Как бебо да спи непробудно?

  • 5 929
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 315
Моят Йоан вечер към 10 - 10:30 го къпем и после го кърмя и ляга да спи. Спи до около 7-8 сутрин и през нощта не става. Сам си наложи този режим. Понякога даже го будим за къпането и последното папане. Но в повечето случаи цигулките в тумбата го будят. Всичко си е до бебенце според мен Simple Smile.

# 31
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Цитат на: Margarita
Но в повечето случаи цигулките в тумбата го будят. Всичко си е до бебенце според мен Simple Smile.

Точно това е проблема. Мартин е научен да яде 8 пъти защото наддаваше малко и лекарката ме накара да го храня в 3 през нощта и сега не можем да го отучим. Той се буди да яде, не за люлеене. Ако го нахраня си заспива.

# 32
  • Мнения: 1 263
Цитат на: vergilia
Някой има ли бебе, което да е като по книгите- да не се буди от 21 до 6? И как става тази магия?

Спи от 21-22 до 9-10. Не се буди през нощта още от първите дни. Не съм правила нищо за да я науча.

# 33
  • Мнения: 46 510
Цитат на: makrust
Точно това е проблема. Мартин е научен да яде 8 пъти защото наддаваше малко и лекарката ме накара да го храня в 3 през нощта и сега не можем да го отучим.......


И дъщеря ми ядеше в 3 ч. през нощта, но като порастна спря, не съм я мъчила и никога не бих пробвала аз да й правя режим. За мен това са насилствени методи и не ги приемам.Някъде към 3-3.5 месеца всичко си дойде на мястото Grinning

# 34
  • Мнения: 2 534
Моята сладурка направо ме беше побъркала . Едва от един месец спя спокойно , да не взема да я урочасам сега , преди това девет месеца беше кошмар . Будеше ме на нощ най-малко по пет пъти . Ревала съм за сън . После изведнъж без видима за мен причина Поли започна да спи спокойно от 22.30 - 10.00 ч.Така че , повече търпение , понякога нещата нямат разумно обяснение

# 35
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Thinking Вергилия, не се появи повече Thinking ,  а аз не разбрах колко е голямо детето и Thinking

# 36
  • Мнения: 4 244
Сина ме е бебе мечта. Хем го кърмих.
от началото до 2 седмица - 23 ч до 4 сутринта
След това постепенно от 22 до 5 и към 6 месец до 8 ч.
Виж щерката - жив вампир ( и тя кърмена).
Просто е до бебето

# 37
  • Мнения: 10 758
Магия няма.Бебо само ще се нагоди.Дъщерями заспиваше към 21-22ч. и се събуждаше към 8-9-10ч. Сега сина е коренно различен. Но от известно време наблюдавам, че спи по 8-9 часа през ноща. Незнам дали правилно съм прочела за чая, че го даваш със захар.Че те всички чайчета, които са на гранули са със захар, защо трябва допълнително да слагаш?

# 38
  • Мнения: 5 577
Благодаря за многото мнения. Моят Иван е на 5 месеца. В началото се будеше по 2 пъти (пие чайче и за 5 мин пак заспива, подслаждах го още малко, уж да го засища повече-голяма глупост). Но сега е неспокоен- няма видими признаци на зъби. Иначе лесно заспива, спокойно. Понякога нощем му къркори стомахчето, пръцка, и се разплаква...Все си мисля, че някакъв начин да спи непробудно има... Confused
Как завивате бебетата си нощем? През дена носите ли ги по другите стай? Пускате ли им вечер музика, телевизия?
Какво ядат двете хранения преди заспиване (ако са  5 месец) и колко? Слагате ли им нещо в леглото  (играчка, кърпичка)? На какво разтояние е леглото от прозореца, и парното (печката)?
Слагате ли нещо в млякото (капки за колики, или нещо такова)?
Рискувам да стана малко досадна, но ще опитам всичко, защото детето е сравнително кротко.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 477
Напълно те разбирам. При нас беше първите 4 месеца адът на земята - будеше се по 2-3 пъти на нощ - било за храна, било за вода. После сама спря да се буди нощем да яде. И този рай беше до към 8 месец. после цели 3!!!! месеца ми късаше нервите да се буди нощем - към 2 часа, после към 4-5 часа и иска да я гушкам и приспивам. И тогава наложих железен режим - всяка вечер абсолютно еднакъв ритуал, макар че все още я люлея на ръце по 5 мин, после заспива и така - сега спи от 21 ч. до 8.30 ч сутринта! Приказка без край! Като я приспя лампите се гасят, работи само радиото и по никакъв повод не влизам в стаята, освен като дойде време за сън, инак понякога това я буди. Играчки съм й оставила в изобилие - сутрин ако се събуди преди мен си играе с тях.

