Инициатива „И АЗ съм българче" 1 юни, 10 ч. - ПОДКРЕПЕТЕ децата!

  • 6 223
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 7 477
искам да благодаря на майките от този форум за подкрепата и съветите,които ни дадоха докато работехме по този проект.

Моми4ета,  bouquet
Роси,поздравления мила,за инициативата.Дано институциите обърнат внимание и вземат проблемите на тези деца присърце.Много се надявам на това.
Нужда от помощ,когато имате,ние всички сме насреща. Hug

знаем и благодарим  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 843
levander, голяма работа сте! Рекохте и отсекохте!
Както казва Ивка, насреща сме - за подкрепа, помощ, идеи, викане пред който и където трябва...

Благодаря ви!

# 17
  • Мнения: 341
lavender,  newsm51

Аз съм оптимистка и вярвам че ще успеем да променим поне част от нещата в полза на малчуганите Hug

Обединени ли сме можем и много повече,така че да действаме  smile3521

# 18
Браво  Hug и поздравления за направеното...значи на първи Юни ще се видим пред парламента...и ще очакваме резултати  Peace

# 19
  • Мнения: 256
  Още едно рамо в редиците и от мен.Бог да ви благослови, мили момичета от Движение на българските майки!

# 20
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Моми4ета,за сега из4акваме и другата седмица ще го напускаме по медиите.
Има ли нещо супер фрапантно по закона ,което ви притеснява?Преди време ги обсъждах нещата с някои мами тук и те си казаха препоръките.Не вси4ко вклю4ихме в писмото защото щеше да стане много дълго Twisted Evil,но основните неща са ясни и те ще се говорят за в бъдеще.Но,дали има нещо което пропускаме newsm78

# 21
  • Мнения: 1 843
Ами не знам дали му е времето сега, обаче наскоро тук набързо споменахме един фактор, който в момента, поне по мое мнение, спира доста хора да задействат документите си, а също така и да се ориентират към осиновяването на по-голями деца или деца със здравословни проблеми.
За майчинството става въпрос.
Една жена, току що осиновила дете над определената от закона възраст, няма никакви основания да остане у дома до детето си и едновременно с това да запази и работното си място.
Излишно е да посочвам мотивациите за подобно искане, ние ги знаем.
Не мога да посоча един разумен срок за подобно ненавременно майчинство, но нещо от порядъка на 6 месеца ми се струва абсолютен минимум.
Мисля, че ако законът защитаваше жени в подобно състояние, може би кандидатите за осиновяване, щяха да са доста повече, а в крайна сметка и реалните и щастливо променени съдби.
Истината е, че у нас малко семейства могат да си позволят да живеят на издръжката само на един родител. Да не забравяме и възможността, дадена ни от същият този закон - осиновяването от един родител.

Та, не знам дали е драстично като "пропуск", но все някога би било хубаво да се засегне и тази тема, която изглежда маловажна на първо четене, но съм убедена, че е определяща при избора на много хора.

# 22
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Ами не знам дали му е времето сега, обаче наскоро тук набързо споменахме един фактор, който в момента, поне по мое мнение, спира доста хора да задействат документите си, а също така и да се ориентират към осиновяването на по-голями деца или деца със здравословни проблеми.
За майчинството става въпрос.
Една жена, току що осиновила дете над определената от закона възраст, няма никакви основания да остане у дома до детето си и едновременно с това да запази и работното си място.
Излишно е да посочвам мотивациите за подобно искане, ние ги знаем.
Не мога да посоча един разумен срок за подобно ненавременно майчинство, но нещо от порядъка на 6 месеца ми се струва абсолютен минимум.
Мисля, че ако законът защитаваше жени в подобно състояние, може би кандидатите за осиновяване, щяха да са доста повече, а в крайна сметка и реалните и щастливо променени съдби.
Истината е, че у нас малко семейства могат да си позволят да живеят на издръжката само на един родител. Да не забравяме и възможността, дадена ни от същият този закон - осиновяването от един родител.

Та, не знам дали е драстично като "пропуск", но все някога би било хубаво да се засегне и тази тема, която изглежда маловажна на първо четене, но съм убедена, че е определяща при избора на много хора.

мисля,4е 6 м. е разумен срок Peace

# 23
  • Мнения: 441
подкрепям DarZaMen, аз имам позната, иска да осинови по-голямо дете , но й предлагат по-малки (парадокс), а тя не може да си позволи да не ходи на работа, дори и по майчинство да излезе  Sad

въпреки това, ще е добре да знае, че може да ползва поне 6 месеца

нали за това го осиновява това дете(колкото и голямо да е), за да му се порадва, да го погледа в къщи, да преживеят заедно периода на адптация

# 24
  • sofia
  • Мнения: 7 477
искам нещо да ви питам Embarassed

ПОнеже и на социалните не им е лесно(не ги оправдавам)съм се питала много пъти(при положение,4е съм из4ела вси4ки теми тук)...."колко 4есто се предлагат де4ица ,които не са вписани като характеристика във вашите документи?И какв ае разликата в сроковете ако сте посо4или само един регион от БГ  и ако сте писали цяла БГ.?И на какво се дължи разминаването на посо4ените от вас искания и реалните резултати?........В смисъл newsm78влияят ли се сроковете от това което осиновителите искат и това което работят социалните?Ох,стана сложно Rolling Eyes

искам да си сравня слу4аите Thinking

благодаря ви  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 084
Аз мисля, че ако се изпратят докладите в цялата страна вероятността всичко да стане по-бързо е по-голяма.
А изискванията са някаква формалност, според мен. Ако ние си ги раждахме на кои точно щъркел щяхме да поръчаме момче или момиче да ни донесе?

# 26
  • Мнения: 441
много трудна статистика

ако пишеш цялата страна имаш много по-голям шанс - даже и чисто математически

моето мнение е, че социалните не "обичат", когато изискванията са прекалено много и това е разбираемо, ако се поставим на тяхна страна

lavender , май на почти всички чакащи предлагат поне по един път ромче, не обвързвам с мнението си никой Sunglasses

нас два пъти ни викаха на такива срещи, около година след вписването в регистъра(от една и съща дирекция, ако това ще ти помогне)

не минахме през съвет, а дирктно ни водиха в Дома. Докато за Нико минахме първо през съвет

явно всяка дирекция процедра различно Confused

ако звъннеш по телефона примерно и попиташ записани ли сте, как върви - дежурния отговор е -  да, но няма деца, съветът разглежда случаите по номера и т.н.

# 27
  • sofia
  • Мнения: 7 477
мерси  Hug
имаме някакви наблюдения от Сф,инфо от самите соц работници,положението в домовете ни е до болка познато.......Искам да си изясня  то4но къде и по какви ри4ини се полу4ава забавянето.Нямахме само вашият опит и затова си позволявам да ви питам.

# 28
  • Мнения: 1 843
Чудесно е, че питаш, но като цяло аз не не мога да съм полезна с много информация, а само с личната си история. А тя е, че ми се обадиха много бързо, едва две седмици след вписване в Регистъра.
Като "изисквания" за детето, бях посочила от 1 до 3 години. Без тежки физически и психически заболявания.
Нямах претенции за произход, пол и по-леки заболявания. Бях вписана в Регионалните Дирекции на територията на цяла България. Както казва Април, чисто математически, шансът е по-голям.
Обадиха се за Ирина - дете току що навършило 4 години, посочен ромски произход и без тежки заболявания.
Това е чисто статистически.

Друг е моментът, че повечето от нас, независмо от вписаното в молбата, когато чуят гласа на социалния работник, забравят и изисквания и колебания, и претенции...

Определянето на критериите - какво дете искаш, според мен е едно от най-трудните неща в цялата процедура. Много емоционален момент, в който се изправяш сам пред себе си и моралните ти въприятия. Много тънка психологическа игра се води в този момент. Ако осиновителите са по-чувствителни и податливи на влияние, могат да вземат решение, за което не са готови, при един по-настоятелен натиск от страна на социалните.

Вярно е, че никой не избира собствените си деца, но също така е и вярно, че разсиновяванията съществуват и те се дължат по всяка вероятност на някои недооценени и недообмислени моменти по време на проучването и цялостната процедура.

# 29
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Чудесно е, че питаш, но като цяло аз не не мога да съм полезна с много информация, а само с личната си история. А тя е, че ми се обадиха много бързо, едва две седмици след вписване в Регистъра.
Като "изисквания" за детето, бях посочила от 1 до 3 години. Без тежки физически и психически заболявания.
Нямах претенции за произход, пол и по-леки заболявания. Бях вписана в Регионалните Дирекции на територията на цяла България. Както казва Април, чисто математически, шансът е по-голям.
Обадиха се за Ирина - дете току що навършило 4 години, посочен ромски произход и без тежки заболявания.
Това е чисто статистически.

Друг е моментът, че повечето от нас, независмо от вписаното в молбата, когато чуят гласа на социалния работник, забравят и изисквания и колебания, и претенции...

Определянето на критериите - какво дете искаш, според мен е едно от най-трудните неща в цялата процедура. Много емоционален момент, в който се изправяш сам пред себе си и моралните ти въприятия. Много тънка психологическа игра се води в този момент. Ако осиновителите са по-чувствителни и податливи на влияние, могат да вземат решение, за което не са готови, при един по-настоятелен натиск от страна на социалните.

Вярно е, че никой не избира собствените си деца, но също така е и вярно, че разсиновяванията съществуват и те се дължат по всяка вероятност на някои недооценени и недообмислени моменти по време на проучването и цялостната процедура.

разбрах Peace

Общи условия

Активация на акаунт