за закованите теми и други неща.....

  • 3 044
  • 56
  •   1
Отговори
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
момичета...запролетява се...започват да се уговарят регионални срещи на форумските мами...и е съвсем разбираемо, че всеки отбор иска неговата тема да е най-отгоре, за да я видят всички.

А на модераторския отбор му се иска да организираме нещата така, че да не се получава цяла първа страница със заковани теми...

В момента има тема за срещите...закована и организирана, но кой знае защо, никой не чете там....

Затова пускам анкета.
Нека е ваше решението.
Дали да ковем всички срещи поотделно или да има една обща, както е в момента.

Също така работим по въпроса за "библиотека" с теми за гърнето и други от този сорт, които се обсъждат постоянно и са обект на скандали много често.

Анкетата ще бъде валидна 5 дена.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Една обща тема - няма смисъл да се запълва страницата със заковани теми и то все за срещи.
Освен това съм "за" библиотека, в която да се коментират обичайните теми (за гърнето, секцио или нормално раждене и т. н.).

# 2
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: chockolina
Една обща тема - няма смисъл да се запълва страницата със заковани теми и то все за срещи.
Освен това съм "за" библиотека, в която да се коментират обичайните теми (за гърнето, секцио или нормално раждене и т. н.).


Само искам да вмъкна, че "библиотеката" ще е тема с линкове към важни и интересни теми

# 3
  • Мнения: 2 258
Аз също мисля ,че ще е по-добре всичко да е събрано на едно....

# 4
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Обща тема Wink
А "библиотеката" е чудесна идея Simple Smile

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Така, така...повлякох крак с Библиотеката явно...  Mr. Green
Не е лошо да има обсъждани теми, но мисля, че най-вече е добре да има преводни материали там, както и различни преписани статии. В темите хвърчат доста крайни мнения, не всеки иска да чете това... Виж, в статиите (които могат да засягат двата полюса на дадената материя) нещата са подредени и без нападки на лични. Някой от тези материали са в сайта, и не е лошо да се сложи линк тоже. Може ентусиасти-майки да преведат нови за колекцията Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: boo
Така, така...повлякох крак с Библиотеката явно...  Mr. Green
Не е лошо да има обсъждани теми, но мисля, че най-вече е добре да има преводни материали там, както и различни преписани статии. В темите хвърчат доста крайни мнения, не всеки иска да чете това... Виж, в статиите (които могат да засягат двата полюса на дадената материя) нещата са подредени и без нападки на лични. Някой от тези материали са в сайта, и не е лошо да се сложи линк тоже. Може ентусиасти-майки да преведат нови за колекцията Wink



Такива материали има в www.bg-mamma.com. Аз лично мисля, че не е необходимо да се дублират нещата! Повечето материали там са преводни и непреводни статии. Форума по принцип е основан на комуникация между потребителите и в библиотеката трябва да има линкове към интересни дискусии без значение спорни или не. Аз поне така мисля, де... Mr. Green

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Кой е казал преведените за форума неща да не отиват И в сайта?!  Rolling Eyes Едното не пречи на другото... така поне практикуваме с библиотеката на Кърмене - аз взимам някои линкове от сайта за форума, Мамма качва някои преводи от форума на сайта... и така Wink

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 694
една обща и спорд мен

Само ще допиша, че сега като разгледах темите надолу се подсетих. Не е ли добре по същия начин да се направят и темите за очакващите бебета по месеци и вече родилите по месеци, че и с такива теми е пълна първа страница, пък и назад серовим да ги търсим. Дали се изразих както трябва? Имам предвид   обща тема с линкове примерно /да не се обиди някой/:
Юнски Раци и Близнаци, дават със ритници знаци - 2005
Чакат Мами Сладурани през Август малки Беборани V
 Ноемврийчета напети - растат и хубавеят Simple Smile 2nd ed Simple Smile
Февруарски мами 2004 - как са дечицата? 3

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Цитат на: Vache
Такива материали има в www.bg-mamma.com. Аз лично мисля, че не е необходимо да се дублират нещата! Повечето материали там са преводни и непреводни статии. Форума по принцип е основан на комуникация между потребителите и в библиотеката трябва да има линкове към интересни дискусии без значение спорни или не. Аз поне така мисля, де... Mr. Green

МИсля, че Vache е права. Повечето неща за бъдещи и настоящи мами го има - новите да се добавят там след одобрението на Мамма ....  А внашата библиотека да се сложат дискусии - всеки да извлече това, което счита за значимо...

Добра е идеята за обща тема за срещите - която беше дадена още преди месец-два, но беше подмината без нужноато внимание....
Мисля, че не е лоша и идеята за обща тема с линкове към теми на майки родили/не родили по месеци - въпреки, че не съм много сигурна дали ще е ефективно  Thinking

# 10
  • Мнения: 8 769
Цитат на: boo
Кой е казал преведените за форума неща да не отиват И в сайта?!  Rolling Eyes Едното не пречи на другото... така поне практикуваме с библиотеката на Кърмене - аз взимам някои линкове от сайта за форума, Мамма качва някои преводи от форума на сайта... и така Wink

Съгласна съм с Boo. Прави ми впечатление,че майчетата, които четат материалите от сайта са твърде малко (например:ако бяха прочели една от новите статии за ортопедичните проблеми при децата нямаше да се нищи едно и също нещо до полуда съвсем скоро в една тема). Затова смятам,че не е зле да се качат линкове във въпросната библиотека към статии от сайта на бг-мамма, както и към други полезни места.

# 11
  • Мнения: 10 758
Цитат на: ivona +
Обща тема Wink
А "библиотеката" е чудесна идея Simple Smile

Аха, и аз така.

# 12
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Teika
една обща и спорд мен

Само ще допиша, че сега като разгледах темите надолу се подсетих. Не е ли добре по същия начин да се направят и темите за очакващите бебета по месеци и вече родилите по месеци, че и с такива теми е пълна първа страница, пък и назад серовим да ги търсим. Дали се изразих както трябва? Имам предвид   обща тема с линкове примерно /да не се обиди някой/:
Юнски Раци и Близнаци, дават със ритници знаци - 2005
Чакат Мами Сладурани през Август малки Беборани V
 Ноемврийчета напети - растат и хубавеят Simple Smile 2nd ed Simple Smile
Февруарски мами 2004 - как са дечицата? 3


А, това е друг проблем..... ако забелязваш цялата първа страница е пълна с отчетни теми! Почти вече няма теми с конкретни въпроси, губи се смисъла на форума като цяло, защото така се превръща на един вид чат. Формират се групи по интереси. Аз лично не харесвам това, но в крайна сметка потребителя прави форума...

# 13
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Туфи
Цитат на: boo
Кой е казал преведените за форума неща да не отиват И в сайта?!  Rolling Eyes Едното не пречи на другото... така поне практикуваме с библиотеката на Кърмене - аз взимам някои линкове от сайта за форума, Мамма качва някои преводи от форума на сайта... и така Wink

Съгласна съм с Boo. Прави ми впечатление,че майчетарта, които четата материалите от сайта са твърде малко (ако бяха прочели една от новите статии за ортопедичните проблеми при децата нямаше да се нищи едно и също нещо до полуда съвсем скоро в една тема). Затова смятам,че не е зле да се качат линкове във въпросната библиотека към статии от сайта на бг-мамма, както и към други полезни места.


Туфи, линкове е едно, а цели статии друго!!! Аз така разбрах Боо, да има статии (като текст, а не като линк), ама може и грешно да съм разбрала  Embarassed

# 14
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Vache
 Почти вече няма теми с конкретни въпроси, губи се смисъла на форума като цяло, защото така се превръща на един вид чат. Формират се групи по интереси. Аз лично не харесвам това, но в крайна сметка потребителя прави форума...


...то се е видяло, че и по това ще стреляме в тази тема:)))
явно и на потребителите не им е удобно сегашното положение.

забелязвам, че в тези деми се дискутират едни и същи неща, но в различни месеци просто... Мисля, че и момичетата губят по този начин...може на въпрос на някое "майско" майче да може да отговори някое "януарско"...но няма да го направи, защото не чете тази тема...
Да не говорим, че сървъра се товари с дъра-бъра, темите за по 1-2 седмици стават по 16 страници...

момичета, дайте да измислим нещо по въпроса.....
това, което ми хрумна в момента...е да се направят заковани теми за различните месеци от бременността...но  там наистина да пише важни неща....
за ала-бала има чат...има и лични....

дано не се обиди някой, но нали целта е да сме си полезни...форума да е функционален и да се обменя опит и информация....

# 15
  • Мнения: 4 414
обща тема!
за Библиотеката - идеята е супер! и аз си мислех, че има-няма 2 седмици и някой пита за гърнето... Wink

# 16
  • Мнения: 3 595
Като нов човек, мога да кажа, че е доста трудно да откриеш нещо по тема, която те интересува. Разбирам и желанието ви да систематизирате нещата. Идеята на боо ми харесва повече. Нейната библиотека е невероятно полезна, а от нея бях чела само една статия в портала. Толкова бях открила.

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Ivy
Като нов човек, мога да кажа, че е доста трудно да откриеш нещо по тема, която те интересува. Разбирам и желанието ви да систематизирате нещата. Идеята на боо ми харесва повече. Нейната библиотека е невероятно полезна, а от нея бях чела само една статия в портала. Толкова бях открила.


