Детето и думата ,,оби4ам те,,....

  • 2 030
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 750
Казват ли ви вашите деца,4е ви оби4ат,колко 4есто и как изразяват любовта си с думии?
Защото аз попитах,ще отговоря първа!
Дъщеря ми е на 7 год. не е от децата които постоянно се гушкат,умилкават или стоят до родителите си!Не е и от тези дето ще кажат,,оби4ам те,,за здравей и здрасти!Макар,4е всеки ден и казвам колко много я оби4ам....понякога ми казва,,добре,, когато и кажа,4е я оби4ам!Не и вадя думите с 4енгел Mr. Green,оставам я сама да си каже какво 4увства!
Та...ето днес как изрази любовта си към мен!
Ходиха на ексурзия в планината(от у4илище)!Като през деня се 4ухме по телефона 5 пъти!
Прибира се тя...ска4а на врата ми...гушка ме и казва,,Ох,най после у дома!,,!Седна да се храни,гледа ме и ми каза,,Мамооо...толкова много те оби4ам!Ти си много добра майка!Дори Вики(приятеката и)каза в4ера,4е иска такава майка като теб!
Яде тя и продължава...,,Немога без теб!Толкова ми беше мъ4но днес за теб...бих искала ти да си ни планинския вода4! SickЩеше да е много по интересно с теб!То пак ми беше интересно...ама в къщи като съм си при теб е по-интересно!,,
     Интересно ми е,вашите деца казват ли всеки ден,,оби4ам те,,!
Моето не,но знам 4е го мисли!А когато го каже и то не е просто,,оби4ам те,, а даде едни определения,сравнения...ми става едно мило! Heart Eyes
При вас как е...?

# 1
  • Мнения: 750
не ви ли казват децата 4е ви оби4ат newsm09

# 2
  • Мнения: 2 401
Аз все още не съм го чула от сина ми, едва ли и ще го чуя, но се надявам щерката да ме сгрее някой ден.

# 3
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Добре де, какво значение има? Понеже нямам деца, най-вероятно нещо ми се губи. Аз до скоро не бях казвала на майка си, че я обичам, а на баба и дядо (те ме отгледаха) въобще пък не съм. Но ако ги попитате, ще ви кажат, че главата си режа за тях. И даже не се замислят дали съм го казала. Брат ми е същия - знам, че ме обича, и той знае, че аз него също, но не сме си го казвали.
Дали не зависи от това на вас родителите ви дали са ви казвали, че ви обичат  newsm78 (т.е. да сте свикнали да се казват тези неща на децата, не само да се показват???)

# 4
  • Мнения: 750
Добре де, какво значение има? Понеже нямам деца, най-вероятно нещо ми се губи. Аз до скоро не бях казвала на майка си, че я обичам, а на баба и дядо (те ме отгледаха) въобще пък не съм. Но ако ги попитате, ще ви кажат, че главата си режа за тях. И даже не се замислят дали съм го казала. Брат ми е същия - знам, че ме обича, и той знае, че аз него също, но не сме си го казвали.
Дали не зависи от това на вас родителите ви дали са ви казвали, че ви обичат  newsm78 (т.е. да сте свикнали да се казват тези неща на децата, не само да се показват???)
Именно!От нас родителите зависи!Аз казвам ,,оби4ам те,,никога не съм се скъпила на 4увства!
  А ,,Какво зна4ение има?,, питаш....ми като родиш дете ще разбереш!А това,4е до скоро не си казвала на мяйка си 4е я оби4аш ....горката жена,не и е било лесно!Моята мяй4ица ме гушкаше всяка ве4ер за лека нощ и ми казваше,4е ме оби4а!Аз също!И още и го казвам!Нищо 4е тя си го знае...!Аз също имам брат и мед ми капе на душата като ми каже,,Како...оби4кам с те,да знаеш!,,
Ми....знам,4е ме оби4ма ама като го 4уя е по хубаво!
Е,има хора които неказват тези думи,срам ги е сигурно...незнам! Crazy
Ами аз и мъжа ми знам,4е ме оби4а...ама ако спре да ми го казва всеки ден както до сега...ще се замисля малко!Така съм свикнала,да ми се казва и показва!
   

