Kakwo rabotiat maikite w chujbina

  • 5 779
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 351
Privet, mami,
ne znam dali tazi tema e interesna za was ili dali ne ste ia raziskwali weche, poneje sum srawnitelno nowa wuw foruma. No na men bi mi bilo mnogo interesno da naucha kude i kakwo rabotite, hareswa li wi rabotata, kak uspiawate da suchetaete rabota s gledaneto na deca, osobeno, ako sa po - malki. Za men e liubopitno, tui kato sum ot skoroshnite absolventi ( w Germania ) i smiatam da si tursia rabota. Bi me interesuwalo susto taka w tazi swetlina kakwi prejiwiawania ( suotwetno problemi ) ste imali s namiraneto na rabota, ot kude ste kandidastwali - ot BG ili ot samata strana, w koiato se namirate, wsustnost wsichko, swurzano s towa...

# 1
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Май не сме раzисквали таzи тема.  Thinking
Аz работя в една межд. Steuerberatungs- & Wirtschaftsprüfungsges. Как да го кажа това на бълг.... нямам престава. По време на следването си обаче правих раzлична практика, както и работех като HiWi, и по тоzи начин насъбрах опит и се zапоzнах с раzлични фирми. Така че това също е особено от полzа zа намирането на работа след дипломирането. Wink  А това дали ще си намериш работа  zависи все пак и от това какво си следвала, какъв опит имаш, как се представяш и др. фактори.
Пожелавам ти успех. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 351
Blagodaria ti za otgowora, rosa. Weche si mislih, che suwsem nikoi niama da mi otgowori Cry . Ot wsichki strani chuwam kolko e wajno chowek da ima praktika po wreme na sledwaneto, i kolkoto i da sum suglasna s towa pri men se poluchi suwsem drugo. W stremeja si da zawursha burzo niakak si ne ostana wreme da se zanimawam s nesto drugo, a s towa malko bebche malko predi da zastitia niakak si susto ne go wijdam. Inache az spezializiram Umweltpolitik ( ako go preweda na bulgarski kato " politika na okolnata sreda" mi zwuchi malko smeshno, no gore dolu towa oznachawa..  Simple Smile. Na teb hareswa li ti rabotata, w smisul otgowariala li e na ochakwaniata ti, kogato ia zapochna ?

# 3
  • Мнения: 4 244
Имам образование за мед. сестра и актриса. Завършен колеж за мед. кадкри и НАТФИЗ преди да се омъжа.
Работех няколко месеца по заместване като помощничка на лекар Arzthelferin в ортопедичен кабинет. Напуснах след завръщането на титулярката а и малко след това излязох в майчинство за 2 път
КАто актриса не съм работила, защото колкото и да се старая не мога да избегна акцента. Има специализирани курсове за превилен говор, но докато съм в майчинство не мога да ги завърша.
Поживем, увидим

# 4
  • Мнения: 351
debelanata, mnogo interesna kombinacia - med. sestra i aktrisa. A kato kakwo iskash da rabotish poweche ?

# 5
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Не се притеснявай, аz видях темата ти веднага, когато я пусна. Нали трябва да чета тука всичко, но нямах време да отговоря веднага. Затова сега със zакъснение. Wink
Работата ми харесва много, раzнообраzна е,  колегите са страхотни и работната атмосфера е много приятна. Когато zапочнах да следвам таzи област въобще не ме интересуваше, бях се насочила по скоро към маркетинг или към Human Resource Management. Но в последствие интересът ми към таzи част от икономиката се zасили и така се специалиzирах.
Какво следваш, че специалиzираш Umweltpolitik? Politikwissenschaften ли?

# 6
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: debelanata
КАто актриса не съм работила, защото колкото и да се старая не мога да избегна акцента.

