Плацента превия?

  • 3 210
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 987
на мене и двете бремености плацентата ми беше ниско закрепена . през пьрвата почти само лежах . много се бях шашнала . но всичко мина добре . родих си в 40г.с по естествен пьт. сега вторият пьт честно казано не се спрях -по цял ден бях навьнка , а и  с грижите за яна почти нямах време за почивка . резултатьт - раждане в 36г.с. пак по естествен пьт супер бьрзо и лесно . според мене комбинирай двете неща (почивка и разходки) умерено .
леко бременеене и горе главата .  261uu

# 16
  • София
  • Мнения: 3 972
Цитат на: minimo
на мене и двете бремености плацентата ми беше ниско закрепена . през пьрвата почти само лежах . много се бях шашнала . но всичко мина добре . родих си в 40г.с по естествен пьт. сега вторият пьт честно казано не се спрях -по цял ден бях навьнка , а и  с грижите за яна почти нямах време за почивка . резултатьт - раждане в 36г.с. пак по естествен пьт супер бьрзо и лесно . според мене комбинирай двете неща (почивка и разходки) умерено .
леко бременеене и горе главата .  261uu


Благодаря ти много! Дечицата ти са големи сладури, да са ти живи и здрави!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 062
Без да съм спец по темата искам да кажа - никакво сериозно натоварване, никакво пътуване и П О Ч И В К И !!!

Като те знам, че все си в офиса или из София, пак повтарям - П О Ч И В К И!!!
В легнало положение имам предвид, а не да се подпреш на някое дърво за малко Simple Smile

Успех!

# 18
  • София
  • Мнения: 3 972
Цитат на: eleksir
Без да съм спец по темата искам да кажа - никакво сериозно натоварване, никакво пътуване и П О Ч И В К И !!!

Като те знам, че все си в офиса или из София, пак повтарям - П О Ч И В К И!!!
В легнало положение имам предвид, а не да се подпреш на някое дърво за малко Simple Smile

Успех!


Така е Елексирче, много бачкане имам до края на март, но се отървах поне от клиентите при които ми се налагаше аз да ходя...та сега всички идват при мен и по цял ден си седя пред компа, обаче подозирам че трябва да спра да карам колата....Аме да мине 31-март и пълна почивка...

# 19
  • Мнения: 4 390
Аз имах плацента превия (не помня точно, но 24-25 седмица приблизително я откриха) съчетана с частично отлепена плацента (вследствие токсикоза или поради нея).
Плацентата беше разположена на 2 см. от шийката на матката.
Успокоиха ме с думите, че има много време да мигрира. Така и стана.
Казаха, че ще се мисли за секцио, ако плацентата не мигрира до 28-30 г.с.
Успех.

# 20
  • Мнения: 3 663
Само да отбележа, че има разлика между плацента превия и ниско прикрепена плацента - второто е по-безобидно
Превията обхваща целия цервикален канал и тогава просто не може да се ражда нормално
а ниско прикрепената както се разбира и от термина е просто ниско прикрепена плацента, която може да обхваща част от цервикалния канал и тогава може да се ражда нормално
пак не е много хубаво, но не е толкова сериозно както превията
С превията, ако изкървиш директно си отиваш в болницата и си седиш там до края
Мира, добре си направила, че си предвидила по-малко работа за в бъдеще Simple Smile
И наистина возенето в колата го сведи до минимум, че като знам какви дупки има.. по-добре си седи мирно и кротко в офиса и това е Simple Smile
Хайде леко и най-вече безпроблемно бременеене Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт