Някой използва ли машина за хляб?

  • 21 775
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 470
От време на време правя хляб(много обичам да ми замирише на топъл хляб),правя обикновен и френски  и от време на време тесто за мекици (стават чудни).Друго не съм експериментирала.Имам книга с рецепти,но не съм опитвала нищо от там.
Много ще се радвам ако ми дадете някоя рецепта вие,която вече сте пробвали.Искам да пробвам да направя козунак,но незнам какво ще се получи Thinking .
Давайте идеи Grinning

# 1
  • Мнения: 318
Аз също много обичам домашно изпечен хляб . Правила съм с канела и стафиди, страшно беше вкусен.
Това са пропорциите, които са в упътването :

за хляб 1 ¼ lb:
1¼ чаши вода, 1¼ чаена лъжичка сол, по 2 супени лъжици захар и олио, 2½ чаши захар, 1½ ч. лъж. канела , 1½ ч. лъж. мая и ¾ чаша стафиди.

На мен ми биеше малко на козунак, мирише фантастично като се опече.

# 2
  • Мнения: 1 533
Майка ми има машина за хляб. В книжката с упътването има доста рецепти. Правим често като сме при нея. Имаше един с маслини, сирене, шарена сол... Мъжете решиха, че това не е просто хляб, а направо мезе за вино Grinning
Много е хубава машинката, може да се сложат продуктите от вечерта и да се настрои таймерът да почне да си меси, рано сабахлем. Да те събуди миризмата на прясно изпечено хлебче! Oha!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 635
Може ли да обясните какво представляват тези машини за хляб, защото не съм виждала? Как се осъществява самия цикъл на производоство? (малееее, как го казах). Интересно ми звучи, а ми наближава РД и може да обясня на майка ми, колко много ги харесвам.... ако ги харесам де. И някаква приблизителна, гоооре-долу цена - от какъв порядък са - като цена на миксер или като цена на готварска печка.

# 4
  • Мнения: 901
Цитат на: Янтра
Може ли да обясните какво представляват тези машини за хляб, защото не съм виждала? Как се осъществява самия цикъл на производоство? (малееее, как го казах). Интересно ми звучи, а ми наближава РД и може да обясня на майка ми, колко много ги харесвам.... ако ги харесам де. И някаква приблизителна, гоооре-долу цена - от какъв порядък са - като цена на миксер или като цена на готварска печка.




Общо взето няма никакъв избор в България. Aз поне само това съм виждала
BKE4 хлебопекарна Home Bread 179.00лв.с ДДС

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 23 635
Цената е поносима, ама как става самия хляб, т.е. дали излиза тесто и аз да го пека или излиза готов хляб? И дали трябва да вкарам тесто вътре или да изсипя брашно, мая, сол, вода и там каквото е пък тя да се оправя?

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Thinking Мисля, че има ТСМ машини за хляб по около 70 лв в Пловдив...

# 7
  • Мнения: 470
Цитат на: Янтра
Цената е поносима, ама как става самия хляб, т.е. дали излиза тесто и аз да го пека или излиза готов хляб? И дали трябва да вкарам тесто вътре или да изсипя брашно, мая, сол, вода и там каквото е пък тя да се оправя?

За обикновен хляб слагаш брашно,захар,сол,олио или бутер,мая и чаша топа вода.това е.Спазваш и точните пропорции,зависи колко голям хляб искаш.Слага се всичко,отнема по-малко от минутка и след 3 часа имаш вкусен топъл хляб Grinning .То се меси,втасва,пече,ти направо вадиш и ядеш Grinning .

# 8
  • Мнения: 470
Цитат на: Тути Фрути
Аз също много обичам домашно изпечен хляб . Правила съм с канела и стафиди, страшно беше вкусен.
Това са пропорциите, които са в упътването :

за хляб 1 ¼ lb:
1¼ чаши вода, 1¼ чаена лъжичка сол, по 2 супени лъжици захар и олио, 2½ чаши захар, 1½ ч. лъж. канела , 1½ ч. лъж. мая и ¾ чаша стафиди.

На мен ми биеше малко на козунак, мирише фантастично като се опече.


Благодаря за рецептата,ще я пробвам Laughing

# 9
  • Мнения: 1 116
Цитат на: ina
От време на време правя хляб(много обичам да ми замирише на топъл хляб),правя обикновен и френски  и от време на време тесто за мекици (стават чудни).Друго не съм експериментирала.Имам книга с рецепти,но не съм опитвала нищо от там.
Много ще се радвам ако ми дадете някоя рецепта вие,която вече сте пробвали.Искам да пробвам да направя козунак,но незнам какво ще се получи Thinking .
Давайте идеи Grinning


Аз имам машина за хляб, страшно много я ползвам и съм много доволна. Най-малко обаче за хляб я ползвам, защото у нас хляб почти не се яде. Само докато още е топъл и ухае хубаво се хапва. Най-вече я ползвам за тесто, правя питки всякакви, бюреци със всякакви пълнежи, малки питчици, козунаци, козуначени кифлички, кремвиршки, сиренки.
Сега ще потърся рецептата за козунак, която миналата година на базата на опит-грешка-опит си я натаманих и ще я постна.

