Как да се преборя с ината

  • 2 539
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Аз никога не съм казала, че е глезльо. Не е такъв. Става въпрос за този плач и за съветите които ми дава педиатърката, да го оставям в кошарата да се нареве и да заспи. Чела съм че и други майки са го правили. И няма как аз да го направя защото се заеква. Друг проблем е количката. НА разхозка в студа се заеква и няма как вадя го??? Нали уж обичат разходките. Това ми е проблема искам някак си да се преборя със заекването. Навсякъде чета, че е необходимо да не се обръща внимание в ОРБ-Бургас казаха същото???неразбирам. Аз ще умра от страх да не ревне докато съм в банята или до тоалетна и да не се заекне по сериозно, а пък те да го оставям  Confused: Пък и ми е интересно има ли майки които са имали като моя проблем и кога са престанали мъниците. РАно му е за инати да, но според мен за характер не.

# 16
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Sesana
Аз никога не съм казала, че е глезльо. Не е такъв. Става въпрос за този плач и за съветите които ми дава педиатърката, да го оставям в кошарата да се нареве и да заспи.  Аз ще умра от страх да не ревне докато съм в банята или до тоалетна и да не се заекне по сериозно, а пък те да го оставям  Confused: Пък и ми е интересно има ли майки които са имали като моя проблем и кога са престанали мъниците. РАно му е за инати да, но според мен за характер не.

Ами да ти кажа и моя се засинява от рев. Ама е голям и е в инатската възраст.
А и да си чувала за бебе умряло от засиняване - аз поне не съм
Като му се плаче - ще си поплаче и ще спре. Ми и те са хора, като не могат по друг начин да си изразят чувствата?
При рева им има един момент до който можеш да ги оставиш сами, щото и да ги гушкаш - ефекта нулев. Мяткат се , блъскат, дерат и удрят. Като им помине малко и се уталожат страстите - ей тогава го вземаш и го гушваш да го успокоиш. Номера е да го хванеш навреме, ама и по плача си личи - просто нотките се променят.
Аз одеве избухнах заради глупостите че бебе на 4 м може да проявява инат. Характер - да, ама инат?
Да ме прощават.

# 17
  • Мнения: 918
И според мен това с ината е пълна глупост, да не говорим, че като чуя тва остави го да поплаче направо полудявам #Sniper  #2gunfire . Когато едно дете се чувства сигурно и защитено то става по-самостоятелно. При нас също имаше период, в който синът ми искаше непрекъснато да го гушкам (някъде до 3 месец), но след това в един момент започна да си заспива сам и така е и до днес(7мес.).

# 18
  • Варна
  • Мнения: 791
Цитат на: звезделина
. При нас също имаше период, в който синът ми искаше непрекъснато да го гушкам (някъде до 3 месец), но след това в един момент започна да си заспива сам и така е и до днес(7мес.).

 Абсолютно,и при нас беше така!Стефи също се захласваше от рев и после продължаваше да хлипа с конвулсии следващите 1-2 часа.Сърцето ми се късаше!Веднъж само с мъжа ми решихме да я оставим да плаче,да я отучим,да не я взимаме,да не я приспиваме с гушкане и т.н.(20 мин нон-стоп рев и после захласване)Е,не стана на наш'та,само дето детето така беше разстроено,че не можехме да си простим.Истината е,че продължихме да я гушкаме и не след дълго самичка си заспиваше,така и до днес(на 2г3мес.)Оставям я в стаята,целувка за Лека нощ и излизам.Следобед като се събуди се провиква :"Мамооо"по бебефона Grinning Съвсем спокойно си е детето!Затова,моят съвет е ,недей да лишаваш душичката от ласки...бъди твърда,но не в това отношение и по този начин-бебче да плаче и да те гледа как безчувствено стоиш....

# 19
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И на мен ми се струва, че е рано още да проявява инат. Мони чак сега започна да се тръшка и да реве, когато нещо не става както тя иска или когато не й даваме да си играе с нещо. Но пък трае съвсем малко - достатъчно е да я забаламосаме с нещо друго и забравя... Ела обаче да видиш двегодишната щерка на една приятелка и ще разбереш какво е инат - тръшка се по улиците, удря си главата в земята - само да не й угодят нещо... Twisted Evil Майка й е станала #Silly

# 20
Много ти е сладичка Мони и на живо е още по - хубава Simple Smile

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
госта съм аз  Flutter

# 22
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мерси, мерси!
А ти кога ще доведеш бебчо на разходка из центъра, че да ги "запознаем"?

# 23
  • Мнения: 1 975
на 4 месеца ви е доста рани4ко за инат......

# 24
  • Мнения: 1 214
Бебето се захласва(рев,посиняване,спира да диша и е възможно да си глътне езичето)В никакъв случай не трябва да се оставя да плаче до посиняване..При захласване се духва в лицето на детето и то поема въздух..Израства се с възрастта.И според мен бебето има нужда от гушване в тези моменти.А бибка не ползвате ли за успокояване?

# 25
  • Мнения: 1 278
Цитат на: звезделина
Когато едно дете се чувства сигурно и защитено то става по-самостоятелно.


Браво, звезделина! Много хубаво си го казала!

 Sign Exclamation  Може би, ако следваме това, обществото на децата ни има шанс да бъде по-толерантно, по-любящо и по-успешно от нашето. Мисля, че е крайно време да погледнем напред в невероятните послания от бъдещето, които ни носят нашите деца, а не да се тътрим и връщаме назад в посланията, които ние сме носили на нашите родители и да следваме техния модел на отглеждане  Sign Exclamation

Общи условия

Активация на акаунт