Тибетска гъба

  • 133 300
  • 732
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 5 001
  15 градуса не е топло, хич даже.Аз я измих и оставих да изсъхне, тая горчилка никой не я иска. Сигурно гъбата е развалена.

Тайне ако гъбата е стегната и бяла на цвят - нищо й няма.....Я,кажи как изглежда гъбата или тури тука една  снимка кат имаш време да я видим...... Hug

Не трябва да има нищо горчиво в кефира...... Rolling Eyes

# 661
  • София
  • Мнения: 15 453
  15 градуса не е топло, хич даже.Аз я измих и оставих да изсъхне, тая горчилка никой не я иска. Сигурно гъбата е развалена.

Тайне ако гъбата е стегната и бяла на цвят - нищо й няма.....Я,кажи как изглежда гъбата или тури тука една  снимка кат имаш време да я видим...... Hug

Не трябва да има нищо горчиво в кефира...... Rolling Eyes
Мастърче,вече е суха и жълта, зарязах я!

# 662
  • Мнения: 5 001

Мастърче,вече е суха и жълта, зарязах я!

Мдааааа.....Заминала е гъбката! Трябва да е като карфиолчета.....

Аз затова нито суша,нито замразявам гъбата!!! ......Като ми писне - с месеци седи във буркан с вода и в хладилника......Нищо й няма......Но като реша да поквасвам - проблеми няма!

# 663
  • София
  • Мнения: 15 453

Мастърче,вече е суха и жълта, зарязах я!

Мдааааа.....Заминала е гъбката! Трябва да е като карфиолчета.....

Аз затова нито суша,нито замразявам гъбата!!! ......Като ми писне - с месеци седи във буркан с вода и в хладилника......Нищо й няма......Но като реша да поквасвам - проблеми няма!
Реших да не хабя повече мляко и я зарязах в една чаша на сухо.

# 664
  • Мнения: 5 001

Реших да не хабя повече мляко и я зарязах в една чаша на сухо.

Я налей студена вода и остави така......Да видим дали няма да се активира.... Rolling Eyes Нищо не губиш! Поне да пробваме и да знаем занапред.....

# 665
  • София
  • Мнения: 15 453

Реших да не хабя повече мляко и я зарязах в една чаша на сухо.

Я налей студена вода и остави така......Да видим дали няма да се активира.... Rolling Eyes Нищо не губиш! Поне да пробваме и да знаем занапред.....
За какво ми е да я активирам, като горчи заквасеното?

# 666
  • Мнения: 5 001
Тя гъбата в мометна не може да подкваси.....Пробвай да видиш дали от водата няма да набъбне и да почне да побелява......Демек да се съживява.....


П.П. В момента нямам за даване(дадох миналата седмица на едно момиче от тук) ,но винаги мога да ти дам,ако искаш ......

Последна редакция: пн, 17 дек 2012, 18:52 от TheNMaster

# 667
  • Мнения: 2 259
  Здравейте момичета!Имам един въпрос, преди имах гъба и това,което ставаше не горчеше.Сега дъщеря ми ми донесе, но много горчи подквасеното мляко, защо така?
Ако решете и искате след около две седмици мога да ви пратя от Варна.Раздадох много ,даже със закъснение на някой.

# 668
  • София
  • Мнения: 15 453
   Благодаря много за предложението, но не ми се занимава!

# 669
  • Бургас
  • Мнения: 610
Изсъхнала гъба може да се съживи, да.

# 670
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158

......Като ми писне - с месеци седи във буркан с вода и в хладилника......Нищо й няма......Но като реша да поквасвам - проблеми няма!

аз моята я забравям по седмица, две  и повече на терасата и нищо и няма  newsm78
слава богу че от време на време хич не ми е до нея
Ползвам млякото на Лидл 3.5% и съм много доволна , с домашното мляко ми се разваляше  Sad

# 671
  • Мнения: 2 259
Имам гъба за Варна,ако някой иска.

# 672
  • Мнения: 1 986
Ако някой иска-имам за даване. От Бургас съм Peace

# 673
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 016
Нареждам се на опашка -от София съм/за взимане/  bouquet

# 674
  • София
  • Мнения: 1 079
И аз бих искала да започна да я гледам.Преди много години баща ми я гледаше като член от семейството,но него отдавна го няма и гъбата също.Сега искам да започна да я гледам и аз.Ако някой от София има за даване ще съм му много благодарна  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт