Близките ми са ужасени...

  • 3 716
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 444
Цитат на: mkp
Ако знаеш колко ме беше яд че се наложи секцио....Таткото беше повече от разочарован. Хич не ги слушай, разбира се, че трябва да е с теб. Нашият татко искаше дори на операцията да влезе, ама не го пуснаха.  Imp

А, нашия го пуснаха и двата пъти.Наистина, той е лекар, но сестра ми също роди секцио и съпругът и присъства.

# 31
  • Мнения: 823
И моят мъж се точи още от сега, че ще присъства на раждането. Каза, че иска той да среже пъпната връв  Grinning Много съм ''за'' таткото да присъства на раждането. Пък и малко тежичко да му се стори на мамите дето раждат да не им е леко? Хич не слушайте роднините, а си действайте така, както на вас ви харесва.  Grinning Упех!

# 32
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
В такива моменти е хубаво да нямаш роднини наблизо ...
Нашия татко беше с нас и беше супер, помагаше ми с контракциите, даваше ми сок, занесе бебето да го теглят и мерят  Laughing ... Няма по-подходящ човек от бащата да е до теб в този момент. Макар че и разказа на PoljaSp е много сладък, много хубаво че се разбират така със свекито, слатно свеки е случила  Laughing ...

# 33
  • Мнения: 967
Бабата на мъжа ми като разбрала, че ще се присъства възкликнала: "Ама то е много страшно, недей да ходиш", а той и отвърнал:"Точно, защото е страшно бабо, не мога да оствя Нели да е сама"
Това е адекватната реакция. А който не разбира даси гледа работата. Аз съм много щастлива, че съпругът ми беше с мен в този момент!

# 34
  • Мнения: 2 242
Имах същият проблем, даже с познати и приятели – като кажем за решението ни и реакцията едно 90% е една - щял да угасне любовният пламък, да ме притеснява присъствието му, да го травмира гледката ... "бе вие сигурни ли сте ?!!!!" и разни такива. Почти ме бяха разубедили.
Добре че попаднах на няколко теми във форумите (тук и в дира) – е я прочетете да видите какво се казва разлика в манталитета! За хората в “цивилизованите” държави (уф че мразя това определение) първо е въпрос на личен избор - никой не си позволява да го коментира! При нас ако не си дадеш мнението нещо не е наред.
Второ – раждането е напълно естествено събитие, което никой не крие или пък да се ужасява и срамува от него! Боже като слушам разни хора чак ме става гнус – от варианта за криенето на бременността до недомлъвките за “онова нещо” ( раждането)! Бабата, представете си, ми направи забележка че съм си снимала шкембето и съм го показвала?!
Е как да не ми е странно да чета постинги, които разказват с гордост за споделените мигове на раждането, за красотата и неповторимостта на цялото това ВЗАИМНО преживяване .... а даже има разкази за присъстващи роднини и приятели ! ...

Но дори да сте направили своя избор, нормално е да имате и колебания. Аз още имам притеснения и ги споделям  вече само мъжа си – взаимно си помагаме. В края на краищата и решението и последствията са си единствено наши ! “Съветниците” ги уволнявам по бързата процедура  #Sniper

# 35
  • Мнения: 6 315
Само мога да се радвам, че мъжът ти е решил да присъства на раждането на бебето ви. Не обръщайте внимание на останалите! Важните сте вие двамата и бебето!

# 36
  • Мнения: 317
Не им обръщай внимание , и при мен така се получи  , гледаха като замаяни като обявихме решението си, и аз така се подразних И на финала пак си стана така както си решихме , аз раждах Секцио и мъжа ми беше там и снимаше с камера...и аз се чуствах по спокойна

# 37
  • Мнения: 2 784
Аз например за себе си бях сигурна,че не искам мъжът ми да е с мен.Виждал ме е в много ситуации,но при раждане се случва да се изпуснеш,или да повърнеш,и т.н.,просто не исках да ме гледа такава...А и единия и без това ще го боли,защо и другия да страда като вижда как любимото му същество се мъчи и не е способен да помогне... И тъй,в деня в който родих се обадих на мъжа ми,че ме слагат на системи,но са ми казали,че едва ли ще родя същия ден и той успокоен отиде на рожден ден в брат си.Два часа и половина по-късно се обади майка ми и аз и казах,че имам болки,но са ми казали,че не са достатъчно силни и едва ли ще родя днес.Тя каза:"Идвам.Ако си добре,ще излезеш да те видя,ако не-ще чакам."Обадила се на мъжа ми,но той решил,че след като 1 раждане продължава с часове няма смисъл да идва.2 часа по-късно родих.Мъжа ми разбра ,когато му се обадих,и то трябваше да излезе на балкона за да ме чуе.Майка ми още стоеше в студа навън.Но наистина се ядосах едва когато ме изписаха и го чух да разправя по телефона колко лесно съм била родила и как раждането било толкова просто,че вече съм била искала второ.Едва тогава разбрах колко много съм му спестила,за да не страда "горкичкия" заедно с мен.Следващия път,купон,ли... Imp  Imp  Imp Плътно с мен в залата,пък да види колко е просто Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil
Наскоро един татко беше изказал подобно мнение в "Семейство" и пак много се изнервих #Sniper Сега вече мисля,че всеки мъж трябва да присъства на раждането,както е присъствал на зачеването.

# 38
  • Мнения: 277
Не успях да изчета всички мнения, но искам и аз да споделя...
Аз никога не съм се замисляла за такъв вариант, защото при мен секциото е наложително. Според мен има различни хора - някои мъже не искат да присъстват и не трябва да бъдат насилвани, защото може да има обратен ефект. Но щом вие сте решили и мъжът ти го иска - поздравявам ви за това решение, давайте смело и да не ви пука  Simple Smile
Само накратко ще разкажа нещо. Един мой колега - чужденец - сподели следното: "На раждането на дъщеря ми не присъствах, но бях до жена си при раждането на сина ми. И до ден днешен отношението ми към двете ми деца е различно. Не обичам дъщеря си по-малко, но като погледна сина си винаги си спомням раждането му и го чувствам някак по-близък"
Надявам се това да е още едно "ЗА" вашето решение  Simple Smile
Леко раждане и прекрасно здраво бебче ти желая!

# 39
  • Мнения: 143
Цитат на: Tsvety
Аз например за себе си бях сигурна,че не искам мъжът ми да е с мен.Виждал ме е в много ситуации,но при раждане се случва да се изпуснеш,или да повърнеш,и т.н.,просто не исках да ме гледа такава...А и единия и без това ще го боли,защо и другия да страда като вижда как любимото му същество се мъчи и не е способен да помогне... И тъй,в деня в който родих се обадих на мъжа ми,че ме слагат на системи,но са ми казали,че едва ли ще родя същия ден и той успокоен отиде на рожден ден в брат си.Два часа и половина по-късно се обади майка ми и аз и казах,че имам болки,но са ми казали,че не са достатъчно силни и едва ли ще родя днес.Тя каза:"Идвам.Ако си добре,ще излезеш да те видя,ако не-ще чакам."Обадила се на мъжа ми,но той решил,че след като 1 раждане продължава с часове няма смисъл да идва.2 часа по-късно родих.Мъжа ми разбра ,когато му се обадих,и то трябваше да излезе на балкона за да ме чуе.Майка ми още стоеше в студа навън.Но наистина се ядосах едва когато ме изписаха и го чух да разправя по телефона колко лесно съм била родила и как раждането било толкова просто,че вече съм била искала второ.Едва тогава разбрах колко много съм му спестила,за да не страда "горкичкия" заедно с мен.Следващия път,купон,ли... Imp  Imp  Imp Плътно с мен в залата,пък да види колко е просто Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil
Наскоро един татко беше изказал подобно мнение в "Семейство" и пак много се изнервих #Sniper Сега вече мисля,че всеки мъж трябва да присъства на раждането,както е присъствал на зачеването.



100 % съм за!!!!!

# 40
  • Мнения: 2 596
Хич да не ти пука, отивай и си раждай заедно с мъжа. Не ги слушай изобщо.
Успех!!!

# 41
  • Мнения: 122
Само мога да се включа за "родата" от страна на мъжа ми.Не мога да понасям тъпите им разбирания от едно време.Хората са на около 50 години и са обиколили бая свят, но това не им пречи да бъдат ограничени до мозъка на костите си!!! Само да споделя : когато родих и се прибрахме с Нико вкъщи, свекър ми донесе яйца домашни и ми каза, ЧЕ ТРЯБВАЛО ДА КЪПЯ БЕБЕТО С ТЯХ #Shocked Можете ли да си представите!!!!!!Направих за две стотинки. #2gunfire  Аз съм много своенравна и не отбирам много от чужди мнения, но понякога би трябвало. Но извинете ДА КЪПЯ БЕБО С ЯЙЦА????????

# 42
  • Мнения: 922
Искрено ти съчувствам...
Това за свекървите - ами не очаквай никакво разбиране от тяхна страна (поне аз моята нищо добро не съм видяла, но не е тук момента да разказвам патилата си и това, че едвам отървах живота си и този на детенцето си от лапите й )...
Постарай се да ги игнорираш от ежедневието си и мислите си...
След дълго страдане, със съпругът ми спряхме да говорим с неговите родители на каквито и да е теми, свързани с нас. Засега това ги държи по-далеч от здравето ни.
А що се отнася до това таткото да присъства на раждането - и аз мисля, че това трябва да го въведат задължително (особено, когато траят контракциите  Wink )... Ние с Татишон сме решили, че ако има и най-малка възможност ще раждаме заедно .
Стискам палци, миличка, и не се предавай, сега е момента да въдвориш ред
Поздрави

# 43
  • Мнения: 1 072
Цитат на: Slavi
Имах същият проблем, даже с познати и приятели – като кажем за решението ни и реакцията едно 90% е една - щял да угасне любовният пламък, ....

Нали ако беше така в цяла Европа + Америка + предполагам повечето страни на земята щяха да имат само по едно дете...

# 44
  • София
  • Мнения: 39 757
ако сега се поддадете после ще бъде "това дете трябва да се гледа така", "това не трябва да правиш", 'ама не точно така" и т.н. Примерите са доста. решението си е ваше

Общи условия

Активация на акаунт