# 10
  • Мнения: 470
Цитат на: Di5

Аз имам машина за хляб, страшно много я ползвам и съм много доволна. Най-малко обаче за хляб я ползвам, защото у нас хляб почти не се яде. Само докато още е топъл и ухае хубаво се хапва. Най-вече я ползвам за тесто, правя питки всякакви, бюреци със всякакви пълнежи, малки питчици, козунаци, козуначени кифлички, кремвиршки, сиренки.
Сега ще потърся рецептата за козунак, която миналата година на базата на опит-грешка-опит си я натаманих и ще я постна.

Супер си!Ще се радвам да ми напишеш и рецептата за тесто да направя питки  Grinning Много ти благодаря!

# 11
  • Мнения: 4 390
Ето моята рецепта за козунак в машина за хляб.
малък козунак
10 гр мая (суха)
125 мл прясно мляко (топличко)
100 гр масло (половината олио, половината разтопено краве масло)
500 гр брашно (зависи  много какво ти е брашното)
щипка сол
3 яйца
125-150 гр захар
настъргана лимонова кора
стафиди
бадеми

Слагам в машината първо прясното мляко, след това олиото и разтопеното краве масло, яйцата, брашното, захарта, солта  и маята.
Оставям го да се меси и втасва (ползвам програма ТЕСТО)
След като свърши програмата го изваждам, прибавам настърганата лимонова кора, оформям го и го слагам на топло още веднъж да втаса. Преди да го сложа да се пече го намазвам с жълтък, поръсвам със захар и забождам стафиди и бадеми.
Ще потърся снимка да ти го покажа в готов вид.
Ако искаш голяма доза, удвои продуктите.
Аз миналият Великден правих козунак за първи път и затова започнах с малка доза.
Успех.
Козунак

# 12
  • Мнения: 1 116
Козунаци
3 яйца + 1 белтък(жълтъка остава за намазване отгоре)
½ ч.ч прясно мляко
1 ч.ч захар
¼ чаша разтопено масло + ¼ чаша олио
1 tbs(чаена лъжица) мая
около 3 и 1/2 ч.ч. брашно, всеки път ми отива различно количество
настъргана кора от един лимон

Първо слагам в машината и  разбивам яйцата със захарта, после добавям млякото, след това маслото. Слагам после около 2.5 ч.ч. брашно и маята и оставям да се разбърка добре, става каша, после прибавям по малко от останалото брашно и по малко от олиото.Брашно слагам докато се получи нелепкаво тесто. След като  спре месенето, пускам пак на ново машината на цикъла за тесто, така три пъти, последния  път вече  оставям да свърши целия цикъл, така че и да втаса.
Първия път в плитките сложих стафиди, а втория път смесих счукани орехи, полях ги със прясно млако, колкото да ги покрие и ги сложих за две минути в микровълновата, после им сложих захар и канела и оставих така да постои, стана гъста смес. Всяка плитка я разточвах, слагах от сместа и завивах на руло, после оплетох четерите плитки.
Първите пъти оставях козунаците върху печката, включвах фурната да загрее на 250 и отварях вратата, ама става много жега в стаята, затова сега слагам оплетените козунаци във фурната и включвам на WARM и така си втасват, после ги вадя и ги мажа със жълтък, включвам фурната на 375 и ги пека около 18-20 минути, зависи колко е голям козунака.
ОТ тази доза ми излизат ето
толкова козунака
А ето още и още снимки, аз миналия Велик ден, правих наколко пъти пробно преди празника, после и на приятелки дето нямаха машини за хляб правих, и още на другия ден след празника три от тях се сдобиха с такива Simple Smile
Успех!

# 13
  • Мнения: 496
Цитат на: boo
Thinking Мисля, че има ТСМ машини за хляб по около 70 лв в Пловдив...

Boo,
Знаеш ли отзиви за TCM машините за хляб? Аз съм виждала други марки в Технополис и Техномаркет на цена около 120 лв. и нагоре. Бих си взела ТСМ, но се притеснявам, защото досега имаме кафемашина, шприц и прахосмукачка, а последните 2 не са кой знае колко сполучливи.  Confused

# 14
  • Мнения: 4 390
Ето и една рецепта за тесто

375 мл вода (топличка)
2 суп.лъж. зехтин
2 чаени лъж. сол
2 чаени лъж. захар
4 чаши (от 250 мл) брашно
4 чаени лъжички мая на прах

Слага се първо водата, след това зехтинът, брашното, солта, захарта, маята. Включва се на програма ТЕСТО. След като е готово го изваждам и го слагам върху набрашнена повърхност и го завивам с найлон да поседи 5 минути. След това го разделям (защото става голямо количество) и едната част употребявам за - пици или мекички, а другата намазвам с олио и прибирам в найлонов плик във фризера за друг път.

