Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Вадене на мъдрец...

• 952 426
  • 3 426
  •   1
Отговори
# 3 390
Издава се. Колко не мога да да кажа, аз поисках почти месец, докторката се съгласи, пусна ме да събера сама подписите на "комисията" и ми даде колкото поисках, явно е била щедра.
Възстановителния период е различен при всички, на мен не ми се налагаха болкоуспокояващи след операцията, на другия ден (вярно подута като балон) ходих спокойно на концерт. Има други, които със седмици пият Аулин. На мен отока ми спадна след четири седмици пък, на други след петия ден не се вижда нищо. Няма как да ви кажем как ще е при вас.  Дълго обаче ще ви е страх да дъвчете на тази страна.

# 3 391
Здравейте, предстои ми вадене на мъдрец (за пръв път ми е). Исках да попитам след ваденето издава ли се болничен от хирурга и как минава при вас възстановителния период?
Ако има нужда ще издаде. При мен и ваденето и възстановяването минаха неусетно. 3 извадени имам.

# 3 392
Здравейте, предстои ми вадене на мъдрец (за пръв път ми е). Исках да попитам след ваденето издава ли се болничен от хирурга и как минава при вас възстановителния период?

И аз като CatherineK се включвам със същия въпрос - дали или колко дни се полагат за болнични при вадене на мъдрец?
Въобще не си представям, че такава манипулация може да мине без болка в следващите дни. Затова предполагам, че освен за деня на вадене, ще дадат поне още 3-5 дни...

# 3 393
Аз искам и да попитам хората преминали такава манипулация - след операция с каква храна се храните? Ясно е, че течна, но дайте идеи ако може. Grinning
И друг въпрос - миенето на зъби само първия ден ли се пропуска? Не си представям да не си мия зъбите. Sad

# 3 394
Аз се храних много трудно, буквално си изливах с чаена лъжичка крем сума в устата. Това беше единственото,което приемах поне няколко дни докато започне да преминва болката. Много зависи кой мъдрец е ваден, долен, горен, имало ли е цепене на венеца или не. Каквото и да е минава. За миенете на зъби да призная най малко се притеснявах, защото не можех да си отварям устата така или иначе...

# 3 395
Ако можете да си отворите устата, се мият, без мястото на операцията. Но ако препоръката на хирургът е да не се миете първия ден, го послушайте.
Храната - всички супи могат да се пасират, картофи, моркови, варени яйца, смути, шейк, кисело мляко, кремове, бебешка каша Слънчо, сладолед( не на клечка, да не се смуче), БЕЗ сламки. 😊

# 3 396
Аз искам и да попитам хората преминали такава манипулация - след операция с каква храна се храните? Ясно е, че течна, но дайте идеи ако може. Grinning
И друг въпрос - миенето на зъби само първия ден ли се пропуска? Не си представям да не си мия зъбите. Sad
Най-добре е да не се мият един ден, след това може, като внимавате на мястото.Относно храната е необходимо само да не е твърда и топла.

# 3 397
  • Пловдив
След 3 извадени мъдреца при един и същ лицево челюстен хирург в Пловдив и само 3 шева при едното вадене ,
искам да кажа , че дори не ми се е налагало да пия обезболяващо след като ме пусна упойката последният път .
Пожелавам на всички толкова леко вадене и възстановяване и най-важното добър специалист, който знае какво прави .

# 3 398
След 3 извадени мъдреца при един и същ лицево челюстен хирург в Пловдив и само 3 шева при едното вадене ,
искам да кажа , че дори не ми се е налагало да пия обезболяващо след като ме пусна упойката последният път .
Пожелавам на всички толкова леко вадене и възстановяване и най-важното добър специалист, който знае какво прави .

Може ли да споделите кой е хирурга ?

# 3 399
  • Пловдив

Може ли да споделите кой е хирурга ?

Др. Зара Кехайова - жената е уникален специалист във ваденето на мъдреци.
Всеки, който е бил при нея ще го потвърди.

# 3 400
bekig44 , а колко струва едно вадене на мъдрец при нея ?

# 3 401
  • Пловдив
bekig44 , а колко струва едно вадене на мъдрец при нея ?

Последно когато ми вади беше преди 2 години и ми взе 60-70 лв .
Не работи с НЗОК , на частна практика е .
Отделно преди самото вадене иска да си направиш снимка ,
за да види какво е разположението на самия зъб.
За друго не съм давала пари , защото нито съм пила антибиотик нито обезболявящи .

# 3 402
Цената е като за обикновено вадене на мъдрец. При такъв и аз не съм пила обезболяващи. Но при операциите е съвсем друго. Там се подух, пих антибиотик и обезболяващи и колкото и да беше добър специалиста е неизбежно. 🙂

# 3 403
  • Пловдив
Цената е като за обикновено вадене на мъдрец. При такъв и аз не съм пила обезболяващи. Но при операциите е съвсем друго. Там се подух, пих антибиотик и обезболяващи и колкото и да беше добър специалиста е неизбежно. 🙂

Ами точно при първото ми вадене след снимка и всичко както беше наред ми го счупиха / друг хирург /  , не можаха да извадят нищо и тогава ме изпратиха при Зара Кехайова . Тогава вече имах абсцес , сложи ми дренаж и пих една седмица далацин 300 , за да спадне отока . След това отидох и ми извади жената всичко с 2 или 3 шева само вече не помня.
Тогава точно ми взе 45 лева като това включваше и свалянето на конците .

# 3 404
Здравейте. Предстои ми операция на мъдрец долен десен. Ще ми я извършва доктор Едрев във Варна. Днес ходих на консултация и малко се уплаших. Шърво че мислих че просто ти бивт упойка вади ти го и ти прави 2 шева,  но се оказа че ще има анестизиолози ,ще бъда вързан на монитор за следене на кръвно, дишане,  пулс и тн. Признавам че това изобщо не го очаквах и ... никога не ме е било страх от зъболекари,  имам стотици ходения тъй като имам склонност да мк се развалят зъби,  никога не са ми слагали упойка у винаги съм търпял. Проблема е че от много малък имам паник атаки, началото на годината изкарах тежък ковид и отново ми се отключиха наскоро и не знсм честно казано как ще издържа на тази манипулация. Мислех да му казвам, но като го слушах как говори ми беше пределно ясно че грам не му пука , и не цепи много бъсма.
Въпроса ми е , някой с подобни проблеми сядал ли е на стока и как се е спрявял и второ , горе долу колко време е процедурата от почвеното на операцията след упойката . Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт