как се прави схема за гоблен

  • 14 306
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 138
И как се сменя бода от кръстче на гобленов бод?

# 16
  • Мнения: 7 803
отиваш на stitch. там са изброени вариантите или натискаш F8 за по-бързо

# 17
  • Мнения: 2 924
всевиждаща
благодаря за темата:)
Момичета,не ми е кой знае колко позната Паттерн Макер,
но съм готова да отговарям на въпроси свързани с ползването и.
Ще обяснявам колкото мога.
Тези дни дъщеря ми е ужасна- само мрънка и т.н и
просто време нямам да се съсредоточа върху нищо.
Ето инструкции за Паттерн Макер- на руски са

бебешок
е права. В началото е най-добре да се започне с дизайн на нещо рисувано.
Ето и това става- някой търсеше подобна схема:)




Последна редакция: пт, 25 май 2007, 13:57 от Хипатия

# 18
  • Мнения: 2 116
"Ну пагади" ми се струва идеално ката за начало!  Peace

# 19
  • Мнения: 138
Ну пагади е страшно. Обаче как става това намаляване на цветовете?

# 20
  • Мнения: 22
Значи набързо направих 1 проба, ама без да пипам цветовете. Зададох 33 цвята, щото по подразбиране ги дава 90
http://www.jimwarren.com/fine_19_girlbikini.html
и получих тази схема ключ,ама дали ще успея да я покажа newsm78
офффф много голям размер е , не мога да я кача, а мъжа спи и не може да ми помогне с resize

# 21
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 073
Записвам се и ще ви следя с интерес Hug
Не мога да помогна с нищо Embarassed

# 22
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
А добро ви утро от края на света!
Дайте да го видя тоз хубосник, ама ако може някой да качи негова картина някъде другаде, че на сайта който давате ми пише: You are not authorized to view this page
Иначе аз имам муцунката на дъщеря ми, според мен доста добре се получи, толкова бързах да я ушия, че не се задълбочих да махна паразитните цветове.
Иначе, е шита на аида 16 и дупки ми вадят очите. /не можах да намеря друго тогава/
Бонбо-Нелла, важното е да измислим какво да предложим в замяна, мисля, че схемата ще я нагодим. Въпроса е това което направим, да грабва.
Имам идея, вече. Ще я пробвам, като нахраня малкия, дано имам време. Ако е средно добра, ще я споделя.
Обаче таз мадама, като прави сама разработки, може да ни открадне идеята  Mr. Green Mr. Green Joy

# 23
  • Мнения: 270
Хипатия, нещо не мога да го отворя този сайт на руски...

# 24
  • Мнения: 2 924
Хипатия, нещо не мога да го отворя този сайт на руски...
Това не  е сайт ,а зип.файл .
Закачила съм го в мегаъплауд и вероятно ти нямаш инсталиран тулбара и не можеш да свяляш от там .
Ще го закача след малко и в думп.ру,само дето там няма да го пазят кой знае колко време.
А иначе като с е разархивира файла в него има 16 Word документа.

# 25
  • Мнения: 270
Ясно! Аз ползвам помощта на Pattern Maker-а на английски, засега е много добре, но предполагам тънкостите ги няма, така че ще чакам...

# 26
  • Мнения: 2 924
http://dump.ru/files/3/31885544048/
ето ги пак инструкциите за Паттерн Макер

# 27
  • Мнения: 270
Всевиждаща, успях с .jpg. Точно както каза - лесно. Благодаря!
За "Ну погоди" - опитвам с първата картинка, но ми е много трудно да се справя с контурите. Утре може и да покажа резултат. Оказва се (за мен, разбира се), че и анимацията не е толкова лесна.
Хипатия, изтеглих, благодаря!
Бебешок, Фотошоп-а, където може да се "барнат" цветовете, се разглежда изключително подробно тук. Сега, да не си кривя душата, не съм чела темите. И там познанията са ми на неграмотен ентусиаст. Но сега, докато работех с Pattern Maker-а установих, че и той ти дава възможност да пипнеш тук-таме. Може би е въпрос и на рутина все пак.

# 28
  • Мнения: 2 924
Туксложих няколко снимки,подходящи за едно начално запознаване и опити с
Паттерн Макер или някоя друга подобна програма.
Не  е лесно,но поне с такива картинки не  етолкова отчайващо:)
Днес по-късно ще намеря и други и ще ги сложа в същата папка.
Бонбо-Нелла,
линка дето си дала става за някой ,която иска да се научи да рамкира снимки,ползвайки Фотошоп,
но в тези теми,макар и много не могат да ти дадат кой знае каква представа за работа със програмата
В темите Намерих има много книги за работа с Фотошоп.А ако не ви с е рови идете директно в сайта на мимиту с кирилизация
Ето линк към книгите за работа с Фотошоп.


Хайде дано имам малко време утре и да се опитам да направя един урок

# 29
  • Мнения: 270
Хипатия, не мога да твърдя за фотошоп-ките нищо, тъй като, както казах, не съм чела всичките им теми. Малкото неща, които съм засичала, бяха полезни. Да, права си, че рамкирането преобладава...
Щом ще имаш време за уроци, ето и въпрос-молбата ми: занимавам се с първата картинка на Ну погоди, докарах я донякъде и не е толкова лошо, но имам затруднение със слагането на контурите, а тук те са основни (на китарата, опашката, мустака). Водейки се по Help-а на програмата се оказва, че трябва да ги слагам ръчно, което идва мноооого труд и време и взиране. Да имаш друга идея? И друго - схемата е готова, но не мога да изкарам символите върху нея - откривам ги, подготвям каквото и както искам да бъде и после пак ги няма отгоре....Идея?

Общи условия

Активация на акаунт