Защо така? Wink  Виж Was guckst du? с Kaya Yanar какъв успех е. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 351
ne, az sledwam VWL ( Volkswirtschaftslehre ), no imam Ausbildung kato Abfallbeauftragter ot Austria.  Kato doidoh da sledwam w Germania i minah w Hauptstudiuma reshih, che niama da e izlishno da ponaucha nesto i w oblastta na Umweltpolitik-ata - togawa si misleh, che e podobno na towa, koeto sum uchila w Austria, no ne е tochno taka, a i na men mnogo mi dopadna i taka spezialisirah w tozi institut.
Малко е глупаво да използвам немските думи и сигурно за не-немскоговорястите е много досадно, но ми е трудно и на мен да ги превейдам на булгарски
А и успиах да нацелиа кирилицата #Milti

# 8
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Ау, VWL много я мраzех. Embarassed
Цитат на: Aia_
А и успиах да нацелиа кирилицата #Milti

Браво на теб. Flutter  Кредор ли иzполzваш?

# 9
  • Мнения: 351
хехе, много хора не харесват VWL  Simple Smile
ами не знам как успях да пусна кирилицата, даже осте търся половината букви Confused

# 10
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Aia_
ами не знам как успях да пусна кирилицата, даже осте търся половината букви Confused

при мен:
я е при q
щ е при Alt Gr + 8
до него е ш
ю е Alt Gr + ?
 Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 244
Цитат на: rosa
Цитат на: debelanata
КАто актриса не съм работила, защото колкото и да се старая не мога да избегна акцента.

Защо така? Wink  Виж Was guckst du? с Kaya Yanar какъв успех е. Simple Smile

Е да де, Розе, ама при него е с цел.
Гледала съм негови интервюта - той говори префектен немски.
Аз имам много смешен лек акцент - койото н е ме познава мисли че съм французойка Sad
Тука имам шанс на 2 места - в градския театър и в театър "Джудже", и двете в Саарбрюкен.
Проблема е едно акцента ми и второ че театъра имаше парични проблеми и не назначаваше доскоро нови хора.
А иначе за комбинацията тя е една одисея не е за разправяне

# 12
  • Мнения: 351
благодаря за буквите Simple Smile

# 13
Ми...."виря си по цял ден краката" или по друг начин казано професия housewife. Гледам си вече почти 5-та година буболинките, ама и почва да ми писва. Така, че едното ми око вече гледа към раб.места. Иначе съм финансист човек ама.....то за това нямам удържане в харченето на пари Embarassed  Laughing  Money

# 14
  • Мнения: 1 975
в момента съм касиерка в хранителен магазин.....  Rolling Eyes ... не е ме4таната професия, но по-добре от нищо....  Wink

# 15
  • Мнения: 530
Завърших бизнес админинстрация с маркетинг и оттогава работя в областта на маркетинга. Преди това съм работила най-различни неща, за да се издържам докато уча.
Работя за Yell.com (това е Yellow Pages), тук съм повече от 6 години, започнах след завършването и минах през програмата им за graduate trainee, което беше супер защото работих в много и различни отдели на компанията. Сега се занимавам най-вече с онлайн реклама и маркетинг. Работя на пълно раб. време, но мисля като се върна от майчинството след 1 година, да си намаля раб. време.
През последната година и полвина се квалифицирах и като масаж терапевт и продължавам да увеличавам квалификациите си там. Интересуват ме много алтернативните терапии и мисля да започна да си създавам клиентела (стига са намазвали безплатно приятелите само Wink ) и евентуално ако това потръгне да зарежа офисната работа. Ще ми е много по-гъвкаво работното време, и поне засега този вид работа ми доставя по-голямо удоволствие.

# 16
  • Мнения: 167
Az sam na hotelska recepcia.Toest TIMESHARE.
Ne e zle.Haresvam da rabotia s hora ot razlichni nacionalnosti.Plus tova taka obogatiavam portugalskia i angliiskia si rechnik vseki den.

# 17
  • Мнения: 351
а, додот, ти си ми била съгражданка  Grinning

# 18
Цитат на: Aia_
а, додот, ти си ми била съгражданка  Grinning

Seriozno?I ti li tova rabotish?

# 19
  • Мнения: 167
Цитат на: Anonymous
Цитат на: Aia_
а, додот, ти си ми била съгражданка  Grinning

Seriozno?I ti li tova rabotish?

Ops,az sam gosta-zabravih da vliaza prez vhoda

# 20
  • Мнения: 351
не, аз в момента не работя, но видях, 4е си от Бургас, както и аз Laughing Ина4е се надявам скоро и аз да се при4исля към вас - работещите, 4е хи4 нямам желание да си стоя в къщи

# 21
  • Мнения: 114
и аз след два месеца /ако си взема изпитите/ ще се водя абсолвент по връзки с обществеността и германистика... та в този смисъл много ми е интересна тази тема и много се радвам, че повечето от нас тук работят по специалността си или това, което им доставя удоволствие- това ми дава надежда, че и аз ще си намеря нещо подходящо въпреки отвеяните ми специалности.
иначе практикумите наистина са важни /доколкото успееш да си намериш такива&, аз правих вече един в БГ- и един в немска агенция за Public Relations, но да видим доколко ще са ми от полза.
Аиа , успех в търсенето на хубава работа и дано скоро и двете можем да се похвалим в тази насока!
А между другото, в Bewerbung-a пишеш ли под факта, че си българка, че имаш Aufenthalts- или Arbeitserlaubnis?

# 22
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: E_lena
А между другото, в Bewerbung-a пишеш ли под факта, че си българка, че имаш Aufenthalts- или Arbeitserlaubnis?

Да си кажа и аz. Че съм с бълг. гражданство съм писала, но не и с какъв статус съм. Crossing Arms

# 23
  • Мнения: 114
rosa, ми и аз това се чудя сега /вместо да седна най-после да уча Rolling Eyes /... те и без това немските работодатели не са много наясно със статутите и разликата им при чужденците, но пък да не решат, че след 1 година може да ми изтече визата или че нямам право да работя и за това да не ме допуснат дори до събеседване/bewerbungsgespräch/... Cry

# 24
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: E_lena
... но пък да не решат, че след 1 година може да ми изтече визата или че нямам право да работя и за това да не ме допуснат дори до ъбеседване/bewerbungsgespräch/... Cry

Доколкото zнам, те иzмениха раzпоредбите, така че чуждестранните студенти да могат да останат да работят в Германия zа опр. брой години.

# 25
  • Мнения: 3 880
Цитат на: E_lena
rosa, ми и аз това се чудя сега /вместо да седна най-после да уча Rolling Eyes /... те и без това немските работодатели не са много наясно със статутите и разликата им при чужденците, но пък да не решат, че след 1 година може да ми изтече визата или че нямам право да работя и за това да не ме допуснат дори до събеседване/bewerbungsgespräch/... Cry


Аз днес точно за това си мислех (докато се вихрех с прахосмукачката из къщи Embarassed ), дали трябва да се спомене наличието на разрешително или най-добре да се прибави към останалите документи, че да се види черно на бяло. Аз досега само на едно място съм работила, но бях малко с връзки, т.е. знаеха ми статута още преди да си подам документите и не си спомням дали дадох от самото начало и разрешителното или по-късно ми го поискаха. При всички положения обаче като започна пак да си търся работа (този път съвсем без връзки Sad ), ще се опитвам да "подчертая дебело", че имам неограничен Арбайтсерлаубнис, защото ми е направило впечатление, че доста от работодателите не са 100% наясно и ги хваща страх, че ще трябва да се занимават с допълнителни неуредици ако назначат чужденец...

# 26
  • Мнения: 351
ами аз нямам Арбеитсерлаубнис ( сега пук ми се изгуби латинеца  Close ), а съм със студентски Ауфентхалтсерлаубнис. Доколкото знам оба4е в самите Бевербунгсунтерлаген не се пише статута, евентуално може да се приложи към Цоигнисс-ите ( ох, колко ужасно пиша, много съжалявам ). Но не знам, аз до сега никъде не съм се бевербвала...
от 1.01.05 влезе в сила Цувандерунгсгезетц-а, според които студентите след като завършат имат право така или ина4е до 1 год. след това да си търсят работа и ако си намерят място могат по-лесно да полу4ат Арбеитсерлаубнис. Понеже доста се дискутираше, мисля, 4е работодателите няма толкова да се шашкат даже и да не се приложи документ за статута.

# 27
Цитат на: Aia_
не, аз в момента не работя, но видях, 4е си от Бургас, както и аз Laughing Ина4е се надявам скоро и аз да се при4исля към вас - работещите, 4е хи4 нямам желание да си стоя в къщи

От колко време си извън БГ?
Много ми се иска да видя как се е променил Бургас през последната година!