Ами не знам дали греша, обаче сайта www.bg-mamma.com е за фактическата информация (статии, линкове и др. полезни неща), а форумите са за обмяна на опит. Лично според мен форумите са един вид притурка на сайта - те са за обмяна на опит, за сладка раздумка и пр. неща. Не виждам защо да не се публикуват статии в сайта и да се слагат линкове във форума, иначе става дублиране на информацията!

# 18
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Reza
момичета, дайте да измислим нещо по въпроса.....
това, което ми хрумна в момента...е да се направят заковани теми за различните месеци от бременността...но  там наистина да пише важни неща....
за ала-бала има чат...има и лични....


Реза това е добра идея, обаче то пак тези теми ще стават много обемни и ще трябва да се откачат. Така пак първата страница ще е почти със заковани теми... Ох, като гледам май ще стане така, че да има отделен форум за отчетни теми, иначе не виждам как ще стане този да е динамичен... ама що форуми ще се нацъкат тогава... Shocked

# 19
  • Мнения: 272
и двата варианат ги бива, но на мен ми е досадно да из4итам 17 стр от 1 тема особенно като са фуул с картинки и цитати, а от това спасение няма... нянам по добре да има закована тема за примерно мецес и после да се прати напр в библиотека..... така нито ще е дълга нито ще се препъваме е страници заковани Simple Smile

# 20
  • Мнения: 272
извинявам се за лошия почерк но приспивам мъник....

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Ваче, да си обясня предложението:
същото, като в Кърмене: пуска се темата, в Библиотеката се слага линк към нея. После темата отплува, а линка си стои...
Не пречи да се сложат линкове към темите, качени на сайта (а защо не и да се копират еднократно тук като постинг, за да се прочетат от повече майки?!). Като се преведе нов материал, се пуска като постинг във форума, някой модератор го окачва като линк (редактира правопис или превод, ако много се налага), и праща материала на Мамма, за да го качи на сайта, ако прецени. Ако се качи материалът на сайта, линкът се сменя, за да води към него (за прегледност).

За темите по месеци - веднъж по месеци на бременност и втори път по месеци на раждане какво да ви кажа...не ги чета, освен ако не търся някаква конкретна информация... Те са си жив ЧАТ!!! Мисля, че не е лошо да се пусне анкета 'за' и 'против' такива теми... Излишно товарят форума, според мен, макар че разбирам, че майчетата, които пишат там, се вълнуват много... Но майки, бременни в по-предни месеци или вече родили, не четат и не отговарят...Мисля, че старото положение на нещата без такива групи по интереси беше по-добро.

# 22
  • Мнения: 3 926
Гласувах за една закована, но само за срещите. За тези по месеци - не знам мисля, че ще е доста драстично да се разтурят групичките. Да, вярно, че са по интереси, но и това е, което ни сближава - проблемите са настоящи, не отминали или предстоящи. Колкото и да чета (а аз чета) и чуждите теми знам, че като станем в 8 месец тогава ще обсъдим списъка за бебчовците. Сега той още не ни е нужен. Влизам във всички форуми и чета и неща, които ще са ми нужни в бъдеще, и такива, които вече съм преживяла, но когато се появи проблемът на дневен ред тогава той ще е актуален за нас. И аз се чудя как може да се задават въпроси за неща, които са били обсъждани преди два дни или пък има подробна информация в сайта. Но съгласете се, че е много по-лесно някой да ти отговори с две думи, вместо ти да се ровиш и търсиш материали. Между другото Реза знае, че точно по този повод нашата, юлската тема има правила. И момичетата наистина се съобразяват. Може да погледнете последната ни тема - вътре има постнати статии за ехографията и други неща, които ни интересуват на този етап. Няма много бла-бла. А всеки ден си организираме срещи в чата и се каним на лични. И мога да ви кажа, че изобщо нямаше да се сетим за това ако Реза не ни беше казала, че можем да го направим. Честно, дори аз, която по цял ден съм пред комп-а и се ровя в сайта въобще не бях обърнала внимание, че има чат Embarassed
А това за библиотеката е супер идея - давайте по-скоро, че ми омръзна да обяснявам едни и същи работи в нашата тема Wink
Хич не са ви леки задачите, но ви пожелавам успех Heart Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
Воо, значи отчасти сме се разбрали. Когато сме говорили с Мамма, Боболента и Реза имахме предвид тема с линкове към интересни ТЕМИ... това не пречи да има линкове към интересни статии, но аз лично съм против да се слагат статии (не като линкове, а като текст). Статиите са за сайта, а темите с дискусии за форума. За мен форума и сайта са две различни неща и по-скоро форума допълва сайта, а не обратното!
Също така ми се струва, че не модератора трябва да редактира преводите, а този който ги превежда. Щом може да превежда от чужд език да се надяваме е на ти с правописа  Mr. Green (шегичка) Mr. Green

За темите с отчети, напълно съм съгласна с теб!!

