Вадене на мъдрец...

  • 1 050 907
  • 3 850
  •   1
Отговори
# 2 940
  • Мнения: 350
Имаше ли много силен билков/ментов/лютив вкус това нещо? На мен ми слагаха алвожил,който лекува алвеолата, когато е травмирана и не се образува съсирек, излекува ми сух алвеолит.
На мен ми приличаше на водорасли малко, или точно дълга, тънка марля, намазана с йод Grin Да, не се вади, резорбира си се и накрая излизат едни като тънки конци, когато се стопи лекарството, с мъничко като глина. На мен ми го слагаха 4 дни подред. Обикновено около 6-7ч след слагането вече се беше стопило и излизаше самичко каквото беше останало от него, та мисля, че е нормално и при Вас да е тръгнало да излиза (ако е същото)

Последна редакция: пт, 10 юли 2020, 22:26 от ts_mira

# 2 941
  • TX
  • Мнения: 590
Здравейте и от мен! Днес ми вадиха горен мъдрец, беше счупен целия и вадеха само корени.Уш прави корени а голям зор беше...30мин сигурно го вади .Въпроса ми е, на някой слагали ли са му лекарство вътре в дупката от зъба, нещо като марличка или не знам и аз какво беше.Много бегло го видях ... И доктора каза, че не се махало, там си оставало??? Много странно ми стана...сложи ми и шевове , не знам колко и сега с езика си го усещам как се е подало, това дето ми го напъха ....и се тревожа дали наистина не се маха!? Попитах познати и те казаха, че на тях не са им слагали такова нещо...
След една седмица ме вика да ми махне конците.
Може и дренче да и е сложил, това дето виси

# 2 942
  • Мнения: 414
Имаше ли много силен билков/ментов/лютив вкус това нещо? На мен ми слагаха алвожил,който лекува алвеолата, когато е травмирана и не се образува съсирек, излекува ми сух алвеолит.
На мен ми приличаше на водорасли малко, или точно дълга, тънка марля, намазана с йод Grin Да, не се вади, резорбира си се и накрая излизат едни като тънки конци, когато се стопи лекарството, с мъничко като глина. На мен ми го слагаха 4 дни подред. Обикновено около 6-7ч след слагането вече се беше стопило и излизаше самичко каквото беше останало от него, та мисля, че е нормално и при Вас да е тръгнало да излиза (ако е същото)
Не, не беше това.
И дрен не е....🤔

# 2 943
  • Мнения: 5
Здравейте, вчера ми извадиха долен десен ретиниран мъдрец. Като цяло операцията мина за около 20 мин. Пия антибиотик, елудрил още вчера вечер не точно жабурих, по- скоро поливах раната и задържим около 1 мин.
Днес съм доста издута и това ме притеснява, болката е горе долу поносима, но пия по 1 прахче на ден нимезил.
Въпросът ми е оттокът до кога е нормално да нараства и след това вече да започва да се разнася и спада.
Хирургът ми каза да отида на 20 Юли да ми свали конците. Странно ми е не трябва ли все пак да ме погледна ден два след интервенцията. Разбира се каза ако имам проблем да се обадя.
Ако има някой който може да сподели опит с подобни интервенции. И съответно да ми даде съвет как да се справя по- леко с проблема.
Благодаря!
Бъдете здрави!

# 2 944
  • Мнения: 191
vikitonikolaeva, здравейте, доколкото си спомням започнах да отичам в деня след операцията, за което бях предупредена и хирургът ми каза, че в следващите 2 дни,  някъде може да се подуя още и после, вече май трябва да започне да спада. Аз, лично не се подух повече, а започна да спада още на другия ден.. Та, явно няколко дни е нормално. Ако продължи по-дълго или имате много силни болки, свържете се с хирурга.. И пазете съсирека.
Трябва ледени компреси, но веднага след интервенцията,после май е безсмислено..

# 2 945
  • Мнения: 1 032
Някой вадил ли се е мъдрец при д-р Харалампиев/ Минт клиник? Ретинирал, на 14 годишно дете, затова ми е притеснено и разпитвам.

# 2 946
  • Мнения: 561
Здравейте, извадиха ми мъдрец по нормалната процедура- без шевове и операция. Сега зейна една дупка, която не знам кога ще се затвори. Тъканта там ми изглежда бяла и зелена, не знам дали е нормално 😬 Днес ми е 3тия ден след ваденето. Иначе имам болки в сливиците и челюстта, които намирам за нормални