Правя също и bruschetta, но нямам рецептата пред себе си. Ако те интересува по-късно ще ти я пусна.

# 15
  • Мнения: 470
Много ви благодаря момичета,много интересни рецепти,всички ще опитам да направя Grinning .
Дивиана какво е това" bruschetta"?

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 635
Определно го искам това! Бутам брашното и излиза хляб! Сега остава да убедя майка ми колко ми е необходимо.

# 17
  • Мнения: 472
ммммммммммммм , това чудо на техниката било страхотно , ще си го искам и аз за подарък жалко че рождения ден мина ....
 Twisted Evil
 

Аз може ли да споделите рецепта за козунак който се меси на ръка , че купешките някакси не винаги ми допадат , то са само есенции и бой  

Поздрави от мен !

# 18
  • Мнения: 1 533
Малки са машинките, прилича на фритюрник. Има метален съд с бъркалка и нагревател.. Сипват се продуктите, машинката сама си ги бърка, втасва и си го пече, накрая вадиш хлебчето изпечено. Има и опции само да ти забърка тесто, примерно за козунак, за пица, бухти и др. Вадиш си го омесено и си го правиш каквото си знаеш.

# 19
И да продължа калина...и конфитюр даже може да се прави вътре. И ние доста я експлоатирахме особенно като беше нова. Всяка вечер топло хлебче. Пробвахме доста от изброените в книжката на машината. Ей онзи...дето преди малко го беше писала калина с маслините....ммммм....вкусно....Сега обаче ще направя опит с кузунаци, че като гледам на Ди и Дивиана ми потекоха лигите Embarassed  Grinning

# 20
  • Мнения: 299
В София на ул Симеон малко преди пазара от дясно има фирма  дистрибутор на МЕДЕОН, има неща на ТСМ и др. От там взехме машина FIF с 1 година гаранция също немска за 60 лв, като е от тази с многото екстри, дето прави и мармалад и е с 15 часа отсорка в пе4енето, става и за 750 гр и за килограм и за килограм и 200 . въобще страхотна е

# 21
  • Мнения: 3 211
Цитат на: Eti
В София на ул Симеон малко преди пазара от дясно има фирма  дистрибутор на МЕДЕОН, има неща на ТСМ и др. От там взехме машина FIF с 1 година гаранция също немска за 60 лв, като е от тази с многото екстри, дето прави и мармалад и е с 15 часа отсорка в пе4енето, става и за 750 гр и за килограм и за килограм и 200 . въобще страхотна е

Искам и аз такава, от колко време я ползваш, имаш ли я снимана, можеш ли да дадеш по-точен адрес, да я пратя на брат ми да я купи (той живее в софия). Във Варна няма такава евтиния

# 22
  • Мнения: 384
Цитат на: ina
От време на време правя хляб(много обичам да ми замирише на топъл хляб),правя обикновен и френски  и от време на време тесто за мекици (стават чудни).Друго не съм експериментирала.Имам книга с рецепти,но не съм опитвала нищо от там.
Много ще се радвам ако ми дадете някоя рецепта вие,която вече сте пробвали.Искам да пробвам да направя козунак,но незнам какво ще се получи Thinking .
Давайте идеи Grinning


Ина, дай рецепта за мекиците, че аз само хляб бъркам на таз машина за хляб

# 23
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Цитат на: ina
Много ви благодаря момичета,много интересни рецепти,всички ще опитам да направя Grinning .
Дивиана какво е това" bruschetta"?


Не съм Дивиана, но ето какво е:
 http://www.cooking.com/recipes/static/recipe2125.htm

# 24
  • Мнения: 4 390
Цитат на: bomboto
Цитат на: ina
Много ви благодаря момичета,много интересни рецепти,всички ще опитам да направя Grinning .
Дивиана какво е това" bruschetta"?


Не съм Дивиана, но ето какво е:
 http://www.cooking.com/recipes/static/recipe2125.htm


Всъщност, не е точно това  Wink
Представлява ето това

и се приготвя от специален вид хляб (правя го в машината), който се препича, натърква с чесън, наръсва се със зехтин, отгоре се слага ситно нарязан домат, пресен босилек, пресен риган и се поръсва с пармезан, след което леко се запича, докато се разлее пармезанът. В някои случаи се слага аншоа, но не и гъби (както е дадено в горната рецепта).
Велико мезе.