# 24
  • София
  • Мнения: 13 206
Assinka, хубаво е да се сближават мамите, обаче тези теми се четат в 90% от случаите само от пишештите в тях. Затова не можете да получите пълно инфо по даден въпрос. Вие сте бременни в един и същи месец, а много мами вече са минали по този път. При условие, че не четат темите те не са ви от полза. А съм сигурна, че не ги четат, просто защото е невъзможно да изчетеш и следиш 7-8 теми за бременността по месеци и още 12 за бебоците до 1 г. Прави ми впечатление, че повече конкретна и полезна информация има в теми с точни въпроси, просто там не се размиват нещата.
Е, така мисля аз, както казах по-горе форума се прави от потребителите  Grinning
Поздрави!

# 25
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Цитат на: Vache
Assinka, хубаво е да се сближават мамите, обаче тези теми се четат в 90% от случаите само от пишештите в тях. Затова не можете да получите пълно инфо по даден въпрос. Вие сте бременни в един и същи месец, а много мами вече са минали по този път. При условие, че не четат темите те не са ви от полза. А съм сигурна, че не ги четат, просто защото е невъзможно да изчетеш и следиш 7-8 теми за бременността по месеци и още 12 за бебоците до 1 г. Прави ми впечатление, че повече конкретна и полезна информация има в теми с точни въпроси, просто там не се размиват нещата.
Е, така мисля аз, както казах по-горе форума се прави от потребителите  Grinning
Поздрави!


Съгласна съм! И аз мисля така.
Ккто каза boo - тове си е жив чат! Участвах в 1-2 теми, но е по-трудно да се ориентираш - отколкото в чат.
Пък съм сигурно, че инфото ще се * по 12 - защото първо еудни бебоци ще са на 2 месец, после следващите, след тях други и така докато стигнем до 12 - а там вече идва ново попълнение... Порочен кръг... И ще се обсъждат едни и същи неща - неща вълнуващи мами чиито бебета са на 1, на 2, на 3 и т.н. месеци....
Тогава по-добре - линк - към тема - "Бебета на 1 месец...", "Бебета на 2 месеца ...." - и всички мами пишат там където е за техните съкровища....

Но не знам дали и това е подходящо... Confused  пак ще мяза на чат

# 26
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: catnadeen
Тогава по-добре - линк - към тема - "Бебета на 1 месец...", "Бебета на 2 месеца ...." - и всички мами пишат там където е за техните съкровища....

Но не знам дали и това е подходящо... Confused  пак ще мяза на чат


Ами нали ще е същото.. дали са "бебета на 1 месец" или "Ноемврийски бебета 2004" (съвсем произволно посочих месеца  #Puppy dog ) темите пак ще са толкова и ако са закачени ще изпълнят първа страница... Като станат по 15-20 страници ще се правят нови, а тези старите ще заминават, за да не се пълни базата и да се затруднява търсенето! Така, че пак ще има мини чатове по месеци

# 27
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Reza
забелязвам, че в тези деми се дискутират едни и същи неща, но в различни месеци просто... Мисля, че и момичетата губят по този начин...може на въпрос на някое "майско" майче да може да отговори някое "януарско"...но няма да го направи, защото не чете тази тема...

Това е точно така. Инфото циркулира между определен ограничен кръг хора и така стои затворено. От това губят всички. За това "отчетите" не ми се нравят изобщо.

# 28
  • Мнения: 3 932
Гласувам с две ръце за обща тема и библиотека с най-често дискутиранита теми. #Onfire

# 29
  • Мнения: 8 769
Цитат на: cheta
Това е точно така. Инфото циркулира между определен ограничен кръг хора и така стои затворено. От това губят всички. За това "отчетите" не ми се нравят изобщо.

Съгласна съм. Просто вече всички теми са тип "чат", повечето с еднакви въпроси за обсъждане. За честитките пък -да не говорим.Във всяка "групирана" тема започва надпревара за честитене по един или друг повод, отделно се пускат и теми за Честито...... Както каза и Ваче-не това е целта на форума.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Хубаво де, нали форума е за взаимопомощ????? Така наречените "отчетни" теми са си съвсем в този дух в такъв случей. Влезте в една такава темичка и питайте мамите там дали този формат работи за тях- щом си пишем по 17 страници- явно има какво да си кажем и какво ни вълнува като майки на деца на една и съща възраст. А знаете ли, че има майки, които пишат само в тези теми и не се включват/или го правят рядко/в други темички?
Ако тооолкова се затормозява форума-нека пуснем анкета за нов форум, където да се преместят тези теми, а тук да останат само общите питания и обсъждания.