       Пак ли ви се вижда глупаво това което казвам? newsm78
       Ако е така....то света е полудял! Mr. Green

# 5
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ех, Djane, не казвам че е глупаво, напротив - мило е. Просто до сега не се бях замисляла. Естествено, че баба и дядо си казват, че се обичат, и на половинката си казвам, че го обичам, но някак не ми е идвало да го казвам на родителите си, а и те на мен рядко го казват. Но не изпитвам и нужда да го казвам или чувам от тях - някак приемам за естествено, че си се обичаме, показваме го непрекъснато, и това е. А майка ми - не я жали, и тя е от същото тесто като мен  Crazy Та за това предположих, че може да си идва от родителите - както те научат, така ти учиш детето си.....

# 6
  • Мнения: 750
Та за това предположих, че може да си идва от родителите - както те научат, така ти учиш детето си.....
Ми ето 4е не е така....мойта щерка се скъпи на думи4ката ,,оби4ам те,, newsm78
А аз определено не съм я у4ила на това!
Затова и пуснах темата....

# 7
  • Мнения: 473
Аз съм възпитавана много строго и майка ми много рядко ми е казвала, че ме обича, въпреки че го показва всеки ден. И аз израснах същата, на нея не съм й казвала, на мъжа си казвам рядко, но му показвам че много го обичам като го гушкам и целувам. Но смятам към детето да съм съвсем различна. Той е мъничко бебе на един месец но постоянно го гушкам и целувам и ще продължавам все така. Дано и той да ми каже някой ден че ме обича. Трябва да казваме на дечицата, че много ги обичаме, за да са щастливи. Много ми липсваше това в детството. Хубава тема! Поздравявам те!

# 8
  • Мнения: 750
Tе тов е българина...Щом стане дума за целулитестото дупе на някоя певица,то 500 4овека се вклю4ват на момента да я обсъдят!
А когато стане  дума за детската любов....от 190 4овека един-двама се вклю4иха! ooooh!
    ''Върви народе възродени,към светли бъднини върви.."
     


  P.S.-глеам..и невервам но ушите си Shocked

# 9
Моята вече ми го казва, но и ние постоянно й го повтаряме, че я обичаме Simple Smile
И аз не помня майка ми да ми е казвала , че ме обича- тя е по-студен човек, никога не ни целуваше.Докато татко го попилявахме от целувки и обяснения в любов.Затова сега компенсирам с детенцето.

# 10
  • Мнения: 28
Djane,

рядко се включвам да пиша, но за да разсея мнението ти, че всички се интересуват от дупетата на фолк дивите, ще ти отговоря на въпроса.

Моята дъщеричка е на 1г. и 6м. Все още не казва думичките "обичам те", но затова пък ние доста често и ги повтаряме. Когато обаче го изразява, го прави по следния начин: казва ми "мами, мами, мами", след което получавам звучна целувка. Усещането е невероятно и го пожелавам на всяка една от вас! 

# 11
  • Мнения: 2 553
Tе тов е българина...Щом стане дума за целулитестото дупе на някоя певица,то 500 4овека се вклю4ват на момента да я обсъдят!
А когато стане  дума за детската любов....от 190 4овека един-двама се вклю4иха! ooooh!
    ''Върви народе възродени,към светли бъднини върви.."
     


  P.S.-глеам..и невервам но ушите си Shocked

А не смяташ ли, че просто някои нямат какво да споделят по въпроса и за това не пишат, а не защото пишат в "съседната тема за дупета"  Mr. Green

По темата - моята дъщеря също е малка - на 1 годинка и 3 месеца. Не ми казва, че ме обича. Но когато и дойде такъв порив се затичва към мен , дърпа ме да клекна (ако аз не съм клекнала вече  Mr. Green ) обгръща ми врата с ръчички и ме гушка с всичка сила Heart Eyes. И се опитва да ме целуне ама още не може  Mr. Green

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Малкият ми син още не може да говори, но не спира да иска да ме целува . Големият, който преди по-малко от месец направи пет не спира да го повтаря.
Не зная на какво се дължи. Може и на темперамент в детето или на това, че не спирам да повтарям и на двамата, че ги обожавам.

# 13
  • Мнения: 3 674
Синът ми е на почти на 22г ...само когато беше много малък и един път му се скарах много лошо...и той дойде да се  гушка в мен и  тогава ми каза "Аз много обичам мойта мама..."
Иначе като поотрасна ми е казвал че съм  много cool  Sunglasses Понеже много добре се разбирам с неговите сънаборници.Иначе  с синът ми сме първи приятели /аз бях така с майка ми/...но не е от тези дето  казват на думи какво точно изпитват.Но ми е показвал с поведение,че много ме обича и уважава. Тъй като се разбираме чудесно..и когато е в затруднение, не звъни или ходи при баща си а идва при мен за съвет,което определено ми показва че ме обича и държи много на мнението ми. Heart Eyes
За децата ма съпруга ми..те са скандинавци и са доста затворени.А  аз съм им да не кажа гадната дума"мащеха"/не ми харесва тази дума/.. втора майка. Виждам че ме харесват,разбирам се с тях, но не очаквам да чуя да ми кажат че ме обичат....тъй като никога не съм чула да го казват на баща си...а аз все пак колкото и да е съм чужда.... не съм им истинска майка Wink

Последна редакция: пт, 04 май 2007, 22:18 от roza66

# 14
  • Мнения: 2 792
 Аз съм затрупвана постоянно със сърца и картички надписани "Мамо обичам те с цялото си сърце"-Димана или
 "Мамо обчамте"-Момчил, абе обичаме се  Laughing

# 15
  • Мнения: 289
Мисля че зависи от темперамента на човека  Thinking
Моята майка е много спонтанна, винаги ми е казвала, че много ме обича, че всяка секунда мисли за мен. Аз обаче съм по-различна в това отношение.. нямам нужда да споделям и да говоря за чувствата си.. естествено, че я обичам безкрайно, но някак не чувствам за нужно да и го казвам  Embarassed
Откакто обаче аз самата станах майка, вероятно съм се променила, защото много често казвам на детенцето ми колко много го обичам - въпреки че едва ли разбира точно какво му казвам  Grinning, явно съм се разнежнила.. той все още не може да говори, за да ми каже, че ме обича, но изразява чувствата си, като ме прегръща силно, хапе, скубе  Mr. Green и направо се разтапям!! Нямам търпение да дойде моментът, в който съвсем осъзнато да ми каже, че ме обича, или че съм най-добрата майка на света... няма по-голямо щастие от това - и тъй като вече го зная, го казах на моята майка, макар и с известно закъснение  Wink

# 16
  • Мнения: 563
Моят син скоро започна да ми казва че ме обича, почти на 4 години е. Той по принцип не е от гальовните деца, трудно изтърпяваше прегръдки и целувки като беше по-малък... от около година обаче започна все по-често да се гушка и по собствена инициатива, и в мен и в баща си. Може би е резултат от това че ние непрекъснато му казваме че го обичаме, целуваме го дори и да протестира понякога Mr. Green А може и просто да е нова осъзната фаза. Много му се радваме обаче защото за нас е ново, преди не е правил така. Дано по-дълго продължи, няма нищо по-хубаво от това да чуеш тези думи от детето си Heart Eyes

# 17
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз имам двама сина и в къщи няма много гушкане и глезене. Малкия от време на време се провиква "супеееее маммаааа" и това му е любовното обяснение. Големия пък докато бях в болницата с малкия дойде да ме види (изпратен от баща си) и ме пита кога ще се прибирам че му свършили чистите друхи. Това трябваше да е признанието му че му липсвам.

# 18
  • Мнения: 3 674
Аз имам двама сина и в къщи няма много гушкане и глезене. Малкия от време на време се провиква "супеееее маммаааа" и това му е любовното обяснение. Големия пък докато бях в болницата с малкия дойде да ме види (изпратен от баща си) и ме пита кога ще се прибирам че му свършили чистите друхи. Това трябваше да е признанието му че му липсвам.
Joy JoyХареса ми това:"супеееее маммаааа"  Joy

# 19
  • Мнения: 215
Синът ми много често ги чува тези думи и често ми ги казва Mr. Green - наистина ми е много приятно и мило. съпругът ми е бил възпитаван доста строго и казва, че до ден днешен му липсва това, че родителите му никога не са му казвали "обичам те", нито са го целували ooooh!. той е категоричен, че така не може да постъпваме с нашите деца.