# 28
  • Мнения: 167
Цитат на: Anonymous
Цитат на: Aia_
не, аз в момента не работя, но видях, 4е си от Бургас, както и аз Laughing Ина4е се надявам скоро и аз да се при4исля към вас - работещите, 4е хи4 нямам желание да си стоя в къщи

От колко време си извън БГ?
Много ми се иска да видя как се е променил Бургас през последната година!

P.P.Пак аз съм.Боже какво ми става днес!

# 29
  • Мнения: 351
E_лена, ще ти стискам палци за изпитите и дано скоро да сме от работещите Simple Smile ти ще 4акаш ли да си вземеш дипломата за да се бевербваш или преди това ще го направиш?
А ина4е да ви попитам - вие докато работите де4ицата ви на детска градина ли са, как сте го решили това ?

# 30
  • Мнения: 351
додот, от 7 години съм извън БГ, а в последните 2 години не съм се прибирала. Така 4е не мога да ти кажа как се е променил града - знам, 4е са направени много градинки и се е " поевропеизирал", ако мога така да се изразя Laughing . Сега ще се прибираме за Великден, та ще видим...

# 31
  • Мнения: 167
Цитат на: Aia_
додот, от 7 години съм извън БГ, а в последните 2 години не съм се прибирала. Така 4е не мога да ти кажа как се е променил града - знам, 4е са направени много градинки и се е " поевропеизирал", ако мога така да се изразя Laughing . Сега ще се прибираме за Великден, та ще видим...

Е,аз си бях в Бургас преди една година.Главно има много нови и хубави заведения!Но града все си е така мръсен като преди!Пътищата бяха в ужасно състояние.И цените са скочили.
Но ти като се върнеш,ще пишеш какво ти е впечатлението.Дано да е по-добро от моето.Иначе аз пак си обичам и Бургас,и морето и неговите трудови хора!!

# 32
  • Мнения: 4 244
И аз да кажа как беше при мен като кандитатствах по заместване в ортопедичния кабинет.
Бях си прготвила всичките неща - Lebenslauf, Diplom, Zeugnis, Kopie ot Aufenthaltserlaubnis и страницата от паспорта с снимката и Bewerbung.
С тях се явих на интервюто и ме попитаха конкретно в какво отделение съм работила, колко години каква е била спецификатка на работата ми и толкова.
Трябваше да взема едно удостоверение от Arbeitsamt  заради социалното осигуряване това беше. Почнах работа, но тъй като работех само 9 месеца, нямах право на безработни пари (Arbeitslosegeld)че за тях ти трябват най малко година стаж.

# 33
  • Мнения: 114
Цитат на: Aia_
E_лена, ще ти стискам палци за изпитите и дано скоро да сме от работещите Simple Smile ти ще 4акаш ли да си вземеш дипломата за да се бевербваш или преди това ще го направиш?
А ина4е да ви попитам - вие докато работите де4ицата ви на детска градина ли са, как сте го решили това ?


за сега само събирам информация къде бих могла да се бевербна, но като цяло /и поради липса на време за сериозно търсене/ още не съм си пратила документите никъде конткретно. като си взема/дано!/ изпитите, почвам обаче усилено да търся. иначе дипломата ми ще ми я пратят най-рано май/юни от университета, защото докато проверят клаузурите и магистърската работа доста време минава. но аз ще си се бевербвам и без самата диплома и ще пиша, че ще я нахрайхна.
а за арбайтсерлаубнис- на мен ми казаха, че ауфентхалтсерлаубниса, което ми дадоха в следствие на факта, че съм омъжена за немски гражданин, е едновременно и арбайтсерлаубнис и важи /за сега/ за три години... ама немският работодател от къде да ги знае тия неща, та се чудя да обръщам ли вниманието му на това или не... като се бевербвах за практикум нищо по въпроса не бях писала, хем тогава бях само със студентска виза, и никой нищо не ме е питал какво имам право и колко да работя.

# 34
  • Мнения: 351
E_лена, при мен е малко по - разли4но, понеже съм женена за българин и ще гледам да мина някак по новия закон, тъи като нямам Арбеитсерлаубнис. 4увам оба4е, 4е в моментната криза на работния пазар, работодателите като видели 4уждоземно име и изобщо не разглеждали документите, каквито и да приложиш  Close. Аз също мисля да кандидатствам преди да си полу4а дипломата, т.е. като предам дипломната си работа.

# 35
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Aia_
4увам оба4е, 4е в моментната криза на работния пазар, работодателите като видели 4уждоземно име и изобщо не разглеждали документите, каквито и да приложиш  Close. .

Има нещо вярно. Ако пък те вземат ще ти плащат доста по малко отколкото биха плащали на една германка. Да не говоря че и на самитеи германки плащат по малко отколкот на мъжете с същата квалификация, стаж и образование.
Не искам да те обезнадеждавам, ама нещата тук са до кокъл колкото и невероятно да звучи.

# 36
  • Мнения: 351
за съжаление не ми зву4и невероятно. с тази безработица от 12 % ще си е направо късмет, но аз ще опитам, без бои няма да се дам  Simple Smile За разликите м/у жените и мъжете се опитват ве4е да го замазват - в някои от предложенията пише, 4е жени и инвалиди са с предимство при еднаква квалификациа ( страшна работа )

# 37
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Aia_
... в някои от предложенията пише, 4е жени и инвалиди са с предимство при еднаква квалификациа ( страшна работа )

Това предимно съм го виждала при държавните учреждения. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 351
и по университетите, и по нау4ни институти съм го виждала аз

# 39
  • Мнения: 351
къде гледам и аз като 4ета. Права си, роза, по държавните или тези с много малко 4астно у4астие - те и уни-тата и институтите в по - голямата си 4аст са такива Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1 072
Здравей,
да се включа и аз.
Работя си по специалността, завършила съм Автоматика в МЕИ-то в София и сега работя като софтуерен дизайнер в ASML, едва ли ще ти говори нещо като фирма. Супер доволна съм от работа, колеги, заплащане, условия на работа, работно време и изобщо всичко. Само пустото майчинство дето е 2 - 3 месеца много ме дразни, ама какво да се прави...
Комбинирането на работа с родител не е най-лесно, но не мога и да се оплача. Ако кърмиш имаш право на 2 часа дневно за да си кърмиш детето или да се цедиш. До 9-ия месец на детето. Аз просто си тръгвах по-рано. Но за тая цел трябва да ти е свестен и шефа, не всеки е навит на такова нещо.
Отделно работното ми време е динамично, мога да отида в 7 сутринта, а мога и в 12 на обед, мога един ден да седя 5 часа в работата, мога и 12! На края на годината ми гледат - ако съм седяла повече ми доплащат, иначе ми взимат от почивните дни. Та по този начин е по-лесно да комбинираш с водене и взимане от градина и други подобни.
Ами тъй е при нас.
Поздрави, Сара

# 41
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Цитат на: rosa
Цитат на: Aia_
... в някои от предложенията пише, 4е жени и инвалиди са с предимство при еднаква квалификациа ( страшна работа )

Това предимно съм го виждала при държавните учреждения. Simple Smile

А случайно да знаете, дали е имало случай за практика да предпочетат майка с дете пред останалите? Нагодина и на мен ми предстои борба за Praktikumsstelle Cry

# 42
  • Мнения: 4 244
Цитат на: pepelyashka
А случайно да знаете, дали е имало случай за практика да предпочетат майка с дете пред останалите? Нагодина и на мен ми предстои борба за Praktikumsstelle Cry

За Практикум не знам, ама при мен една от причините да напусна кабинета беше че съм майка на едно е едно бъдещо (тогава) дете. "много проблемно било, нямало д амога да се концентрирам върху работата си и тн" от сорта обяснения.
Аз накрая сама напуснах
Да не казвам че искаше от мен да правя рентгеновите снимки без престилка

# 43
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Цитат на: debelanata

За Практикум не знам, ама при мен една от причините да напусна кабинета беше че съм майка на едно е едно бъдещо (тогава) дете. "много проблемно било, нямало д амога да се концентрирам върху работата си и тн" от сорта обяснения.
Аз накрая сама напуснах
Да не казвам че искаше от мен да правя рентгеновите снимки без престилка

А леле това ме подсеща за един "работодател", при който нашите българчета мият прозорци без обезопасително облекло ....

# 44
Цитат на: SaraJK
софтуерен дизайнер в ASML, едва ли ще ти говори нещо като фирма. ...
Не сте ли нещо като лицензирана фирма към Intel - разни чипчета, литографски системи, ала бала Wink

# 45
  • Мнения: 7 803
привет и от мен
аz съм System Administrator в Университет Залцбург но работя само 20 часа на месец zаЩото оЩе не съм си оправила документите омъжих се zа австриец
иначе на доста интервюта ходих и навсякъде питат първо zа arbeitserlaubnis  Imp  така ми беШе писнало да чувам едно и съЩо но по стечение на обстоятелствата мъйът ми дойде с мен на едно интервю и си гледаШе витрините и като чу че няма да ме вzемат беz arbeitserlaubnis побесня и 30 мин се раzправяха с онzи че аz няма как да получа arbeitserlaubnis беz да имам уговорена работа и работодателя да подаде съответните документи zа мен в бюрото zа беzработни пък той му трябвало спеШно човек и не можел да чака и да се zанимава с документи и така кръга се zатваря но на мен ми беШе смеШно аz съм свикнала с тоzи отговор но той не е и стана малък цирк  Laughing

# 46
  • Мнения: 1 072
Цитат на: Honda
Цитат на: SaraJK
софтуерен дизайнер в ASML, едва ли ще ти говори нещо като фирма. ...
Не сте ли нещо като лицензирана фирма към Intel - разни чипчета, литографски системи, ала бала Wink

Не, правим машините, с които се правят чиповете, точно литографски системи, но се радваме ако Интел купува машините, не сме към тях. Брей, ти ме удиви, повечето хора нямат представа изобщо какво е литографска машина (и аз включително преди да почна работа там!)

# 47
  • Мнения: 221
Az sum detska i nachalna uchitelka. Rabotia po specialnosta si ...v momenta v iasla, no mislia da se mestia v uchilishte. Imam veche edno predlojenie, da vidim dali shte stane neshto. Inache sum mnogo dovolna i blagodarna, che mi priznaha obrazovanieto, inache triabvashe da ucha vsichko ot novo ili neshto ot sorta...Dori se okaza che sum uchila 3 godini poveche otkolkoto e neobhodimo tuk. V Bulgaria imam pravo da prepodavam do 4 klas, a tuk do 8 Simple Smile)) goliam kupon Laughing

# 48
  • Мнения: 351
mimozadk, имам една позната в München, която е у4ителка по математика и имаше в на4алото проблеми с назна4аването, понеже имала много явен акцент. В последствие я назна4иха, защото не могли да намерят друг. Ти имала ли си такива проблеми докато си намериш сегашната позиция ?

# 49
Takuv problem ima vinagi, no veche e po-dobre. Pri men problema v nachaloto beshe, che niamah opit v Dania i mi otne dosta vreme dokato nameria rabota. Nakraia me vzeha na edno miasto i az zadobriah s ezika. Sega, kogato biah na intervu za uchilishteto beshe veche suvsem razlichno i govoreh dobre. To niama kak vinagi shte si ostana bg i shte imam akcent, no az se staraia vse pak i mi kazvat, che govoria dobre. Az puk ne razbiram za Germania, toi ezika pone niama nishto osobeno za proiznoshtenie, ne e pone kato datskia...No hora vsiakakvi gi ima i vinagi shte ni bude trudno...niama kak Simple Smile

# 50
  • Мнения: 7 803
Цитат на: Anonymous
Takuv problem ima vinagi, no veche e po-dobre. Pri men problema v nachaloto beshe, che niamah opit v Dania i mi otne dosta vreme dokato nameria rabota. Nakraia me vzeha na edno miasto i az zadobriah s ezika. Sega, kogato biah na intervu za uchilishteto beshe veche suvsem razlichno i govoreh dobre. To niama kak vinagi shte si ostana bg i shte imam akcent, no az se staraia vse pak i mi kazvat, che govoria dobre. Az puk ne razbiram za Germania, toi ezika pone niama nishto osobeno za proiznoshtenie, ne e pone kato datskia...No hora vsiakakvi gi ima i vinagi shte ni bude trudno...niama kak Simple Smile


zаЩо пък немския да няма особено като проиzноШение? кажи го на рускините например тях от километри можеШ да ги поzнаеШ само по акцента  а и доста българки поzнавам с такъв проблем

# 51
  • Мнения: 351
според мен всеки език си  има особености, които създават затруднения на 4ужденците и са много тези, които не могат да се отърват от акцента, колкото и правилно и с богат ре4ник да говорят...
мисля, 4е на първото назна4ние е наи - трудно, защото 4овек няма опит, после ве4е се натрупва и като има 4овек и добри препоръки, не се обръща внимание на акценти. За щатите например съм 4увала, 4е там пък никаква роля не играело как говориш езика, стига да си добре квалифициран за работата. Тук може да се намеси някоя мама от там и да сподели дали наистина е така ???

# 52
  • Мнения: 307
Цитат на: debelanata
Имам образование за мед. сестра и актриса. Завършен колеж за мед. кадкри и НАТФИЗ преди да се омъжа.
Работех няколко месеца по заместване като помощничка на лекар Arzthelferin в ортопедичен кабинет. Напуснах след завръщането на титулярката а и малко след това излязох в майчинство за 2 път
КАто актриса не съм работила, защото колкото и да се старая не мога да избегна акцента. Има специализирани курсове за превилен говор, но докато съм в майчинство не мога да ги завърша.
Поживем, увидим



Ииии много се изкефих:)))))) МНого ти подхожда да си актриса:))) напомняш ми на една позната, и тя е така "цапната" в устата,  в готиния смисъл на думата:)))))) ама и какво съ4етание на професии си направила:)))падам Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue

# 53
  • Мнения: 3 394
Абе хора, как го говорите тоя немски Shocked Едни такива дълги думи, ужас #Puppy dog По темата, водя се търговско-финансов помощик към финансовия отдел на фирмата, стояща новия пети терминал на Хитроу Stuck Out Tongue
Работно време -от 7.00 сутринта до 18.00ч с един час почивка

Заплащане -малко за тия часове и като приспаднат данъците се получава кофти тръпка

Шефове-супер бяха,но решиха да се развиват в Ирландия. Сегя нямам идея кой ми е, пък и никой не ме търси

Работна обстановка-огромен подвижен офис, пълен с мъже, бяхме 6 жени, 3 вече родихме в един месец Twisted Evil

Безплатни кафе, чай и прочие Flutter

Трябва да носиш каска и сигнални дрехи навсякъде, да не говорим за ботушите с метална пластина на пръстите

Малко офф-първия месец слезнах в една 6 метрова дупка при условие ,че валеше. За да се запозная със строежа. Shocked Това е фирмена политика. Като забременях категорично отказах да се запознавам с разни кранове на живо. Преспочитах цифрите Twisted Evil

Определено не мисля да се връщам, но ще видим де Confused

# 54
  • Мнения: 351
хихи,  моят мъж знае англииски по-добре от немски, нищо 4е живеем в Германия, та тои все още вика, 4е като видел някоя дума от по 20 букви и му настръхвала косата  Laughing . Мен ли4но пък много ме кефи немския

# 55
  • Мнения: 3 394
7 години съм учила френски, а по английски все се дънех. Даже по него ми беше единствената 5-ца в дипломата Wink Но английския го проговорих за половин година, а при френския още не мога да прехвърля езиковата бариера. А живяхме заедно с французин 1 година и нищо, като няма....тоя ми говори на френски, аз го разбирам,но му отговарям на английски Imp Да ме пита човек що съм го учила.

Представям си М аз и немски #Crazy

# 56
  • Vienna
  • Мнения: 519
as sam lekarka (obsti bolesti) i sled po4ti 3 godini stoene vkasti pri malkia 4ovek, savsem naskoro po4nah rabota #Silly  #Milti  - i e goliam stres sega. 2 4asa predi da mi po4ne rabotnoto vreme tragvame ot kasti, otivame na tagesmutter, tam tia reve ta se kasa: "mami, mami, iskam vkasti!" otivam na rabota, posle zvania na tagesmutter da vidia kak e malkata (na 2,5 god. e) sled rabota ne moga da se izmakna ot bolnicata navreme  #Onfire (vapreki 4e mi e svar6ilo rabotnoto vreme), za da ti4am da si ia vzimam. tia e kisela do ve4erta, zastoto e nedospala i taka vseki den......

Общи условия

Активация на акаунт