# 25
  • Мнения: 299
Цитат на: very_nice
Цитат на: Eti
В София на ул Симеон малко преди пазара от дясно има фирма  дистрибутор на МЕДЕОН, има неща на ТСМ и др. От там взехме машина FIF с 1 година гаранция също немска за 60 лв, като е от тази с многото екстри, дето прави и мармалад и е с 15 часа отсорка в пе4енето, става и за 750 гр и за килограм и за килограм и 200 . въобще страхотна е

Искам и аз такава, от колко време я ползваш, имаш ли я снимана, можеш ли да дадеш по-точен адрес, да я пратя на брат ми да я купи (той живее в софия). Във Варна няма такава евтиния


Нямам я снимана. Ползваме я от коледа - всеки ден - по-точно баща ми защото за него беше подарък. Магазина се намира: Тръгва се от Мария Луиза и стигаш до  Симеон / това е първата пряка след Халите в посока лъвов мост като не броиш улицата на Халите , която се нарича Екзарх Йосиф/ на Симеон завиваш на ляво, посоката е Женския пазар. Движиш се от дясно. Минаваш 2 пресечки и на 30 метра преди да стигнеш пазара виждаш магазин на който пише уреди и техника от фирмата Медеон, но на витрината има много стоки на ТСМ така ще го познаеш. На мен ми обясни продавачката , че Медеон произвежда стоките на ТСМ

# 26
  • Мнения: 470
Цитат на: diviana
Цитат на: bomboto
Цитат на: ina
Много ви благодаря момичета,много интересни рецепти,всички ще опитам да направя Grinning .
Дивиана какво е това" bruschetta"?


Не съм Дивиана, но ето какво е:
 http://www.cooking.com/recipes/static/recipe2125.htm


Всъщност, не е точно това  Wink
Представлява ето това

и се приготвя от специален вид хляб (правя го в машината), който се препича, натърква с чесън, наръсва се със зехтин, отгоре се слага ситно нарязан домат, пресен босилек, пресен риган и се поръсва с пармезан, след което леко се запича, докато се разлее пармезанът. В някои случаи се слага аншоа, но не и гъби (както е дадено в горната рецепта).
Велико мезе.

Много апетитно изглежда.По тази рецепта по-горе ли приготвяш тестото?

# 27
  • Мнения: 470
Цитат на: Krassi
Цитат на: ina
От време на време правя хляб(много обичам да ми замирише на топъл хляб),правя обикновен и френски  и от време на време тесто за мекици (стават чудни).Друго не съм експериментирала.Имам книга с рецепти,но не съм опитвала нищо от там.
Много ще се радвам ако ми дадете някоя рецепта вие,която вече сте пробвали.Искам да пробвам да направя козунак,но незнам какво ще се получи Thinking .
Давайте идеи Grinning


Ина, дай рецепта за мекиците, че аз само хляб бъркам на таз машина за хляб

1 чаена чаша кисело мляко
половин чаша прясно
2 яйца
половин чаена лъжичка сода бикарбонат
1 и половина чаена лъжичка сол
половин чаена лъжичка захар
2 супени лъжици олио
3 и половина чаени чаши брашно
половин чаена лъжичка мая за хляб
 
Става много тесто,аз прибирам половината в хладилника
Много вкусни стават Grinning

# 28
  • Мнения: 382
това не са ли "брускети",дето в момента се продават със няколко вкуса?На мен ми прилича на това- и Ути прави такива на живо във "Вкусно".А за хляба опечен в тази машинка мога да кажа че е супер,най вече и за това че има разкошна хрупкава коричка от всички 6 страни.

# 29
  • Мнения: 384
Благодаря ти Ина за мекиците, ще ги пробвам Grinning

# 30
  • Мнения: 4 390
Цитат на: didik
това не са ли "брускети


бручета Wink

# 31
  • Мнения: 4 390
Цитат на: ina
Много апетитно изглежда.По тази рецепта по-горе ли приготвяш тестото?


Не, не съм поствала рецептата на хляба.
След малко ще го направя, че трябва да я преведа.

# 32
  • Мнения: 7 803
Цитат на: Eti
В София на ул Симеон малко преди пазара от дясно има фирма  дистрибутор на МЕДЕОН, има неща на ТСМ и др. От там взехме машина FIF с 1 година гаранция също немска за 60 лв, като е от тази с многото екстри, дето прави и мармалад и е с 15 часа отсорка в пе4енето, става и за 750 гр и за килограм и за килограм и 200 . въобще страхотна е


не zнам Що zа zаблуда е това че ТСМ  е немска фирма няма такова неЩо това че в германия ги има не zначи че се правят в германия немска е само фирмата раzпространител не бих си вzела ниЩо на ТСМ

# 33
TCM e marka na Tchibo. Основател на фирмата Tchibo  през 1949г. е  Max Herz .

За повече информация прочети ето тук:

http://www.tchibo.com/company/tccom_100.jsp

Първоначално е била фирма за кафе. После се разраства. За повече инфо виж и тук:

http://www.tchibo.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/EU … Entry=gewinnpopup

И после се изказвай неподготвена. Thinking

# 34
  • Мнения: 7 803
точно така само че стоките които продават не са немски на нито една опаковка не пиШе проиzведено в германия  Sad

# 35
  • Мнения: 7 803
Цитат на: miminka
TCM e marka na Tchibo. Основател на фирмата Tchibo  през 1949г. е  Max Herz .

За повече информация прочети ето тук:

http://www.tchibo.com/company/tccom_100.jsp

Първоначално е била фирма за кафе. После се разраства. За повече инфо виж и тук:

http://www.tchibo.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/EU … Entry=gewinnpopup

И после се изказвай неподготвена. Thinking


хайде да четем точно каво пиШе и после да се иzкаzваме
това че са към tchibo го zнае всеки кажи ми къде пиШе че стоките са немски какво от това че немска фирма ги раzпространява
ето така стават zаблудите и после някой друг ни е виновен

# 36
Фирмата е немска и стоките са немски... Какво не е ясно тука? А ако производството на фирмата е в Китай както на 90% от другите фирми -това е отделна... Но фирмата си е немска.

Надявам се че сме се разбрали вече. Stuck Out Tongue

# 37
  • Мнения: 7 803
ти не четеШ не твъдя че фирмата tchibo не е немска
каzвам че стоките не са никъде не пиШе че са немски и никъде не пиШе по лиценz на tchibo
ти като си им фен бъди си им никой не те спира но стоките не са немски

# 38
#Shocked  Явно и ти не разбираш на самите стоки си пише ТСМ Stuck Out Tongue  виж тука например: http://www.tchibo.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/EU … roductSKU=0005555

Айде с мир!

# 39
  • Мнения: 7 803
да ТСМ е фирмата раzпространител и отговорна zа гаранцията на стоките тук не е бг и трябва да има отговорен  Simple Smile  при това не в китай
самата ТСМ  е към tchibo
как това докаzва че стоките са проиzведени в германия ???  Shocked

# 40
Виждам, че сама си отговори #Milti

Повече няма да пиша, за да не бъда причината АЗ да се заключи темата.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 892
Искам да питам за машината:

Как се чисти?
Колко е шумна? Живеем в боксониера и се чудя дали ще мога да я пускам сутрин ккъм 5-6 часа без да будя Боби?
Какво да гледам когато я купувам?

Много ще съм благодарна за инфото.

# 42
  • Мнения: 7 803
ами моята е с тефлоново покритие вади се и се мие  Simple Smile  беz никакви особености zа Шумна малко по беzШумна от микровълновата и то само докато меси като пече не се чува а като свърШи програмата иzдава няколко пипкаЩи zвука
ако е с две бъркалки е по добре по добре омесва тестото

# 43
Raya, машините не са много шумни. Тя "шумната" част е докато заджурка тестото. После си мълчи Grinning .А се чистят много лесно, защото покритието е тефлоново (без ръбати и стържещи гъби и препарати Wink  Laughing )

# 44
  • София
  • Мнения: 3 892
jumper, Honda,

Мерси. Много и се навих на тази машина. Като знам, как все тичам до ХИТ или Фантастико за млечна питка и колко остава от нея след първото ядене...

Стискайте палци скоро да ви се похваля.

# 45
  • Мнения: 317
лелееееее, като гледам какви цени имат в българия
как ще дадете 160 лева, бре хора
тук струват средно около 80 лева
а преди месец имаше и оферта, същата като моята я бяха пуснали за 15 евро
 #Shocked  ей така гледах
а иначе си я ползваме от одавна и много си я експлоатираме
даже по няколко пъти на ден като имахме гости от нашенско Sunglasses

# 46
  • Мнения: 1 341
а и аз се навих за тази машинка. При положение, че съм на диета (кърмя, а детето ми е с алергия към кравето мляко) и постоянно се чудя от къде да си купя хляб, който да не е с подобрители. А на етикетите пише, че няма и на другия ден детенце пак е изринато.

# 47
  • Мнения: 7 803
Ще раzкаzвате като си вzемете  Grinning  дали сте доволни

# 48
  • Мнения: 1 341
Лелеее сега какъв въпрос ще задам Embarassed
Катрин и аз може да ядеме само хляб Добруджа. От какво брашно се прави? И аз би трябвало да мога да приготвям такъв хляб....

# 49
  • Мнения: 470
И аз един въпрос имам  -  маята ми за хляб и  е изтекъл срокът на годност,продължавам да я използвам(имам много от нея),хлябат става страхотен,но това,че и е изтекъл срокът ме притеснява малко.Да я изхвърлям ли или да я ползвам?

# 50
  • София
  • Мнения: 173
Цитат на: Honda
И да продължа калина...и конфитюр даже може да се прави вътре. Embarassed  Grinning

За първи път чувам. Как се прави?

# 51
Evjeni, хляб Добруджа се прави, ако не се лъжа, от брашно тип 800. В магазините се продава в червени пакетчета като брашно Добруджа на фирмата Софимел.
За да не се изрива детето ти, слагай малко мая в хляба (напоследък всичката, която купувам е някаква 'термоядрена' - слагам 10 г на 1 кг брашно, а тестото се излива от тавата); прави содени питки, или още по-добре е да месиш с кисела закваска.
Ако те интересува, ще ти дам линкове и рецепти.

ina, не изхвърляй старата мая. Не я използвай за готвене; можеш да направиш гъста кашичка с вода или мляко и да я нанесеш на лицето и косата. Стяга и подмладява.

# 52
  • Мнения: 470
Цитат на: karamel


ina, не изхвърляй старата мая. Не я използвай за готвене; можеш да направиш гъста кашичка с вода или мляко и да я нанесеш на лицето и косата. Стяга и подмладява.

ок,и мерси за идеята за маски Grinning

# 53
Цитат на: meduni
Цитат на: Honda
И да продължа калина...и конфитюр даже може да се прави вътре. Embarassed  Grinning

За първи път чувам. Как се прави?
Ами както и хлябовете. Ръчка се всичко вътре, както е описано по книжката и накрая си вадиш готовото сладко.Само насипваш в буркани и затваряш.
Примерни рецепти при мене са за сладко от сливи и сладко от ягоди
Съставки:
плодове (препоръчително да са нарязани) 3 чашки
захар с "презерватив Embarassed  Grinning " 1 чаша
Лимонов сок 3 с.л
и накрая ми вика да ползвам 11програма. Като по време на "готвенето" на сладкото не трябва да се отваря капака на машината.И също пише в машината да не се слагат повече от 3 чашки плодове

# 54
  • София
  • Мнения: 173
Цитат на: Honda
Цитат на: meduni
Цитат на: Honda
И да продължа калина...и конфитюр даже може да се прави вътре. Embarassed  Grinning

За първи път чувам. Как се прави?
Ами както и хлябовете. Ръчка се всичко вътре, както е описано по книжката и накрая си вадиш готовото сладко.Само насипваш в буркани и затваряш.
Примерни рецепти при мене са за сладко от сливи и сладко от ягоди
Съставки:
плодове (препоръчително да са нарязани) 3 чашки
захар с "презерватив Embarassed  Grinning " 1 чаша
Лимонов сок 3 с.л
и накрая ми вика да ползвам 11програма. Като по време на "готвенето" на сладкото не трябва да се отваря капака на машината.И също пише в машината да не се слагат повече от 3 чашки плодове

А каква е 11 програма? Да не би да пече и върти едновременно?
Аз имам 4 за хляб (месене, втасване и печене), една за тесто и една за печене. В моята книжка не споменават нищо за конфитюр.

# 55
meduni, щом не пише, значи не може да се прави сладко в нея.

# 56
  • Мнения: 201
Аз ползвам машина за хляб от две години - марка Schneider. Доволна съм много, почти постоянно ми влиза в употреба. Прави най-страхотното тесто за пица, което на ръка не бих могла да омеся никога. И конфирюри също правя на нея, само козунак и кекс не съм опитала.

# 57
  • Мнения: 7 803
аz правя освен хляб и питки и кексове сладки и солени и теста иzобЩо всичко което ми хрумне Grinning и до сега не съм имала проблеми само конфитюр не съм опитвала

# 58
  • Мнения: 201
Цитат на: jumper
аz правя освен хляб и питки и кексове сладки и солени и теста иzобЩо всичко което ми хрумне Grinning и до сега не съм имала проблеми само конфитюр не съм опитвала


Сладките кексове стават ли сполучливи? Дай някоя изпитана рецепта!

# 59
  • Мнения: 7 803
стават страхотни а zа рецепта отварям книгата и на който попадна той е  Wink

# 60
Цитат на: meduni
...А каква е 11 програма? Да не би да пече и върти едновременно?
....
"месене" и варене ще дойде. Но ная си пише, че е точно за сладка. Моята машина като цяло си има 11 програми.
10-та например е за сладкиши
9-та за донътс
и т.н. За различните видоде хляб програмата е различна. Също ако искам хляба да е малък си има отделна програма. Тоест ако реша да го правя наполовината от написаната рецепта.

# 61
  • София
  • Мнения: 173
Благодаря ти Honda, моята машинка няма такива екстри.

# 62
  • София
  • Мнения: 3 892
Цитат на: jumper
стават страхотни а zа рецепта отварям книгата и на който попадна той е  :wink:


Може ли да постнеш 2-3 (10, 100)  от рецептите, моля.

# 63
  • Мнения: 7 803
1 ч ч zахар
1ч ч сладко
1ч ч прясно мляко
2,5 ч ч браШно
0,5 ч ч олио
0,5 ч ч орехи
1 ч л сода

Кажи после как е станал

# 64
  • София
  • Мнения: 3 892
Ще си получа машината сигурно другата седмица. Сега само рецепти събирам. Твоята нещо на кекс го избива, май. Но пак ще се пробва. Обещавам.

А ти от коя книга ги взимаш рецептите? Тази с упътването към машината ли?

