Вадене на мъдрец...

  • 1 051 757
  • 3 850
  •   1
Отговори
# 3 150
  • Мнения: 68 629
Ти писа за здрави мъдреци че не би вадила.

Аз поясних и разширих, че не само това дали са здрави, играе роля при вземането на решението.

Водещото е дали създават някакъв проблем. А не дали са здрави или болни. Според мен.

# 3 151
  • Мнения: 24 467
Не виждам проблем, ако ти пречи реално - оправяш си го и толкова.
Горе пишеше за "вадене" по няколко бройки. Не виждам смисъл да се прави, ако човек няма реален проблем. Това си е интервенция, все пак. Понякога не е безобидна. Ако няма смисъл от такава, не правя. Това - за мен. Иначе, както писах, човек ако иска - може и всичко наведнъж да си извади. Laughing То хората апандисити отстраняват профилактично, че са за два зъба ли... Народ - всякакъв.

# 3 152
  • Мнения: 68 629
Решението за ваденето е вече взето...аз така разбрах.
Чуденето и питането беше дали да е поединично това вадене, или наведнъж.

Това й коментирах горе.

# 3 153
  • Мнения: 24 467
За конкретния случай вече, ако човек е решил да маха категорично повече от един зъб, ако е от едната страна е по-удобно да е наведнъж. Споделих за моя позната, която направи така - с едно ходене и една упойка в страни се оттърва. Доволна беше. Срещнах я няколко дни след това в един магазин и беше много доволна от това си решение.
Ако е от двете страни - лично аз не бих. Първо ще си натоваря организма с две упойки наведнъж /нали за локални говорим, не за обща?/ и, второ, зависи колко е сложно положението - мога да не мога да дъвча дълго време и на двете страни, което е голям минус.

# 3 154
  • Мнения: 41
дам,  за жалост в случая ваденето и на 2-та е неизбежно. Интерсно, че поникнаха едновременно, малко след като навърших 30, преди това нищо и сега изведнъж - в комплект Simple Smile
Мерси на всички за мненията, струва ми се, че докторът си има и лични съображения и просто искаше да си спести занимавката два пъти ...

# 3 155
  • Мнения: 13
Привет на всички ! И аз си изпатих с ретиниран долен мъдрец... Преди 10 дни ми го извадиха с операция, бях се наплашила, но мина доста добре. Имах оток, който спадна, вече остана само лек на венците. Проблема ми е, че зъбките от страната на извадения мъдрец ме наболяват леко като ги почукна, а са здрави, само един е с пломба (този към който растеше мъдреца) и абсолютно никога не е имал болка или някаква чувствителност. Притеснена съм, понеже ми предстои 1 месец командировка в чужбина и си мисля да не вземе да стане по - зле тая болка Disappointed Имаше ли при вас подобно нещо и мина ли или ме очакват още мъки ? Благодаря предварително ! Innocent

# 3 156
  • Мнения: 523
Когато говорим за едновременно вадене на мъдреци, зависи дали са излезли нормално или са ретинирани. Моите бяха легнали хоризонтално, не бих си причинила двойна екстракция.

# 3 157
  • Мнения: 51
Привет на всички ! И аз си изпатих с ретиниран долен мъдрец... Преди 10 дни ми го извадиха с операция, бях се наплашила, но мина доста добре. Имах оток, който спадна, вече остана само лек на венците. Проблема ми е, че зъбките от страната на извадения мъдрец ме наболяват леко като ги почукна, а са здрави, само един е с пломба (този към който растеше мъдреца) и абсолютно никога не е имал болка или някаква чувствителност. Притеснена съм, понеже ми предстои 1 месец командировка в чужбина и си мисля да не вземе да стане по - зле тая болка Disappointed Имаше ли при вас подобно нещо и мина ли или ме очакват още мъки ? Благодаря предварително ! Innocent
Нормално е. Има травма на костта, която ще зараства месеци. Ако се притеснявате, че идва от другаде,  отидете на контролен преглед при доктора.

# 3 158
  • Мнения: 14
Здравейте, вадиха ми полуретиниран мъдрец вчера, след което ме зашиха, изписаха ми антибиотик и болкоуспокоителни. Болки почти нямам, но това, което забелязвам е лош дъх и се чудя това нормално ли е?

# 3 159
  • Мнения: 24 467
Вода за уста ползваш ли?

# 3 160
  • Мнения: 5 832
Здравейте, вадиха ми полуретиниран мъдрец вчера, след което ме зашиха, изписаха ми антибиотик и болкоуспокоителни. Болки почти нямам, но това, което забелязвам е лош дъх и се чудя това нормално ли е?
Зависи лош дъх на какво. И аз имах лош дъх дни наред като от застояла кръв, но и при предното вадене беше същото.

Относно болките в другите зъби, от момента, в който ми извадиха мъдреца, запопна болка в зъба до него. Не е силна, като чувствителност при дъвкане, или като почукна зъбите един в друг.

# 3 161
  • Мнения: 14
Вода за уста ползваш ли?

Все още не, казаха ми след два дни да започна да използвам Елудрил, за да не се маха съсирека сега.

Здравейте, вадиха ми полуретиниран мъдрец вчера, след което ме зашиха, изписаха ми антибиотик и болкоуспокоителни. Болки почти нямам, но това, което забелязвам е лош дъх и се чудя това нормално ли е?
Зависи лош дъх на какво. И аз имах лош дъх дни наред като от застояла кръв, но и при предното вадене беше същото.

Относно болките в другите зъби, от момента, в който ми извадиха мъдреца, запопна болка в зъба до него. Не е силна, като чувствителност при дъвкане, или като почукна зъбите един в друг.

Ами не мога точно да преценя на какво е, предполагам е именно от образувалия се съсирек.

# 3 162
  • Мнения: 24 467
Аз ползвах от следващия ден. Не жабури силно, просто промивай - изливаш леко и раздвижваш, без да жабуриш първите дни. Едно - заради дъха, но по-важното е за дезинфекция на раната.

Ако чувстваш болка в съседни зъби, това не значи, че им има нещо, просто мястото е натръпнало и от упойката, и от интервенцията. Често се случва. Дори при други дейности, като обработка на кариес дори.

# 3 163
  • Мнения: 8
Здравейте дами, имам един въпрос. Преди три дни ми извадиха долен мъдрец и бузата ми е много се поду. Имате ли наблюдения колко дни на тези от вас при които е имало оттоци им е седяло така? Благодаря предварително..

# 3 164
  • Мнения: 566
Здравейте дами, имам един въпрос. Преди три дни ми извадиха долен мъдрец и бузата ми е много се поду. Имате ли наблюдения колко дни на тези от вас при които е имало оттоци им е седяло така? Благодаря предварително..

По спомен около 6-7 дни. Накрая остава много лека подутина, но не се забелязва толкова много.

Общи условия

Активация на акаунт