за пореден път- за захранването

  • 2 619
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Мили мами, преди време ви помолих да споделите кога и как захранват бебетата в държавата в която сте.Бяхте много отзивчиви.
Сега имам нов въпрос- Когато захранвате, заменяте ли млечно хранене? Защото това , което чух последно е , че до 1 годинка храните са само за опитване, а не за наяждане и не бива с тях (каши и пюрета) да се заменя яло хранене. Така ли е и при вас?
Благодаря ви предварително:)

# 1
  • Мнения: 530
Честно казано сега вече съм забравила точно как беше, но то и препоръките за захранване дори от преди две години са се променили много. Знам, че поне до 9-10 месеца на всяко хранене на Анна присъстваше или кърма или мляко - в самото ядене или отделно. Не съм  се стремяла да 'заместя' млечно хранене. Тя и досега много обича да пие мляко, но гледам да пие повече вода отколкото мляко все пак.
Аз я захраних сравнително рано - в 5ия месец - тогава така препоръчваха, сега е от 7мия месец. Та и не съм си давала зор да й замествам хранене, тя сама определяше темпото.

# 2
  • Мнения: 3 880
Цитат на: Fighty
Когато захранвате, заменяте ли млечно хранене? Защото това , което чух последно е , че до 1 годинка храните са само за опитване, а не за наяждане и не бива с тях (каши и пюрета) да се заменя яло хранене.


Аз това твърдение съм го чела само из българските форуми...и ми се струва малко пресилено. От една страна бързат да захранват бебетата още на 20-40 дни, но от друга пък до годинката не се замествало хранене, ами само за опитване било. Няма логика, това са 2 съвсем противоречиви неща за мен...
Аз заместих обедното кърмене 4-5 седмици след като започнахме захранването и на 10 месеца бях оставила само нощното и сутрешното кърмене, останалите хранения бяха заменени нацяло, незнам какво лошо има в това да се замени хранене преди годинката, на дъщеря ми поне не й се отрази зле...

# 3
  • Мнения: 4 244
Като захраних и двамата, бяха готови и много бързо напреднаха с яденето с лъжичка, че си премахнахме сами едното кърмене с ядене на зеленчуково пюренце. Така една седмица . После свалихме следобедното кърмене с плодово пюре и  след 2 седмици заместихме изцяло вечерното вече шише с каша. Последно след няколко месеца премахнахме и сутрешното шише с нормална закуска. Пиехме мляко вече от чаша до 2 годишна възраст шерката а сина до 15 месец

# 4
  • Мнения: 565
A na kolko gi zahrani? Te kazvat 4e ne biva da se zamenya mle4no hranene ne za6toto ne sa gotovi i im e tudno s luji4kata naprimer, a za6toto hranata na deteto do 1 godinka tryabvalo da bude 75-80 procenta mlyako.

# 5
  • Мнения: 1 793
ами до годинката млякото трябва да е основна храна за децата, затова не се замества хранене. и затова първо се дава млякото и после пюрета разни.

# 6
  • Мнения: 565
Da de i az taka znam, no kato go ostavyq da suche purvo , to nyama li da se nayade i da mi otkave posle piureto, ili ka6ata , ili kakvoto i da e tam?

# 7
  • Мнения: 1 793
Цитат на: Fighty
Da de i az taka znam, no kato go ostavyq da suche purvo , to nyama li da se nayade i da mi otkave posle piureto, ili ka6ata , ili kakvoto i da e tam?


ами едва ли ще ти откаже. може би малко по-малко да изяде /въпреки че при моя син това не важи.първо цока и после всичко си изяжда/. но дори и да не изяде детето цялото пюре това не е проблем. важното е, че е поело количеството мляко, което е важно за него.

# 8
  • Мнения: 676
Цитат на: Fighty
Da de i az taka znam, no kato go ostavyq da suche purvo , to nyama li da se nayade i da mi otkave posle piureto, ili ka6ata , ili kakvoto i da e tam?


Не мога да разбера защо се притесняваш и се опитваш да го захранваш при условие 4е имаш достатъ4но кърма за да се нахрани детето. Както и другите май4ета са ти казали, 4е млякото трябва да е усновното меню при децата до 1 годинка или поне до 6 месеца. Аз запо4нах с плодови пюрета след 6-тия месец и то само по 1-3 лъжи4ки на ден около обяд колкото да свиква детето с други вкусове, а не за да се наяде. Винаги съм се стремяла млякото да основната храна, защото е най-полезното.
Ако 4увстваш 4е кърмата ти е достатъ4на за да се нахрани детенце, няма хужда да заместваш кърмене с пюре или каша.
Успех Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Fighty
Da de i az taka znam, no kato go ostavyq da suche purvo , to nyama li da se nayade i da mi otkave posle piureto, ili ka6ata , ili kakvoto i da e tam?

През първия месец сигурно ще е така, може да имаш дни, в които бебо да предпочита само да суче и други дни, в които ще хапва от пюрето или кашата, каквото там яде. Зависи много от самото бебе, от готовността му. Ориентирай се по него, не по статистическите срокове. Ако хапва - добре, значи му харесва и има нужда, ако не хапва, значи си иска млекцето човекът и го уважи!
Аз не бих бързала да замествам хранене, особено ако не ме гони връщане на работа, но това си е лично мнение, не знам ти в каква ситуация си.

# 10
  • Мнения: 229
Цитат на: *Biba*
Цитат на: Fighty
Когато захранвате, заменяте ли млечно хранене? Защото това , което чух последно е , че до 1 годинка храните са само за опитване, а не за наяждане и не бива с тях (каши и пюрета) да се заменя яло хранене.


Аз това твърдение съм го чела само из българските форуми...и ми се струва малко пресилено. От една страна бързат да захранват бебетата още на 20-40 дни, но от друга пък до годинката не се замествало хранене, ами само за опитване било. Няма логика, това са 2 съвсем противоречиви неща за мен...
Аз заместих обедното кърмене 4-5 седмици след като започнахме захранването и на 10 месеца бях оставила само нощното и сутрешното кърмене, останалите хранения бяха заменени нацяло, незнам какво лошо има в това да се замени хранене преди годинката, на дъщеря ми поне не й се отрази зле...

  202uu

# 11
  • Мнения: 565
Ami nqmam dostaty4no kyrma, osobeno we4er i zatowa Kaya e na smeseno hranene. Wypreki 4e tya wyrlo se suprotiwlyawa i mi otkazwa adaptiranoto mlyako. Prawya wsi4ko wyzmovno za powi6awane na kurmata-wklu4itelno homeopatiya, no we4er prosto nyamam kyrma , po4ti nikakwa.W4era naprimer we4erta izsuka 70grama i ne pojela drugo mlyako.Ostavih ya , ne ya nasilih i tya si izkara no6tta do 6.30
Wypreki wsi4ko re6ih da ya zahranya kato nawyr6i 6 meseca:) Za ujas na baba i:))))

# 12
  • Мнения: 3 880
Цитат на: Fighty
W4era naprimer we4erta izsuka 70grama i ne pojela drugo mlyako


А ти как разбираш колко точно грама е изсукала?

# 13
  • Мнения: 530
Цитат на: *Biba*
Цитат на: Fighty
W4era naprimer we4erta izsuka 70grama i ne pojela drugo mlyako


А ти как разбираш колко точно грама е изсукала?


И аз това щях да питам? И освен това - защо мислиш, че ти е малко кърмата? Щом е сукала и заспала до 6:30 сутринта (т.е. не се е будила от глад) значи според мен си имаш достатъчно кърма за нейните нужди.  То по принцип кърмата е по-малко вечер.

# 14
  • Мнения: 565
Imam kantar4e vku6ti ii ya merya:)

Общи условия

Активация на акаунт