# 65
  • Мнения: 7 803
ми аz по горе zа кекс говорех мила а ти не си уточнила каква рецепта търсиШ  Sad

# 66
  • София
  • Мнения: 3 892
Цитат на: jumper
аz правя освен хляб и питки и кексове сладки и солени и теста иzобЩо всичко което ми хрумне :D и до сега не съм имала проблеми само конфитюр не съм опитвала


Чела съм през ред малко. Но ти пускай рецепти. Особено за солени кексове и разни видове хляб. Много ще съм благодарна.

# 67
А каква машина ще си купиш? Че и аз се навивам. В България наистина няма голям избор - един модел на Мулинекс и някакъв на САФИР (в Метро). Дори не знам каква е тази фирма!!!

# 68
  • София
  • Мнения: 23 162
аз да се включа само да похваля машината мулинекс, имам такава и съм много доволна от нея ,има и програмите за конфитюр , има и 20-ина рецепти на български към нея. у нас хит са козуначените кифлички,меся тестото в машината и после ги пека отделно. а хляба е идеален .

# 69
  • София
  • Мнения: 3 892
Цитат на: Anonymous
А каква машина ще си купиш? Че и аз се навивам. В България наистина няма голям избор - един модел на Мулинекс и някакъв на САФИР (в Метро). Дори не знам каква е тази фирма!!!


Вече е купена. На ТСМ - 10 програми, вкл. за мамрмалад, две бъркалки, 1 година гаранция, 3 грамажа - 700, 1000 и 1200 гр. хляб, 14 часа отложен старт, 800W.

Друго не се сещам сега.

# 70
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
Цитат на: Raya
Цитат на: Anonymous
А каква машина ще си купиш? Че и аз се навивам. В България наистина няма голям избор - един модел на Мулинекс и някакъв на САФИР (в Метро). Дори не знам каква е тази фирма!!!


Вече е купена. На ТСМ - 10 програми, вкл. за мамрмалад, две бъркалки, 1 година гаранция, 3 грамажа - 700, 1000 и 1200 гр. хляб, 14 часа отложен старт, 800W.

Друго не се сещам сега.


От къде и цена? Пиши и първи отзиви след като я пробваш.
10х

# 71
Цитат на: Raya
..Сега само рецепти събирам. ..

Рая, ето няколко, които преписвам от моята книжка към машинката. Първо уточнявам, че чашката на машинката е от 200гр
Хляб с маслини
Съставки:
вода 1 1/8 чашка
сухо мляко 2 1/2 с.л
масло 2 1/2 с.л
захар 2 1/4 с.л
сол 1 1/4 ч.л
смесени подправки (така ги продават тук Embarassed ) 2 1/2 ч.л
бяло брашно 2 1/2 чашка
"черно" брашно 1/2 чашка
суха мая 1 1/4 ч.л
маслини (черни) 1/2 чашка
За маслините пише, че е препоръчително да се вкарат в цикъла, когато машината "уведоми", че започва втасването, иначе се били "накълцвали" по някаква си причина Grinning

Хляб с кашкавал и лук

Продукти:
вода 1 чашка
сухо мляко 2с.л
захар 2 с.л
сол 1 ч.л
лук на прах 3 с.л
настърган кашкавал (Mature cheddar- това е видът кашкавал в рецептата, но става и с друг) 1 1/4 чашки
бяло брашно 3 1/4 чашки
суха мая 1 1/2 ч.л
Кашкавала се добавя в началото на второто втасване за да не потъне най-отдолу

И да допълня, че съставките се слагат в ред, в който са описани.

# 72
Хляб с ядки
Продукти:

вода 1 чашка
олио 2 с.л
мед 2 с.л
сол 1 1/2 ч.л
слънчогледови семки (обелени разбира се) 1/4 чашка
нарязани орехи 1/4 чашка
бяло брашно 3 чашки
суха мая 1 1/4 ч.л

Шоколадов хляб

вода 1 чашка
1 разбито яйце
сухо мляко 1 с.л
масло 1 с.л
захар 1/2 чашка
сол 1/2 ч.л
начупени орехи 1/4 чашка
бяло брашно 2 1/8 чашки
какао на прах 1/2 чашка
суха мая 1 ч.л

# 73
  • София
  • Мнения: 3 892
Цитат на: Tinkerbell
От къде и цена? Пиши и първи отзиви след като я пробваш.
10х


От магазина на Симеон - Медион. За 65 лева.

# 74
  • София
  • Мнения: 3 892
Honda,

Много благодаря за рецептите. Много интересно звучат. Чак ми се дощя да ги омеся на ръка....

# 75
Цитат на: Raya
.... Чак ми се дощя да ги омеся на ръка....

Сакън, недей Grinning . Остави машината да свърши тая работа.

А, и още нещо, което винаги правя, когато пека хляб. Винаги му удължавам програмата с около 10-тина минутки, защото обичам коричката на хляба да е по-хрупкава

# 76
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
Цитат на: Raya

От магазина на Симеон - Медион. За 65 лева.


Yes! Утре вземам заплата и подозирам, че до края на седмицата ще се сдобия и аз с такова нещо. Мечтая си от месеци!

