Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Вадене на мъдрец...

• 882 946
  • 3 065
  •   1
Отговори
# 3 045
Може ли да споделите при кого вадихте мъдреците си? Благодаря!
Аз моите при д-р Христо Стоянов. Той е лицево-челюстен хирург. Всичките 3 ги извадих при него(4тият той не пожела, защото според него няма никакъв смисъл и този мъдрец никога няма да избие). А иначе преди години ми извади и 2 здрави зъба, тъй като имах брекето-лечение и се наложи... Уникален хирург!

# 3 046
Gelato85, знам, много боли. Не можех да спя 5-6 дни, а пиех антибиотик, аулин и течен аналгин. Пробвай с по-силно обезболяващо като тези. Отиди да те види и промие мястото, ако се притесняваш.

# 3 047
Здравейте, днес ми извадиха с операция ретиниралия мъдрец, долен, порасъл целия, ама полегнал. Имаше и голям гранулом. Д-р почисти мястото и заши. Продължи 1 час вкл времето да подейства упойката.
Пия антибиотик (защото има инфекция) няколко дни преди операцията и го продължавам. 2 дни преди операцията забелязах подути шийни лимфни възли. Д-ра каза, че е нормално и ще спаднат щом махнем зъба и излекуваме инфекцията.
Въпросът ми е обаче, нормално ли е да ме боли гърлото, когато преглъщам, а също и лимфния възел, който е под челюстта (не му знам името). За болка ми е изписан миг400 на 4 часа, който е ибупрофен. Ама не помага много, пих го в 16ч, пък пак наболява. Дали може на 3 часа да го пия?

# 3 048
Нормално е да боли, аз преглъщах трудно почти седмица, имах и едни смучащи като бонбонки изписани точно за гърлото.

# 3 049
Здравейте, днес ми извадиха с операция ретиниралия мъдрец, долен, порасъл целия, ама полегнал. Имаше и голям гранулом. Д-р почисти мястото и заши. Продължи 1 час вкл времето да подейства упойката.
Пия антибиотик (защото има инфекция) няколко дни преди операцията и го продължавам. 2 дни преди операцията забелязах подути шийни лимфни възли. Д-ра каза, че е нормално и ще спаднат щом махнем зъба и излекуваме инфекцията.
Въпросът ми е обаче, нормално ли е да ме боли гърлото, когато преглъщам, а също и лимфния възел, който е под челюстта (не му знам името). За болка ми е изписан миг400 на 4 часа, който е ибупрофен. Ама не помага много, пих го в 16ч, пък пак наболява. Дали може на 3 часа да го пия?

Аз пих Oki, имах наличен и един Аулин. И двете премахваха напълно болката.

# 3 050

Аз пих Oki, имах наличен и един Аулин. И двете премахваха напълно болката.

Диалгин 1000 също върши чудеснс работа, но най-добре се обади на доктора и му кажи какво те мъчи.

# 3 051
Благодаря barbaroni Simple Smile , утре ще му звънна. Имам аулин, ако се наложи ще го изпия преди сън

# 3 052
Миг 400...може и на 3 чАса, обаче не бива да превишаваш дозата за 24 чАса която е по опаковка дадена!! Май беше 3 пъти дневно, тоест за 24 чАса де, та това не цива да превишаваш...
Може да редуваш с Аулин...той беше до 2 пъти, не повече , за денонощие, по спомен.

# 3 053
Благодаря ви за отговорите, тета75, нервен_хамстер и барбарони. Ще звъня значи да се консултирам, поне за всеки случай. Щв изчакам до утре.

# 3 054

Аз преглъщах трудно седмица, а не можех да се храня нормално около 3. Хубаво е, че е имало и антибиотик преди ваденето. Ще мине болката за седмица.

# 3 055
Стана седмица, откак извадих долния десен мъдрец и наминавам да се похваля- май ще живея:joy:Първите три дни беше ад, не мигнах изобщо. Беше ми изписан само Нурофен форте и аз тъпачката спазвам  да го пия *3 на ден. Взех да ги редувам с хексалгин и взе да се понася. Трябваше по- рано да прочета, че първите дни се спи почти прав. Така ми беше надуто отвътре, че се задушавах. Петък или четвъртък ще ходя да ми сваля конците и ще повдигна въпроса за щракащата ми челюст( според друг хирург, с изваждането на мъдреца, трябваше да изчезне). Друго...Ами не съм доволна, че цяла седмица карах на кисело мляко и не съм свалила и грам🤣Явно трябва да ми махнат цялата глава за по- голям ефект.

# 3 056
Здравейте пак, минавам да кажа, че наистина първите 2 - 3 дни след операцията са най-трудни. Днес ми е 2ри ден след операцията и се чувствам все повече човек Simple Smile
Има ли и други, които са имали леко подут шиен лимфен възел, за колко време спада? Според интернет - при всеки е различно, дори и година някъде прочетох ...

# 3 057
...
Има ли и други, които са имали леко подут шиен лимфен възел, за колко време спада? Според интернет - при всеки е различно, дори и година някъде прочетох ...
Много ясно, че е индивидуално. Аз нямах такива последици изобщо. Ти се следи - дали вдигаш температура, например, кърви ли, боли ли те много - ако смяташ, че нещо не ти е наред си върви при зъболекаря.

# 3 058
Здравейте, искам да ви попитам как се справяте с храненето след вадене на ретинирал мъдрец. Аз съм все гладна, уж ям, първите дни все пюрета гледах, днес вече си казах, че ми омръзна все да съм гладна. Лошото е че като дъвча по-твърдата храна на другата страна, пак се уморява челюстта от страната на извадения зъб. И вие ли сте постоянно гладни?

# 3 059
Когато вадиха ретинирал мъдрец на съпруга ми , за да е сит му пасирах месото. При него за щастие всичко мина перфектно, без никаква болка, отоци и неразположения.

Общи условия

Активация на акаунт