Кога махнахте/ или ще махнете/ червения конец на бебчето?

  • 2 900
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 2 182
Здравейте, момичета!
Нещо ми се губят спомените кога съм махнала на баткото червеното конче против уроки. Моля ви - споделете вие кога го направихте или смятате да го направите.
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 8 769
Никога не съм слагала такова нещо Shocked

# 2
  • Мнения: 3 200
Още не съм го махнала, не знам кога

# 3
  • Мнения: 3 777
#Shocked ние нямаме такова нещо. Слагат ли се още червени конци.

# 4
  • Мнения: 5 255
Това е гривната, която сестра ми подари на Лора и е осветена от поп, демек против уроки  Blush .
Харесва ми и за сега няма да я свалям, въпреки многократно задаваните въпроси от родата - кога  Crazy ....

# 5
  • Мнения: 2 274
Аз нашия още не съм го сложила  Rolling Eyes
Може би, когато се почувстваш достатъчно защитена от това, заради , което го слагаш!!!!
Всъщност утре идва Баба Марта да сложи нови,  така че....  Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 38 476
Абе и аз не вярвах на тия уроки ама като я поогледаха 2-3 мили съседки и след това се дра адски силно цял следобед и то без причина - сложих и конец и синьо мънисто и нямам намерение да ги свалям. И аз си нося от 4месец на бременноста когато получих едно страхотно главоболие. Който иска да вярва Close

# 7
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат на: Sunny bunny
Здравейте, момичета!
Нещо ми се губят спомените кога съм махнала на баткото червеното конче против уроки. Моля ви - споделете вие кога го направихте или смятате да го направите.
Благодаря предварително!

Аз не вярвам на подобни неща и не съм слагала и нямам намерение да слагам

# 8
  • Мнения: 8 769
Цитат на: dilqnka
И аз си нося от 4месец на бременноста когато получих едно страхотно главоболие. Който иска да вярва Close

Чисто и просто си измивайте очите с вода, когато се приберете в къщи. Очите са тези, които поемат енергията (лоша или добра).Това с конците....ми се вижда много хм....хайде да не се обиди някой, ама не особено логично.... Rolling Eyes

# 9
Ами около 3 месец го махнахме.
Вече не бяхме в погледа на суеверни баби и го свалихме Grinning

# 10
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Имахме конче на ръчичката, на което висеше едно сребърно оченце против уроки. Не вярвам особено в такива неща, но пък не пречи... Махнах го, когато бебка започна да го хваща с ръчичка и да го дърпа - притеснявах се да не го скъса и лапне. Закачих го на количката, после го преместих на лятната. Изобщо не се вижда и досега си стои там.

# 11
  • Мнения: 3 200
Цитат на: mam@
Това е гривната, която сестра ми подари на Лора и е осветена от поп, демек против уроки  Blush .
Харесва ми и за сега няма да я свалям, въпреки многократно задаваните въпроси от родата - кога  Crazy ....


Трябва да има възел, за да пази от уроки

# 12
  • Мнения: 1 800
Аз съм вързала на количката червено конче и синьо оче има закачено. Само като е навън да го пази от чужди хора. На ръчичката не съм му слагала, той много си яде ръцете и затова.

# 13
  • Мнения: 5 255
Цитат на: evpraksia
Трябва да има възел, за да пази от уроки

Има възел, нанизана е на корда  Wink , ако това е целта.
Абе де да знам, не са ми ясни тия работи.
Ама не я свалям още, защото ми харесва  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 3 200
Цитат на: mam@

Има възел, нанизана е на корда  Wink , ако това е целта.


Да, това е целта  Simple Smile

# 15
  • Мнения: 1 517
Като започна да лази Ники ги закъса едно след друго и спрях да връзвам.
Махай го утре ще вържеш мартеничка Grinning

# 16
  • sofia
  • Мнения: 1 426
кьм 6тия месец го махнах.

# 17
  • Мнения: 2 258
Не съм го махнала още-не ми пречи...

# 18
  • Мнения: 4 629
Аз още не съм сложила на Алекс. Решила съм, че ако забележа да хваща уроки тогава ще му сложа. Има хора, които уроки не ги ловят и такива, които много лесно ги ловят. За сега слава богу не съм забелязала да се влияе от "лоши" погледи, дано и така да си остане  Praynig

# 19
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Цитат на: evpraksia
Цитат на: mam@

Има възел, нанизана е на корда  Wink , ако това е целта.


Да, това е целта  Simple Smile


Ако целта е възел,защо конеца винаги е червен,а не примерно зелен???

По въпроса- не съм слагала ,няма да слагам. Wink

# 20
  • Мнения: 1 809
Ами не знам  Confused
Хриси няколко пъти го къса и понеже има мънисто на него мислех да не и слагам вече ooooh!
Обаче ми дадоха едно копринено червено конче  Sunglasses и от може би 3 месеца вече е на ръчичката и Flutter , без да е успяла още да го скъса:whistle:
Да видим до кога  Thinking

# 21
  • Мнения: 1 793
аз въобще не съм слагала в началото такова нещо. но малкия като беше на 3 месеца и половина си ходихме до Бг и там баба ми зор голям да му вържем конче и аз 'ами хубаво' - да не й строша хатъра на жената. и го носи докато си бяхме там и после малко след като се върнахме тук го махнах.
да не говоря , че баба в началото беше взела някаква гривничка със сини мъниста против уроки. ама аз отказах да я сложим, защото много ненадеждна ми се виждаше и ме беше страх да не се скъса и малкия да се задави с някое мънисто. та тогава склоних на варианта 'червен конец'.
та Алекс го носеше може би два месеца.

# 22
  • Мнения: 1 391
нямаме проблем с махането, поради липсата на слагане  #Milti

# 23
  • Мнения: 3 146
никога не съм слагала.....

# 24
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
не съм го махала, няма и да го махна........просто никога не съм слагала Mr. Green

# 25
  • Мнения: 7 106
И аз не съм слагала червен конец...

# 26
  • Мнения: 444
Аз нямах представа, че все още се връзват червени конци, против уроки.Мислех си, че е останало някъде в бабиното време.Не съм слагала и не вярвам, че червен конец може да предпази бебето ми.

# 27
  • Мнения: 2 807
Никога не съм слагала червен конец, чесън и т.н. против уроки и прочие.

# 28
  • Мнения: 3 663
Аз имам червен конец със синьо мънисто на решетката на креватчето. По бебето не съм слагала... Но и това на леглото скоро мисля да махна, че ще хване да го набара и да се мъчи да го лапа....

# 29
  • Мнения: 1 517
Ние имахме червен конец (свекърва ми веднага й сложи, като се роди). Махнах го някъде на 5-6 месеца, когато реших, че вече й стяга на ръчичката и повече не сложих. Иначе си има и на креватчето един, а на количката - една специална фигурка от сини и червени мъниста, пак свеки я донесе от някъде. Не че много вярвам, ама... за всеки случай!

# 30
  • Мнения: 3 200
Цитат на: irenka
Ако целта е възел,защо конеца винаги е червен,а не примерно зелен???

По въпроса- не съм слагала ,няма да слагам. Wink


Червен конец с възел

# 31
  • Мнения: X
Аз така и не успях да и задържаконец повече от две седмици - бабите и като я къпеха все го махаха, не ми носеха конец и....така и си остана без.

# 32
  • Мнения: 1 809
Цитат на: evpraksia
Цитат на: irenka
Ако целта е възел,защо конеца винаги е червен,а не примерно зелен???

По въпроса- не съм слагала ,няма да слагам. Wink


Червен конец с възел

Е то без възел май няма как да стане Laughing

# 33
  • Мнения: 3 200
Цитат на: zvetizvetkova
Е то без възел май няма как да стане Laughing


Може, ако е червена гривничка, тогава няма възел, но не пази от уроки

# 34
  • Мнения: 1 809
Цитат на: evpraksia
Цитат на: zvetizvetkova
Е то без възел май няма как да стане Laughing


Може, ако е червена гривничка, тогава няма възел, но не пази от уроки

Имах предвид, че  за да стои конеца на ръката , трябва да е с възел8) няма как иначе  Thinking
Не тава въпрос за пластмасови гривнички  Wink

# 35
  • Мнения: 439
Аз носих през цялата бременност, после сложих и на бебчо. Гледам да не й се впие в ръчичката, не знам кога ще я махна, може би когато започне да я дърпа или лапа Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 797
Темата доколкото разбирам е кога махнахте(ще  махнете) червения конец, а не слагали ли сте изобщо! За това кой вярва в уроки и кой не , мисля че имаше друга тема. А  знам, че червеният конец се носи до 1 година, но още не съм го махнала.

# 37
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Цитат на: Маги
Темата доколкото разбирам е кога махнахте(ще  махнете) червения конец, а не слагали ли сте изобщо! За това кой вярва в уроки и кой не , мисля че имаше друга тема. А  знам, че червеният конец се носи до 1 година, но още не съм го махнала.


Брей,човек да не попита нещо.  Confused
Убий ме с камъни. Wink

# 38
  • Мнения: 3 164
Аз знам .че кончето само трябва да падне и не се слага отново.при нас вече така стана на 10 месеца

# 39
  • Мнения: 3 200
Цитат на: shoni
Аз знам .че кончето само трябва да падне и не се слага отново.при нас вече така стана на 10 месеца


Нашето редовно пада и аз го слагам пак, просто е хлабаво, за да не й стяга ръчичката

Общи условия

Активация на акаунт