# 31
  • Мнения: 18 542
Да, но с така наречените отчети се получават форуми във форума.
На първа страница има 21 теми, като в момента 7 от тях са отчети.

# 32
  • Мнения: 1 710
За една обща тема за срещите.
И съм с две ръце за библиотеката - такива новаци като мен да не пускат теми дето вече са обсъждани.

# 33
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Katusha
Хубаво де, нали форума е за взаимопомощ????? Така наречените "отчетни" теми са си съвсем в този дух в такъв случей. Влезте в една такава темичка и питайте мамите там дали този формат работи за тях- щом си пишем по 17 страници- явно има какво да си кажем и какво ни вълнува като майки на деца на една и съща възраст. А знаете ли, че има майки, които пишат само в тези теми и не се включват/или го правят рядко/в други темички?
Ако тооолкова се затормозява форума-нека пуснем анкета за нов форум, където да се преместят тези теми, а тук да останат само общите питания и обсъждания.


Ами защо просто не влизате в чата? Тези теми са си чат! Освен това се говорят едни и същи неща, само дето потребителите се изместват с месец напред. Затормозява се търсенето, защото тези теми-говорилни са едни огромни бази. Заема се цялата първа страница, а конкретни и съществени въпроси се избутват назад. Представи си колко по-често се пише в отчетните теми и те седят непрекъснато горе. По този начин избутват въпроси, които примерно изискват спешен отговор...

Аз съм за това тези теми да отидат в отделен форум. Щом ти казваш, че има потребители дето четат и пишат само в съответната тема... С какво са полезни тези потребители на другите? аз примерно пиша във всякакви теми, нищо, че ме вълнува детския пубертет на 2-годишните. Ако не бях модератор изобщо нямаше да чета отчетни теми, което значи, че щях да спра да посещавам форума, защото освен отчетни теми на 1 страница почти не се срещат други!

# 34
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: Vache
Ами защо просто не влизате в чата? Тези теми са си чат! Освен това се говорят едни и същи неща, само дето потребителите се изместват с месец напред. Затормозява се търсенето, защото тези теми-говорилни са едни огромни бази. Заема се цялата първа страница, а конкретни и съществени въпроси се избутват назад. Представи си колко по-често се пише в отчетните теми и те седят непрекъснато горе. По този начин избутват въпроси, които примерно изискват спешен отговор...

Аз съм за това тези теми да отидат в отделен форум. Щом ти казваш, че има потребители дето четат и пишат само в съответната тема... С какво са полезни тези потребители на другите? аз примерно пиша във всякакви теми, нищо, че ме вълнува детския пубертет на 2-годишните. Ако не бях модератор изобщо нямаше да чета отчетни теми, което значи, че щях да спра да посещавам форума, защото освен отчетни теми на 1 страница почти не се срещат други!


На кои "други" с какво са полезни???Явно са полезни за някого, то и няма как всеки да е полезен на всички.
Разбирам добре мотивите на модераторите и за това предложих да се помисли за отделен "отчетен"форум-полза от тези темички има. Майките на две годишни деца може и да не им е особено интересно как реагират двумесечни бебоци на ДТК-ваксина, но за мен е облекчение да прочета, че не само моето има реакция и ако не беше тази темичка какво- щях да вляза и да питам, и после пак да питам с обща тема нещо друго и да се чудя дали и кой ще ми отговори. Така поне се познаваме с момичетат, виждали сме се с някои от тях, с други сме се чували по телефоните и зная, че първата влязла ще откликне на въпроса ми и ще ми даде нужната информация, подкрепа или успокоение.
А че са чат-добре- чат да са, но в чат-а всичко заминава след две минути и нищо не остава от информацията, а в темичката някоя мама преди мен може да е задала въпроса, който ме вълнува и да не питам и аз.
Пак повтарям-разбирам защо сте против тези теми, но те явно вече живеят свой живот във форумите на бг-мама и трябва да им намерим място, което да устройва всички Simple Smile.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 062
Все пак си мисля, че отчетните теми имат огромна полза. Първо защото там пишат майки с деца на абсолютно една и съща възраст, и второ - защото се задават безброй въпроси, които иначе биха меко казано препълнили първата страница на форума с нови теми. Аз лично предпочитам да знам, че веднага ще има кой да ми отговори на определен въпрос относно моето дете. А доста майки с по-големи деца биха отминали въпроса ми, ако той не беше в съответната отчетна тема. Освен това все пак става въпрос за бебета и малки дечица - е, рано или късно всяка тема се повтаря. Просто няма начин. И когато попитам в отделна тема за "акането"Simple Smile например, повечето майки ще си кажат: "Ееее, аман от това акане. Вера и онзи ден отговорих на 3 такива и сега пак някаква патка не се е разровила и пита в нова тема". А за мен това да речем ще е спешно и няма да искам да "ровя". Както и да е, мисълта ми беше, че има смисъл от тези теми. Нов форум - ок. Но не и в чата. Там всичко се губи за секунди.
Това е моето мнение, разбира се Simple Smile

