От кога е добре да дадем детето на ясла?

  • 16 412
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
По-добре пропусни яслата и към 3-3,5годинки - направо на градина.
Ако е наложително - изчакай още поне 6 месеца.

# 16
  • Мнения: 3 500
Моника вече ходи на ясла /от 10,5 месеца/ и се справя перфектно. Понеже е малка и още не ги усеща нещата, не плаче и е много адаптивна. А и всички се грижат много за нея, щото е най-малка. На мен ми се наложи да започна работа и затова я дадох на ясла, но не съжалявам изобщо.

# 17
  • Мнения: 1 931
Йони тръгна на 1.9 и бързо се адаптира. Не е много боледувал тази зима.

# 18
  • Мнения: 207
Всичко е много индивидуално  Peace

# 19
  • Мнения: 967
Дими тръгна на 1 год и 4 мес. Така се наложи. От опит бих ти препоръчала да запазиш детето вкъщи до към 2 год. Тогава наистина децата вече имат голяма нужда от игра с връстници, все по-малко се нуждаят от мама и въобще яслата играе много положителна роля. Но преди 2 год го пращай на ясла само ако наистина е необходимо - моят син се адаптирасравнително лесно, не е боледувал много, но си личеше, че много му липсвам и съвсем не беше подготвен да е самичък с непознати.

# 20
  • Мнения: 2 309
Не бих дала детето си на ясла, но пък не ми се налага да ходя на работа и мога да си я гледам сама вкъщи. Мисля да си остане в нас докъм 3 години, а после когато вече е по-осъзната и може да се изразява свободно бих я дала на градина, страшно ме притеснява мисълта да оставя детето си на чужди хора и ако недай си боже срещне лошо отношение, да не може да ми каже.

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Моята беше на година и пет месеца. Съжалявам, че я пуснах, но ходех на работа. Затова пък сега си я гледам  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 8
Здрасти! Е аз пуснах сина си на 10 месеца поради финансови причини,просто нямах избор .Трябва да ти кажа че в началото ми се късаше сърцето ,защото сутрин едва се откопчваше от мен и плачеше толкова сърцераздирателно ,че ми е идвало да се върна и да го взема.По нататък обаче започна да свиква, има си любима лелка, сега е на 2 години и половина и съм ужасно доволна.Има си приятелче с което по цял ден си играят и се бият и какво ли не още. Единственото гадно нещо е че боледува, както всички деца в групата, но пък там свиква да общува, да се храни сам, да пее, да не говорим че приказва повече от баба си. В общи линии аз съм доволна, сега от 1-ви юни ще ги местят в по-голяма група и малко се притеснявам, но ще свикне. Така че - зависи дали искаш сега да го дадеш когато по-бързо свикват или след 3 години направо в градината, но там ще е същия период на адаптация, същото боледуване и същото реване сутрин така че си прецени, аз съм доволна че го направих тогава !!!! Успех!!!!

# 23
  • Мнения: 71
Всичко е много индивидуално  Peace
[/quoteЯИ аз така мисля . Имам много приятелки и познати  с малки деца и при всички нещата са различни. Аз мисля  да  пусна Иван  септември . Пък ще видим как ще се справи.

# 24
  • Мнения: 620
Най-добре е детето да бъде в домашна обстановка до към три годинки. Не задължително да е с мама,
може да е с тати, баба или бавачка, важното е да получава индивидуално внимание, насочено само къв него, а не разпръснато из цяла група деца. Така смятат всички детски психолози. На три годишна възраст вече наистина се нуждае от общуване с други деца и от колектив и вече е достатъчно узряло за това. Това е важно за правилното развитие на психиката му като личност. След три години индивидуално внимание вече е сигурно, че е желано на този свят, че е обичано и че никой няма да го изостави.
Но , разбира се, ако условията не позволяват, нищо не можеш да направиш...Тогава просто се надявай да попаднеш на добри лелки и възпитателки.

# 25
  • Мнения: 742
Аз съм за това, че детето трябва да посещава ясла newsm26.Определена възраст мисля, че няма когато смяташ, че е готово детето. Пуснах моята дъщеря преди месец като не ползваше вече нито памперс нито "биби" и се радвам, че го направих. Мислях да я гледам до три, но..... ooooh! започна да става голяма глезла и ревеше за най-малкото като и сега е така, но определено не е както преди. Започна да говори много повече като и преди това си говореше, но сега не млъква bite. Пее ни песнички fiuuuuuu на които не разбираме всички думи, но хващам коя е песента. Прояде мляко с бисквити, а преди това заедно не искаше да ги яде заедно. Опитва се да се съблича и облича сама (много е смешна hahaha). Заспива по-рано newsm46. И още много положителни неща Mr. Green. Досега е боледувала сами веднъж/пу пу/ и сутрин плаче още, но после млъква бързо. А така и аз си почивам smile3524, че трябва да се почва работа после Crazy

# 26
  • Мнения: 1 364
Според мен детето трябва да е на 2 години.
1 год и 4 месеца е малко за ясла.
Алекс тръгна на 2 г. и 3 месеца.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз големия го пуснах на 2,8г,но положението беше критично с адаптацията.Освен всичко много боледуваше(поне 2пъти в мес),което пък наложи да го спрем и да изчака до есента за градина.В градината пак така трудно се адаптира(близо 1г) и до сега не ходи с желание.В яслата едната лелка ми каза,че съм го пуснала в най-неподходящата възраст,но може и да си е до дете.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 397
Детето до около 3 годишна възраст е добре да расте в домашна обстановка.
Друг е въпросът с обстоятелствата, не всички родители имат подобна възможност, да не кажем, че са много малко.

# 29
  • Мнения: 11
Здравейте,
споделям мнението, че до 2-2.5 год. детето има нужда от спокойствието на семейната атмосфера- от присъствието на мама, татко, каки, батковци, баби.
Знаех го и въпреки всичко- вслушвайки се в чужди мнения, реших да пусна Михаела 1г. 8 м. на ясла. Беше ужасно :- спокойно, контактно и самостоятелно дете, което говори, казва си за пиш, яде само, обича да лудува- дори твърде много, това бе и един от мотивите ми `за` - за 6 дни посещение на ясла се превърна в нервно, ревливо и уплашено дете, което сега не ме изпуска от поглед и често пита ` мама няма бяга, да?`Ако можете да спестите това преживяване на децата си- направете го. Не знам как е при вас, но ОДЗ`Звънче` Бургас в яслената група са 30 деца и само 1 мед. сестра и 1 леля. Да не говорим, че мед. сестра няма педагогически подход и общо взето децата са там,за  да им сменят памперсите, да ги хранят и да спят- никой не се занимава с тях, не им говори, не им обръща внимание - издават се само команди- и това във възрастта, когато те се развиват буквално с часове и всеки ден откриват и научават нещо ново- думичка, игра и т. н. М/у другото интересна подробност: групата на Мишето бе от 30 новопостъпили деца- не съм сигурна, че човекът допуснал това - в случая директорката- е нормална. Беше пълен кошмар!!!
Искам да се свържа с `мамичка Яничка`- много съм `за!!!` идеята за детски клуб в Бургас.

Общи условия

Активация на акаунт