# 20
  • Popovo
  • Мнения: 571
Всеки ден казвам на сина си колко много го обичам, а той ми подарява картички с "обичам те мамо". За 8 март ми беше купил "Българска роза" от тия малките парфюмчета за еднократна употреба, от тогава си го нося с мен, това е първия подарък, който ми е купил сам с неговите пари.
Вечер преди да заспи си казваме" обичам те, колкото целия свят и още толкова".

# 21
  • Мнения: 636
3Годишният ми син не спира да ми казва, че ме обича мен и баща си, пита ме аз дали обичам тати, кара ни да се целуваме. Много е любвеобилен. Но и аз постоянно му казвам, че го обичкам много, най-много него Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 3 367
..хмм...мисля 1е е до голяма степен е и въпрос на култура;тук непрестанно си казват I love u  , по тел като говорят дори,и 3пъти на ден да се 1уят..майка ми каза 1е аз след като дойдох тук съм запо1нала да и повтарям 1е я оби1ам,е няма лошо..
гушкано и целувано дете съм,този модел спазваме и с децата..докато не  1уем "стига толкоз кисинг" Laughing
на децата го казваме по много,голямата ни отговаря с "I love u too",мал1ко нищо не казва
за мен е важно не толкова 1е е оби1ане,колкото 1е се у1ат да си изразяват емоциите с думи,така ги у1им да казват и "ядосан съм защото...", "не оби1ам..." и пр..

# 23
Не, но знам, че го чувстват  Peace Много съм близка и с трите си деца, въпреки че всяко от тях вече е поело по пътя си  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 367
Темата е интересна и се записвам.Дъщеричката ми е много обичлива и няма минутка,в която да не изрази любовта си."Произвежда" по няколко картички дневно,с послания за любов към мама и татко.Когато съм заета идва и казва"мамо,целуни ме,гушни ме!Забрави ли ме?"за нея няма значение ,че сме се гушкали преди няколко минутки.Радвам се,че е така.Обичам да чувам от нея думичките и аз да и ги казвам  Heart Eyes

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Често казвам Обичам те на дъщеря си. На баща й също. Тя вече също изразява любовта си към нас с тези думи  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 220
Може би по-малко хора писаха в тази тема, защото съвсем скоро беше разисквана на дълго и на широко в "Нашите деца". Не се заяждам  Hug, просто разяснявам.  Hug Но аз пак ще си кажа - майка ми много рядко ми е казвала, че ме обича и никога не съм усещала липсата на тези думи, но откакто аз имам дете, това ми е толкова естествено и  важно. И той ми отговаря  Heart Eyes Е, не казва "обичам те", но си интерпретира тези думи по един неповторим и категоричен начин.

# 27
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз имам двама сина и в къщи няма много гушкане и глезене. Малкия от време на време се провиква "супеееее маммаааа" и това му е любовното обяснение. Големия пък докато бях в болницата с малкия дойде да ме види (изпратен от баща си) и ме пита кога ще се прибирам че му свършили чистите друхи. Това трябваше да е признанието му че му липсвам.
Joy JoyХареса ми това:"супеееее маммаааа"  Joy

Това съм си го записала на телефона и така ми звъни:)

# 28
  • Мнения: 2 863
по около стотина пъти на ден си казваме, че се обичаме- децата на мен и аз на тях Joy
непрестанно се обясняваме в любов..
на мен не са ми го казвали нашите и може би за това много обичам да изказвам, не само да показвам обичата си.

# 29
  • Мнения: 196
Казвам и го по много пъти на ден от деня, в който се е родила. Може би това и е повлияло, защото и тя ме затрупва с обяснения в любов ежедневно и винаги ми обяснява защо......., защото съм най - добрата майка, защото съм и прочела приказка, защото съм сготвила любимото и ядене, защото съм и разрешила нещо и пр. Вярвам, че когато едно дете знае, че е обичано, то е много по - самоуверено, а и добре настроено към света около себе си.  bouquet

# 30
  • Мнения: 3 674
Аз имам двама сина и в къщи няма много гушкане и глезене. Малкия от време на време се провиква "супеееее маммаааа" и това му е любовното обяснение. Големия пък докато бях в болницата с малкия дойде да ме види (изпратен от баща си) и ме пита кога ще се прибирам че му свършили чистите друхи. Това трябваше да е признанието му че му липсвам.
Joy JoyХареса ми това:"супеееее маммаааа"  Joy