# 36
  • Мнения: 18 542
А бе да си го кажем, че и когато не е спешно, на повечето потребители им е много по-лесно да зададат въпроса си в нова тема отколкото да потърсят. Тогава старите теми са напълно излишни...за какво изобщо е архива тогава?

# 37
  • Мнения: 73
Цитат на: Ivy
Като нов човек, мога да кажа, че е доста трудно да откриеш нещо по тема, която те интересува. Разбирам и желанието ви да систематизирате нещата. Идеята на боо ми харесва повече. Нейната библиотека е невероятно полезна, а от нея бях чела само една статия в портала. Толкова бях открила.

Подкрепям Ivy, библиотеката на Boo страхотна и човек може да про4ете там по-компетентно мнение.
Наистина трябва да се организират по-подредено форумите, защото ина4е е доста трудно да се разгледа всичко ooooh!
Напр. в готварски рецепти може да се раздели на: прдястия, супи, основни ястия, десерти ......
а за детските форуми за захранване, нашите деца и т.н - ще е добре да се разделят по възрастов принцип ( за бременни, 0-1, 2-4 и т.н), а вътре като подтеми да има сега стоящите като основни форуми, но свързани с дадения етап от развитието на децата.
Купувам продавам,подарявам също може да е разделено на :детски колички, легла, шезлонги и други
Малко се отклоних от темата, но наистина ще е добре да се направят подобрения, за да се улесни разглеждането на форумите и да се избегнат еднаквите теми в няколко форума.

# 38
  • Мнения: 73
http://www.mumsnet.com/Talk това е един английски форум, мисля,4е там темите са организирани доста добре[/url]

# 39
  • София
  • Мнения: 13 206
Katusha, не ми се спори с теб! Само ще ти кажа нещо... в архива на сайта остават само полезните теми, за да не се затормозява търсенето. Теми-чат не остават, те са за момента. Ако пуснеш питане за реакцията от ДТК и се заформи интересна дискусия, темата ти ще остане в архива за разлика от отчетната!

А за четенето от майките на двегодишните - аз отговарям в теми за бременни и в теми за новородени, но не защото съм модератор, а защото мога да отговоря на някои въпроси, вкл. бих отговорила на всяко твое питане ако мога! За ДТК-то има здравен форум, или на теб просто ти се контактува с 5 майки и вместо по телефона предпочиташ да го правиш тук... Това го казвам лично на теб, понеже си го написала по-горе. То не касае другите пишещи в отчетните теми!

# 40
  • София
  • Мнения: 1 062
Цитат на: cheta
А бе да си го кажем, че и когато не е спешно, на повечето потребители им е много по-лесно да зададат въпроса си в нова тема отколкото да потърсят. Тогава старите теми са напълно излишни...за какво изобщо е архива тогава?



Вярно е. Аз лично обаче често използвам архива, но и често питам направо, без да се ровя...абе...знам ли и аз. Това за новия форум е добра идея според мен.

# 41
  • Мнения: 18 542
Цитат на: eleksir

Вярно е. Аз лично обаче често използвам архива, но и често питам направо, без да се ровя...абе...знам ли и аз. Това за новия форум е добра идея според мен.

Е, има и такива, които ползват архива, да, но болшинството не, както и сайта.
Може би отделянето на отчетите наистина не е лоша идея, ама нали за това е чата все пак...тогава той е излишен - може да си чатим и по кю-то

# 42
  • София
  • Мнения: 1 062
Цитат на: cheta
Цитат на: eleksir

Вярно е. Аз лично обаче често използвам архива, но и често питам направо, без да се ровя...абе...знам ли и аз. Това за новия форум е добра идея според мен.

Е, има и такива, които ползват архива, да, но болшинството не, както и сайта.
Може би отделянето на отчетите наистина не е лоша идея, ама нали за това е чата все пак...тогава той е излишен - може да си чатим и по кю-то



По-скоро msn, че има възможност за много лица в един раговор Simple Smile
Извинете, че разводних темата, но малко да се разведри обстановката все пак Simple Smile

# 43
  • Мнения: 772
За 1 тема за срещите и за библиотека (в какъвто и да е формат, но може би наистина да не припокрива сайта - аз например като търся "чиста" статия, ходя първо там) съм съгласна, а колкото до останалото - не е лошо може би наистина да се пусне анкета за нов форум за месечните теми. На мен, признавам си, ми е доста интересно да наблюдавам самия форум като такъв и забелязвам, че поне в сравнение с края на лятото, откакто влизам по-редовно, в момента "модата" на отчетните теми е много по-силна (може пък да е чудо за три дни Wink ); аз също напоследък, особено след раждането, пиша повече именно в "нашата" тема и ще пробвам да обясня защо, като разбирам и аргументите на онези, които не се радват на тази "мода". обаче ето някои плюсове, според мен: наистина е добре, че написаното в тези теми се задържа повече, отколкото в чата, и може да бъде прочетено в продължение на няколко дни; освен въпросите, които всяка мама би могла да зададе в самостоятелна тема, тук тя може да научи неща, за които не й е още хрумнало да пита, след като се обменят мнения от различни мами, които ходят при различни лекари, живеят дори в различни страни и т.н. Тези неща може да са дреболии, но важни, когато бебчето е на 13 седмици, например. И точно защото в подобни "по-частни" теми се бистрят дреболии понякога, мисля, това помага по-трудно форумът като цяло да се превърне в чат.
а като най-сериозен минус май наистина трябва да се приеме фактът, че в такава тема по-трудно може да даде съвет някоя по-опитна мама, която не може (на мен даже ми е неудобно понякога Embarassed ) да чете "чуждите" теми.
Поздрави на всички!

# 44
  • Мнения: 285
Според е по добре да се отделят всички писания по месеци за бъдещи и настоящи мами , нещо от рода на Важна тема "Обмен на информация по месеци за бъдещи и настоящи мами", така всички теми по месеци ще бъдат тук  и така ще си обсъждаме бебчетата, а на главната страница ще се обсъждат всякакви други въпроси , на които не могат да се намерят отговор там. Наистина се получава малко претрупване като отвориш главната страницата, на мен също ми  е  по лесно да влизам веднага в декемврийския форум но все пак....

# 45
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Споко, скоро ще има разрешение за отчетите, което ще устройва всички!

# 46
  • Мнения: 523
Библиотеката и доброто подреждане на информацията съм ЗА с 2 ръце:)  И съм ЗА линкове, а не качване на статии като текст.

Така, не желая с никой да се конфронтирам, камо ли да участвам или предизвиквам конфликти, обаче аз съм една от сравнително новите мами, които пишат основно в т.н. "отчетни" теми. Това не означава, че когато ми трябва информация не ползвам търсачката и архива или не търся мнението на някоя вече "знаеща" майка. И тук идва едно голямо НО, не сме ли в свободна страна??? Нямаме ли право на избор?? Ако на мен ми е приятно да влизам в "отчетана тема" в случая "майки-февруарки", защо някой трябва да ме лишава от това право и да ме праща в чата - аз нямам време за чат - но имам време да хвърля едно око на  "моята" тема, да дам съвет, да поискам, или просто да се успокоя, като видя, че при другите мами дадено нещо си е същото като при мен...

О.к, съгласна съм с доводите, че тези теми биха могли да задръстват форума, или видиш ли, нямало полза (полза за кого??? и кой определя??? за мен позлза има и то голяма от нашата "отчетна" тема!!), защото се задавали едни и същи въпроси и т.н.
 По-добре е да се измисли алтернатива - наистина примерно тези теми да бъдат вкарани  в друг форум, но не и да бъдат премахнати. Факта, че тези теми имат богат (като страници) и продължителен живот, говори сам по себе си, дали има нужда от тях.
Притеснява ме мисълта, че на свободно място, каквото би трябвало да бъде един форум, се опитват да се прокарват идеи (сигурна съм, че не е с лоша умисъл - не се заяждам, не е упрек към никой!) Едва ли не - за забрани на дадени теми, кой колко е полезен на другите...  Е ако аз не съм "полезна на другите' - какво да не чета и да не влизам във форума ли?? - ох, сори, май се ядосах и разпалих - Vache, моля, не го приемай като нападка срещу теб.

Все пак от самите хора зависи дали ще положат усилия да потръсят инфото, което ги интересува или направо ще шляпнат въпрос, който е бил обсъждан много пъти. Както и дали аз като скорошна майка, ако имам проблем ще питам някоя жена с примерно едногодишно дете, или някоя, която е на моето дередже.
 За съжаление, колкото по-нов член на форума е даден потребител, толкова е по-гояма вероятността да зададе много пъти задаван въпрос, което сигурно дразни старите участници, но какво  - да не се приемат нови хора ли?
Всеки има право на избор, както и да определи спрямо своите критерии полезността на форума. Който не харесва отчетните теми,  или се дразни на поредния заден въпрос, о.к, не е длъжен да влиза, да чете и отговаря и т.н, но не ме лишавайте от удоволствието да пиша и чета в "моята отчетна" тема:)
Извинявам се получи се доста  дълъг постинг...