# 77
  • София
  • Мнения: 3 892
Honda,

Получих си машината вчера. Даже я пробвах. Не много успешно, защото вместо прясно, сложих кисело мляко. В рецептата (на български) пишеше просто мляко. Ама го изядохме самунчето, де. Да си призная, като престоя в хартиен плик една нощ, определено стана по-вкусно. Обаче много драго ми стана като го разрязах и видях един плътен хляб, а не тези гъби дето ги продават.

Рецептите ти за какъв грамаж са? Трябва да укажа теглото - 700, 1000 или 1200 гр. И на каква програма ги правиш?

Ако трябва, ще препиша моите, че да сравниш.

И имаш ли мерителна лъжичка, че при мене липсва, но аз видях чак у нас. Колко грама е?

# 78
  • Мнения: 4 371
Рая, доволна ли си от машинта? Чета ви от няколко дни и лиги не ми останаха Blush Всички рецепти на Хонда си копирах Simple Smile Май и аз ще си купувам, обаче кажи какво да гледам, че да не се мина нещо. Каквото съм взела на TCM, все е с дефект #Silly

# 79
  • София
  • Мнения: 3 892
Duci,

Копирам ти характеристиките на моята машина.

Цитат на: Raya
Цитат на: Anonymous
А каква машина ще си купиш? Че и аз се навивам. В България наистина няма голям избор - един модел на Мулинекс и някакъв на САФИР (в Метро). Дори не знам каква е тази фирма!!!


Вече е купена. На ТСМ - 10 програми, вкл. за мамрмалад, две бъркалки, 1 година гаранция, 3 грамажа - 700, 1000 и 1200 гр. хляб, 14 часа отложен старт, 800W.

Друго не се сещам сега.


Пише, че програмите са 99, но всъщност са 10. Броят за различни програми, когато сменяш грамажа и/или степента на зачервяване. Сигурно и при отложен старт го смятат за "нова" програма. Освен това купата вътре е с тефлоново покритие. Има електронен дисплей (LCD) и прозорец, за да гледаш процеса.

# 80
Цитат на: Raya
...Рецептите ти за какъв грамаж са? Трябва да укажа теглото - 700, 1000 или 1200 гр. И на каква програма ги правиш?
.....И имаш ли мерителна лъжичка, че при мене липсва, но аз видях чак у нас. Колко грама е?
Рая, рецептите са за 675 грама хляб. Правя ги на 1-ва , 2-ра или 3-та програма. Този с ядките е на 8-ма. Те включват различно време за втасване....

# 81
Що се отнася до меритлената лъжичка. Да има такава към машината, но нея не пише грамаж Embarassed  Neutral Face .От едната страна пише - с.л , от другата ч.л Thinking

# 82
Извинявам се, че пиша разкъсано ама днес ще е от тия "лошите" дни явно Embarassed  Sad
Та 1-ва програма включва:
 Arrow 1-во разбъркване - 6мин
2-ро разбъркване - 27мин.
1-во втасване - 23мин
1-во оформяне - 5 сек.
2-ро оформяне- 10сек.
3-то оформяне - 5 сек
2-ро втасване - 64 мин
Печене - 50 мин.
Общо време - 2:45
Пазещ го топъл - 60 мин.....

# 83
2-ра програма и 3-та, включват
ще изредя минутите по същите показатели под ред
 Arrow 6 мин          6 мин
 Arrow 31мин         31 мин
 Arrow 29 мин        29 мин
 Arrow 5 сек           5 сек
 Arrow 10 сек         10 сек
 Arrow 5 сек.          5 сек
 Arrow 54 мин        54 мин
 Arrow 50 мин        70 мин
 Arrow 2:50            3:10
 Arrow 60 мин        60 мин

# 84
8-ма програма
1-во разбъркване - 6мин
2-ро разбъркване - 31 мин.
1-во втасване - 40 мин
1-во "удряне" - 5 сек
2-ро удряне - 10 сек
3-то удряне - 5 сек
почивка - 29 мин.
2-ро оформяне- 10сек.
3-то оформяне - 5 сек
2-ро втасване - 49 мин
Печене - 50 мин.
Общо време - 3:25
Пазещ го топъл - 60

# 85
  • София
  • Мнения: 3 892
Мерси Honda.

Значи, направих три от рецептите (без тази за шоколадовият хляб). Този с кашкавала е су-у-у-упер. И този с маслините също. Орехите в третия ми дойдоха в повече - не ми допадат в хляба. Другият път с двойно количество семки ще го правя.

Моите програми са по-дълги. За 750 гр. хляб (най-малкият грамаж) Нормалната програма - 1, е 3:13 (час:мин.). Печенето е толкова, но втасването е повече.

Много мерси за рецептите. Ако имаш и други, ще се радвам да ги пробвам. Моите са много на немски...

 А това за лъжичката много ме успокои.

Общи условия

Активация на акаунт