за пореден път- за захранването

  • 2 623
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Fighty
Imam kantar4e vku6ti ii ya merya:)

Я не се шашкай
Ми то при кърменето бебето суче когато колкото си поиска. Всяко ядене е различно и не можеш да съдиш по едно кърмене дали стига или не

# 16
  • Мнения: 3 880
Цитат на: Fighty
Imam kantar4e vku6ti ii ya merya:)


Изхвърли кантарчето и всичко ще се оправи Wink . Без майтап...

А иначе знам, че за да се добие наистина представа по колко суче бебето трябва да се тегли 3 дни преди и след всяко кърмене и да се вземат после осреднените стойности. Т.е. от веднъж- два пъти нищо не става ясно. (то и аз някой път нищо не ям, обаче друг път ела ме виж- като ламя съм Wink  Simple Smile )
Тези тегления се правят обаче през първите дни и седмици, ти какво си затеглила това голямо бебе Wink я марш на кантарчето, тя ако е гладна ще яде и адаптирано даже (ако наистина не й стига кърмата) или поне ще реве от глад...

# 17
  • Мнения: 3 880
Да питам пак, че не разбрах, наддава ли детето и пишка ли достатъчно (поне 6 пъти на денонощие)? Ако отговора и на двата въпроса е "да" изобщо нямаш причини за притеснения...

# 18
  • Мнения: 565
Уж наддава. На 4м беше 5.950 при средна норма 6100. Сега като я мерих е 6.400, ама знам ли това достатъчно ли е. Макар че е бая пухкава. Аз кантар ползвах преди около месец -два и спрях.Но сега отсреща ни се роди братовчед и на него му купиха кантарче , та аз се изкушавам и ходя да я меря постоянно. Embarassed
Прави сте ,че трябва да си се вслушвам в нея и да я храня колкото иска , да не я насилвам , но тъпото е , че постоянно хвърлям мляко. Тя суче, суче и кърмата ми свърши, изяла е малко (дори да не я меря се ориентирам горе-долу по минутките) , направя и мляко в шишето и тя не го иска.Айде на боклука. Така от 5 пъти , 2 го изпие, 3 не.Много ми се иска да го спра това адаптирано мляко и да си караме само на кърма, но млекоцентралата ми не е достатъчно мощна:Simple Smile Пък и ранио или късно ще трябва да го пие, нали...
Проблема е , че тя не си казва и като е гладна. Ето сега на обяд сука , сука-40гр. Е, колкото и да са и малко нуждите, 40 грама за 5м бебе нищо не е.Реших да изчакам един час и пак да и дам да суче.За един час обаче нищо не събрах и и дадох шише-изяде си го без да се мръщи Rolling Eyes

# 19
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Fighty, ти верно много си се ошашавила  Laughing Като гледам бузуранчето от снимката никак не ми прилича на недохранено. А и цяла вечер да си спи при положение, че не му е стигнало млякото е невъзможно. Мога ли да ти разкажа нещо като майка на "системно недохранено" бебе. Гладно ли е не наддава въобще, даже започват да намаляват килата. Не спи спокойно и реве ужасно много. Като му преложиш бутилката с мляко като хищник я захапва и не се куми въобще.
Моето момче се роди 4 кила. Първия месец съм имала мляко, но втория намаляло. Добре ама на мама не и прави впечатление и си мисли колики били. Отиваме на консултация бебето 4.200  #Shocked за 2 месеца 200 грама. Лекарката заключи "системно недохранване"  Rolling Eyes (никога няма да забравя тези думи). Каза че явно е от около седмица, защото ако било от по-дълго е щяло да падне под 4 кила. Тичам и купувам сухо мляко от магазина. Давам на бебето, което до сега не беше близвало такова чудо. Като захапа докато не свърши не пусна, а беше пълната доза. Заспа блаженно и спа до следващото хранене. Да не говорим, че и мъките вечер с така наречините "колики" изчезнаха.
Надявам се да съм ти помогнала с личния си опит.

# 20
  • Мнения: 565
Simple Smile))Ммм, дааа и на мен думите "системно недохранено" някак си не ми се връзват с бузите и трапчинките по дупето и:) Благодаря ви на всички:)

Общи условия

Активация на акаунт