма.

как така имунитет предаден от майката свършва ?????
това нещо не го разбирам...
или си имаш имунитет към дадена болест или си нямаш ......



Има предвид че на базата на хормоните предадени от Майката на бебето имунитета до към 6 месец е завишен!

# 17
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Това с имунитета нещо не го разбирам. Обаче нас една невроложка ни освободи от коклюша понеже Мартин е по-чувствителен и се захласва та не е ясно как ще му повлияе. А пък полиото ще си го платя и ще сложа убито. И аз чух за много деца пострадали от ваксините а в същото време това са болести които не се срещат често и държавата ни ги налага по-скоро за да предпази масовото население от епидемия а не лично нашите деца.

# 18
# 19
  • Мнения: 3 200
В крайна сметка съвсем се обърках, какво е по-добре да се направи, да се закупят ваксините от аптеката, а да не се ползват тези по Здравна каса, така ли? И ЗАЩО?
Някой, сблъскал се с този проблем да поясни, моля??

# 20
  • Мнения: 1 809
Цитат на: evpraksia
В крайна сметка съвсем се обърках, какво е по-добре да се направи, да се закупят ваксините от аптеката, а да не се ползват тези по Здравна каса, така ли? И ЗАЩО?
Някой, сблъскал се с този проблем да поясни, моля??

Виж, на Хриси сложихме (без  проблеми ) 3-те приема ДТК + полио-то(капките, което е жива ваксина)
На 3-тия прием само малко вдигна Т, но беше нещо от сорта на 38 градуса и с една свещичка я свалихме.
Всичките са ни били Здравната каса , само хепатитната заплатихме Wink

Надявам се всичко и при вас да е наред Praynig
Поздрави Heart Eyes

# 21
  • Варна
  • Мнения: 289
Да ви попитам мами, че съм малко притеснена!  Преди 4 дни сложихме на Макс(1,4) ДТК ваксината. Вечерта се поду и зачерви, като беше и твърдичко. Вече 4-ти ден, не е толкова червено и подуто, но е все още твърдо......не го боли при допир, нормално ли е да е твърдо? Вчера говорих с педиатърката ни и тя посъветва компреси с риванол...Мисълта ми е,до кога ще е така? На вашите дечица така ли беше??? Confused:

# 22
  • София
  • Мнения: 2 493
добре искам да попитам нещо, защото не разбрах - Коя е комбинираната ваксина ДТК+мъртво полио. Как се казва и откъде да си я купя (ако има такава, защото останах с впечатлението след изчетеното до тук че има такава)

# 23
  • Germany
  • Мнения: 7 937
Комбинирана ДТК + полио няма. Има ДТК - Инфанрикс и умъртвена полио - Имовакс.
Доколкото аз знам проблемите са по скоро от ДТКто, а не от полиото, но честно казано и аз вече се обърках... Нашто педи ме посъветва да взема само Инфанрикса  /ДТК / , а полиото и били белгийски капките и според нея нямало за какво да се притеснявам.

# 24
  • Мнения: 3 663
Значи мога да кажа само за полиомиелитната ваксина, която ние слагаме - Имовакс Полио
Нашата педи обясни, че ако капковата полиомиелитна прави поразии (примерно води до парализа - примерно казвам, не знам какво може друго да стане) пеи едно на 4000 деца, тази, Имовакс ПОлио го прави същото нещо на едно дете от мисля 100 000 деца (ако не беше и по-голяма цифрата).
И затова си я купуваме
Но аз доколкото знам - ДТК-то е тази, която прави температура и прочие, а не полиомиелитната...

Общи условия

Активация на акаунт