Какво се подарява на новородено и майка му?

  • 21 694
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 383
Съветвам те за бебето да купиш нещо за след 2-3 месеца. За момента сигурно са си набавили всичко необходимо. Трябва да се съобрази и сезонът, естествено.
Ако са хора с възможности, може да им подариш нещо за спомен, но ако не са , повече биха се зарадвали на нещо практично, което иначе не биха могли да си позволят- играчка, дрешка. Памперси чак... не мисля.

# 16
  • Мнения: 700
Има много красиви бебшки албуми. Аз лично съм виждала доста големи и луксозни и дори има такива, в които мама и татко да записват всички първи неща - първа усмивак, първо гукане и т.н.

# 17
  • Мнения: 823
Аз като отидох да видя за първи път бебката на моя приятелка подаръкът беше комплект чашка с биберон, купички и лъжички за след 6-тия месец, една рокличка, а също и лигавник за по-големи бебета, с джоб отпред, където да се стича покапаната храна. Приятелката ми се зарадва най-много на комплекта чашка с биберон, купички и лъжичките. Има много красиви такива за бебоците. Каза, че и тя самата е мислела да купува същите, но като порасне малко бебка. Сега вече си ги ползват всеки ден  Grinning

# 18
  • Мнения: 3 663
на мама - нещо сладичко (шоколадче Simple Smile)
на бебето - желязна паричка под матрачето или чаршавчето
за подаръци - щом ти е кума, според мен спокойно можеш да питаш какво биха искали за подарък Simple Smile мисля, че сте достатъчно близки Simple Smile а като идея - цветни чаршафчета за легълцето (но първо трябва да питаш за размерите:))
аз лично не обичам много играчки, защото беба си има една две любими, а другите не ще и да ги погледне
сигурна  съм, че и като порасне още пак ще е така
ако са дрешки - купувай по-големи - от 3 до 6 месеца примерно
страшно бързо растат Simple Smile

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
шише на Д-р Браун, повярвай няма да е излишно пък дори да има (аз съм вкарала в действие 4 шишета)

# 20
  • Мнения: 1 800
И аз бих попитала от какво имат нужда. На нас ни подариха доста излишни неща.

# 21
  • Мнения: 3 200
Цитат на: milenka
И аз бих попитала от какво имат нужда. На нас ни подариха доста излишни неща.


И на нас така, особено дрехи, които омаляха след 2 седмици

# 22
  • sofia
  • Мнения: 1 426
най- много сьм се радвала когато някой ми подари пакет памперси. Другите неща предпочитам да си ги избера сама.

# 23
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: T o n i
на мама - нещо сладичко (шоколадче Simple Smile)

тони  извиняваи ,ама после има да се 4уди жената -това дете защо е с пъпки или т.н. -  особено шоколада(ако кърми жената ) никак не е желателен - по добре и купи 5 натурални сока Simple Smile да изпие

# 24
  • Мнения: 3 926
Сега като четох ми хрумна - за сладичко - защо не поръчаш на майката някакв бутикова малка тортичка - примерно от "100 грама сладки" (има такъв магазин до х-л "Радсън"). Може да има бебенце или каквато си искаш украса, но да си е само за нея Wink На бебка знам, че се оставят парички до главичката и конче от дрехата на госта - за спокоен сън. Ако имате възможност да дадете повечко пари за играчка ти препоръчвам нещо, което след 3-тия месец ще стане любимо на бебка - в Малечко има едни плюшени слонове които са страхотни - ушите им шумолят, на крачето има огледало, на другото свиркаща пеперуда, ръчичките пеят различни мелодии...абе супер играчка. Но струва някъде около 60 лв.

# 25
  • Мнения: 3 663
Цитат на: amka
Цитат на: T o n i
на мама - нещо сладичко (шоколадче Simple Smile)

тони  извиняваи ,ама после има да се 4уди жената -това дете защо е с пъпки или т.н. -  особено шоколада(ако кърми жената ) никак не е желателен - по добре и купи 5 натурални сока Simple Smile да изпие

никой не е казал, че трябва да го изяжда наведнъж

# 26
  • Мнения: 2 755
На майката : цветя, като израз на уважение към нея и нещо сладко, за да й бъде сладък живота.
На бебето : играчка, някакъв бебешки аксесоар, прибори за хранене (няма начин да не влязат в употреба) , може и дрешки, бебешки албум и т.н.
А, и като казах бебешки албум се сетих, че има в магазин "Штъркел", "Моят бебешки дневник". Майка ми ми подари още на изписването такъв. В него има място не само за снимки, но и за вписване на най-важните събития от живота на бебето и всичко това придружено с хубави картинки. Голямо удоволствие доставя попълването на този дневник. Страхотен спомен. Има го в синьо, розово и в бананов цвят. Цената му, ако не се лъжа е около 18 лв. Мисля, че ще й хареса.

# 27
  • Мнения: 2 755
Ей забравих  ooooh!  Трябва да поставиш и монета при бебето, за да има здрав сън.

# 28
  • Мнения: 136
Мисля че Дневник на моето бебе е хубав подарък. Там майката ще записва всички важни събития. Зъбче прохождане първа думичка и т.н. Може да се лепят и снимки абе хубаво нещо е . А ще им остане хубав спомен. После бебето като порасне мама ще му го подари за 18 рожден ден Grinning

# 29
  • Мнения: 414
Обикновено всичко необходимо за бебето е накупено предварително от родителите му.

Та освен паричката и сладкото, както си намислила... аз лично казвах да не носят нищо, че си имахме и дрехи и де що се сетиш, а да идват с пакет памперси...Simple Smile Винаги влизат в употреба и е голямо облекчение за семейния бюджет.

Виж, вече ако искаш да купуваш нещо голямо и скъпо, най-добре питай майката.

Общи условия

Активация на акаунт