Хек ??????

  • 16 119
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 914
аз приготвям най-често панирана, панировката е стандартна и много удачна за риба:
чаша брашно, 2 яйца, сол, черен пипер, половин чаша бира
рибата предварително съм мариновала с лимонов сок
преди години правих често и една рецепта за микровълнова печека ама беше с шампанско (остана ни много от сватбата та за това), но понеже не сме му фенове (на питието) не съм я правила отдавна. Ще я препиша и ще я пусна тия дни, сигурно ще стане и с бяло вино.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 366
Вчера купих филенца от хек и вечерта ги нарязах на малки парченца и ги топнах в пастата за паниране Патафри и в фритюрника.Станаха разкошни.

# 17
  • Мнения: 207
Здравейте ние хек хапваме панирана-брашно,яйце и галета.Мооооого я хапваме!!! Embarassed

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз я правя много лесно във фурната като манджа:
Около килограм сварени,обелени и нарязани като за готвене картофи ги слагам в намаслена тавичка и ги посолявам(защото обикновено ги варя на пара - но може и обелени и нарязани да си ги свари човек в подсолена вода).Отделно в тиган нарязвам половин кг хек на парчета,заливам я с едно шише готов доматен сос с гъби (например на Дерони),добавям зелени подправки каквито предпочитате и малко чер пипер и загрявам само докато заври.Изсипвам върху картофите сместа с рибата,обърквам,настъргвам отгоре кашкавал и пека,докато кашкавала образува коричка - т.е. между 20 и 30мин на 200градуса.Много вкусно става и е бързо.

# 19
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Много вкусно става и с ориз и домати. В тавичка слагам измития ориз (аз го смесвам с булгур), заливам с доматено пюре,размито в гореща вода + сол + чер пипер + естрагон. Отгоре нареждам рибата и пека в загрята фурна. Лесно и вкусно.

# 20
  • Мнения: 863
хаиде и аз да дам една рецепта за хек:)'
запържвам малко гъбки със зелен лук и черен пипер+сол и заедно с нарязаните филенца от хека ги слагам в една йенска тенджерка да се запекат(преди това филенцата са леко мариновани в лимонов сок)
стават много вкусни,снощи това хапнахме...

Общи условия

Активация на акаунт