Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 май 2007, 13:36 ч.

Вадене на мъдрец...

• 828 390
  • 2 794
  •   3
Отговори
# 2 790
Видоизменя долната челюст. Избутва едната страна напред и се изкривява цялата зъбна дъга.

# 2 791
Аз мисля че избутва когато поникне прав нагоре. И то когато короната му се покаже почти изцяло. Поне при мен така стана. Докато беше нисък нищо не избутваше.

# 2 792
Заспало куче не се бута. И аз тъй знам.
След операцията не ти ли сложиха ледени торбички срещу отоци още там, на място?

# 2 793
Благодаря за отговора
Но не мисля, че ще избута по-вече (явно не е направил и това) зъбите, защото щом успял да порастне в костта без да докосне последния кътник, значи е имало предостатъчно място за него. Ако щеше да създава проблем би трябвало още в процес на растеж да се разбере.
 Можехте да си спестите този ад с операция и след оперативен възстановителен период.
Но това си е мое мнение!

# 2 794
На мен миналата седмица ми направиха тази операция на ретиниран долен мъдрец. Зъбът се видя на снимката, дори не знаех, че го имам беше си напълно израстнал във венеца. Не зародиш, а цял голям зъб.
Ужасих се като го видях. Веднага решихме със зъболекарката ми, че трябда да го извади хирург. Отидох да ме погледне и насрочихме операция за сряда(миналата седмица).
Операцията беше общо час, като приятелят ми който ме чакаше отвън каза че съм седяла около 20мин сама вътре, докъто ме хване упойката. Цялото барникане беше по малко от 30мин.

Много Ви благодаря за подробното описание, точно от такъв отговор имах нужда! И много съжалявам за това, което се е наложило да преживеете Sad Говорих с хирурга, който предстои да ми извади поникналия мъдрец и той каза, че възстановяването след изваждане на такива ретинирани мъдреци е в пъти по-дълго и мъчително, а и по-скъпо. Та, ще решим какво можем да направим като отида при него.

Общи условия

Активация на акаунт