# 2 947
  • Мнения: 21
Здравейте! Преди 20тина дни извадих три мъдреца в Медикал Дент при д-р Кирилов. Два долу - полуретинирани и един горе. Избрах да ползвам седация, поради ужаса ми от подобни интервенции, особено дентални такива.  За 40 минути е минала интервенцията. От предния ден приемах АБ и пробиотик.От същия ден започнах р-р на Елудрил и Елугел локално на раните, както и арника монтана (срещу подуване, което изобщо и не се появи). На същия ден налагах компреси с лед на бузите (10 мин и 10 мин почивка), което пречи на възпалителния процес. Имах шевове долу, които махнаха преди седмица. Никаква болка не съм изпитала и по време и след интервенцията. Три дни пих обезболяващи Фламексин, след което нямах нужда вече от тях. Като цяло само дето страха ми беше толкова голям Grinning Преди два дни направих и почистване на зъбите, което е хубаво да се направи след подобни интервенции (което буквално ми се стори по-зле от ваденето на зъби Grinning).
Да добавя - некомфортно беше храненето първите д/г 7 дни. Предимно на бебешки пюрета карах, които добре че обичам. Някои от дните така прегладнявах, че хапвах нещо "непрепоръчително" - на втория ден ядох пържола (да не ви казвам как Grinning), на четвъртия беше салата от домати и краставици (пак беше трудно и един час ядене), след това макароните и палачинките ме спасиха.
Въпреки трудностите с храненето, съм доста доволна от взетото решение, защото иначе щеше да има два пъти АБ и всички придружаващи медикаменти, дискомфорт, стрес и време.

Последна редакция: пт, 31 юли 2020, 17:38 от FBID100000111331360

# 2 948
  • Мнения: 3 727
Здравейте!Не става дума за вадене на мъдрец,но не намерих друга тема. Синът ми беше на зъболекар ( в Германия е). Сложиха му лекарство с канали на горен зъб и следваща процедура е вадене на нерви. Обаче изпитва ужасни болки, челюстта му е ,като схваната по неговите думи.И Днес започна да му тече секрет от носа. Ходи пак,изписаха ми антибиотик най- после. И някакъв ибупрофен вчера. Взема и аналгин и парацетамол ,без особен ефект.Какво по силно обезболяващо може да вземе? Ако им специалист в темата,моля да се включи!

# 2 949
  • Мнения: 660
Здравейте!Не става дума за вадене на мъдрец,но не намерих друга тема. Синът ми беше на зъболекар ( в Германия е). Сложиха му лекарство с канали на горен зъб и следваща процедура е вадене на нерви. Обаче изпитва ужасни болки, челюстта му е ,като схваната по неговите думи.И Днес започна да му тече секрет от носа. Ходи пак,изписаха ми антибиотик най- после. И някакъв ибупрофен вчера. Взема и аналгин и парацетамол ,без особен ефект.Какво по силно обезболяващо може да вземе? Ако им специалист в темата,моля да се включи!
Здравейте.Вероятно е арсен,щом ще се вадят нерви.Колко дни стои арсенът?Ало престои повече от необходимото започва да действа на костта,токсичен периодонтит.Трябва да се мсхне веднага и да се обработва зъба.

# 2 950
  • Мнения: 3 727
Благодаря! Това беше на следващия ден след слагането на лекарството. Въпросът ми беше за някакво по силно обезболяващо,че там само ибупрофен изписват. Но ,той ходи пак,изписали са му антибиотик и вече ок. Утре им час за следващата процедура. Дано всичко е ок.

# 2 951
  • Мнения: 522
Благодаря! Това беше на следващия ден след слагането на лекарството. Въпросът ми беше за някакво по силно обезболяващо,че там само ибупрофен изписват. Но ,той ходи пак,изписали са му антибиотик и вече ок. Утре им час за следващата процедура. Дано всичко е ок.

Здравейте! За силна болка аз вземам аулин или течен аналгин.

# 2 952
  • Мнения: 4
Здравейте. Може ли някой, който е вадил мъдрец при седация, да обясни малко по-подробно какво представлява процедурата, как се е чувствал след това и т.н.

# 2 953
  • Мнения: 3 609
Здравейте. Може ли някой, който е вадил мъдрец при седация, да обясни малко по-подробно какво представлява процедурата, как се е чувствал след това и т.н.

Вадих го в разгара на "пандемията" през март, след като години наред тръгва-спира, болеше ме ужасно и беше избил наполовина. Не е приятно, но се издържа. Слага се една мощна упойка, прави се малък разрез и се почва..в моят случай го вади на парчета, нямам идея дали при всички е така, усеща се как го чупи, но няма болка. После се шие. При мен имаше болка само в момента, когато ме пусна упойката, пих аналгин, въпреки че май имах аулин. Подуване имах около седмица, доволно. Добре, че беше такова време, увивах се с шал да не плаша народа като излизах.  След това ми махна конците и това е, не съм имала проблеми.

Последна редакция: чт, 13 авг 2020, 09:15 от Захир

# 2 954
  • Мнения: 3 609
Дописвам се с едно много нагледно видео:

https://www.facebook.com/104954190900640/posts/350493126346744/

Общи условия

Активация на акаунт