Това съм си го записала на телефона и така ми звъни:)
Peace Сладко е... Heart Eyes А кой  свири на пианото...? Все едно виждам себе си Flutter И аз имам една снимка  на пиано, но съм по-голяма от синчето ти на снимката .Бях на 5 годинки. От тогава като се почна с това пиано... та до сега...край няма Grinning

# 31
  • Мнения: 269
Дани още е малък да го казва, но се надявам да чувам тези думички от него! Wink Аз не казвам често на майка ми, че я обичам, някак си се знае...тя също. Катпо малка го казвах и се гушках, липсва ми това..

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Казваме си го редовно, и се чуваме...

# 33
  • Високо в планината на изобилието
  • Мнения: 484
Всеки ден моя 6годишен син ми повтаря,колко много ме обича.Други роднини чувстват се засегнати. Mr. Green

# 34
  • Мнения: 1 564
Малкият ми син още не може да говори, но не спира да иска да ме целува . Големият, който преди по-малко от месец направи пет не спира да го повтаря.
Не зная на какво се дължи. Може и на темперамент в детето или на това, че не спирам да повтарям и на двамата, че ги обожавам.
И при нас е така.Особено вечер като ги преспивам и се започва:Мамо много те обичам,ти си най-добрата мама и т.н. Hug

# 35
  • The O.C.
  • Мнения: 61
Моя син казва "МАМО МНОГО ТЕ ОБИЧАМ"по много пъти на ден и това много ме радва.Аз мисля че ,изразяването на чувствата идва от отношението на родителите един към друг и към детето.Моите родители не са се прегръщали пред мен,нито са изразявали големи чувства/не че не са се обичали/.За това и аз, като че ли съм се притеснявала да им казвам че ги обичам.Сега аз и съпруга ми често се прегръщаме ,гушкаме и детето и всички си казваме колко се обичаме.

# 36
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Аз не спирам също да казвам на Валентина,че я обичам и ,че е слънчицето в живота ми. Тя също понякога ми казва съвсем спонтанно,че ме обича и,че съм й липсвала, когато е била на гости в баба си.
По-честия и отговор на моето "Обичам те" е "Знам"  Grinning
Но иначе е като малко коте, сяда до мен и се гушка в мен,а аз я галя по косата и й казвам,че е на мама гальовното коте.
Аз самата съм израстнала в по-сурова обстановка и с моите родители не сме си изразявали чувствата, което бях твърдо решена да променя спрямо моите деца един ден , и успявам  Hug

# 37
  • Мнения: 251
Постоянно и казваме, че я обичаме и тя ни отговаря със същото  Heart Eyes С баща и се опитва да я научим, че няма нищо лошо да показва и казва чувствата си Peace

# 38
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Моята дъщеричка не е от най-гальовните  Confused, но въпреки всичко аз и баща й винаги и казваме, колко много я обичаме  Heart Eyes Понякога, когато и казвам, че я обичам тя ми казва "добре"  Laughing Снощи, обаче, много ме изненада. Лежим си двете и гледаме телевизия, а тя на два пъти идва да ме целува, ей така, без да я карам аз.. Стана ми много мило... Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 288
моята сладуранка е на 1г и 7мес  и всеки ден казва ,че ме обича

# 40
  • Мнения: 183
аз си мисля че изказа на чувства е въпрос на темперамент и възпитание Thinkingне оправдавам родители ,които не целуват ,прегръщат и казват на децата си че ги обичат,от страх че ще ги разлигавят #Cussing outи на двете си деца,които са момчета ,винаги съм ги целувала и прегръщала и по много пъти на ден казвала ,че ги обичам безмерно,е сега ми се връща и чувството е неповторимо Hug

# 41
  • Мнения: 22 865
Mоето дете постоянно ходи и иска прегръдки и целувки...думите обичам те си ги казваме по 100 пъти на ден.И не само с мен е така-обожава баба си,леля си.Забелязвам,че изказва обичта си към жените,към мъжете в семейството е по-резервиран.

Общи условия

Активация на акаунт