Първи преглед при бременност

  • 35 094
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 901
Отидох 2 седмици след закъснението, въпреки че вече знаех от теста, че съм бременна. Прегледаха ме и ми потвърдиха бременността - не ми дадоха никакви съвети. Казаха, че ще ми направят картон в 12 г.с - т.е. дадоха ми час за след месец и половина, когато отново ме прегледаха, назначиха ми всички изследвания (за СПИН, Васерман и т.н.) започнаха да ме теглят и измерват.

Мисля, че нарочно не откриха картон преди това - има нещо общо с вероятността от спонтанен аборт, която е най-вероятна до 12-тата седмица. После явно гледат на тебе като по-надежден случай!!!

# 16
  • Мнения: 81
Аз бях в 6-та седмица на прегледа се видя бебчо преличаше ми на онези смешните "човечета" от татко Барба (ако сте го гледали). Във втория месец се записах на женската консултация и там ми направиха обичайните изследвания кръв и урина. Успех и лека бременност.

# 17
  • Мнения: 3 595
Теста беше положителен 5 дни преди закъснението, а отидох на лекар 2 дни преди закъснението, бях в 4г.с. и ми показаха плодния сак, беше като точка. Изследванията ми ги пуснаха в 7г.с.

# 18
  • Мнения: 3 200
Около 2 седмици след закъснението на УЗ

# 19
  • Мнения: 1 419
Цитат на: WomanitKa
Ами при мен даже още не беше почнало образуването на плоден сак. Оплодената яйцеклетка беше по тръбите

 Rolling Eyes Че колко рано си отишла на преглед? И как са установили, че яйцеклетката е в тръбите  #Shocked  - тя не е ли малко мъничка, та да се вижда толкова лесно?   newsm78

# 20
Честито и леко бременнене.
Аз отидох в 9 г.с. и ми направи вагинален преглед (е не беше от най-приятните изживявания, нито предизвика аборт), вагинален ехограф на който ясно се виждаше как сърцето тупти и ми пусна всички изследвания. След 2 седмици ме извика да отида отново, да се види как се развиват нещата.

Общи условия

Активация на акаунт