# 47
  • Мнения: 772
Цитат на: boo
Споко, скоро ще има разрешение за отчетите, което ще устройва всички!


Това звучи много интригуващо и радващо! Изненада ли е? Laughing

# 48
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Цитат на: Majmunka
Цитат на: boo
Споко, скоро ще има разрешение за отчетите, което ще устройва всички!


Това звучи много интригуващо и радващо! Изненада ли е? Laughing

Аха Grinning

# 49
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
За отчетните теми съм съгласна, че бият към чат. Аз лично участвам в такава и ще ми липсва ако я няма.
А какво ще кажете за темите с поздравления Confused:  Confused:  Confused: Рожден ден на мама, бебе, прохождане, пишкане в гърне, кръщене и какви ли още не... И не са само в един от форумите ами в няколко. Не може ли това да става на ЛС или само клюкарника?!?!

# 50
  • Мнения: 3 595
Аз имам въпрос за Форумите, които се създават в момента. Примерно майките септември-декември, в която група попадам и аз. Написано е, че след 15-та страница темата се заключва, дотук нищо ново, но ако 15 дни нищо не е писано се изтрива. Добре, но аз както и други момичета предполагам се връщаме назад в нашите си темички и понякога търсим нещо от написаното. Гледам, че в Майки (бъдещи и настоящи) назад са почти 240 страници. Вече пробвах няколко пъти да търся по ключова дума из тези 240 страници, не е възможно. Защо не се оставят последните 40 страници. Така и сървъра ще се олекоти и поне последните теми по които е писано ще се запазят. Незнам дали ще ви хареса предложението ми. Закотвените теми винаги могат да си стоят, като правила за участие и други подобни. Просто идея...все пак не съм запозната с дълбочината на проблемите и незнам дали това е приложимо...

# 51
  • Мнения: 772
Драги модератори, извинявайте, къде, значи, са преместени отчетните теми, или поне повечето от тях? порових се доста, но не ги откривам? благодаря за упътването предварително и съжалявам, като въпросът е тъп Embarassed

# 52
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Majmunka
Драги модератори, извинявайте, къде, значи, са преместени отчетните теми, или поне повечето от тях? порових се доста, но не ги откривам? благодаря за упътването предварително и съжалявам, като въпросът е тъп Embarassed


вече има отделни форуми за отчетни теми.
Клинки горе на "потребителски групи" и си дай заявка в коя група искаш да бъдеш включена.

# 53
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Имам  Confused: Мога ли да влизам в другите потребителски групи и да чета ако не съм член или е задължително да членувам?

# 54
  • Мнения: 6 323
Много моля да успокоите страстите и да намалите темпото.

Съвсем скоро (надявам се до утре вечер) вече всичко ще е готово и тогава подробно ще обясня всичко.

Никой никого няма да гони - ще си има отделни форуми за отчетните теми и т.н.

Моля само, оставете ни заедно с модераторите да си довършим работата, която никак не е малко и е с цел удовлетворяване желанията на всички.

Проявете малко търпение - всичко ще бъде подробно обяснено, в момента, в който стане готово.

# 55
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Много Ви моля- не искам да бъда част от форум ОЧАКВАКВАЩИ БЕБЕТА.  Laughing
Щом роенето продължава, редно е да следваме роя. Дано така всички, които намират, че пълним ефира със спам на важната първа страница, разположат там, каквото имат да разположат.
И вече няма да ползвам архива, да знаете-защото имам чиста  от отчетни теми първа страница-ще си пускам теми зда всичко, за което има питане.
знам, че сигурно звучи детско, но и като непослушни деца ни изгонихте чак най-долу.
На всичкото отгоре, при толкова гласуваници и анкети, това не бе подложено на гласуване. Сложете ни моля и модератор, който любезно да ни подканя като малки деца да си отваряме нова тема-няма нужда да го избираме-Вие ще ни сложите.
ЛЕКА НОЩ!

# 56
  • Мнения: 6 323
Струва ми се, че помолих за малко търпение, тъй като има още доста работа да се свърши.

Това се отнася най-вече за тази реплика:
Цитат
като непослушни деца ни изгонихте чак най-долу.


Няма да продължа да отговарям, защото въобще не искам да бъда груба, но след като от няколко денонощия работим с модераторите почти непрекъснато, така че да намерим най-доброто решение за всички, най-малко мога да понеса наистина "детински мрънкания" и то още преди нещата да са придобили окончателен вид и пълна функционалност.

Общи условия

Активация на акаунт