# 40
  • Мнения: 987
наистина не знам дали има някакво правило за да приучиш дете да спи през ноща . сигурно наистина е индивидуално . но аз и при двете си деца процедирах по този начин : мартин спи с тьнка пижамка и в спален чувал , без завивка . ако чувала му е за пране го завивам с тьнка завивка . леглото му е по средата на стаята (1/2 от парното ) . слагам го в креватчето му веднага след като го накьрмя и се оригне , затварям вратата и загасям лампата . понякога си помрьнква или си гледа , но после си заспива . през ноща се буди ( вече по рядко ) кьм 3-4 часа и му давам вода или чай . влизам в стаята слагам му шишето в устата и му го подпирам с една играчка за да не му пада и излизам . не му говоря , не паля лампата и не го пипам да го местя . той си изпива шишето ( често не цялото ) и заспива . така спи до 7 часа . яна даже от 20 ден изобщо не ми се будеше , но и при нея ако се случеше действах по този начин . това е мойта рецепта . УСПЕХ  СЬС СПАНЕТО Peace

# 41
  • Мнения: 1 517
Моята хубостница спеше като ангелче от втория до седмия месец. След това изведнъж започна редовно да се буди всяка нощ по 1-2 пъти и докато не й дам да суче, не заспива. Не знам защо стана така. Все си мисля, че не я храня достатъчно добре денем, затова е така. Ама знае ли човек какво е.  Thinking

# 42
  • Мнения: 101
Цитат на: vergilia

Как завивате бебетата си нощем? През дена носите ли ги по другите стай? Пускате ли им вечер музика, телевизия?
Какво ядат двете хранения преди заспиване (ако са  5 месец) и колко? Слагате ли им нещо в леглото  (играчка, кърпичка)? На какво разтояние е леглото от прозореца, и парното (печката)?
.

Леглото му е до прозореца, затова като го изкъпя му слагам шапчица.Нощем спи в чувалче, ВИНАГИ, И ДЕНЕМ И НОЩЕМ СПИ В ЛЕГЛОТО СИ, а когато си играе го вземам в стаята, където съм аз.Слагам го в леглото му само когато е време за сън и когато не мога да го наблюдавам. Телевизорът е в съседство на бебешката стая и работи non stop, но ако плаче му пускам музикалната играчка. В повечето случаи му отвлича вниманието. През деня му закачам играчки, които да може да стига и да лапа, естествено. През два-три дни ги сменям.
Като цяло е спокойно и усмихнато бебе, денем спи 2х1 час, а вечер от 21 до 6-7. На кърма сме.

# 43
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами ползвай приспивателно  Twisted Evil    newsm62  
Ами моя като ни събуди през ноща-а той ни буди на 3 часа за да яде, понякога забравя да спи и цяла нощ бодуваме. Това е много индивидуално, някой имат късмет да имат бебета които пропускат 2-3 яденета и само спят, а други по цял ден и цяла нощ се хранят и ако не ядът плачат. Аз не съм го учила да яде на 3 часа, даже напротив опитах да пропускам едното нощно хранене, но нямахме успех, той плачеше чак до другото хранене и не можехме нито ние да спим нито той, накрая се отказахме, решихме да го оставим той сам да си регулира режима за сега иска да яде на 3 часа и му даваме на толкова, като попорасне ще яде по рядко. Не искам да мъча и него и нас като го държа гладен.

# 44
  • Мнения: 987
Tinka79 , ние сьщо до 1.5 месец ядяхме през ноща в 3часа. но после го пробвах с чай и се получи . вече все по рядко се буди през ноща да пие и спи до сутринта . пак го пробвай след време .  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт